Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

šesté a sedmé sedadlo

5 posters

Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  forschus Wed Jan 14, 2009 3:17 pm

Zdravím a připojuji se do diskuse s dotazem, zda má někdo zkušenost se sháněním, případně montáží šestého či obou sedadel do třetí řady u vozu, který jimi není vybaven a pouze pro ně má přípravu jinak (vlastní servisman) než je autorizovaný servis. Díky za odpověď.

forschus

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 14. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  ScenicNoir Thu Jan 15, 2009 2:21 pm

U 7s-verze zasahujou okenní airbagy až do kufru, u 5s-verze nevím jestli je to taky tak. Pokud ne, tak potřebuješ jiné airbagy a vnitřní obložení střechy. Pokud si seženeš sedadla, skříňku na nářadí a ostatní podlahové plasty, koberec, bezpečnostní pásy, vnitřní obložení spodku a boků kufru a roletu pak by ta montáž měla být celkem snadno proveditelná, neboť je to všechno na šrouby. Od této chvíle je auto nezpůsobilé provozu, protože neodpovídá TP. Značkový servis může disponovat dokladem že auto se shoduje s jiným schváleným typem (tj. se 7s-verzí) ale pokud si to uděláš sám tak pochybuju že ti ho dají a bez něj to nepůjde zapsat do TP. Na tohle bych se zaměřil uplně první.

Ale určitě to jde, viděl jsem opačný případ, že si v Renaultu nechal někdo přestavět granda na 5s verzi.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  forschus Fri Jan 16, 2009 1:01 pm

Díky za odpověď. Problém s ověřením od výrobce a s TP je mi jasný. Jen mě zajímalo, jak složitý je to úkon v případě, že bych si tam to sedadlo chtěl vrznout jen pro případ nouze. Rodina teď obsadí všech 5 míst v autě a v případě nutnosti někoho popovézt by se hodilo jedno nouzový. Z tvého popisu jsem ale pochopil, že se jedná o kompletní přestavbu zadní části vozu, takže je to asi bezpředmětná záležitost. Ještě s rizikem, že si mě vykostěj pomahači a chrániči.

forschus

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 14. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  ScenicNoir Fri Jan 16, 2009 3:53 pm

Já bych to zas tak černě neviděl. Jen musíš sehnat autorizovaný servis který ti tam namontuje tvé díly z vrakáče (ne všechny servisy jsou k takovým dohodám přístupné) a zároveň bude ochotný ti zajistit příslušný papír. Za nové díly by ses nedoplatil.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  xxmirek Thu Jan 22, 2009 7:56 pm

forschus napsal:Zdravím a připojuji se do diskuse s dotazem, zda má někdo zkušenost se sháněním, případně montáží šestého či obou sedadel do třetí řady u vozu, který jimi není vybaven a pouze pro ně má přípravu jinak (vlastní servisman) než je autorizovaný servis. Díky za odpověď.

Zdravím Tě kolego,
zajímalo by mě, jak jsi dopadl s tou instalací třetí řady sadaček ?? Podařilo se Ti něco v této věci podniknout, nebo jsi to zavrhl a necháš si
" jen " 5 sedaček ?????

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  jaris Tue Apr 07, 2009 7:09 pm

HOY, pokud někdo shání zááádní sedačky do granda, našel jsem na Aukru pána, co je nabízí (2500.- za kus). Rozprodává Granda od předních sloupků dozadu. Pokud budete mít zájem, kontakt pošlu . Je z Kladna. Jo, a naviják nemá, už jsem se ptal. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  Kopy Wed Apr 08, 2009 6:54 am

jaris napsal:HOY, pokud někdo shání zááádní sedačky do granda, našel jsem na Aukru pána, co je nabízí (2500.- za kus). Rozprodává Granda od předních sloupků dozadu. Pokud budete mít zájem, kontakt pošlu . Je z Kladna. Jo, a naviják nemá, už jsem se ptal. :rabbit:
- dobrá připomínka, toto asi napadlo každýho jako první Very Happy R.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

šesté a sedmé sedadlo Empty Re: šesté a sedmé sedadlo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru