Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žere olej 1,9 dci

+2
Lazak
Boox
6 posters

Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Sun Jul 07, 2013 11:21 am

Zdravím pánové a prosím o radu.

Na jaře jsem měnil turbo za nové, proběhla výměna oleje na Mobil 5W-30. Po nájezdu 7000 km přišla hláška málo oleje. Dolil jsem.
Jel jsem na dovolenou do Francie - auto naložené, rakev, 6 lidí ve vnitř. V rakousku na pumpě málo oleje dolil jsem litr. Přijedu do Francie opět málo oleje. Dolil jsem litr, přijel jsem domů vše bez problému s olejem. Vyjíždím vrátit rakev - málo oleje - dolil jsem litr najel dalších 400 málo oleje.

Pod autem louže není, auto nekouří modře, není cítit spálený olej jako když bylo turbo před totální smrtí.

Teď jdu po 10000 na další výměnu chci dát hustší 5W-40.

Nějaké rady proč to začalo žrát bez nějakých příznaků ( kouření, smrad, atd... )

Děkuji.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Lazak Sun Jul 07, 2013 7:08 pm

Zkus se podívat jestli ti to nejde do vody ten olej...
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Mon Jul 08, 2013 5:55 am

To jsem se díval včera a chladící kapalina je nádherně čistá ... Dám hustší 5W-40 a uvidím ... Docela se toho děsím už mě motor stál balík ....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Tue Jul 09, 2013 3:09 pm

Tak jsem ležel pod autem a zadní část motoru je totálně mokrá od oleje a plast pod motorem je taky totálně mokrý. Ve čtvrtek jdu do servisu kde měnili turbo tak na to mrknou jestli tam není chyba.

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Richard Wed Sep 04, 2013 10:58 am

Mám bohužel podobný problém a nevím si rady,žere olej čím dál víc.Turbo vyměněné,žádný dým od výfuku ani ztráta výkonu a spotřeba docela normálnií
cca 6,5l po městě.Motor jsem nikdy nezavařil,takže pístní kroužky snad taky nejsou v háji.Pod autem občas malá kapka a voda čistá.Vubec nemám poněti kde hledat.Spotřeba oleje je ted asi 1,5litru na 1000km.Prosím,poradíte?

Richard

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 04. 08. 11

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Sun Sep 08, 2013 12:42 pm

Vitej v klubu vše jsem nechal pretesnit, olej porad mizí a to tak že hodně. Nejspíš to žere motor ale v tomhle množství by to muselo hulit a smrdet jak cirkus a to bohudik nedělá. Nevím co s tím, ale pro příště vim, že francouze do baráku ani zadarmo, už me to stalo batoh a dal caluju za olej. On můj kamos co ma servis me před francouzem a ještě k tomu v naftě varoval. Opravuje ty plecky porad a ted jen posloucham - já ti to říkal....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Mon Jan 06, 2014 6:58 am

Zdravím všechny tak mám asi úplně stejný problém. Mám Scenica II r.v.2003 1.9 dCi a poslední dobou mě brutálně žere olej. Nyní dolejvám 1litr cca na 1000km. Toto trvá už asi 3 měsíce. Před koncem roku jsem toho však měl hodně a auto jsem nutně potřeboval, takže jsem to příliš neřešil. Když jsem zpozoroval že auto začíná něják moc brát olej tak jsem se stavil v servisu kam jezdím aby mi nato jen tak letmo mrkli. Stávalo se mi totiž také že pod autem občas zůstávala malá loužička (v průměru cca 2cm). Tak jsem doufal, že je jen málo dotažený filtr. Ale v servisu mi to dali na zvedák a zjistili že filtr je ok a že to teče asi někde "za motorem" a že motor mám celej zasranej od oleje. Ale že víc nezjistí. To by se prý musel oddělat nějáký příčník pod sklem a na to jsem nemel čas. Jinak vodu to nebere a zdá se že ani olej v ní není, žádná pěna u víčka oleje též není, spotřeba je stále stejná kombinovaná - cca 7,5 lit/100 a ani se mi nezdá, že by to něják více kouřilo. Ikdyž možná když se tomu pořádně naloží tak to trochu kouří ale určitě né něják extrémě. Myslím, že takto to kouřilo vždy.
Nemáte někdo tucha co stím? Turbo? Těsnění pod hlavou či rozvody? To že by mi ten 1 litr na 1000km jen tak někam "vykapal" tomu moc nevěřím. Pochopitelně to budu řešit v servise, ale abych se na to trochu připravil a nebyl tam za úplného osla.
Díky

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  svar Mon Jan 06, 2014 5:49 pm

Spotřeba litru na 1000 km je trošku dost. Pokud to "nežere" turbo, to by se už asi projevilo odchodem do věčných lovišť, tak potom už jedině stěrací kroužky KO, i když možná levnější varianta gufera na dříkách ventilů. Kolik máš najeto?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  R-ježek Tue Jan 07, 2014 7:00 pm

Zdravím borci, pěkně mne tu strašíte, jak jsem ležel pod autem a měnil olej, tak mám taky vzadu napravo potečeno ale olej mi nemizí. Říkal jsem si, že je to asi špatné těsnění vany. Je to možné nebo se mám něčeho obávat? Je možné, že se mi pokazilo těsnění, když jsem tomu naložil abych vyhnal pavouky z výfuku? Jinde olej není. Mám najeto 98 tisíc a nějaké drobné.Pravidelný servis a výměna oleje a všeho, žádná divočina na cestě.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  svar Tue Jan 07, 2014 10:05 pm

Těsnění pod vanou nevyběhne, když protáhneš motor. Těsnění je elastický, zkus lehce přitáhnout šrouby vany, ty se můžou časem povolit. Podívej se, jestli nemáš někde posunutou hadičku odvzduchování skříně, pak se můžou srážet olejový výpary a kolem to bude mastný.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Sun Jan 12, 2014 4:42 pm

No mám najeto 195tis.km a nyní se mi objevila nová hláška "OELWECHSEL FAELLIG" Nevíte někdo co to znamená? Tuto hlášku jsem nikde nenašel. Už mě to auto začíná pěkně štvát :-/

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  svar Sun Jan 12, 2014 5:29 pm

Chce jenom vyměnit olej. Asi došel interval km nebo času.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Sun Jan 12, 2014 8:27 pm

Ano, už jsem na to přišel též. Zapomněl jsem resetovat interval výměny oleje. Už jsem to vynuloval a je to ok.

Nicméně to že se mi ztrácí olej to neřeší :-/ Ve středu jde auto do servisu,tak sem zvědav, na co přijdou. Jen nevím, na co se mám připravit. Myslíte teda že turbo to není? Když by to byly stírací kroužky, tak by se to dalo změřit (tlaky ve válcích)? Případně co to obnáší? A gufera na dříkách ventilů je co? Mám totiž strach, že v servisu budou vyměňovat a vyměňovat.... já pak zaplatím balík a aby na to nakonec vůbec přišli.  Evil or Very Mad 

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  svar Mon Jan 13, 2014 2:01 pm

Pokud budou špatný jenom stírací kroužky a zbytek ne, tak měření komprese to nepozná. Gufero na dříku těsní olej mezi vodítkem ventilu a dříkem. Pokud je špatný, tak si motor přisává olej touto mezerou kolem sacího ventilu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Wed Jan 15, 2014 7:49 am

Aha, děkuji za vysvětlení. Takže olej se vsakuje do paliva a je spálen společně sním? Tudíš když mi to bere cca 1l oleje na 1000km, což je cca 80 litrů nafty, tak to ani nemusím poznat, že by to něják více kouřilo. Je to tak? Mě totiž furt hlava nebrala, kde ten litr oleje je. Přece se nevypařil  Very Happy No uvidím na co přijdou v servisu a jestli to nevadí, tak bych tu jejich postřehy s vámi konzultoval. V autech se fakt nevyznám a co mi kdo řekne tomu věřím, bo mi nic jiného nezbude  Mad 

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Wed Jan 15, 2014 8:35 am

Na litru na tom 1000 jsem začínal, pak jsem musel při každém tankování dolívat litr.

Podle mě v servisu na nic nepřijdou protože já na to, co tomu všechno je přišel až když se rozebral motor ... V každém případě jestli máš 196 tis tak vítej v klubu ...
Já měl 200 tis a motor ve uvnitř vypadal jak po 600 tis .....

U mě to žraní oleje způsobovali tyto věci:

Zapečené pístní kroužky, vylítané dříky ventilů.
Motor jel normálně a nehulil ...

O ostatních věcech se nebudu zmiňovat ať tě nestraším....

Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Wed Jan 15, 2014 9:29 am

Boox: Hmm tak to vypadá na něco obdobného. Co vše ti dělali a měnili a na kolik tě ta "sranda" přišla?  Rolling Eyes 

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Boox Wed Jan 15, 2014 9:38 am

Mě to dělal kámoš.

vačka byla vylítaná, takže se měnila naštěstí zadarmo z uvařenýho motoru
generálka hlavy, byla i vůle ve vodítkách ventilů, zabroušení ventilů a ventilových sedel, zarovnání hlavy
výměna pístních kroužků
výměna šál
výměna řetězu který pohání olejové čerpadlo, ten starý byl tak o 2cm delší div nespadl ... :-/
veškeré těsnění motoru

všechny díly originál Renault

cena 30 800 bez DPH

Dá se to udělat levněji ...

třeba sada pístních kroužku Renault stojí cca 6 900 Kč a druhovýroba Goetz nebo jak se to jmenuje to stojí cca 2500 kč ( myšleno na všechny písty ) takže s cenou se dá dostat níž za cenu neoriginálních dílů ....

jinak cena práce cca 10 - 11 tis ostatní jsou díly Renault ....


Boox

Poeet p?íspivku : 43
Registration date : 11. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  proste_ja Wed Jan 15, 2014 10:05 am

affraid 
Toš to je slušnej ranec. No uvidím, co mi řeknou.  Rolling Eyes 

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  svar Wed Jan 15, 2014 1:47 pm

Boox- podle toho, v jakém stavu byl motor po rozborce, bych tipnul, že sice olej byl měněný, ale v intervalech "předepsaných" výrobcem (30 000 km), což se podepsalo na mazacích vlastnostech oleje, případně byl používaný tzv. longlife olej s údajně vyšší životností. Druhá varianta, že kilometry opravdu papírově neodpovídají reálu. To je ovšem na diskuzi. V každým případě je to docela rana, ale zase máš "nový" motor. Takže ať jezdí
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Žere olej 1,9 dci Empty Re: Žere olej 1,9 dci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» olej
» OLEJ
» Olej

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru