Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přísady do paliva

4 posters

Goto down

Přísady do paliva Empty Přísady do paliva

Příspěvek  svar Thu Feb 06, 2014 10:34 am

Přátelé, kamarádi. Musím se svěřit s výsledky pokusu, který mám asi tak z poloviny za sebou. Kdo mě zná osobně nebo z názorů, který prezentuju, tak ví, že jsem nepřítelem jakýchkoliv výmyslů, které by měly ovlivnit spotřebu nebo stav motoru. No nicméně, nechal jsem se kolegou tady z fora (pali) zlanařit na pokus s tabletama do nafty, jestli budou fungovat a tím bych změnil názor. Takže jsem obdržel zásilku a začal dávkovat. Tankuju z 99% stejnou naftu, takže nehrozila změna. Mám v současné době polovinu vyčerpanou a k mému údivu musím, ač nerad, konstatovat, že to funguje. Spotřeba mi šla zhruba o 0,3 l/100 dolů při stejným režimu jízdy, který mám. Vyjádřeno finančně, vychází to při současných cenách nafty kolem 12Kč/100 km, zhruba 120Kč na nádrž, možná nějaký desetinky nesedí díky zaokrouhlování.  Není to nijak závratné číslo, ale jsou to další 3 litry nafty do nádrže, sám jsem z toho vedle, že "nějaká" tabletka dokáže věci nevídané, ale matematika je neúprosná a je to tak. Nechci dělat reklamu, to nemám dohodnutý, ale pokud byste byli zvědaví, tak jde o tento výrobek http://www.powercartab.cz/ , pro bližší info kontaktujte paliho. Takže zdravím všechny, kteří taky nevěří a třeba se přesvědčí.  Přísady do paliva 38652
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přísady do paliva Empty Re: Přísady do paliva

Příspěvek  _Mickey_ Thu Feb 06, 2014 2:12 pm

Dik za info.

Ale jen tak premyslim, ze kdyz si koupis baleni 10 tablet za 560 Kc, kdyz dejme tomu usetris 120 Kc na nadrzi, takze 1200 Kc na nadrz, tak mas usetreno 640 Kc na 10 nadrzich, kdyz nezapomnes hodit tabletu do nadrze :-D

A je otazkou, co udela dlouhodobe tankovani a pouzivani tohoto...

A koukam-li dobre, to je jedno jestli to lupnes do benzinu nebo do nafty?

Nechci to hanet, jsem jenom od prirody neduverivy...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Přísady do paliva Empty Re: Přísady do paliva

Příspěvek  svar Thu Feb 06, 2014 2:53 pm

Taky jsem od přírody nepřítel takových vynálezů, ale pro jednou jsem to chtěl zkusit. To, co píšu je jenom poznatek z užívání. Další nějaký vedlejší účinky, jako lepší starty, výkon, atd. nepozoruju. Samozřejmě, že každý si na to udělá vlastní názor a postoj.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přísady do paliva Empty Re: Přísady do paliva

Příspěvek  Lazak Thu Feb 06, 2014 8:18 pm

JJ to znám, dávali jsme to s kolegou do BMW X6, Porsche Cayene a Jeep Wrangler Rubicon a u všech to skončilo výměnou palivového filtru. Poměr ceny a úspory paliva je jak píše Mickey, v normální řeči bych řekl nula od nuly pojde a placebo funguje...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Přísady do paliva Empty Re: Přísady do paliva

Příspěvek  Karlučo Fri Feb 07, 2014 7:13 am

Od přírody také nevěřím takovým věcem. Jeden příklad z praxe. V práci máme odporovy tunel s prikonem 300 KW. Cca před rokem se nám ozvala firma s tím, že by dokázala snížit spotřebu při stejném výkonu až o 10 %. Předložila různé propočty kolik se dá ušetřit atd.(Papír snese všechno) Konzultovali jsme to s ing. elektrotechniky a dospěli k závěru, že je to nemožné. Jenže vedení si to prosadilo, tak firma přijela, namontovala a spustila. Výsledek nula, spíše došlo ke zhoršení. V tunelu musí být stabilní teplota 1050 'C. Po namontovani se tato teplota nedala vůbec dosáhnout, tudíž to bylo nepoužitelné. Trochu jsme to zkoumaly a obsah rozvaděče dodaneho firmou byl jednoduchý. Pár kondenzatoru, řídící elektronika pro zvýšení frekvence a to bylo vše. Firma moc sdilna nebyla ale asi to funguje na principu zvýšení frekvence a vyhlazení ze stávajících 50 Hz, poté cpano přes kondiky do odporovych drátů v tunelu. Nechci nějak znevazovat ty tablety ale myslím si, že to bude stejný případ. Samozřejmě v některých případech to bude fungovat ale nedosáhne se deklarované úspory. Fyzikální zákony prostě nelze obejít.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Přísady do paliva Empty Re: Přísady do paliva

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru