Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

horny silentblok motora

+21
petr novy
Kopy
mrarek
moucha tse-tse
Petarda
R-ježek
kacenkat72
sali
Popenec
maky
PRADedaR
JirkaCH
ScenicNoir
ravyk
ppeto
budulajs
MacaC
mkb
dubacisko
svar
kris
25 posters

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  R-ježek Sun Mar 01, 2015 7:45 pm

Tak dobrá, zkusím to, sice jsem si dal záležet a poznačil jsem si polohu jak silentbloku tak té podložky se závitama a závažím na které to sedí ale možné je vše. Dám vědět a díky
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  R-ježek Tue Mar 03, 2015 9:35 pm

Tak prosím hlásím, že beze změny i po všelijakém posouvání a štelování. Sad Ve čtvrtek jedu opět na geometrii k Freibergovi tak se poptám co to je. Díky za pomoc
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Tue Mar 03, 2015 9:46 pm

Ještě by to mohl být nějaký uvolněný plast nebo chránička u výfuku
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  R-ježek Tue Mar 03, 2015 10:00 pm

To jsem si taky říkal když to vždycky při testu tak zadrnčelo. Je to spíš plechové duté a neměl jsem to na jámě tak nevím. Uvidím ve čtvrtek.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty výměna spodního reakčního silentbloku a uvolnil se horní silentblok :-D

Příspěvek  petr novy Mon Dec 19, 2016 6:15 pm

vyměnil jsem preventivně spodní reakční silentblok na motoru..dole pod autem. Tam není co zkazit a rychlá výměna...původní silentblok měl 75% života za sebou a najeto 200 tisíc... ale teď jsou vibrace větší..do volantu, područky..atd..Tím, jak sem ten motor posunul jakoby dopředu, se motor nějak uvolnil i na horní reakční vzpěře za tím velkým silentblokem..dokonce je teď vidět, jak je ten horní reakční silentblok natržený..takže trochu zklamání, ale vyměním i ten horní a snad bude dobře.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Sun Oct 29, 2017 8:12 am

este by som dodal k tematu: skontrolujte si ,,hlavnu nosnu srobu,, po vymene vrchneho silenbloku. mne ju utrhlo!! a novy SASIC silenblok bol  v cudu po par km jazdy. I ked si myslim, ze na vine je mechanik (nie unava material ako mi tvrdil on) lebo ju nedotiahol tak ako mal. stoji fakt par drobnych a neoplati sa to riskovat Wink a urcite sa vyplati vymenit aj horny drziak motora kt. sa nachadza za spomínaným silentblokom. nestoji vela a kedze je to rozobrate raz tak preco nie? ;-)


Naposledy upravil Domiq07 dne Wed Jan 10, 2018 10:00 pm, celkově upraveno 2 krát
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  milano 2 Tue Nov 07, 2017 10:24 am

Domiq07 napsal:este by som dodal k tematu: skontrolujte si ,,hlavnu nosnu srobu,, po vymene vrchneho silenbloku. mne ju utrhlo!! a novy SASIC silenblok bol  v cudu po par km jazdy. I ked si myslim, ze na vine je mechanik (nie unava material ako mi tvrdil on) lebo ju nedotiahol tak ako mal. stoji fakt par drobnych a neoplati sa to riskovat Wink

Ahoj,nevěděl by jsi z hlavy,jaký šroub jsi tam dával?(velikost,délku,pevnost) Mám objednané uložení,tak že bych si šroub zatím sehnal.Nechce se mi tam dávat ten původní,který má už něco za sebou. Nebo si myslíš,že když bude utaženej jak má,tak to nevadí?Díky
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Tue Nov 07, 2017 6:15 pm

ahoj. neviem presne aku dlzku a hrubku, ale pevnost tam bola 12K. mne ju objedal mechanik kt. mi zapricinil, ze ju urvalo. keby bola poriadne utiahnuta, tak ju urcite neutrhne, ale nevyhadal som to s nim Mad
aku znacku silentbloku tam ides dat??? ja som mal SASIC, ale teraz vyskusam inu zacku (febi?)
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  milano 2 Tue Nov 07, 2017 9:46 pm

Domiq07 napsal:ahoj. neviem presne aku dlzku a hrubku, ale pevnost tam bola 12K. mne ju objedal mechanik kt. mi zapricinil, ze ju urvalo. keby bola poriadne utiahnuta, tak ju urcite neutrhne, ale nevyhadal som to s nim Mad
aku znacku silentbloku tam ides dat??? ja som mal SASIC, ale teraz vyskusam inu zacku (febi?)

Zůstávám u SASICU,který dodává do Renaultu.Koukal jsem i na ten Febi a vychází cenově podobně.Já dával 1200kč.Snad se vše podaří a nenastane nějaká komplikace.Čus
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Wed Jan 10, 2018 11:26 pm

ahojte. presiel asi mesiac od vymeny silentbloka a opat sa ozyvaju vibracie podobne ako ked bol vadny. niekde som cital, ze ked je silentblok v poriadku tak medzi dvoma dosadacimi castami ma byt medzera.horny silentblok motora - Stránka 4 26829212
Takto to vypada u nezalozeneho a ked sa namontuje tak sa ta medzera trochu zmensi, ale zostane tam. A ja to mam teraz takto:
horny silentblok motora - Stránka 4 26828010
Vobec ziadna tam nieje! Mate to tak aj vy alebo je chyba niekde inde? (vadny iny silentblok?) dakujem za kazdu radu!
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Thu Jan 11, 2018 6:17 am

áno je to zlé.Pozor,toto sa mi stalo tiez (vid.moj príspevok vyssie).Aby si nedopadol ako ja!
Vymena asi najlepsie za original... Sad




Domiq07 napsal:ahojte. presiel asi mesiac od vymeny silentbloka a opat sa ozyvaju vibracie podobne ako ked bol vadny. niekde som cital, ze ked je silentblok v poriadku tak medzi dvoma dosadacimi castami ma byt medzera.horny silentblok motora - Stránka 4 26829212
Takto to vypada u nezalozeneho a ked sa namontuje tak sa ta medzera trochu zmensi, ale zostane tam. A ja to mam teraz takto:
horny silentblok motora - Stránka 4 26828010
Vobec ziadna tam nieje! Mate to tak aj vy alebo je chyba niekde inde? (vadny iny silentblok?) dakujem za kazdu radu!

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Thu Jan 11, 2018 5:06 pm

ALE CO JE ZLEE?? ze tam nemam tu medzeru? ako to mas ty ked sa na to pozries? ja som tam namontoval SASAIC Exclamation  (opat)  a objednane to bolo podla cisla motora. viacej uz stala len jedna znacka. neviem ci ho mam reklamovat alebo co mohlo zlyhat. dotiahnute to bolo momentovym klucom, tak ako je v navode. nechapem to! No  moze byt niekde inde zrada? inak tie vibracie citit hlavne pri jazde z kopca ked brzdim ,,motorom,, Skusim este vymenit ten spodny silentblok na motore Neutral
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Fri Jan 12, 2018 6:16 am

Nemalo by sa to dotýkat.Ak je to so slabého materialu,tak to dlho nevydrží a ohne sa.Dotiahnutie nemá na to vplyv.Skús este skontrolovat dalsí silentblok,co je vzadu za týmto horným.(sú 3: horny ,zadný a ten spodny)Ten spodny má vplyv skor na prenos vibrácií cez prevodovku ,tam by Ti triasla riadiaca páka.



Domiq07 napsal:ALE CO JE ZLEE?? ze tam nemam tu medzeru? ako to mas ty ked sa na to pozries? ja som tam namontoval SASAIC Exclamation  (opat)  a objednane to bolo podla cisla motora. viacej uz stala len jedna znacka. neviem ci ho mam reklamovat alebo co mohlo zlyhat. dotiahnute to bolo momentovym klucom, tak ako je v navode. nechapem to! No  moze byt niekde inde zrada? inak tie vibracie citit hlavne pri jazde z kopca ked brzdim ,,motorom,, Skusim este vymenit ten spodny silentblok na motore Neutral

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty silenblok

Příspěvek  guliver.g Mon Jan 22, 2018 7:13 am

Dobrý den prosím o informaci kde koupím originál horní silenblok motoru , kdo ho vyrábí? díky moc

guliver.g

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 09. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  milano 2 Wed Jan 24, 2018 6:10 am

Originál je od firmy Sasic.Ja kupoval na www.autodily-cardo.cz a bez problémů,mají dobré ceny.
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty silenblok

Příspěvek  guliver.g Wed Jan 24, 2018 7:07 am

Díky také tam nakupuji ,ale tento silenblok jsem tam vubec nenašel. mám granda 1,5 78KW

guliver.g

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 09. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Wed Jan 24, 2018 2:55 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty silenblok

Příspěvek  guliver.g Sat Jan 27, 2018 4:31 pm

Mám ještě jeden dotaz. mám 1,5 78 KW na tom silenbloku mám shora ještě nějaké závaží. když se podívám na odkaz samotného silenbloku bez držáku není tam žádný závit na přidělání. Je to v pořádku?horny silentblok motora - Stránka 4 Img_2011

guliver.g

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 09. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Sun Jan 28, 2018 8:50 am

Samotný bez držáku ti nebude pasovat. Musíš objednat komplet
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  guliver.g Sun Jan 28, 2018 9:32 am

díky moc

guliver.g

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 09. 02. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Thu Feb 08, 2018 9:42 pm

Takže nový poznatok ohľadom silentbloka. Originál v renaulte stoji 115€! Dodanie cca týždeň lebo vo Francúzku je snehová kalamita ;-) tipek mi povedal, ze nieje možné aby mi vydržal nový silentblok tak krátko, že som ho zle založil (pochybujem) alebo ze môže byt vadná ta spodná časť ktorá nieje jeho súčasťou a poškodila ho! Originál 80€!!! Značku mi nechcel povedať ibaže je to originál a z francúzka ;-) tak neviem čo mám robiť... zrejme vyskusam este inú značku ako som mal teraz a budem dúfať, ze reklamácia dopadne podľa mojich predstáv ;-)  (uz som za silentbloky vyhodil cca 150€)!
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Sat Mar 10, 2018 9:33 am

milano 2 napsal:Originál je od firmy Sasic.Ja kupoval na www.autodily-cardo.cz a bez problémů,mají dobré ceny.

dajte pozor, na ozanacenie original!!! ja som tiez daval SASIC (uz 2 krat) a sasic bolo napisane len na zo spodu ako je ta dosadacia gumena plocha. ORIGIGNAL musi mat vybity z hora znak a aj nejake cisla!! ak to nema, tak to v ziadnom pripade nieje original!!!! mne taketo vydrzali cca 2-3 mesiace.
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Sun Mar 11, 2018 7:00 pm

V mnoha e-shopech označení original= čína.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Domiq07 Mon May 21, 2018 7:09 pm

kluci a klučky! reklamaciu vadneho silentbloka uznali (vydrzal cca 600km) a uz skoro 3 mesiace mam zalozeny v poradi 3 slovom TRETI a zatial bez najmensich problemov!!! SASIC uz nikdy viac jedine LEMFÖRDER verte mi, viem o com hovorim. aspon nie sasic co som mal ja! nikde ziadne cislo vybite, ziadny znak jedine na tej gume zo spodu bolo napisane sasic. a dokonca lemforder este aj menej € stal ako sasic.
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Karlučo Sun Sep 16, 2018 5:45 pm

Již delší dobu mám problémy z trhnutim auta při pouštění /přidání plynu. Jedu konstantní rychlostí a pustím plyn, tak celé auto sebou trhne. Čím vyšší převodový stupeň a čím nižší otáčky, tím menší trhnuti. Venkovní teplota, studený /zahřátý motor na to nemají vliv. Ramínko stěrače se třese, řadící páka jemně vibruje. Vyměněn silentblok převodovky a spodní silentblok a beze změny. Je možnost že po výměně horního uložení motoru zmizí i to trhnuti autem nebo je to ještě něco jiného?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora - Stránka 4 Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru