Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

lze v grandu přespat?

+10
MartinLM-SK
xxmirek
Kopy
jaris
pirduch
Lazak
hudy
svar
berko
Vranik
14 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

lze v grandu přespat? Empty lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Sun Feb 22, 2009 9:37 am

mám toto vozítkou pouze chvíli, tak se chci zeptat zda máte někdo s přespáním v grandu zkušenosti, případně jak to vhodně upravit?
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  berko Sun Feb 22, 2009 10:37 am

Vranik napsal:mám toto vozítkou pouze chvíli, tak se chci zeptat zda máte někdo s přespáním v grandu zkušenosti, případně jak to vhodně upravit?
přespat jde ve všem,záleží jak jsi náročnej geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Sun Feb 22, 2009 12:51 pm

jde mi o to zda to lze najka poskladat/upravit aby vzadu vzniklo pokud mozno rovne misto pro prespani 2 lidi, pripadne jestli ma nekdo nejaky jiny tip?
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  svar Mon Feb 23, 2009 10:23 am

Náš nejmenší spává docela pravidelně, ale to má vlastní sedačku. Něco zkoušel kdysi Racek s volbou vhodných vycpávek nerovností mu to šlo. Neříkal jak vypadal po probuzení affraid
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  hudy Tue Feb 24, 2009 9:19 am

Když jsem kdysi položil stejnou otázku, RaCeK tenkrat radil vyndat prostredni zadni sedacku (cca 5 sekund), prohluben vyplnit dekou, kterou vzdy vozí s sebou a pro jednoho je ustláno. Zatim jsem nezkousel, takze nemohu potvrdit.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Tue Feb 24, 2009 9:46 am

myslel jsem si to tak, vyndat sedacky a tu prohluben vycpat dekou nebo necim podobnym, o vikendu to zkusim a uvidim
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Lazak Tue Feb 24, 2009 1:24 pm

Vranik napsal:myslel jsem si to tak, vyndat sedacky a tu prohluben vycpat dekou nebo necim podobnym, o vikendu to zkusim a uvidim

Nezapomeň, že ještě mrzne tak aby jsi tam nezmrzl v tom autě. Navíc není to noclehárna když nás manželky vyhodí z domu, aspoň ne ted v zimě!!! lol! lol! lol!
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Tue Feb 24, 2009 1:32 pm

neboj, to mě nenapadlo , jen to vyzkousim aby se pripadna spaci uprava stala veci cviku,
nicmene v tomto počasí jsem spal i na horách venku, takže v tom autě by to byla pohoda...
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  pirduch Tue Feb 24, 2009 7:56 pm

Tak pak třeba přidej i fotky,taky by mne to zajímalo.
Twingo bylo na spaní úplně geniální a nedostižný,a tohle auto je dlouhý jak 2 Twinga,tak by tam snad nějakej spavej prostor bejt mohl...
pirduch
pirduch

Poeet p?íspivku : 96
Age : 55
Location : Litvinov/Most
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Tue Feb 24, 2009 7:58 pm

HOY, jak tak sleduju vaši diskuzi, nedalo mi to a odpoledne jsem experimentoval. Zjistil jsem, že pokud spal RaCek popsaným způsobem, má buď metr pade a nebo je jogín.Spaní pro dva (buď velmi nenáročné, nebo čerstvé milence I love you ) by šlo udělat následovně: vyndat všechny zadní sedačky(5 min) , složit spolujezdcovu jako stolek a na ní dát složené 2 krajní, prostřední dat na řidičovu. Tím získáte volný prostor 200x109 cm. Problém s prohlubní pro nohy jsem vyřešil deskou z překližky, která má rozměr 109x96cm ( přesně pasuje do kufru , takže ještě přemýšlím o povrchu- koberec?) Aby deska držela rovinu, potřebuje v prohlubni pro nohy 3 podpěry- zatím improvizuju, časem vyřeším. Zbytek doplňuje samonafukovací matrace 100x190cm a může se Sleep Doporučuju spát hlavou k sedačkám, je tam víc místa pro ramena. Desku můžu v kufru vozit stále a úpravy jsou tudíž minimální. Spaní to je ale stejně tak pro alien a dovolenou bych tak trávit nechtěl. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Wed Feb 25, 2009 8:31 am

mnoo to je presne to co jsem chtel zkouset, takze to bylo vyzkouseno za me, pujdu laborovat s tou deskou,
jako spani na dovolene urcite ne, ale pri premistovani z bodu A do vzdaleneho bodu B , aby si clovek aspon chvili odpocal ba to bylo dobry,
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Fri Mar 13, 2009 11:56 pm

HOY, ještě se vracím k tomu spaní v GS. Minule jsem psal o způsobu, jak překlenout prostor pro nohy deskou z překližky. Vpodstatě to problém řešilo, ale tak velká deska je docela těžká na manipulaci. Taky předpokládám,že jí budu v kufru vozit stále a pak by jí nebylo kam dát pokud bych chtěl použít třetí řadu sedaček. A za třetí jsem vzal v úvahu, že by chtěl Sleep jen řidič a na co tedy vyndávat všechny tři sedačky...A protože jsem měl dneska volno a nudil se, trochu jsem laboroval a desku přefiknul. Na to, aby splňovaly všechny požadavky ( lehčí manipulace, uskladnění v kufru i při třech řadách sedaček, spaní ve dvou i sólo ) jsem je rozdělil na rozměry 106x40 a 106x70 ( v cm). Délka je max. o kterou lze prostor prodloužit, šířka 70 je dostačující pro sólo spaní a zároveň při uložení za třetí řadou sedaček nepřevyšuje jejich výšku. No a 70+40 je max na šířku. Použil jsem překližku silnou 12mm, na ní z lícové strany pro větší pohodlí nalepil dvě vrstvy mirelonu a když už je celý vnitřek auta v černý kůži, použil jsem na potažení desek z obou stran černou koženku. Podpěry jsem naohýbal z nerezu a vyztužil Al čtvercovým profilem. Podotýkám, že jsem tvořil z ,,garážových" zásob a jediná investice bylo 160.- za Alkapren. Pokud má někdo jiné možnosti, může tvořit dle svého, tohle je jen jedna z možností... Jestli se mi to podaří, dám sem pár fotek z výrobního procesu rabbit .
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Sat Mar 14, 2009 9:39 pm

HOY, tak posílám slíbené fotky. Je jich trochu víc a omlouvám se za kvalitu- až doma jsem si všimnul, že byla upatlaná čočka Embarassed ( přeloženo do Návodů) rabbit


Naposledy upravil jaris dne Mon Mar 23, 2009 11:42 am, celkově upraveno 1 krát
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  svar Sun Mar 15, 2009 8:45 am

Pěkná práce- šikulka a fotky se taky povedly, akorát nevím, kde máš sedáky 2 řady. Na předních? Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Sun Mar 15, 2009 9:27 am

HOY, už jsem o tom tady někde psal. Takže, sedadlo spolujezdce sklopíš jako stolek a na něj dáš složené dvě krajní. A na sedadlo řidiče se vejde prostřední (není na fotkách). Celá úprava se dá udělat v pohodě do pěti minut. Jediný problém je, že nesmíš mít plný kufr bagáže. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  svar Sun Mar 15, 2009 9:39 am

Když bude nejhůř, tak postavíš stan na obsah kufru vedle auta lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Sun Mar 15, 2009 10:09 am

HOY, a nebo tak.... Ještě jsem přemýšlel to vyřešit tím, že bych dal na střechu futrál na staru mamu (rakev), ale zatím jsem na GS nenarazil na hagusy. rabbit


Naposledy upravil jaris dne Sun Mar 15, 2009 10:54 pm, celkově upraveno 1 krát
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Kopy Sun Mar 15, 2009 11:50 am

Tak to máš perfektně vymyšlený, hlavně to, že se dá spaní pořád vozit sebou a nezavazí!! Je to jak "Jaris Pony fantasy" ...taky bych se chtěl někdy nudit Sad J.
A taky je super, jak ti to ladí k interiéru. R.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  xxmirek Tue Mar 17, 2009 3:07 pm

Ahoj,
posup zajímavý, leč dobře popsaný, výsledek - na bleskové přespání výborné. Fotky jsou srozumitelné, myslím, že pokud Tě bude někdo kopírovat, návod má zcela jasný. Chválím dost dobré .......
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  MartinLM-SK Sun Apr 26, 2009 11:54 am

Lze, a zdá sa. že aj celkom pohodlne Shocked

lze v grandu přespat? Spanievaute.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  jaris Sun Apr 26, 2009 9:24 pm

HOY, podrobnější popis by nebyl ? Protože jsem se něčím podobným zabýval, zajímala by mně technická stránka věci. Na čem se vlastně leží ? Připadá mi to dost vysoko na to , aby se tam dalo posadit.. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  hudy Sun Apr 26, 2009 10:42 pm

Na té fotce, to je děcko nebo dospělá osoba? A teď když tak na to koukám, přijde mi že jde o "krátkýho" Scenica.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Grandík Mon Apr 27, 2009 7:55 pm

Také se domnívám, že je to "kraťas". V grandíku se asi dá nouzově přespat (moc pohodlné to asi nebude, ale jako nozovka dobrý). Musel bych ale vyjmout druhou řadu sedadel a něčím zaplnit prohlubně pro nohy, tak aby to člověka netlačilo. Dnes jsem po sklopení opěradla levého zadního sedadla (tedy v druhé řadě) do auto nasoukal ruli koberce o délce 2 m. Musel být však na šikmo. Vzhledem k tomu, že sám mám bez mála také 2 m asi bych však musel také spát na štorc. Very Happy No budu to muset asi vyzkoušet. Zajímavé téma.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  sali Tue Apr 28, 2009 1:14 pm

Podle fotky je to kraťas a řešení bude podobné tomu co pro VW připravila Westfalia. V kufru bude korpus skříňky ve výšce sklopeného zadního sedadla, překlopené přední sedadlo a přes tuto plochu položená nějaká dělená deska na které se potom spí. Jestli si na ni položíte matraci nebo si vystačíte s karimatkou už je na každém. Na technické podrobnosti by to chtělo víc fotek, ale hodně to připomíná VW Caddy Tramper, pravda na lůžko se leze vysoko, ale jako přespání pro dva lidi s možností rychlých přesunů dobrá varianta.
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Vranik Tue Apr 28, 2009 2:05 pm

Udelal jsem si desky jak popisoval jaris, a uz jsem to vyzkousel , na prespani naprosto postacujici, jeste to chci vylepsit matraci prizpusobenou na miru, merim 190 a vejdu se v pohode,
jeste to chce doresit nejaky zaclonky nebo folie, protoze kazdy kdo jde kolem se musi kouknout kdo to tam spi Shocked
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

lze v grandu přespat? Empty Re: lze v grandu přespat?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru