Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check emission

+11
maky
sali
jaris
Vranik
vecino
Lazak
Kopy
Leon
Popenec
berko
couli
15 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Check emission Empty Check emission

Příspěvek  couli Thu Oct 15, 2009 3:33 pm

Ahojte,vím ,že se to sem už psalo ,ale mám problém s touto hláškou u Grand Scénica r.v.2006 1,6 16V.Vždy se tady píše chyba ve spojitosti s dieselem,u mě se jedná o benzin.Od té doby mám větší spotřebu a do otáček se tomu taky nechce.Poraďte prosím ,ahoj Couli.

couli

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 3:51 pm

Co Ti k té hlášce svítí za kontrolku? Podle projevů (vysoká spotřeba), by to mohla dělat lambda a sní spojený katalyzátor. Viděl jsem ztrátu výkonu u totálně vyrezlýho a ucpanýho výfuku Exclamation
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Check emission

Příspěvek  couli Thu Oct 15, 2009 3:53 pm

svítí mi tam obrázek motoru-kontrolka systému emisí.

couli

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  berko Thu Oct 15, 2009 4:12 pm

couli napsal:svítí mi tam obrázek motoru-kontrolka systému emisí.
ucpany katalizator
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Thu Oct 15, 2009 6:10 pm

berko napsal:
couli napsal:svítí mi tam obrázek motoru-kontrolka systému emisí.
ucpany katalizator
Volil bych menší zlo- vytáhnout sondu, očistit- může být zaoxidovaná a namontovat zpět a ono se ukáže jak si s tím poradí Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Check emission

Příspěvek  couli Fri Oct 16, 2009 7:09 pm

Tak jsem byl na diagnostice a byl to snímač na vačce

couli

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Sat Oct 17, 2009 9:15 am

No jo, benzín. Ale hezky jsme Tě postrašili affraid
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  berko Sat Oct 17, 2009 10:11 am

svar napsal:No jo, benzín. Ale hezky jsme Tě postrašili affraid
já vic Check emission 38652
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Sun Oct 25, 2009 6:57 pm

Ahoj. Teď jsem přijel. Po nastartování teplého motoru se mi asi po 3km rozsvítilo CHECK EMISSION s kontrolkou SERVICE a zároveň se deaktivovalo ESP/ASR. Auto jakoby jelo jen na 3 válce, celé se třpe. Jde to cítit i pod nohama. Vůbec to nechce jet, táhne se to jako smrad a spotřeba je nějakých 15-20l... Moc mě ale nestrašte, s opravama za 50 000kč atd. Asi bych měl zajet předpokládám na diaognostiku. což?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  couli Sun Oct 25, 2009 7:14 pm

Určitě na diagnostiku,může to být víc věcí.U mně to byl snímač otáček na vačce a cena 1500 Kč což je docela dobré.Auto nešlo do otáček jak by mělo spotřeba taky stoupla ,alez výfuku šel norm.kouř.A s ASR jsem neměl taky problem.

couli

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 03. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Leon Mon Oct 26, 2009 3:58 pm

Popenec napsal:Ahoj. Teď jsem přijel. Po nastartování teplého motoru se mi asi po 3km rozsvítilo CHECK EMISSION s kontrolkou SERVICE a zároveň se deaktivovalo ESP/ASR. Auto jakoby jelo jen na 3 válce, celé se třpe. Jde to cítit i pod nohama. Vůbec to nechce jet, táhne se to jako smrad a spotřeba je nějakých 15-20l... Moc mě ale nestrašte, s opravama za 50 000kč atd. Asi bych měl zajet předpokládám na diaognostiku. což?
¨

U O1 jsem řešil to samý. Šla mi na tři válce. Diagnostika hlásila hallův snímač otáček. Vyměnili jej - nic, palivový filtr - nic. nakonec to skončilo zapalovacím modulem.

Každopádně určitě zajeď na diagnostiku.
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Mon Oct 26, 2009 9:52 pm

Popenec napsal:Ahoj. Teď jsem přijel. Po nastartování teplého motoru se mi asi po 3km rozsvítilo CHECK EMISSION s kontrolkou SERVICE a zároveň se deaktivovalo ESP/ASR. Auto jakoby jelo jen na 3 válce, celé se třpe. Jde to cítit i pod nohama. Vůbec to nechce jet, táhne se to jako smrad a spotřeba je nějakých 15-20l... Moc mě ale nestrašte, s opravama za 50 000kč atd. Asi bych měl zajet předpokládám na diaognostiku. což?
Tak to vypadá, bych tipoval, na svíčky nebo cívky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Tue Oct 27, 2009 11:19 am

Tak jsem byl dnes na diagnostice. Napojeno, načteno a neukazuje to žádný problém Neutral CHECK EMISSION a ESP/ASR stále svítí. Jako nebyl jsem přímov Renaultu, ale u týpka co má diagnostiku. Může být nějaký problém třeba na té jeho diagnostice, když to nic neukázalo??? Měl jsem to napojené i na emise a ty jsou v pořádku, pouze prý nějaká lambda ukazovala o něco více. Každopádně jsem to zase zavezl zpět k borci, co mi to auto vždy opravoval a říkal, že dnes odpojí katalizátor (pokud to půjde) a uvidí se jestli není třeba přicpaný. Pokud to nebude ani toto, tak už ani on fakt neví co by to mohlo být.

Takže shrnutí :
Diagnostika - žádná závada
Nové svíčky - problém stejný
Cívky to taky nejsou
Dnes ten katalizátor

Ještě vás něco napadá? Mě napadlo, že by rozvodový řemen poskočil o jednu pozici, ale borec (dělal mi komplet rozvody, najeto na nich mám asi 8000km) říkal, že to určitě nebude tím, že by to vydávalo nějaký kovový zvuk, což se neděje. Ale auto se celé třepa, jde to cítit i na volantu, jak to s ním lomcuje.

Co si o tom mám myslet, začínám už být poněkud nervózní Neutral
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Kopy Tue Oct 27, 2009 8:49 pm

Zdarec,jiná diagnostika než přímo rencek zjistí celkem málo,
jel jsem za kamošem do rencku taky s kontrolkou emisí
a mně to napsalo jasně - funkce přesuvníku v nulové poloze.
Takže sice asi motor nevalí tak jak by měl,
ale naštěstí nerachotí při startech,drží volnoběh a nechcípe.
Kontrolka se občas rozsvítí a pak za čas zhasne.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Sun Nov 01, 2009 3:52 pm

Ahoj. Takže auto stojí už týden a žádná změna. Zítra se s tím musím opravdu dokodrcat do Renaultu na tu diagnostiku. Byl jsem na 2 nějakých, ale žádná neukázala problém. Pokud ani ta z Renaultu nic neukáže, tak mě asi j.... Crying or Very sad Každopádně v Renault servisu to nechávat nechci, protože to bych se asi opravdu nedoplatil. A ještě mě tak napadá. Pokud to zítra vypíše nějaké problémy dá se to vytisknout? Protože já bych s tím papírem zajel za tím mojím mechanikem a on už vymění cokoliv, ale dokud neví co má měnit, tak ani on sám neví. Pokud mi to ale nevytisknou, tak si určitě nezapapmatuju všechny ty věci co mi řeknou Rolling Eyes Byl jsem asi 3 dny klidný, protože jsem si byl jistý, že to budou ty cívky, ale jakmile bylo řečeno, že to nejsou ty cívky, tak jsem den ode dne nervóznější, sakra.


Naposledy upravil Popenec dne Sun Nov 01, 2009 5:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Leon Sun Nov 01, 2009 4:23 pm

Myslím,\ že by jsi měl zaplatit normálně servisní úkon (1,2h , 1h). Mám osobní zkušenost ze Škodovky, kde sjem vždy výpis chybových hlášek dostal. Ale jak jsem popisoval u své O1, i diagnostika ti nemusí dát odpověď.
Každopádně držím pěsti ať na to přijdou. Neboť ty nervy jsou šílený.
Mě O1 někdy při plynulé jízdě najednou cukla, nereagovala na plyn, po chvíli zase cukla. Pak začala jít chvilkově na 2válce třeba po minutě zas OK. Pak začala sama z ničehonic chcípat. Teplá něšla nastartovat. No a tyhle skraty se zkracovali a zkracovali. Vždy jsem v co nejbližší době zafrčel do Škody na diagnostiku. Výsledek vždy stejný. Snímač otáček, váha vzduchu.
No a jak to dopadlo? Zapalovací modul a ŘJ. Což mě překvapuje, že na diagnostice ani písmenko k tomuhle směru.

Dej vědět jak ti to dopadne.
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Mon Nov 02, 2009 3:21 pm

Tak dnes skončily mé peripetie s Čendou. Zajel jsem do Renaultu na tu diagnostiku. Předtím jsem byl na 3 jiných, ale nic neukazovaly. Problém vadná ZAPALOVACÍ CÍVKA Rolling Eyes Cena 2310Kč i s dignostikou. Takže příště prdím na nějaké cizí diagnostiky a jedu rovnou do Renaultu. Jen jsem ale pořád nasraný, protože už jsem to mohl mít dávno za sebou, kdyby ten mechanik, co mu dávám vždy auto netvrdil, že to ty cívky na 100procent nejsou Mad Check emission 519902

Jinak povím vám, že po telefonu se na něco ptát je oprvdový zážitek. Tak arogantní jednání jsem ještě nezažil. Po příjezdu tam, ale jakoby byl ten člověk vyměněný a všechno vysvětlil atd... Jinak diagnostika stála 235Kč a ta cívka + práce 2075kč.

Takže hurá na cesty a pokud možno bez dalších poruch přeji SOBĚ i VÁM všem Check emission 19836

POPENEC
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Leon Mon Nov 02, 2009 7:56 pm

Popenec napsal:Tak dnes skončily mé peripetie s Čendou. Zajel jsem do Renaultu na tu diagnostiku. Předtím jsem byl na 3 jiných, ale nic neukazovaly. Problém vadná ZAPALOVACÍ CÍVKA Rolling Eyes Cena 2310Kč i s dignostikou. Takže příště prdím na nějaké cizí diagnostiky a jedu rovnou do Renaultu. Jen jsem ale pořád nasraný, protože už jsem to mohl mít dávno za sebou, kdyby ten mechanik, co mu dávám vždy auto netvrdil, že to ty cívky na 100procent nejsou Mad Check emission 519902

Jinak povím vám, že po telefonu se na něco ptát je oprvdový zážitek. Tak arogantní jednání jsem ještě nezažil. Po příjezdu tam, ale jakoby byl ten člověk vyměněný a všechno vysvětlil atd... Jinak diagnostika stála 235Kč a ta cívka + práce 2075kč.

Takže hurá na cesty a pokud možno bez dalších poruch přeji SOBĚ i VÁM všem Check emission 19836

POPENEC

Ty jo tak je super, že zas jezdí. Člověče mám takový dobrý pocit, že jen díky stejným příznakům byť s jiným vozem jsem to na ty cívky tipoval.
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Lazak Tue Nov 03, 2009 8:07 am

Taky se mi to rozsvítilo, tak jsem proměřil žhavicí svíčky a zjistil že jedna je KO.Tak jsem ji včera koupil. V Renaultu chtěli 790,-, tak jsem zajel za známým do autodílu a tam mi ji prodal za 230,-. Teď ráno jsem ji vyměnil a hláška zmizela. Check emission 872631 Check emission 38652
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Thu Nov 05, 2009 10:05 am

Ahoj Lazaku.

Bylo by možna sehnat ještě nějaké další za tu skvělou cenu? Koupil bych je, samozřejmě s nějakou přirážkou za ochotu atd... Protože mám pocit, že začíná odcházet další. Nejspíš ta na 3 válci. Když jedu ustáleně, tak to nějak poškubává. A prý když jedna zhyne, tak sebou prý bere v páru další. I když těžko říct, možná jsem už z toho teď trochu paranoidní... scratch
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  vecino Thu Nov 05, 2009 11:29 am

Žhavičky nejsou nějak drahý - třeba od značky BOSH stojí cca 300,- Kč s DPH a dá se sehnat i levněji. Koukni třeba na AutoKelly.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Popenec Thu Nov 05, 2009 12:05 pm

Aha... Tak to jsem nevěděl. Ale mám pocit, že jsem někde četl o tom, že zn. BOSH a tuším, že Sagem (či jak se to píše) nemám brát, že prý strašně rychle odcházejí, ale co je na tom pravdy opravdu nevím.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Vranik Thu Nov 05, 2009 12:42 pm

na mjauto je maji tusim za 240kč - zhavici svicky


Naposledy upravil Vranik dne Thu Nov 05, 2009 2:25 pm, celkově upraveno 1 krát
Vranik
Vranik

Poeet p?íspivku : 82
Location : Severně od prahy
Registration date : 14. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  svar Thu Nov 05, 2009 1:13 pm

Mám dojem, že se každý bavíte o něčem jiným. Popenec má na mysli zapalovací cívky- benzín a Jaris žhavící svíčky- nafta. Je to každý jiný a vzájemě nezaměnitelný, i když se to skoro stejně jmenuje Mad
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  jaris Thu Nov 05, 2009 7:01 pm

HOY, dovolím si jen podotknout, že jsem na toto téma nediskutoval........ rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Check emission Empty Re: Check emission

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru