Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výměna žhavících svíček

4 posters

Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Výměna žhavících svíček

Příspěvek  R-ježek Fri Dec 07, 2012 7:42 pm

Tak vás zdravím renďáci, dnas jsem na svém GS 1.9 Dci měnil svíčky a bylo to celkem zajímavá zkušenost. Kdo je aspoň trochu zručný tak to určitě zvládne. A hlavně ta úspora. Byl jsem na Zličíně u "Rencka" a tam chtěli za jednu svíčku 790,-kč affraid , to jsem paní na náhradních dílech rovnou řekl, že si nemůžu dovolit nechat se okrádat a šel jsem na net. Tam jsem si našel co potřebuji za svíčky, kolega v práci mi je dodal jednu za 194,50,-kč což je dohromady 778,-kč. Když si pomyslím, že je to jedna svíčka u " Rencka" a plus práce a doprava tam a zpět tak po chvilce počítání mám doma min. 3500,-kč. No paráda. Výměna žhavících svíček 38652 Naštěstí mám knihu "Jak na to" 2003-2006 a tam je všechno. Sice si pár věcí musím trochu odhadnout, protože mám 1.9 2006 a asi jich udělali víc variant a v motor.prostoru vypadá trochu jinak než na fotkách v knize ale dá se to. Tak jsem si nejdřív vše očíhnul a po zjištění že nemám dost dlouhý a ohebný svíčklíč 10" tak jsem si ho udělal. scratch . Pak jsem odšrouboval šrouby víka na motoru, odšrouboval tři šrouby od potrubí chladiče vzduchu co jde pěkně přes víko no a bylo. Opatrnost, trpělivost a hotovo. Fakt nechápu, proč jsem si už dřív nedělal nějaké takovéto věci sám. [u] Všem co váhají udělat si něco na Rendovi něco sami tak můžu jen poradit - s chutí po hlavě do toho, protože to může stát maximálně jako v origo servisu, když se to nepovede. Dražší to nebude a pocit z dobře odvedené práce je k nezaplacení. Výměna žhavících svíček 19836
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek  svar Sat Dec 08, 2012 7:12 am

První vlaštovky sebevzdělávání se dostavují i když uhodily mrazy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna svíček

Příspěvek  Pule Thu May 30, 2013 4:51 pm

Když už se budu vrtat v převodovce a měnit olej, tak sem se rozhodl, že konečně provedu taky výměnu svíček, už je doma suším půl roku. Klíč mám koupený, tak ještě dotaz na odborníky. Je v tom nějaký fígl/háček ?? scratch Například nějaká nutnost dodržení určitého pořadí která první a poslední ?? A ještě, v Jak na to píšou pořád o utahování momentovým klíčem, ten já ovšem nevlastním,možná že by soused kutil měl, ale spoléhat se na to nemůžu, takže dá se to vyměnit bez něj, případně jak moc dotáhnout ? Rvát nebo prostě jen obyčejně dotáhnout ??
Díky za rady porady chlapi ...

Jo, ještě, ono je to sice v popisku, ale radši upozorním, mám benzín ne naftu, jako většina tady
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek  svar Fri May 31, 2013 12:26 pm

U pořadí si hlavně musíš pamatovat kabely, na který válec patří, pak by se to hádalo. Svíčky mají zmačkávací těsnění, takže dotáhnout "s citem" na fest. Počítej s tím, že je budeš možná někdy povolovat a ony se časem zapečou
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek  maky Sat Jun 01, 2013 7:46 am

Čau pulíčku, seš kluk šikovná, v návodu Elektronika - výměna zapalovací cívky jsi už četl jak se vyndá cívka, no a pod ní je už svíčka. Bacha si musíš dát akorár abys měl spravně nasazený klíč a svíčku nezlomil!!!! No a pokd je budeš dělat po jedné ( rozebrat první, vyměnit, dát dohromady arozebrat druhou, tak nic nemůžeš pokazit!!!) utahuj fest ale s citem! Vzhůru do roboty, nic ty se neboj, na tragickej život musíš bejt pes!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek  Pule Thu Jun 06, 2013 1:12 pm

ty jsi ale lichotník Maky, dík za rady, olej v převodovce hotov, na svíčkách sem díky chybějícímu oříšku na povolení šroubů, co drží cívky na místě, pohořel, nevadí, dokoupím a cesta bude volná
ALE
přesto mám na vás ještě dotaz, jedná se o to, že v místě a kolem, kde jsou cívky a následně se pak dostává ke svíčkám, je docela bordel, takovej mastnej bych řekl. Myšleno od strany řidiče doprava směrem k silentbloku motoru bordelu kolem cívek ubývá, až poslední před spolujezdcem je pak úplně čistá. To je normální nebo to může něco(nepříjemného) značit ?? Question Máte tipa čím to nejlépe vyčistit, aby se nic nedostalo do motoru, nějakým odmašťovačem ? O víkendu mě čeká reparát.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Výměna žhavících svíček

Příspěvek  Pule Mon Jun 10, 2013 6:54 pm

ač se nevzdávám, musím opět konstatovat neúspěch - mám krátký klíč na vymontování svíček, budu muset koupit nějaké prodloužení, místo kolem cívek se mi podařilo odmastit nehořlavým perchlorem.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výměna žhavících svíček Empty Re: Výměna žhavících svíček

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru