Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

stěrače

+49
petr novy
bobik
_Mickey_
maky
Popenec
Karlučo
vecino
Maara
jirik_h
budulajs
mistrli
R-ježek
F_L_Y
Pule
murmur
kiklop
panda
Pajin
Frodo
sali
Rostini
fanax
vlkr
palladin
serpa
honzikf
Koci
Nomed
Kopy
žaky
jaris
ivo
mkb
pepabor
MartinLM-SK
XAO
Spesl
aribary
Jara
hudy
Grandík
grand20_16v
xxmirek
Manovar
svar
medabeda
ScenicNoir
Lazak
berko
53 posters

Strana 5 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Pajin Sat Dec 25, 2010 12:49 pm

Zdravim já jsem koupil v Auto Kelly tyhle a velká spokojenost Starline objednací kod ST SR65PS a ST SR55PS
bounce
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  palladin Fri Dec 31, 2010 8:23 am

Ja som sa dobre pobavil včera. Pobehal som asi 4 predajne autodielov a všade len na objednanie, lebo na tento typ uchytenia nemajú adaptéry...
Takže si počkám kým bude mať otvorené jeden známy a kúpim si u neho pekne Valeo za 40 a hotovo...

Inak som skúšal ostrekovač s vejárovou tryskou z fábie, bolo by to super ale už len vyriešiť kam ho dať. Možno by to šlo dať do plastu pod sklo, lenže keď sa niečo robí na motore skoro vždy treba s tým plastom niečo robiť a tak by sa mi zdalo nepraktické odpájať ostrekovače za každú blbosť. Na nejakom fóre som dokonca čítal aj o vyhrievaných ostrekovačoch....
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Tue Jan 11, 2011 4:46 pm

Hoj,

tak před pár dny jsem zjistil, proč mi nestírá ten nový stěraču spolujezdce. Bylo jasné, že tam musí být nějaká fuga, když to nestíralo, ale že bude taková? Mám tu 3 videa.

1. jak to vypadá zevnitř, když to nesetře. A to je okno čisté, takže si představte, že během chvíle na celou tu plochu, která není setřená pomalu nevidím:
https://www.youtube.com/watch?v=_54z9Wnj-io

2. v tomhle asi bude problém. Ty klouby jsou už totálně vychrchlané a proto si myslím, že to nedává ten přítlak na ten stěrač jak by měl být. Ono stačí opravdu zlehka prstem přitlačit na stěrač a už to stírá úplně krásně, ale co s tím mám dělat neví, no. Na faťu jsem měl kdysi na ramínkách takové jakoby křidýlka, která při jízdě přitlačovala stěrač k oknu a bylo to fakt poznat, ale už to nemůžu sehnat. Třeba by to aspoň trochu pomohlo...
https://www.youtube.com/watch?v=VA60n4yl0Zs

3. natočená díra mezi sklem a stěračem :-( Po tom videu jsem se snažil ten stěrač různě ohýbat, ale bylo to ještě horší. Tak jsem to dal zhruba do stejného stavu jako na videu.
https://www.youtube.com/watch?v=ONuuKLuLD7o
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Tue Jan 11, 2011 5:29 pm

Tak to je přesný. Vůli v převodu mám stejnou a ten nesetřený flek na okně je jak přes kopírák. Zatím se duševně připravuju na demontáž a repas převodu. Hlavně nevím, co je tam za ložisko. To se asi ukáže, až to kuchnu. Zatím nevím kdy, ale určitě to přijde scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  berko Tue Jan 11, 2011 5:59 pm

kuchej,kuchej a nezapomen to nafotit geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Pajin Tue Jan 11, 2011 6:04 pm

Pro Popenec něco jsem našel ale nevím jestli Ti to vyřeší Rolling Eyes
http://www.mkkosa.cz/mkkosa/pritlaky-steracu/
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  maky Tue Jan 11, 2011 7:36 pm

Čau hoši, je to blbý ale na předešlé stránce Vám popisuju co je odpovědné za to že stírátka nedosedají, je to těma pérama na kloubu kde se odklápí ramínka, to pružina je vydojená a nemá patřičný přítlak, vám přestanou dobře stírat stěrače a po výměně stírátek nebo v horším případě pouze gumových lišt, se dostaví mírné zlepšení ale za chvilku je problém znovu.Je potřeba dát nové buď celé stěrače od čepů kde jsou přidělané, nebo jak tu navrhoval tuším sali dát nová ložiska proti tomu vaklu a také samozřejmě ty pružiny,ale kde je vzít a nekrást, ba klidně ukrást ale není kde????? kurňa kdo toto vyřeší ?????? tak ať se práce daří.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Tue Jan 11, 2011 7:51 pm

berko napsal:kuchej,kuchej a nezapomen to nafotit geek
Všechno bude, až dojde ten správný čas a chuť. Zatím to ještě funguje a závozník zas tak moc vidět nemusí Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  hudy Tue Jan 11, 2011 11:32 pm

Vyřešili to klucí francouzský tím, že udělali další verzi Scenika, kte už takováto technická zhovadilost není, takže: neměňte stěrače, ani gumičky, ani pružiny, ani ložiska, vyměňte rovnou GS za GS II. Very Happy Very Happy Very Happy
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 12, 2011 6:27 am

Nemelo to byt GS II za GS III ? ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Lazak Wed Jan 12, 2011 4:35 pm

to Mickey co jsi zase prosím tě hulil? lol! Dej sem prosím tě foto GS1 stěrače - Stránka 5 38652

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  _Mickey_ Wed Jan 12, 2011 7:43 pm

No jo, tak uz to nebudu pit ani redeny no :-D

Mickey

PS - Ale jak na to tak koukam, tak i na renaultim foru tomu rikaji GS III, takzeeeeee ;-)
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Mon Jun 27, 2011 8:48 am

Přátelé, kamarádi. Dnes k tomu došlo. Kuchnul jsem převod stěračů. K mému překvapení se tam neskrývají vcelku žádný zádrhely. Zajištění ložisek na hřídelce je jenom rozklepnutý odlehčený konec hřídelky a v uložení lehce kleplý okraj hliníku. Postup:
1.demontáž z auta- 16 klíč a dvě matky- pohoda Very Happy ,
2. jehlovým pilníkem odtranit přebytek materiálu kolem venkovního kroužku- lehce hodinářská práce Smile ,
3. vyražení ložiska včetně převodové páky- trocha násilí, ale jde to, čekal jsem, že mi praskne celý hliník, ale vydržel Shocked
4. sražení vnitřního kroužku, protože ložisko se v mezičasu rozpadlo
5. úprava čepu- jeho náběhové hrany
6. nalisování nového ložiska do ramene-2x
7. zajištění ložiska naklepnutím hrany ramene
8. nalisování čepu převodové páky- 2x
9. rozklepnutí osazení na čepu- zajištění ložiska
10. zpětná montáž- nejlepší zážitek
Teď asi to, co vás zajímá. Ložiska běžný normovaný rozměr 608 2 RS, je možnost dát i 608 ZZ, ale RS mají plastové krytky a jsou odolnější proti vodě, Cena ložisek 42,- Kč/ ks. Práce- ta se nepočítá, ale zabralo to i s nákupem ložisek zhruba 1,5 hodiny. Náročnost hodnotím stupněm 2, i pro trochu šikovný laiky. Hodně štěstí těm, co to budou zkoušet. lol! Foto dodám.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Mon Jun 27, 2011 10:25 am

To se týká toho když nestírá ten levý stěrač, kdy nechává na okně nesetřené plochy? Já jsem se do toho chtěl dát tento týden s otcem, protože mu to furt nedalo spát proč to nestírá a jak to tam vlastně je dělané. Ulehčil jsi nám tímto práci Wink protože už víme, co nás čeká. Díky cheers
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Mon Jun 27, 2011 10:37 am

Aby nedošlo k mýlce!!!! Jedná se o popis venkovního převodu pravého stěrače!!!!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  maky Mon Jun 27, 2011 11:06 am

Bacha syncí aby nedošlo k mýlce, jedná se o úhel pohledu, někdo vidí levej, někdo pravej, ja to sichruju pře řidičem, nebo spolujezdcem a pak už to může splést jenom blonďák, bo jak by řekl myckei, blondýny to neřeší, ty koupí nové okno a je pokoj.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Mon Jun 27, 2011 2:12 pm

Sakra já jsem vůl... Myslel jsem samozřejmě ten pravý stěrač. Beru to vždycky z pohledu z kabiny, ale nevím co mě to teď napadlo napsat levý stěrač Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Mon Jun 27, 2011 2:49 pm

Tady je odkaz na fotky http://svar.rajce.idnes.cz/sterace Omluva za kvalitu- mobil dělá své, ale snad vám to bude jasný. Stav před, během a po opravě stěrače - Stránka 5 388709
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Rostini Mon Jun 27, 2011 8:12 pm

No super synci tak se mi to líbí dobrá práce Svare.
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Popenec Fri Jul 08, 2011 4:45 pm

Takže dnes provedena demontáž stěračů, výměna obou ložisek, montáž stěračů zpět a.... je to super!!! Konečně vidím přes druhou půlku skla Very Happy Jinak když jsme tam ty ložiska naklepli i s těma železnýma ramenama do toho hliníkového výlisku (nebo jak to nazvat), tak se ta dvě ramena už v nových ložiscích hýbala úplně stejně, jako v těch starých vychrchlaných ložiscích. To mě trochu znejistělo, protože kvůli tomu jsme to měnili... Ale po namontování stěračů jsem hned poznal rozdíl. Předtím se ten stěrač dal velmi lehce odklonit od skla. Teď už jde cítit opravdu ten přítlak těch stěračů na to okno Smile A konečně mi nevadí, když mám puštěné stěrače. To ticho je k nezaplacení, protože před výměnou to vydávalo takové divné zvuky jak stěrače jely po okně, spíš bych řekl, že odskakovaly a proto to dělalo takový nepříjemný rachot.

Takže děkuji tímto Svarovi za návod a fotodokumentaci.

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty dik

Příspěvek  panda Tue Oct 25, 2011 9:19 am

Dakujem za tuto temu, myslel som, ze je potrebne opat vymenit gumicku na stieraci pred spolujazdcom, ale vidim, ze sa to da opravit aj inac a definivne. Fotky su dobre, hlavne ukazu kde je problem. Dik.

panda

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 15. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  kiklop Tue Mar 20, 2012 8:06 pm

svar napsal:Přátelé, kamarádi. Dnes k tomu došlo. Kuchnul jsem převod stěračů. K mému překvapení se tam neskrývají vcelku žádný zádrhely. Zajištění ložisek na hřídelce je jenom rozklepnutý odlehčený konec hřídelky a v uložení lehce kleplý okraj hliníku. Postup:
1.demontáž z auta- 16 klíč a dvě matky- pohoda Very Happy ,
2. jehlovým pilníkem odtranit přebytek materiálu kolem venkovního kroužku- lehce hodinářská práce Smile ,
3. vyražení ložiska včetně převodové páky- trocha násilí, ale jde to, čekal jsem, že mi praskne celý hliník, ale vydržel Shocked
4. sražení vnitřního kroužku, protože ložisko se v mezičasu rozpadlo
5. úprava čepu- jeho náběhové hrany
6. nalisování nového ložiska do ramene-2x
7. zajištění ložiska naklepnutím hrany ramene
8. nalisování čepu převodové páky- 2x
9. rozklepnutí osazení na čepu- zajištění ložiska
10. zpětná montáž- nejlepší zážitek
Teď asi to, co vás zajímá. Ložiska běžný normovaný rozměr 608 2 RS, je možnost dát i 608 ZZ, ale RS mají plastové krytky a jsou odolnější proti vodě, Cena ložisek 42,- Kč/ ks. Práce- ta se nepočítá, ale zabralo to i s nákupem ložisek zhruba 1,5 hodiny. Náročnost hodnotím stupněm 2, i pro trochu šikovný laiky. Hodně štěstí těm, co to budou zkoušet. lol! Foto dodám.
zdarec, prosim te jaky ty loziska mam koupit? v renaultu original nebo jiny? jakej maj název abych vedel jaky? diky

kiklop

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 20. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  svar Wed Mar 21, 2012 5:41 am

V Renaultu Ti je určitě nenabídnou. Označení je 608 2 RS nebo 608 ZZ, RS mají plastové krytky, ZZ mají plechové krytky. Na značce a výrobci to zas tak nevisí. Koupit můžeš v nějakým obchodě, kde ložiska prodávají nebo si je nechat poslat z nějakýho e-shopu. Pokud by byly problémy, tak se ozvi a já Ti je koupím u nás a pošlu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  kiklop Wed Mar 21, 2012 6:51 pm

svar napsal:V Renaultu Ti je určitě nenabídnou. Označení je 608 2 RS nebo 608 ZZ, RS mají plastové krytky, ZZ mají plechové krytky. Na značce a výrobci to zas tak nevisí. Koupit můžeš v nějakým obchodě, kde ložiska prodávají nebo si je nechat poslat z nějakýho e-shopu. Pokud by byly problémy, tak se ozvi a já Ti je koupím u nás a pošlu
Moc dekuju za radu.Mam znameho ten mi je snad sezene. Kazdopadne dekuju za nabidku.... Urcite ji nezatracuju a necham si ji jako moznost.... stěrače - Stránka 5 38652

kiklop

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 20. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  murmur Sun May 20, 2012 9:27 pm

zdravim, dnes sa mi prvy krat stalo, ze po dokonceni prace stieraca na lavej strane palubovky (z pohladu sofera) nieco niekolkokrat nepravidelne vyrazne cvaklo. Funkcnost zatial vyzera byt v poriadku, ale ten zvuk je dost vyrazny (aj svokra si ho vsimla Smile), tak som sa zlakol, ci nieco neodchadza. Pokial stierac stiera, nic nepocut, ale ked ho vypnem, po chvili to par krat cvakne ....

murmur

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 28. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

stěrače - Stránka 5 Empty Re: stěrače

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 5 z 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru