Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filtr nafty GS III 1.9dCi

3 posters

Goto down

Filtr nafty GS III 1.9dCi Empty Filtr nafty GS III 1.9dCi

Příspěvek  DV Mon Nov 18, 2013 2:19 pm

Mám dotaz, měnil jste již někdo filtr nafty na GS III 1,9 dCi rok 2010. Mění se celý filtr nebo jen vložka?
Jinak jsem měnil olej v motoru, to je pohoda ale vyndat olejový filtr bylo velmi složité. Vrchem není ani na vložku vidět natož se kní dostat a zespodu jsem ji vytočil ale nešla ven. Vede tam hadice s vodou z motoru a trubka od klimatizace. Nakonec jsem trubku od klímy násilím odehnul a upevňovací svorku hadice otočil a dostál filtr ven. Olej až v rukávech. Nový filtr ( BOSCH)je menší a tak pro příště bude pohoda. Vzduchový filtr byl vyměněn dřív než u GS II. Oddělá se těsnící guma, středový díl krytu a odšroubuje se filtr. Výměna do 15 min.
Zdraví Vašek
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Filtr nafty GS III 1.9dCi Empty Re: Filtr nafty GS III 1.9dCi

Příspěvek  maky Tue Nov 19, 2013 6:03 am

Výměna olejového filtru na GSIII je 05 nutná demontáž spodního krytu motoru????, já si koupil čerpadlo na odsání oleje a tak si myslím, že ty rukávy až na filtr budou v pohodě???, jo a dej nějakej návod s foto asi nemáš , co????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Filtr nafty GS III 1.9dCi Empty Re: Filtr nafty GS III 1.9dCi

Příspěvek  DV Tue Nov 19, 2013 12:00 pm

Samozřejmě se musí sundat spodní kryt motoru, ale to je 6 nebo 7 šroubků i vypuštění oleje je v pohodě - vytočit vypouštěcí šroub na čtyřhran a myslím že je to lepší než odsávačka, po ní tam zůstane a dně vany dost oleje. Ale jak jsem uvedl problém byl vyndat olejový filtr. Teď co jsem to upravil je to již rovněž v pohodě. Fotky nemám, protože to bylo narychlo a foťák jsem neměl po ruce. Tak příště.
Zdraví Vašek
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Filtr nafty GS III 1.9dCi Empty Re: Filtr nafty GS III 1.9dCi

Příspěvek  Krvesaj Mon Aug 22, 2016 3:23 pm

Ahoj chci se zeptat zda uz nekdo menil na GS III naftový filtr u 1.9 dci nebo 1.5 dci je to stejne. Jde mi o to jak to odvzdusnit. Neni vyjimatelna vlozka ale celej komplet. U GS II jsem to udělal hned. Odvzdusnuje se to? Diky.

Krvesaj

Poeet p?íspivku : 8
Age : 38
Location : Strakonice
Registration date : 21. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Filtr nafty GS III 1.9dCi Empty Re: Filtr nafty GS III 1.9dCi

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru