Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zadní výklopné dveře

3 posters

Goto down

zadní výklopné dveře Empty zadní výklopné dveře

Příspěvek  vasekherda Mon May 25, 2020 11:54 am

Přeji fajn den všem.
Mám dvě věci ohledně zadních výklopných dveří na Renaultu Grand Scenic 2004.
Za prvné jsem zjistil, že do dveří zatéká. řešil jste někdo podobný problém kudy by se mohla dostat voda dovnitř? Na první pohled dveře zvenku vypadají dobře.
Při této příležitosti bych se chtěl zeptat na možnost otvírání jen okna zadních výklopných dveří. Toto mě nefunguje. Zkoušel jsem postup dle návodu (tj. zmačknout tlačítku na stěrači a pak táhnout a nic). Dělám něco špatně? Vzhledem k tomu, že jsem neslyšel žádné cvaknutí zámku, tak předpokládám, že bude asi problém tam. Je tento zámek elektrický (že by byl někde špatný kontakt) nebo čistě mechanický (tedy by asi byl zadřený)?
Za rady díky. Vašek

P.S. Napadá mne ještě zda tyto dvě věci spolu nesouvisí, tj zda vlivem špatně zavřeného okne do dveří neteče. Je to možné?

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  svar Mon May 25, 2020 4:16 pm

Těsnění na okně uvidíš, jak sedí přímo na okně. Jestli se nepletu, tak otvírání okna má spínač vedle spínače kufru pod lištou. Tečení kolem dveří by mohlo být špatný nebo zdeformovaný gumový těsnění.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  vasekherda Mon May 25, 2020 4:21 pm

svar: Díky. Zkusím se někdy poprat s tím oknem. Na tlačítku v prolisu SPZ zámek nefunguje, tam nevím jak těsnění vypadá.
Kdyby bylo špatné těsnění celých dveří, asi by teklo do interiéru, nikoliv do dveří jako takových.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  R-ježek Mon May 25, 2020 6:51 pm

Jak psal svar, na pátých dveřích uprostřed je spínač na otevření celých dveří a vpravo vedle osvětlení spz by měl být ten samý spínač a ten je na okno. Oboje pod hranou jak je osvětlení spz. Na stěrači nic není, max. krytka matice, kterou drží stěrač na osce. Možná to vypadá jako spínač ale fakt není. A máš to okno otviratelné? Jsou tam dva pístky a ve skle čtyři plastové boule, jak je to uchycené k oknu a dveřím? Já na dveřích mám ten druhý spínač vpravo ale nemám otvíratelné okno 😟. Dřív jsem špekuloval vyměnit celé zadní dveře ale obejdu se bez toho. Neteče ti do dveří gumou co je okolo trnu stěrače? Může být steřelá a netěsnit a pak téct přes motorek zadního stěrače.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  vasekherda Mon May 25, 2020 6:57 pm

R-ježek: Po stranách okna mám dvě malé vzduchové vzpěry. Těsnění u stěrače není španý nápad. Díky. Až se tam buduventivně vyměním, předpokládám, že jeho cena nebude nikterak závratná.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  R-ježek Mon May 25, 2020 7:05 pm

A to otevření toho okna sedí? Spínač napravo v hraně jak saháš k otevření kufru ale víc doprava. Hlavně ať je to jen blbost a už ti tam pak neteče , hodně štěstí .
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  vasekherda Mon May 25, 2020 7:20 pm

Jo čudl tam je, ale buď je nefunkční nebo je špatný kontakt mezi ním a zámkem. Není slyšet žádné cvakání.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  R-ježek Mon May 25, 2020 7:23 pm

Tak ať je to jen blbost a jde to spravit max elektrikářem.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  svar Mon May 25, 2020 7:57 pm

Zkus ten spínač vyhodit a propojit to napřímo a uvidíš hned, případně proměřit kabeláž.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  vasekherda Mon May 25, 2020 8:02 pm

Zkusím, nejdřív si ale seženu cvočky toho krytu. Ty hrozí prasknutím až se tam budu dobívat, nerad bych aby mi ten dekl tam poletoval. Každopádně díky za tipy chlapci Smile.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

zadní výklopné dveře Empty Re: zadní výklopné dveře

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru