Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FAP - off skúsenosti

4 posters

Goto down

FAP - off skúsenosti Empty FAP - off skúsenosti

Příspěvek  palladin Fri Nov 23, 2012 3:49 pm

Mal som problém s váhou vzduchu a jazdou v núdzovom režime som zapchal filter...
Odstránenie urobili tak, že filter prevŕtali na určitý priemer a musel sa preprogramovať počítač. Prvý program nebol dobrý, regeneráciu robilo auto každých 200 km. Potom druhý program bol ok. Údajne typ programu sa nedá vyčítať z ničoho, musí sa vyskúšať.
Cena 350€.
Dúfam, že toto nebude musieť nikto riešiť. Inak niekde som našiel nový filter za 580€.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - off skúsenosti Empty Re: FAP - off skúsenosti

Příspěvek  k.jarda Sun Sep 08, 2013 1:11 pm

palladin napsal:Mal som problém s váhou vzduchu a jazdou v núdzovom režime som zapchal filter...
Odstránenie urobili tak, že filter prevŕtali na určitý priemer a musel sa preprogramovať počítač. Prvý program nebol dobrý, regeneráciu robilo auto každých 200 km. Potom druhý program bol ok. Údajne typ programu sa nedá vyčítať z ničoho, musí sa vyskúšať.
Cena 350€.
Dúfam, že toto nebude musieť nikto riešiť. Inak niekde som našiel nový filter za 580€.
Ahoj,
myslím že mám i já problém s váhou vzduchu a motor padá také do nouzového režimu občas.Motor má nižší výkon než dříve a na tachometru téměř 180000 km.Udělali jsme repas turba a chemickou cestou vyčistili skoro zacpaný filtr pevných částic.
K ucpání došlo mimo jiné i poškozenou hadičkou na straně vývodu filtru,takže regerace nebyla nejspíš spouštěna tak,jak by měla.Porovnávání tlaků před a za nechodilo.Nyní filtr vyčištěn ( přiměřeně ) dle možností,prostě není nový.Auto stále nejezdí jak má.Když ho lechtám do 2000 jede normálně ,ale spíš jako SDI a pak je díra ve výkonu,což je dost nepříjemné i snad nebezpačné.Spotřeba do 6l/100.
Mám nyní v úmyslu vyměnit ještě tu váhu vzduchu.Otázkou je,že si nejsem jistý,zda po mé opravě ( vyčištění) je zcela funkční automatická regenerace,poněvadž se ještě nespustila po opravě?Výrobce té čistící kapaliny píše,že by se měla spustit v brzké době automaticky.Jsou dvě možnosti,buď jsme to tak dobře vyčistili,nebo ta horší,regenerace není funční.Díky vem za odpověď a své zkušenosti s FAP.
Jarda:pirat: 
k.jarda
k.jarda

Poeet p?íspivku : 8
Location : Žamberk
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - off skúsenosti Empty Re: FAP - off skúsenosti

Příspěvek  palladin Mon Sep 09, 2013 4:16 am

Aj keď mám FAP OFF, ostala regenerácia pri 5000 km. Tá musí ostať aj kvôli tomu, že pri tom dochádza k dolaďovaniu vstrekov a pod  (tak mi to povedal technik). Koľko si najazdil od vyčistenia?
Niekde som sa dočítal, že regenerácia je cca 500-2500 km. Možno by bolo dobré pozrieť na diagnostike ako je zanesený filter. Ak sa to nezmení ani za dáky čas, tak vieš, že je zle.
Samovoľnú (automatickú) regeneráciu vieš spozorovať?
U mňa mám ešte problém s výkonom cez leto, ale vyzerá to na pridreté turbo a jeden vstrekovač (zrejme je zlý pilotný vstrek).

Trošku mimo -  čo som napr. nevedel že na VW pri zanesení DPF (TDI PD) môže zlomiť kľuku.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

FAP - off skúsenosti Empty Re: FAP - off skúsenosti

Příspěvek  Stanley.P Mon Oct 07, 2013 11:48 am

Na Scenicu 1.9 DCi jazdim uz asi 1,5 roka bez FAP filtra. Bol mechanicky odstraneny a elektronika upravena, aby sa nespustal proces vypalovania filtra. Zatial vsetko funguje ako ma. Spotreba mierne klesla cca. o  0,3-0,4 litra na 100km. Naklady cca. 250 Eur.

Tiez mi ho chceli chemicky cistit v cene okolo 150 Eur, ale bez garancie uspechu..., tak som sa rozhodol ho dat prec.

V pripade potreby v buducnosti  sa tam FAP filter nahodi novy a elektronika sa upravi, aby sa spustal proces regeneracie filtra.

Stanley.P

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 08. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

FAP - off skúsenosti Empty Re: FAP - off skúsenosti

Příspěvek  R-ježek Thu Mar 20, 2014 9:38 pm

Mám dotaz chlapi, mám 1.9Dci 92kw, r.v. 2006 a FAP. Najeto 100000km. Rok zpět možná déle byl výfuk čistý žádný náznak sazí. To bylo tak v 90000km. Jednou mi auto nějak špatně nastartovalo, zahlásilo chybu emisí a z výfuku vyšel světlý kouř. Po zhasnutí motoru a opětovném startu nic, jen hláška zůstala a auto jezdí celou dobu normálně. Teď jak mám odstavený EGR tak super zátah, žádný dým z výfuku ale ikdyž jej čas od času otřu zevnitř abych zjistil jak je špinavý, vždycka je tam nový nános sazí. Je FAP K.O. nebo je to po vypalování FAPu při regeneraci? Dá se nějak poznat, že regenerace probíhá? Zatím jsem ji nijak nevyporozoval.Díky a mějte se Very Happy
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

FAP - off skúsenosti Empty Re: FAP - off skúsenosti

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru