Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ventil

2 posters

Goto down

Ventil Empty Ventil

Příspěvek  vlkr Tue Jun 09, 2009 7:26 am

Zdravim všechny Scénikáře,

pánové/dámy potkalo mě něco co bych nepřá ani největšímu nepříteli, to jest uletěl mi za jízdy ventil...
Jeli jsem na hrad Sovinec a z ničeho nic se to stalo. Za jízdy do kopce najednou okamžitá ztráta tahu, hláška závada na vstřikování, motor se pochopitelně zastavil a už to neudělalo vůbec nic. Myslel jsem že jenom zblbla elektronika ale s autem na silinici se nedalo udělat vůbec nic, takže odtahovka. V pondělí ráno při napojení na diagnostiku v servisu napřed 3 chyby, na podruhé žádná.
Když mi pak odpoledne ukázali v servisu co se stalo, šel jsem málem do vývrtky. Proražený píst, svíčka na padrť, dneska jde na kontrolu hlava motoru jestli je vpořádku. Zajímavé je že když to uletělo, neudělalo žádný rachot ani pazvuky a v lednu měněné rozvody to vydržely.
Teď řeším problém jestli na toto lze uplatnit záruku na skryté vady.
Chystám se volat do bazaru a jsem zvědavý jak se k tomu postaví. Co si o tom myslíte Vy? Za případné rady předem děkuji.

Ventil Ventil

vlkr

P.S.: foceno mobil ve tmě dílny
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Ventil Empty Re: Ventil

Příspěvek  svar Tue Jun 09, 2009 9:17 am

Nechci být špatným prorokem, ale toto na bazar na skrytou vadu asi neubroukáš. Za zkoušku ale nic nedáš Ventil 38652
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ventil Empty Ventil

Příspěvek  vlkr Wed Jul 01, 2009 4:19 pm

Zdravím všechny Grandisty,

tak mám konečně po 3,5 týdení odmlce, auto z opravy zpět, vyměněný píst s kroužky (šel z Francie cca týden), zrevidovaná hlava s novými ventily atd. atd. atd. ...
Přikládám fotky onoho ventilu, který to způsobil. Jinak perlička na závěr, v servise mi ukázali Espace III se stejným motorem (2,0 16V benzín) ktrerý měl víceméně stejný problém, ulítlý ventil, píst na 3 kusy (spíš 2 půlměsíčky a uprostřed díra...) a jako bonus odraný vnitřek válce. Ve srovnání s ním jsem dopadl ještě docela dobře, celá ta "legrace" mě vyšla na 28,5 tKč. Dovolená v ...
Uvidím jestli se do září finančně zmátořím alespoň na Mělník.

Ventil Pist1h
Ventil Pist2
Ventil Pist3

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Ventil Empty Re: Ventil

Příspěvek  svar Thu Jul 02, 2009 4:53 pm

Z takových pístů se dělávaly docela fešný popelníky. Máš základ Ventil 872773 . Jenom mimochodem,co na to říkali bazaristi? Domluvil ses nebo nemluvili vůbec? Ventil 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ventil Empty Ventil

Příspěvek  vlkr Sun Jul 05, 2009 6:34 pm

Zdravím všechny,

s bazarem jsem mluvil, nicméně mi bylo nepřímo řečeno že mi sice eventuelní reklamaci přijmou, ale jak dopadne si můžu domyslet sám....
Sice si osobně myslím že u 4letého auta s 85 tkm by ventily ulítavat neměly, ale dohadujte se, shánějte soudní znalce a suďte se že. A to všechno se v tomto státě povleče dle statistiky 3-6 let s nejistým výsledkem. Člověk ovšem potřebuje jezdit, když už si to auto pořídil že. Tak jsem na podobnou činnost rezignoval, vybral konto, dopůjčil si co chybělo no a teď doufám budu zase jezdit.

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Ventil Empty Re: Ventil

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru