Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olej - odkud to může téct ?

3 posters

Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  Ivoš 73 Fri Mar 04, 2022 3:31 pm

Zdravím dnes jsem jen tak preventivně juknul na motor a uviděl olejem poblitý ty plastový prsíčka v pravo dole pod klapkou nevíte odkud by to mohlo téct ? Děkuji. Scenic II 16,16v 82kw

https://snedro.rajce.idnes.cz/Scenic_2/1526972341
Ivoš 73
Ivoš 73

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 15. 02. 22

Návrat nahoru Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Re: Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  svar Mon Mar 14, 2022 3:16 pm

Odvětrání klikové skříně. Napojení na sání
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Re: Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  Ivoš 73 Thu Mar 17, 2022 2:23 pm

svar napsal:Odvětrání klikové skříně. Napojení na sání

Díky mrknu na to Olej - odkud to může téct ?  38652
Ivoš 73
Ivoš 73

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 15. 02. 22

Návrat nahoru Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  Pule Sun Feb 11, 2024 8:26 pm

No ahoj všem, vypadá to, že se nám objevil na autě dost možná stejný problém a olejem zmáčené místo pod sáním. Na zemi pod námi zůstávají kapky oleje a stéká po spodním silenbloku.
Už to zlobí nějakou dobu, ale nikdy to nebylo nic strašného, že bych to musel naléhavě řešit.
Loni jsem to měl u mechanika. Sundal komplet celé sání a říkal, že z něj vylil cca 2 dcl oleje. Což se může zdát jako hodně, nicméně otázka je, jak dlouho se tam ten olej ukládal. Sání vyčistil a komplet přetěsnil. Chvíli byl klid, ale začalo to zase kapat po těch silných mrazech v prosinci 2023. A evidentně se to zhoršuje. Příruba sání je po přetěsnění krásně suchá, takže tudy ten olej nejde. Pokud by to bylo to odvětrávání klikové hřídele, máte ponětí co by obnášela oprava?

https://www.rajce.idnes.cz/bobpule/album/scenic-unik-oleje/1625466087

MALÁ ÚVAHA:
Ještě jsme se s mechanikem bavili o kompletní generálce motoru, což by (podle toho, co by se muselo vyměnit) vycházelo prý 20-30 tisíc. Hodnota auta dneska je max. 40 táců. Otázka je, jestli je to nutné, kdyby se to vyřešilo opravou toho odvětrávání klikové hřídele a jestli by to nevyšlo levněji? Je to vlastně první větší problém, který na tom autě musím řešit. cheers
Teda kromě bypassu eltriky světel a opravy větráku a jednoho čidla. Jinak ovšem za celou dobu nic a tak si tu opravu grandík asi zaslouží.
Já bych ho chtěl zachovat, protože všechno ostatní včetně spojky, převodovky a vlastně i toho motoru, který krom toho úniku šlape jak má, funguje na jedničku. A navíc se mi i po těch letech pořád moc líbí.
A je mi líto se ho zbavovat, i když už nám měsíc stojí před barákem Grand Scenic IV (fotky nahraju zítra).
Zatím teda většinou na trávě, protože žena se s ním bojí jezdit, dokud je zima, aby ho hned někde nebouchla, takže zatím ho beru jen na občasné výlety o víkendech.
Minimálně pro kluka bych nicméně staršího granda rád zachoval. Co vy na to? Má to smysl opravovat? A jak by to bylo s opravou odvětrávání klikovky ?

Díky za reakci


Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  Pule Sun Feb 11, 2024 9:24 pm

K uvedenému problému ještě rychle doplňuji, že z výfuku nic nekouří. Emisemi jsem prošel bez problémů. A olej taky nemusím dolévat, tzn. že nikde vyloženě neteče, jen pomalu ale jistě ukapává.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Olej - odkud to může téct ?  Empty Re: Olej - odkud to může téct ?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» OLEJ
» Olej
» olej

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru