Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sviští od motoru

3 posters

Goto down

Sviští od motoru Empty Sviští od motoru

Příspěvek  Pule Tue Feb 27, 2018 10:31 am

Ahoj, všem, měl bych tu jednu prosbu o názor.
S tím jak uhodily mrazy, se mi v motorovém prostoru (benzin 1.6. 16v) začal ozývat podivný zvuk, takové jakoby zasvištění, jako když se z tlakového okruhu vypojuje vzduchová hadice, takové to uvolnění tlaku vzduchu, tak takový zvuk. Dokud nemrzlo (nemyslím teď ty mrazy, ale třeba do prosince, kdy byly teploty převážně nad nulou), tak to nedělalo.
Postřehy jsou, přijde mi, že to dělá
a) až od 2000 otáček
b) taky při vyřazování
c) pouze dokud se motor nezahřeje.
Po zahřátí zvuk zmizí a vše je zas, jakoby se nic nedělo. Žádné cukání, tah motoru ok, řazení ok (to vše i za studena). Jen ten zvuk. Mám takový dojem, že první, co na jaře udělám, je, že vyměním olej v převodovce a zkontroluju, kolik ho tam vlastně bylo. Ale jestli to s tím může souviset, nemám páru.
Nemáte někdo tušení, co by to mohlo dělat.? Večer zkusím nahrát na video a přihodit to sem.
P.S. dělá to ten megane II, co máme od loňského září. Asi to patří do jiného fóra, nicméně tady to znám.
Díky všem
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Zbynek75 Tue Feb 27, 2018 5:27 pm

pokud ti to dělá při vyšlápnutí spojky, tak je to spojka. Pokud vím, dělají to všechny tyhle auta, ale neznamená to žádnou poruchu......mě to tak dělá při mrazu už 10 let.....po zahřátí přestane....

Zbynek75

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 11. 08. 16

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Pule Tue Feb 27, 2018 5:49 pm

Ahoj, no to si mě "uklidnil" Laughing
Nemůžu říct, že by to dělalo, jen při vyšlápnutý spojce, spíš mi přijde, že to dělá se zařazeným stupněm. Dneska sem to chtěl natočit na video a dát sem, ale světě div se, ani ťuk. Žena na to šlapala a já byl připravenej točit, ale nic. Byl tam neutrál, takže s téměř s jistotou to dělá, když je zařazená rychlost a když vyřazuju a přeřazuju (jedno jestli nahoru nebo dolů).
Budu rád, když to nebudu muset řešit stejně dlouho jako, ty, ale... Stejně díky
Jsem zvědavý, jestli to přestane, až se oteplí. Jestli jo, nejspíš půjde z domu. Nějak k tomu autu nemám důvěru.
Někdo další by měl tip?
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Zbynek75 Tue Feb 27, 2018 5:59 pm

Jo, dělá mi to zásadně v průběhu přeřazování a okamžik po něm......a opravdu je to jak kdy, někdy to dělá, někdy ne, někdy i při mírném mrazu a někdy vůbec. Při silném mrazu ale skoro vždycky. Už o tom taky někde byly diskuze, ale už nevím kde. U ohřátého motoru mi to nedělá nikdy.

Zbynek75

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 11. 08. 16

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Pule Sat Mar 03, 2018 4:35 pm

Hmmm, máš pravdu, dělá to při přeřazování a 1-2 vteřiny po tom, zahřáté nikdy. s tím, jak začínají růst teploty, to pomalu začíná mizet... cheers
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  sali Sun Mar 04, 2018 5:54 pm

https://m.youtube.com/watch?v=Pmag5mLzaug

Myslíš toto. Podle diskuze na RC fóru je to vlastnost spojkového ložiska. Počkat na teplo. Jiná cesta zatím není.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Pule Mon Mar 05, 2018 9:22 am

Jo, to je přesně ono. Jak se oteplilo, už to dělá méně často. Nicméně, je to vada nebo vlastnost nebo obojí? Je potřeba to řešit, než se s tím stane něco víc? Scenic to nedělá, jen ten megane II, co jsme na dojíždění kupovali v září.
Oproti scenikovi toho má bohužel víc. Blbne elektrika oken, někdy jde, někdy ne. Kufr špatně zamyká. Je potřeba ho zavírat ne moc silně, ne moc slabě, tak akorát prostě, jinak klapka nezapadne. Zlobí otevírání venkovní klikou zadních pravých dveří, většinou se musí zevnitř Rolling Eyes
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  sali Mon Mar 05, 2018 9:30 am

Na RC fóru to řeší už několik let a vypadá to že je to vlastnost a od určitého stupně opotřebení se toto prostě děje. Mě to u Megana dělá taky a doporučení od servisu je počkat až se oteplí a když to nezmizí tak se bude problém řešit.
Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Sviští od motoru Empty Re: Sviští od motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru