Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Benzinové čerpadlo.

3 posters

Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Wed Aug 16, 2017 6:42 pm

Pánové zdravím, předem se omlouvám pokud se to tu už řešilo, ale nějak sem to nenašel. Mám problém s benzínovým čerpadlem, konkrétně se zapojením.

Už několikrát se mi stalo, že jsem přišel k autu a při pokusu nastartovat jen točí startér naprázdno (nemá palivo). Poprvé sem byl na prášky, podruhé jsem nalezl příčinu a potřetí sem to začal řešit. Problém je, že je chyba ve spojení konektor čerpadla a kabelu.Neřešil někdo stejný problém? Když se to stane tak stačilo zahýbat s konektorem a auto zase jezdilo. Dneska jsem to "opravil" na 10pokus. Horší je že mám strach, aby to nevyplo někde za jízdy když zrovna budu třeba předjíždět.  Benzinové čerpadlo. 519902   V Renaultu u nás mi řekli, že je to na výměnu čerpadla. No po tom co mi vtipně vyměnili jen tři svíčky, že čtvrtá nejde vyndat Exclamation , jsem docela na vážkách, zda si tam ještě něco nechávat dělat Rolling Eyes
Zítra se na to musím podívat, přemýšlel jsem zda by šel ten konektor na čerpadle odstranit a kabely napojit přes nějakou novou svorku. Předem díky za nějakou radu.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  maky Wed Aug 16, 2017 7:46 pm

Všechno jde, akorát ti mamlasové v renaultu to neví ale halvně nesmí udělat, bacha jde o benzín!!! stačí jiskřička a nebudeš se stačit divit....ale jdeš na to správně, jestli je konektor na čerpadle v háji nebo je v háji ten konektor svazku někde tady na uvedených prodejcéch sem zahlídl různé náhradní svazky s konektorama... ale kolik to čerpadlo stojí???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Wed Aug 16, 2017 8:52 pm

nevím, raději sem se neptal... staré na automediku sem viděl cca za 1200kč. Takže nové cca 3-4táci? odhaduji. Tak ono čerpadlo je dobré ale ten konektor je nějak dojeblej.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  svar Thu Aug 17, 2017 12:22 pm

Zkus se podívat na konektory ve svorkovnici na čerpadle, jestli drží, případně je vyměnit. Podle chování by to tak napovídalo
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Thu Aug 17, 2017 12:32 pm

ano to sem už dřív, no a dneska jsem zjistil že se jeden kontakt spekl, musím vyndat čerpadlo, sehnat novej konektor. Zupa dovolená. Rolling Eyes
čerpadlo mi nejde vytočit, takže jedinej kdo je vytočenej sem já Laughing
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Thu Aug 17, 2017 5:39 pm

tak jsem to vyřešil na prasáka, předem se omlouvám všem fachmanům ale zatím jsem to vyřešil provizorně. Zítra si koupím na vrakáči novou matici protože tuhle jsem dojebal a nejde dotáhnout, přeskakuje mi na závitu:-( Plus koupím i konektor.

Tady fotky - konektor na čerpadle byl uhnutý a neseděl přesně, takže sem provizorně opravil pomocí drátu, pájky, tavné pistole a svorkovnice(čokolády)  Embarassed
Moc mě nebijte  Rolling Eyes
Benzinové čerpadlo. 001vox0a Benzinové čerpadlo. 002ybbwn Benzinové čerpadlo. 003czxyd Benzinové čerpadlo. 0048zan8
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Wed Sep 06, 2017 9:11 pm

Hm tak jsem se dostal k zápisu pokračování až teď. Tak to vypadá že je dojebanej závit na nádrži, protože i nová matice nejde dotáhnout a čerpadlo se přitáhne pouze na jedné straně na druhé je vůle. Proto jsem taky tu matici nejspíš nemohl povolit pokud je nějaký hovado dotáhlo na prasáka Evil or Very Mad

Takže ted řeším co s tím.... na vrakáči za nádrž chtějí 1500 to s emi fakt dávat nechce, a ještě potřebuji ten vrchní kus plastu na čerpadle abych tam dal konektor jak má být. Ale samostatně to nemají a musel bych koupit čerpadlo komplet taky za 1500. Fuj.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  MacaC Sun Oct 08, 2017 6:47 pm

Tak pokračování - nakonec musím nádrž stejně sehnat, po vyndání čerpadla znovu podívání na závit nádrže, tak ten je i viditelně deformovaný. Rolling Eyes

Pánové při vyndání nádrže se musí opravdu rozříznout výfuk?... koukal jsem, že je v celku. Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  svar Sun Oct 08, 2017 8:50 pm

Klidně ho řízni, na spojení pak použiješ spojku, jsou podle průměru http://www.vyfuk-levne.cz/sortiment/14425/
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Benzinové čerpadlo. Empty Re: Benzinové čerpadlo.

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru