Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pokles výkonu

3 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Pokles výkonu Empty Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Mon Nov 09, 2020 6:09 pm

Ahojte přátelé ve "zbrani". Potřeboval bych poradit, jakou závadu mám očekávat. Stalo se mi toto: jel jsem po dálnici, úplně normálně, bez problému. Po sjetí z dálnice se zdálo, ze jako by se něco přeplo a nastal pokles výkonu, jel jsem do kopce na Štrbské pleso a auto nechtělo jet, prostě na trojku 40 km/h a výkon nikde, potom jsem přijel na křižovatku, kde jsem dával přednost, vyjel jsem a výkon byl zase v pořádku, zase to tahalo jak má. To samé se mi stalo i cestou zpět. Trošku jsem prošlápl spojku a zase naběhl znova výkon. Co by to mohlo být? Turbo, čerpadlo, spojka, EGR? Brzdovky mám dostatek, motor je v podstatě čistý, nevidím olej. Žádná hláška poruchy.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Thu Nov 12, 2020 7:32 pm

Regulace turba, klidně špatná hadička podtlaku. I ten EGR. Svítila u toho nějaká hláška?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  R-ježek Thu Nov 12, 2020 8:11 pm

Já mám občas ten samý problém, jen sem tam nahodile výpadek výkonu po přeřazení, většinou při řazení z 1 na 2 ale někdy i za jízdy a po pohybu s plynovým pedálem. Někde jsem četl, možná tady někde, že to bude nejspíš přímo pedál. Je to elektronický bazmek a viděl jsem na you tube jeho rozborku a čištění ale je to pakárna a bojím se toho, tak toleruji, že to jednou za měsíc nebo dva udělá a kašlu na to. Takříkajíc jsem zžit s autem a vím co to je. Very Happy  Tak asi tady je ten pes zakopán. Pokles výkonu 38652


PS: vždy pomohlo šlápnout na spojku a opět se to chytlo. Nikdy to nechcíplo nebo že by to nešlo sešlápnutím spojky znovu oživit.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Thu Nov 12, 2020 8:58 pm

Takový projevy mi dělalo zanesený naklápění v turbu. Chvilkově bylo málo vzduchu, výkon spadnul a po ubrání plynu se chytil. Napsal si chybu vstřikování, ta se ztratila, ale byla v paměti.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Fri Nov 13, 2020 5:58 pm

svar napsal:Regulace turba, klidně špatná hadička podtlaku. I ten EGR. Svítila u toho nějaká hláška?
Právě že počítač nic nepíše, žádná hláška. Asi skočím do servisu na diagnostiku.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Fri Nov 13, 2020 9:56 pm

No právě, v paměti nic nemusí být. Jedině to projet na skutečný hodnoty s diagnostikou a trefit režim, kdy to udělá
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Wed Dec 23, 2020 10:58 am

svar napsal:No právě, v paměti nic nemusí být. Jedině to projet na skutečný hodnoty s diagnostikou a trefit režim, kdy to udělá

Zdravím, vyměnil jsem filtry a v pořádku. Ale mám jinou otázku. Praskly mi obě hadičky co vedou z DPF filtru a možná i z katalyzátoru. Jsou černé a opletené drátěným obalem. Je to nějaká originál hadička a nebo stačí jakákoliv opletená, co tam bude pasovat. Jedná se zdřejmě o hadičky do snímače tlaku výfukových plynů atd. za dpf je tlakový díl z oceli a hadička je tam upevnená SK páskou.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Wed Dec 23, 2020 12:37 pm

Hadičky by měly být odolný vyšším teplotám před několika lety jsem potřeboval hadičku a musel jsem koupit originál sestavu hadička, trubka, snímač. Bylo to cizí auto, možná na svým bych vyzkoušel náhradu něčím jiným. Dají se dohledat tepelně odolné hadice. Další zádrhel je v tom, že na každým konci má jiný průměr, 6-8mm.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Wed Dec 23, 2020 1:53 pm

svar napsal:Hadičky by měly být odolný vyšším teplotám před několika lety jsem potřeboval hadičku a musel jsem koupit originál sestavu hadička, trubka, snímač. Bylo to cizí auto, možná na svým bych vyzkoušel náhradu něčím jiným. Dají se dohledat tepelně odolné hadice. Další zádrhel je v tom, že na každým konci má jiný průměr, 6-8mm.

Dik za odpoved. Akorat, ze ta hadicka, trubka snimac vyjde na 350 €. A prskle mam obě.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Wed Dec 23, 2020 3:02 pm

Já jsem za tu sestavu dával 2500. Ta cena je nějaká vysoká. Kde jsi to našel? Divný je, že jsou KO obě. To už muselo delší dobu dělat paseku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Wed Dec 23, 2020 3:18 pm

svar napsal:Já jsem za tu sestavu dával 2500. Ta cena je nějaká vysoká. Kde jsi to našel? Divný je, že jsou KO obě. To už muselo delší dobu dělat paseku.

No to bylo to, jak jsem psal nedavno ten pokles vykonu, ale vymenil jsem filtry a jezdilo normalne, ale dnes zacalo trhat pri akceleraci a tak jsem sel do servisu a praskle hadicky.
Kde by se to dalo lacineji koupit. To za tech 350 je asi origos z Renaultu. Bohuzel mne nenapdlo to vyfotit. Mozna to najdu nekde v manualu a poslu obrazek. Zatim dik, i tak do 4.1. mam utrum.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Wed Dec 23, 2020 3:35 pm

Podle OE čísla by to mělo být toto 8200372219. Budeš mít teď docela čas zapřáhnout strejdu Google. Někde je pod číslem jenom snímač, ale našel jsem i komplet s hadičkama. Spousta rozkladů je na catcar
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Thu Dec 24, 2020 7:45 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Fri Dec 25, 2020 9:22 am

raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Fri Dec 25, 2020 10:31 am


Nasel jsem v Polsku OE 8200391217 to je do Laguny, ale mohlo by to pasovat, hlavne hadicky
potom jeste 8200392222 do je zase do Espace, ale snad by take mohlo pasovat, cidla jsou asi na jine hodnoty, nez u Scenica.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Fri Dec 25, 2020 10:40 am

Hodnoty čidla by měly být stejný. Jde spíš o délku hadic.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Mon Jan 11, 2021 7:51 am

svar napsal:Hodnoty čidla by měly být stejný. Jde spíš o délku hadic.

Zdravíčko, tak jsem to vyřešil, dal jsem tam hadičky z nějaké hydrauliky, snesou tlak 12 barů a používají se na olej o teplotě 80°C, vyměnili jsme diferenciální senzor a nechl jsem vycistit DPF filtr, mám pocit, že motor jde lépe, jako předtím, hadičky stály 5 €, snímač 44 €, čištění filtru 85 €, takto by mně jen ta sada hadiček se snímačem stála 300 €. Akorát musím vyměnit olej.
Dík za typy a rady. Jsem zvědavý, jak dlouho to vydrží.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Mon Jan 11, 2021 8:30 pm

Je otázkou, jak budou hadice reagovat na výfukový plyny.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  R-ježek Mon Jan 25, 2021 7:02 am

A hadice tohoto typu by byla v pohodě? Jen je blbý, že ten rozměr je na jedné straně větší . Odolá až do 250°c.

https://race-shop.cz/podtlakove-hadice/55645-silikonova-podtlakova-hadice-8mm-vystuzena-cerna.html
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Thu Mar 18, 2021 8:00 am

R-ježek napsal:A hadice tohoto typu by byla v pohodě? Jen je blbý, že ten rozměr je na jedné straně větší . Odolá až do 250°c.

https://race-shop.cz/podtlakove-hadice/55645-silikonova-podtlakova-hadice-8mm-vystuzena-cerna.html

Dík. Něco podobného jsem tam dal a tato hadice je také skvělá.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Tue Dec 07, 2021 12:57 pm

svar napsal:Je otázkou, jak budou hadice reagovat na výfukový plyny.
Hadice fungují ke spokojenosti, jo hydraulika je hydraulika. Akorát se mi zas v létě ucpal DPF. Ale zase je to v pořádku. Mechanik v servisu říkal, že bych si měl nechat vypnout v počítači regeneraci, tak nevím, jestli je to dobré a nebo se zas může něco zepsut.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Wed May 04, 2022 2:39 pm

raduzk napsal:
svar napsal:Je otázkou, jak budou hadice reagovat na výfukový plyny.
Hadice fungují ke spokojenosti, jo hydraulika je hydraulika. Akorát se mi zas v létě ucpal DPF. Ale zase je to v pořádku. Mechanik v servisu říkal, že bych si měl nechat vypnout v počítači regeneraci, tak nevím, jestli je to dobré a nebo se zas může něco zepsut

-Zdravím pánové, potřeboval bych zase poradit.
Stále řeším ten problém s DPF filtrem.
Situace je taková: dal jsem filtr vyčistit, ale je tu problém, že se nedá vynulovat chyby v řídící jednotce. Jsou tam chyby: DF 312, DF 308, DF 055 to je asi turbo. Diferenciální snímač má hodnotu 8 mBar. Když byl DPF špinavý, tak byla hodnota 130 a po vyčištění 12. Svítí mi stále FAP regeneration a check injection a nejde to vypnout. I po zadání jakoby nového DPF to nejde vymazat. Auto jezdí, ale netáhne. Mám podezření na EGR.
Případně dejte úprosím někdo číslo, zavolám. Vypisování je zdlouhavé. Děkuji.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Wed May 04, 2022 9:28 pm

Zkus prověřit teplotní čidla u DPF. Pokud hlásí špatný teploty, tak blbne celý systém
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  raduzk Thu May 05, 2022 8:52 am

svar napsal:Zkus prověřit teplotní čidla u DPF. Pokud hlásí špatný teploty, tak blbne celý systém
Děkuji za tip, akorát že v diagnostice ukazovalo teplotu při nuceném vypalování až do 600°C. Nemůže to být ten EGR, že nezavírá nebo neotvírá?
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 58
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  svar Thu May 05, 2022 9:30 am

EGR odzkoušíš přes diagnostiku na akčních členech, jestli jede a v jaké je poloze. U čidla teploty může ukazovat špatně počáteční teplotu a pak už se to veze. Případně teplota před filtrem.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Pokles výkonu Empty Re: Pokles výkonu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru