Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ventilator topeni

+27
kris
Popenec
Slovak
R-ježek
Fana
maky
Koci
mistrli
musa1975
jirik_h
hop2286
zepfo
stb
Mamut
Jirin_CZ
hank.pv
Hynek
Olin GS
majlo69
sali
hagarko
rkshop
cukino
Kopy
vecino
svar
berko
31 posters

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

ventilator topeni Empty ventilator topeni

Příspěvek  berko Thu Oct 15, 2009 9:40 am

nefunguje ventilator topeni ani nehlesne,pojistky OK .Při nastartovanem motoru když dam ventilator naplno tak motor sníží otačky jako by ventilator jel,ale nejede ventilator topeni 519902
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 11:10 am

Asi bych udělal průzkum, jestli se točí turbínka. Lehkým podrcnutím. Pokud by to byl spálený motorek, tak by asi lítaly pojistky. Pak jedině vydělat přepínač a zkusit odpory
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Thu Oct 15, 2009 11:55 am

svar napsal:Asi bych udělal průzkum, jestli se točí turbínka. Lehkým podrcnutím. Pokud by to byl spálený motorek, tak by asi lítaly pojistky. Pak jedině vydělat přepínač a zkusit odpory
toči se volně scratch
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 1:08 pm

Viděl bych to na kuch palubky a přepínač Question Odzkoušet přívody a odvody, jestli nemáš ucpaný káble
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Thu Oct 15, 2009 2:04 pm

svar napsal:Viděl bych to na kuch palubky a přepínač Question Odzkoušet přívody a odvody, jestli nemáš ucpaný káble
to znamena rozdělat celou palubku? affraid
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 3:42 pm

berko napsal:
svar napsal:Viděl bych to na kuch palubky a přepínač Question Odzkoušet přívody a odvody, jestli nemáš ucpaný káble
to znamena rozdělat celou palubku? affraid
Celou neee, jenom střed. Sundáš hlavu z fofrklacku, manžetu, horní víko a vyloupnou se dva šrouby co drží střed přístrojovky. No a pak ho už jenom vyrveš (jemně). Až to budeš dělat, tak nezapomeň fotit jednotlivý kroky (bez zvuku). Příjemnou prácičku study
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Sat Oct 17, 2009 1:38 pm

http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-renault_grand-scEnic_606/regulator-ventilatoru-VALEO-533646.html závada nalezena,dá se to opravit ?? :scratch:lhuta dodáni 1-4 tydny ale já to potřebuji hned :scratch:vyjmuto z jineho fora páč to neumim tak dobře popsat
Tak už mám vše vyřešeno. Bočník (odpor) je umístěn za kaslíkem u spolujezdce a postup demontáže je zhruba tento. Vyloupnout rámeček koženého krytu řadící páky, vyloupnout plast. kryt pod ním s tlačítky centrálu a vystražných blinkrů,vyšroubovat vrut držící kryty středového panelu řadící páky ( dole jsou ještě zatlačovací uchytky )a vyloupnout směrem k sobě. Objeví se nám 2 šrouby držící středový ovládací panel (dole) , které odšroubujeme.Panel pak vyloupneme směrem k sobě ( trochu větší tah ). Nevím , jestli je nutné vytahovat rádio - já ho měl venku( pozor!!!! po odpojení a znovu připojení bude chtít bezp. kod ). A už se dostaneme ke šroubku , který drží kaslík, pak jsou další tři uvnitř kaslíku a další pod krytem vpravo (je tam vypínač aerbagu spolujezdce ) . ten odstraníme vyloupnutím při otevřených dveřích. Kaslík vytáhneme větším tahem k sobě a odpojíme hadici přívodu vzduchu do kaslíku. Teď už si můžeme lehnout a posvítit na bočník ( odpor ) jenž je spíše ve středu nahoře pod palubovkou - vede k němu 5 drátů do patice foto je zde ventilator topeni 998869
http://img193.imageshack.us/gal.php?g=16102009227.jpg
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  vecino Wed Oct 28, 2009 4:01 pm

Ted když je venku chladněji, tak jsem si všiml, že si automaticky fouká na přední sklo aniž bych to na automatické klimě nastavil. Na klimě mám jen obrys auta a teplotu nic víc - žádnej jinej symbol ventilátoru či šipek kam mám foukat. Je to normální ?
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Kopy Wed Oct 28, 2009 6:39 pm

Zdarec,ten regulátor neboli reostat jsem taky měnil.
Zničeho nic začal větrák valit na plné kotel a v příručce
jsem si dočetl, že začne foukat na plno při jeho poruše,
tak jsem koupil za tácek starší.V prachárně nový 2 200,-
a v eurovraku v Holubicích 2 000,- za starý.
Jinak co se týče palubky,tak pohodová hokna.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Tak kde je ten regulátor ???

Příspěvek  cukino Tue Jan 19, 2010 11:58 am

Ne, ne a ne. Taky mi nejede ventilátor, ale pro změnu na 1. a2. stupeň. Třetí a čtvrtý je OK. Už jsem dvakrát kuchnul palubku dle výše uvedených návodů, ale když jsem se dopracoval k cíli, tak na očekávaném místě jsem žádný regulátor nenalezl Exclamation ! V těch fotkách ad Berko je trochu zmatek, jsou tam dva na sobě nezávislé postupy (oba jsem plně absolvoval study ), takže je si to nutno trochu přebrat. Ale co s tím dál, poradí někdo. Mám Scénic II, 1,6 16V, manual klima, r.v.2004. Kurňa tak kde ten regulátor ventilátoru je Question Evil or Very Mad
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Wed Jan 20, 2010 4:05 pm

cukino napsal:Ne, ne a ne. Taky mi nejede ventilátor, ale pro změnu na 1. a2. stupeň. Třetí a čtvrtý je OK. Už jsem dvakrát kuchnul palubku dle výše uvedených návodů, ale když jsem se dopracoval k cíli, tak na očekávaném místě jsem žádný regulátor nenalezl Exclamation ! V těch fotkách ad Berko je trochu zmatek, jsou tam dva na sobě nezávislé postupy (oba jsem plně absolvoval study ), takže je si to nutno trochu přebrat. Ale co s tím dál, poradí někdo. Mám Scénic II, 1,6 16V, manual klima, r.v.2004. Kurňa tak kde ten regulátor ventilátoru je Question Evil or Very Mad
postup je jenom jeden ale je tam naznačeno kde co je a ty u benzinu to maš asi jine než "dízláci" ja např. nemam regulaci otáček ostupnovanou ale reguluji ji podle vrtulek a asi nemaš automatickou klimatizaci ale manualni a to bude určitě jiné :119:http://yfrog.com/2g16102009239j v kroužku je onen regulator.napravo od středoveho panelu ,nebo šikmo nalevo za odkladaci skřinkou u spolujezdce
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty A jak dál?

Příspěvek  cukino Sun Jan 31, 2010 1:33 pm

berko napsal:postup je jenom jeden ale je tam naznačeno kde co je a ty u benzinu to maš asi jine než "dízláci" ja např. nemam regulaci otáček ostupnovanou ale reguluji ji podle vrtulek a asi nemaš automatickou klimatizaci ale manualni a to bude určitě jiné :119:http://yfrog.com/2g16102009239j v kroužku je onen regulator.napravo od středoveho panelu ,nebo šikmo nalevo za odkladaci skřinkou u spolujezdce
Tak, nakonec jsem se k tomu dílu=regulátoru dopracoval bounce A asi bude chyba opravdu v něm. Na konektoru se objevuje napětí podle jednotlivých spínaných stupňů ventilátoru, ale z regulátoru na 1. a 2. stupeň už neleze nic. Ale problémem je, že po odšroubování šroubku a vyndání regulátoru s paticí jsou k němu napevno připájeny dva dráty (červený a černý), které vedou někam dál do útrob a i podle obrázku náhradního dílu se tento regulátor prodává i s těmi dráty a s konektorem na druhé straně. Ale kde je ta druhá strana Question Mad
Zde ještě nevymontovaný regulátor:
https://2img.net/r/ihimizer/img190/8011/30012010119.jpg
A náhradní díl na
http://www.renaultdily.cz/regulator-vnitrniho-ventilatoru-orig-7701207876/detail-370-2448.html
ventilator topeni N44749
Poradíš ještě, berko? Crying or Very sad please
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Sun Jan 31, 2010 2:17 pm

cukino napsal:
berko napsal:postup je jenom jeden ale je tam naznačeno kde co je a ty u benzinu to maš asi jine než "dízláci" ja např. nemam regulaci otáček ostupnovanou ale reguluji ji podle vrtulek a asi nemaš automatickou klimatizaci ale manualni a to bude určitě jiné :119:http://yfrog.com/2g16102009239j v kroužku je onen regulator.napravo od středoveho panelu ,nebo šikmo nalevo za odkladaci skřinkou u spolujezdce
Tak, nakonec jsem se k tomu dílu=regulátoru dopracoval bounce A asi bude chyba opravdu v něm. Na konektoru se objevuje napětí podle jednotlivých spínaných stupňů ventilátoru, ale z regulátoru na 1. a 2. stupeň už neleze nic. Ale problémem je, že po odšroubování šroubku a vyndání regulátoru s paticí jsou k němu napevno připájeny dva dráty (červený a černý), které vedou někam dál do útrob a i podle obrázku náhradního dílu se tento regulátor prodává i s těmi dráty a s konektorem na druhé straně. Ale kde je ta druhá strana Question Mad
Zde ještě nevymontovaný regulátor:
https://2img.net/r/ihimizer/img190/8011/30012010119.jpg
A náhradní díl na
http://www.renaultdily.cz/regulator-vnitrniho-ventilatoru-orig-7701207876/detail-370-2448.html
ventilator topeni N44749
Poradíš ještě, berko? Crying or Very sad please
jak jsem již psal,mam to uplně jinak než ty http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-renault_grand-scEnic_606/regulator-ventilatoru-VALEO-533646.html
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Sun Jan 31, 2010 2:54 pm

Hlavní rozdíl je v tom, že manuálka a digi klima mají rozdílný regulace. Ty dva dráty, černý a červený budou zřejmě hlavní napéjení (+,-) a z té druhé svorkovnice už jde signál do motorku přes elektroniku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  cukino Sun Jan 31, 2010 5:00 pm

svar napsal:Hlavní rozdíl je v tom, že manuálka a digi klima mají rozdílný regulace. Ty dva dráty, černý a červený budou zřejmě hlavní napéjení (+,-) a z té druhé svorkovnice už jde signál do motorku přes elektroniku.
Jo, to s tebou souhlasím, ty dva dráty vedou určitě přímo k ventilátoru přes onen kroužkovaný konektor. Ale kde ten konektor najdu, ať ho mohu vycvaknout a celý ten regulátorovský bazmek vyměnit za nově koupený???
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Mon Feb 01, 2010 4:31 pm

Nevím přesný umístění, ale pátračka od motorku topení ( stejně se k němu musíš dostat) po drátech a musíš se dostat k cíli ventilator topeni 38652
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Vyřešeno

Příspěvek  cukino Fri Feb 19, 2010 8:38 am

svar napsal:Nevím přesný umístění, ale pátračka od motorku topení ( stejně se k němu musíš dostat) po drátech a musíš se dostat k cíli ventilator topeni 38652
Takže už vyřešeno. cheers Po drátech se moc jít nedalo, ale nakonec jsem slavil úspěch. Rozebral jsem levou i pravou spodní část palubní desky, ale konektor motorku ventilátoru jsem nikde nenanašel. Pak mě napadla spásná myšlenka Idea rozebrat ještě horní a dolní plastový kryt vlastního dipleje palubky a přes otvor vytvořený po odkládací poličce vlevo od displeje (mezi volantem a čelním sklem) jsem si posvítil do útrob.... a hle Shocked konektor byl nalezen bounce . Pak už jen strčit (a odřít si přitom) ruku a vycvaknout starý konektor. Od regulátoru jsem ale dráty vedl za rádiem, protože origoš trasa je pod palubkou až za displejem, což bylo nereálné bez rozkuchání celé palubky. Naštěstí délka trasy cca stejná, takže no problem. Ve finiši nacvaknout konektor nového vedení (opět odřená ruka), ale výsledkem je 100% funkčnost.

ventilator topeni 14022010122

Možná to někdy někomu pomůže .... ventilator topeni 38652
cukino
cukino

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 19. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  svar Fri Feb 19, 2010 8:43 am

cukino napsal:
svar napsal:Nevím přesný umístění, ale pátračka od motorku topení ( stejně se k němu musíš dostat) po drátech a musíš se dostat k cíli ventilator topeni 38652
Takže už vyřešeno. cheers Po drátech se moc jít nedalo, ale nakonec jsem slavil úspěch. Rozebral jsem levou i pravou spodní část palubní desky, ale konektor motorku ventilátoru jsem nikde nenanašel. Pak mě napadla spásná myšlenka Idea rozebrat ještě horní a dolní plastový kryt vlastního dipleje palubky a přes otvor vytvořený po odkládací poličce vlevo od displeje (mezi volantem a čelním sklem) jsem si posvítil do útrob.... a hle Shocked konektor byl nalezen bounce . Pak už jen strčit (a odřít si přitom) ruku a vycvaknout starý konektor. Od regulátoru jsem ale dráty vedl za rádiem, protože origoš trasa je pod palubkou až za displejem, což bylo nereálné bez rozkuchání celé palubky. Naštěstí délka trasy cca stejná, takže no problem. Ve finiši nacvaknout konektor nového vedení (opět odřená ruka), ale výsledkem je 100% funkčnost.

ventilator topeni 14022010122

Možná to někdy někomu pomůže .... ventilator topeni 38652
Každá taková akce určitě někomu pomůže. Doufám, že nebudu první, kdo ji bude potřebovat Laughing
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty ventilator topeni

Příspěvek  rkshop Sun Nov 28, 2010 11:16 am

Nazdar vsetci.

Minule ste mi ako vzdy dobre poradili tak sa spolieham aj teraz.Mam problem, ze mi nefunguje ventilator topenia.Mam digiklimu a nerozbehne sa.Na fore som zistil kde moze byt chyba.Podla Vasho navodu som sa dostal az ku regulatoru topenia.Vybral som ho ,ale je iny ako na ostatnych obrazkoch.Ma dva kabelove konektory.Jeden mensi a druhy vacsi.Na mensom su pripojene dva draty cierny a cerveny(-,+) pravdepodobne vstup do regulatoru (premeral som napatie je tam 12V).Na tom vacsom konektore su tri draty cierny a cerveny,tenky zlty.Premeral som to tiez pri zapojenom napati a neukazovalo mi nic.Pravdepodobne je v tahu asi mi nic ine neostava len kupit novy.
Ak mate niekto podobnu skusenost podelte sa o ne.


Naposledy upravil rkshop dne Sun Nov 28, 2010 12:23 pm, celkově upraveno 2 krát

rkshop

Poeet p?íspivku : 5
Age : 48
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  berko Sun Nov 28, 2010 12:01 pm

je po něm,ja taky musel koupi jiny
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  hagarko Tue Dec 14, 2010 1:42 pm

Nazdar chlapi,ja mám zase problém že mi nejde 4 rýchlosť ventilátora môže to byť to isté,diki za radu.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  sali Tue Dec 14, 2010 3:20 pm

hagarko napsal:Nazdar chlapi,ja mám zase problém že mi nejde 4 rýchlosť ventilátora môže to byť to isté,diki za radu.

Manuální nebo automatická klima?
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  hagarko Tue Dec 14, 2010 5:36 pm

Nazdar mám manuálnu klímu,1,2,3,idú len 4 rýchlosť nejde.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  sali Wed Dec 15, 2010 6:30 pm

V tom případě by ti výměna odporů nepomohla. Měl jsem to taky do SZ ti posílám kontakt na super elektrikáře. Natáhl kus drátu od někud někam a opět funguju.
sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  hagarko Wed Dec 15, 2010 6:47 pm

Diki za radu skusim sa s ním dohodnúť.
hagarko
hagarko

Poeet p?íspivku : 37
Location : Piešťany,SK
Registration date : 07. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

ventilator topeni Empty Re: ventilator topeni

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru