Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

4 posters

Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Mon Aug 24, 2009 8:40 am

Zdravým všetkých.
Takže k môjmu problému. (teda neviem, či je to problém ale nezdá sa mi to úplne normálne).
Keď je vonku teplo (28 - 30 a viac stupňov) tak pociťujem slabý ťah (musím počkať kým sa rozbehne sám, cítiť taký gumenný chod, spomalenejšie reakcie ) v rozmedzí cca 1600-2600.
Dnes ráno, keď som išiel do práce (9st. vonku) tak nebolo cítiť žiadnu výkonovú dieru, reakcie auta presne kopírovali plynový pedál a aj v spomenutom rozmedzí bol chod rázny a tvrdý, tak ako by som očakával od motoru tohto výkonu.
Aj brat sa bol odviezť a skonštatoval, že tam cítiť výkonovú dieru ( on má scénic 1,9 dci 88kW).

Predtým som mal 1,9 dTi a ten motor mal iný chod a preto nemám s čím porovnávať.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  sali Mon Aug 24, 2009 9:53 am

Tipoval bych to na klimu, která při provozu odebírá výkon motoru. Při 9°C je klima vypnutá, ale při 30°C jede co jí síly stačí. Vyzkoušej to při 30°C s vypnutou klimatizací a uvidíš.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Mon Aug 24, 2009 10:45 am

Bolo by to možné. Niekde som sa dočítal, že intercooler je za chladičom a keď fúka vetrák klímy, tak vlastne ohrieva intercooler. Neviem ako to je, auto mám cca 1 mesiac...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  sali Mon Aug 24, 2009 5:23 pm

Intercooler bych do toho netahal ten je podle obrázku někde dole. Jde spíš o to, že kompresor klimy poháníš řemenicí od motoru spínaný elektromagnetickou spojkou. Čím vyšší teplota okolí, tím větší je hustota media, které prochází kompresorem a ten odebírá větší množství energie. Bavíme se řádově o odběru 5-10% a například u Megana 1,6 55kW jsem poznal ve velkých teplech, že mi omylem foukli do klimy o 80 gramů chladiva víc, prostě autu se nechtělo z nízkých otáček. Tady se samozřejmě bavíme o jiném výkonu motoru a krouťáku, ale samozřejmě ztráta kolem 8 kW už není málo. Já u Scenica pociťuju lehce pokles výkonu, ale dá se to vyrovnat tím, že řadíš o chvíli později. Každopádně vyzkoušej, není vyloučeno, že to může být něco vážnějšího.

pořadí zleva, intercooler, výparník klima, chladič
Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Chladiscenicii
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  Lazak Mon Aug 24, 2009 6:00 pm

Ahoj, tady ti překopíruju můj dotaz co jsem kdysi dával na RC foru:

Mám dotaz na mistry motoráře, mám takový problém mám Grandscenic 1.9DCI 88kW rv.2004 najeto 43000km.A ted k problému, při přidání plynu pozoruji tak od třetího stupně nahoru že kolem cca 2500otáček je jakoby takový lehký propad jako by mně někdo popotáhl zezadu, ale není to nějak extrémní,potom auto zase přidáva v pohodě .Navíc se mi zvedla trohcu spotřeba podle pal.pc loni jak byl motor ještě relativně surový tak mi pc ukazovalo 6,4l na 100 a ted ukazuje 6,7l na 100 a to tam liju Shell Vpower Diesel.Nemáte někdo typ co by to mohlo být?Jo palivový filtr jsem dával ted nový.

A ted čím to bylo. Vzadu na motoru je věc, které se říká Westgate, je to takové táhlo a to jsem prostříkl teflonovým olejem a pomohlo to, od té doby je klid. Nevím, ale jestli je tvůj problém stejný tak jak jsme to kdysi popsal. Někde na RC foru v sekci laguna II je i foto toho co jsem popsal.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Mon Aug 24, 2009 6:22 pm

Dnes som skúšal s klímou, bez klímy. Jasne že tam cítiť rozdiel, ale vyslovene to ako to išlo ráno a poobede je rozdiel. Skorej by som si povedal že by to mohlo byť niečim ako wesgate, pretože aj kamarat na scenicu1 1.9dci má podobný problém a to má vyčistený EGR, vykuchaný katalizátor a pod.
Jazdiť sa s tým dá, no ak mám mať 130 koní pod kapotou tak keď ich náhodou treba, tak ich chcem mať poruke.
Uvidíme časom, ale dík za info.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Wed Sep 30, 2009 5:29 am

Kamarát má scenic I 1.9dci a mal v podstate ten istý problém. Už bol nachystaný auto predať. A čuduj sa svete na diagnostike vyskočila banálna závada - tlak oleja pri zohriatom motore. Dolial olej ( podľa rysky mal dosť oleja) a auto už ide ako má. Takže v jeho prípade je zlá mierka oleja.
Ja idem teraz meniť olej, tak vyskúšam...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Mon Jun 28, 2010 11:29 am

Takže najnovšia skúsenosť. Vyzerá to na váhu vzduchu. Na radu kamaráta som ju odpojil, vozidlo vyhodilo CHECK INJECTION a SERVICE ale natočilo. Výkon bol okamžitý, bez diery, bez dusenia... Po návrate (cca 400 m koliečko) som váhu pripojil, hlásenie zmizlo a nastal klasický gumenný chod, dusenie a čakanie na rozjazd. Inak by Vás nasr.... keď škoda 100 s 3 chalanmi sa lepšie rozbieha na križovatke ako vaše 129k auto, alebo mali načipovaný karburátor ? Laughing
Nová váha stojí 78 €, teraz už len zistiť presný typ (620 alebo 621) a môžem to vymeniť.
Inak kamarát na Scenicu I mal presne to isté a vraj je to problém aj iných značiek.
Rozmýšľam kde urobili súdruhovia z Francie chybu - kupujú súčiastky (made in germany) od súdruhov z NDR Very Happy
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Fri Jul 02, 2010 5:24 am

Váha vzduchu vymenená! Podstatná vec je, že úplne zmizlo "zaváhanie" motora, teraz je zrýchľovanie úplne plynulé, bez toho aby sa na chvíľu zastavilo a potom pokračovalo. Perfektný je nástup krútiaceho momentu napr. na 6 pri 98 km/h.
Moja rada znie:
- ak auto ide za studena dobre a problém sa objaví až zo stúpajúcou teplotou, vyskúšať chod bez váhy,
- skúsiť najskôr vyčistiť váhu vzduchu a ak to nepomôže, tak potom vymeniť váhu.

Demontáž a montáž váhy vzduchu- cca 1hod. roboty. Treba zhodiť Plasty pod sklom, kryt motoru, stierače, plechovanie nad motorom + malý plech pri uložení tlmiča. Dať dole ventil ovládania turba (ten nad nádržkou brzdovej kvapaliny) je len nasunutý na plechu, odpojiť sacie potrubie k turbu, 2 skrutky na váhe a je to... (nám sa nechcelo demontovať celý sací kôš). Pri spätnej montáži je dobré namazať tesnenie a vložit ho do sacieho koša a až potom nasunúť váhu.
Náradie je bežné, jedine je dobré mať dáky ohybný a kĺbový nadstavec aby ste mohli zdemontovať spodnú skrutky váhy vzduchu a 2 skrutky na plechoch nad motorom, ktoré sú schované hlbšie. Samozrejme je dobré si požičať sťahovák na stierače ak náhodou ich ešte nikto pre vami nedával dole.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  Rostini Sat Jul 10, 2010 7:00 pm

Ahoj
Mám obdobný problém a asi to bude tou váhou vzduchu. Právě jsem nechal udělat všechny žhaviče i filtry na GSku + olej (MOBIL 1 ESP FORMULA 5W-30 - motorový olej) ale problém jaksi přetrvává, proto vás prosím o trochu podrobnější popis pokud možno i s fotkami.
Díky Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  Rostini Mon Jul 12, 2010 5:28 pm

palladin napsal:Váha vzduchu vymenená! Podstatná vec je, že úplne zmizlo "zaváhanie" motora, teraz je zrýchľovanie úplne plynulé, bez toho aby sa na chvíľu zastavilo a potom pokračovalo. Perfektný je nástup krútiaceho momentu napr. na 6 pri 98 km/h.
Moja rada znie:
- ak auto ide za studena dobre a problém sa objaví až zo stúpajúcou teplotou, vyskúšať chod bez váhy,
- skúsiť najskôr vyčistiť váhu vzduchu a ak to nepomôže, tak potom vymeniť váhu.

Demontáž a montáž váhy vzduchu- cca 1hod. roboty. Treba zhodiť Plasty pod sklom, kryt motoru, stierače, plechovanie nad motorom + malý plech pri uložení tlmiča. Dať dole ventil ovládania turba (ten nad nádržkou brzdovej kvapaliny) je len nasunutý na plechu, odpojiť sacie potrubie k turbu, 2 skrutky na váhe a je to... (nám sa nechcelo demontovať celý sací kôš). Pri spätnej montáži je dobré namazať tesnenie a vložit ho do sacieho koša a až potom nasunúť váhu.
Náradie je bežné, jedine je dobré mať dáky ohybný a kĺbový nadstavec aby ste mohli zdemontovať spodnú skrutky váhy vzduchu a 2 skrutky na plechoch nad motorom, ktoré sú schované hlbšie. Samozrejme je dobré si požičať sťahovák na stierače ak náhodou ich ešte nikto pre vami nedával dole.

A co se tam čistí jsou tam kanálky nebo co tam je Exclamation . A co se stane při užívání s odpojenou váhou Very Happy
Díky Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  palladin Mon Jul 12, 2010 7:09 pm

Bez váhy - No zle to štartuje (bez plynu zdochne) a možno emisie a iné, ale taký odborník nie som.
Vyčistenie - prečistiť niečím na báze liehu aby to nebolo mastné.
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW Empty Re: Vykonova diera za tepla 1.9 dci FAP 96kW

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru