Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oprava po bouračce

3 posters

Goto down

Oprava po bouračce Empty Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Sun Mar 21, 2021 7:58 pm

Zdravím vás pánové. Bohužel musím řešit opravu Rendy po nárazu na leý přední roh, po bližším ohledání jsem zjistil, že všechny plastové díly jsou polámané, spodní rám i horní rám předku je KO a levý úchyt rámu nahoře i dole taktéž. Co jsem si to počítal na Autokelly, tak díly by mne vyšli cca 25tis. Přední nárazník komplet, obě světla, veškerá uchycení a držáky, lišta na masku, prostě vše co se dá vymyslet na předku. Před sundáním ulomených světel to ještě vypadalo optimisticky ale nene.  Pěkně mne to tentuje, protože jsem Rendovi nechal opravit parkovací brzdu a teď jsem to takto pos.... Nevšiml jsem si auta přes levý čelní sloupek a ani jsem se nevyklonil jak to dělávám abych viděl a prásk ho. Prostě jsem to potentoval. Máte někdo zkušenost s takovou opravou? Mám to vůbec nechat opravovat, protože i s prací to bude tak 35 - 40 tis.? díky za vaše rady či poznatky.  Ta loužička je voda do ostřikovače, nádobka vypadla z úchytu a vylila se šťáva na okna. Sad

Oprava po bouračce Jeovic13
Oprava po bouračce Jeovic10
Oprava po bouračce Jeovic12
Oprava po bouračce Jeovic11
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  maky Mon Mar 22, 2021 8:36 pm

čau Rudlo, tak to bolí, ale.. moje zkušenost po mémmsexíku s pražskou tramvají, je, že se nejí nic tak horký jak to vypadá, teda pokud nejsou hnutý podběhy. Nejprve odstrojit, sepsat čísla poškozených dílů a zásadně nekupovat po šroťákách a Auto Kely .. to je nejdražší co tě může potkat.  Tak koukám, že kapota je OK, blatníky také, no a když sundáš přední čelo, tak začneš sčítat škody, levý a pravý držák světla nový stojí každý okolo 400 kč, přední čelo okolo 2 litrů, a světla tak do 1500 každé, pokud je interkoler tak ten stojí okolo 1100, no a práci si uděláš sám, páč je to skládanka, a nalakovat já mám lakýru za ten nárazník chtěl 2 000, ale jak píšu na foru máme odkazy a tam to najdeš o min. třetinu levněji než v Kely. Ještě zkus Jirku Chalupskýho ten auto ruší na prodej
Tak sem dnes objel 4 vrakáče, zakoupil sem nárazník, kapotu, lištu a nosník světla za 5,5 litru!!, blatník si opravím sám, ( chtěli za něj litr!!), za chladič 1 - 2 litry...??? ale světlo se pořádně nevyjádřil... pořád mi přednášel ceny v renaultu!!! tak asi koupím nový od
AutodilyCZ.cz >> L XENON D2S+H1 světlomet (E.O.) DEPO - 36.73.107D za 2373 kč. nemáte někdo zkušenost???
https://www.zbozi.cz/vyrobek/p-xenon-d2s-h1-svetlomet-e-o-depo-36-73-106d-renault/ toto je pravý světlomet
Makyho sloupec - Stránka 6 96j48m
Makyho sloupec - Stránka 6 29xzn00
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Mon Mar 22, 2021 8:48 pm

Maky jsi zlatý, už jsem v kontaktu se Svarem tak už se to pomalinku hýbe. Nejprve jsem rezignoval, po četování se Svarem jsem se pomalu uklidňoval, odtah do servisu jsem zrušil páč musím počkat na nárazník od Svara a tak už jsem ve stavu, že to asi zkusím sám, ikdyž u té parkovačku jsem lemplovsky koupil šmejd a stalo to pak další práci, čas a ježdění busem tam a zpět. Ale taky už si říkám, že by to mohlo jít samodomo . Ještě se kouknu na ty díly, protože opravdu Kelly je v keli, je i se slevou registrace drahé jak cip, jak se říká. No uvidím. Přemýšlím, kde seženu ty šrouby a plastové příchytky ale jsou na netu nějaké sady tak snad to bude ono. Díky za podporu 👍 Vážím si toho a každé dobré rady i kritiky 👍. Chybama se člověk učí, jen to někdy bolí . Oprava po bouračce 38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Sat May 01, 2021 11:55 am

Tak už je opraveno, díky Svarovi a majiteli dílů , 👍 . Teď musím jen vyřešit ABS a ESP chybu ale to snad bude Ok ABS a bude to jen blbost, senzory jsou všechny čisté ale jestli třeba neodešly. To bez diagnostiky nezjistím. Jezdím, brzdím tak aspoň to.


Oprava po bouračce 5fd9f910
Oprava po bouračce 1e6bd810
Oprava po bouračce 2a400810
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  maky Sun May 02, 2021 6:16 am

No vidíš jakej jsi šikulka, a to ty samo domo, nebo přece jen servis ?? Tak ať ti to pěkně jezdí a jak říká klasik " Máte to moc pěkný mladá paní, tak si to neškrábejte " ,
Zduř..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Sun May 02, 2021 6:00 pm

Samo domo to nebylo možné, museli to rovnat v servisu a pak to i strojili. Ale v garáži jsem ještě ladil mezery a hrany kapotu a přední horní masky, byl tam dost skok. Jinak mám další jobovku. Ležel jsem pod autem a já je rám podvozku, tak mám na místě pod řidičem menší mezeru mezi částmi rámu než pod spolujezdcem. Je to velký problém ? Nějak nechápu, když to rovnali, že je tam taková mezera pod spolujezdcem .


Naposledy upravil R-ježek dne Sun May 02, 2021 6:06 pm, celkově upraveno 1 krát
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Sun May 02, 2021 6:04 pm

Oprava po bouračce 4485b010
Oprava po bouračce 7a208f10
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  maky Mon May 03, 2021 11:57 am

No omno to může být hnutý na silentblokách, nějak v tom detailu nevidím co je co ?, ale zkus vzít montpáku a posunout to ale hlavně zněř si provázkem vzdálenost mezi středen předních a zadních kol na levé straně a na pravé straně. Rozvor kol ) . mělo by to být stejně , a kdyby to bylo o víc jak půl cenťáku, tak si nech v tom servisu udělat 3D sbíhavost !! no a pokud to na sbíhavosti bude špatně, tak reklamace a pokud v pohodě, tak se tam nedívej !!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  R-ježek Mon May 03, 2021 3:15 pm

Oprava po bouračce 37390910


Ona je tam mezera ve spoji mezi pomocným rámem nápravy a tím dalším rámem, na obrázku je to označeno. Takže dobře to není teda. 😏
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  svar Mon May 03, 2021 5:34 pm

Ten rám drží šrouby pozice 12. Díra je krapet větší, možná akorát 18 klíčem povolit, povolit svislou plechovou výztuhu- pozice 14 a zkusit posunout. Na rámu drží jenom chladiče, takže žádný vliv na geometrii.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Oprava po bouračce Empty Re: Oprava po bouračce

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru