Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima)

2 posters

Goto down

Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima) Empty Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima)

Příspěvek  budulajs Sun Dec 02, 2012 4:52 pm

Závada se projevuje nefunkční jedné nebo více rychlostí ventilátoru v kabině. Zpravidla se jedná o poškozený odpor který reguluje otáčky ventilátoru.

Nářadí: torx T20 , plochý šroubovák střední velikosti, trafopájka, kvalitní izolační lepící páska, nový odpor
(já ho koupil zde: http://www.automedik.cz/autodily.html?path[]=1497036&path[]=1497127&path[]=1498084&path[]=1506567&path[]=1546687&path[]=1615295&product=138501) je to ten za 615,- kč vč. DPH


Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima) 98926




Postup Odpor je umístěn za schránkou před spolujezdcem, zapuštěný do ventilačního potrubí (kvůli chlazení) Schránku tedy musíme nejdřív vyjmout. Nejdřív vyloupneme rámeček okolo řadící páky a plastový kryt pod ním, odpojíme konektor od spínače varovných světel a centrálu. Povolíme dva šrouby na horní hraně středového panelu a ten povytáhneme celý směrem k sobě. Pod ním, pod horní hranou jsou dva šrouby, po jejich povolení povytáhneme horní část středového tunelu k sobě (poměrně velkou silou) Autorádio není třeba demontovat, pod povytáhnutým středovým panelem, vpravo nahoře, je první šroub který drží schránku před spolujezdcem, další tři šrouby jsou přístupné zevnitř schránky a jsou na horní straně, pátý je pod bočním plastovým krytem palubní desky který vyloupneme (je to ten kde je vypínač airbagu). Šestý šroub je přístupný při otevřených dvířkách schránky, v pravém spodním rohu schránky. Poslední, sedmý šroub, je pod plastovou krytkou vlevo, tesně u středového panelu. Schránku poté uvolníme tahem k sobě, pro uvolnění horní hrany je dobré si pomoci plochým šroubovákem, nakonec odpojíme hadici chlazení schránky a schránku vyjmeme.

Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima) Dscf3718



Odpor je umístěn vlevo nahoře, drží ho jeden šroubek.

Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima) Dscf3719c



Uvolnit konektor byl docela problém, kontakty byly zoxidované a opálené, vyčistil jsem to jak to nejlépe šlo, konektror jsem prostříkl Kontoxem. Kabel který vede z odporu k motoru jsem kvůli zjednodušní montáže ucvikl a napojil na původní kabely, nelze se splést, jsou jen dva, černý a červený. Spoj je ale potřeba udělat velmi pečlivě (kabely jdou až 4 ampéry), já to propájel a poté zaizoloval kvalitní elektrikářskou izolační páskou.
Postup montáže je opačný.
Doufám že tento návod ušetří někomu dalšímu čas a zbytečnou práci.


Naposledy upravil budulajs dne Sun Dec 02, 2012 5:45 pm, celkově upraveno 1 krát
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima) Empty Re: Návod na výměnu odporu ventilátoru (manuální klima)

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Dec 02, 2012 5:40 pm

Vzhledem k velkym proudum je lepsi kabel ucvaknout a novy protahnout vcelku pod budikama.... Kdyz se vyndaji budiky je krasne videt na konektor na vetraku... Smile
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru