Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dveře-panty

+7
_Mickey_
daveL
honzikf
Popenec
KŇAF
svar
bambinot
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Dveře-panty Empty Dveře-panty

Příspěvek  bambinot Fri Nov 13, 2009 1:36 pm

Máte někdo zkušenost s tím, jak sundat vrchní kryt pantu? A jde to vůbec? Umyl jsem auto a dostala se mi tam zřejmě voda, "nehorázně to při otevření v jedné poloze vrže". Jsou vidět 2-prolisy dovnitř "zelená šipka" a nevím, jestli tyto drží horní kryt. Mad Question
Aby na mě něco nevyskákalo, až se pokusím to v těchto místech jakoby od sebe odcvaknout? affraid
bambinot
Dveře-panty 13112009006d.th
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  svar Fri Nov 13, 2009 8:32 pm

Zkus to bez demontáže prostříknout WD sprejem. Částečně odpuzuje vodu a maže. Horší to už být nemůže- asi scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Dveře-panty

Příspěvek  bambinot Fri Nov 13, 2009 11:22 pm

Zdravím Svare,
to jsem zkoušel kamaráde, ale ne WD-čkem, mám od chlapů z práce něco jiného, nepomohlo to! Ani silikonová vazelína nepomohla! Tak se asi odhodlám, a horní kryt půjde nějakým způsobem ven! Snad něco nepodělám affraid
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  svar Sat Nov 14, 2009 10:06 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  KŇAF Mon Mar 08, 2010 7:49 pm

Netuším, zda můj poznatek někomu pomůže.Třeba se zas někdo posune dál než já.Víčko na pantu jsem rozřízl pilkou a násilně sundal.Proč tak drží?Je přilepený silikonem! Nic na Vás nevyskočí, je tam jen silná pružina, která aretuje dveře a ta nevyskočí.Dokonce jsem ji vyndal a zas dost násilně nandal zpět.Jediný problém-neodstranil jsem hlučné cvakání.Jak na to?To nevím. Zdraví Jirka KŇAF

KŇAF

Poeet p?íspivku : 10
Location : 285 06 Sázava
Registration date : 06. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  bambinot Fri Mar 12, 2010 9:52 am

KŇAF napsal:Netuším, zda můj poznatek někomu pomůže.Třeba se zas někdo posune dál než já.Víčko na pantu jsem rozřízl pilkou a násilně sundal.Proč tak drží?Je přilepený silikonem! Nic na Vás nevyskočí, je tam jen silná pružina, která aretuje dveře a ta nevyskočí.Dokonce jsem ji vyndal a zas dost násilně nandal zpět.Jediný problém-neodstranil jsem hlučné cvakání.Jak na to?To nevím. Zdraví Jirka KŇAF

Zdravím kolego,
mě přijde, že mi ta pružina dře právě o to víčko. Když víčko přitlačím rukou a pohybuju dveřma, tak se mi zdá, že ten nepříjemný zvuk jde právě od toho víčka. Až se zlepší počasí, zkusím do víčka vyvrtat větší díru a nějak promazat nebo zjistit, proč to vrže. Jinak díky za info. Dveře-panty 38652
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Fri Sep 03, 2010 5:15 am

Zdar,
poslední dobou se mi to auto fakt sere a už to sere i mě Crying or Very sad

Nevím proč, ale už třetí den se mi neodemykají zadní dveře za řidičem. Všechny se odemknou, jen ty jedny kaput. Po opětovném zamknutí a odemknutí se normálně odemknou jako by se nechumelilo Mad Dělalo to někomu? Co s tym mam robit? Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  svar Fri Sep 03, 2010 6:57 am

Zkus počkat, co to udělá, až přestane pršet. Vlhkost a vodní kámen je prevít Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Thu Sep 09, 2010 8:52 am

Hoj,
takže jsem čekal tak dlouho až se mi dveře včera nechtěly zavřít vůbec Mad Zkoušel jsem to zamknout min. 20krát a nic. Pak jsem si vzpomněl, že jsem v manuálu četl něco o tom, že se dají zamknout natrvalo, ale nebyl jsem si jistý, jestli se to týkalo předních nebo zadních dveří. Každopádně jsem je otevřel a vykouklo na mě takové plastové cosi ve tvaru přesýpacích hodin (obr. 2). Tak jsem tam strčil klíč od constructu a otočil tím doleva. Zavřel dveře a už se neotevřely. Ostatní byly normálně odemčené. Tak jsem zamkl a znova odemkl a ejhle, zase se odemkly i ty dveře co měly být natrvalo zamčené. Pokus o zamčení všech dveří pak dopadl zase stejně, ty zadní se nezamkly... Opět jsem otočil tím bazmekem doleva a zavřel. Tak se to opakovalo asi 3krát a pak najednou světe div se, dveře opět zamykají normálně. Co se s tím stalo netuším, ale zatím to funguje. Každopádně jsem už tak paranoidní, že ty zadní dveře i tak zkouším, protože nevím kdy to zase přestane fungovat Rolling Eyes

Tady jsou fotky toho bazmeku, kterým jsem točil:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=9f34d54e536bf29cd0224b33eee38a4d
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  honzikf Thu Sep 09, 2010 3:01 pm

Ahoj,
taky mi blblo zamykání zadních pravých dveří a už jsem byl objednaný do servisu, ale zkusil jsem zacvičit s tím bazmekem a spravilo se to samo, takže jsem servis odvolal. Problém nepřímo souvisel s aktivovaným automatickým zamykáním za jízdy, to mám teď vypnuté a jsem v klidu.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  daveL Thu Sep 09, 2010 7:14 pm

ten bazmek je dětská pojistka, ale u mne nefunguje (funguje jen elektronická ovládaná ze dveří řidiče)
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  svar Fri Sep 10, 2010 4:41 am

No nevím, ale dětská pojistka na dveřích řidiče asi ne. Co jsem se dočetl v manuálu, tak je to bazmek, kterým se nahazuje zpět zámek po otevření řidičových dveří klíčem z karty
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Fri Sep 10, 2010 8:01 am

Honzo prosím tě, jak se dá deaktivovat to zamykání po rozjetí se? Předpokládám, že se to musí udělat nějak na diagnostice, ne?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  _Mickey_ Fri Sep 10, 2010 9:06 am

Nejsem sice Honza, ale deaktivovat se to da i bez diagnostiky. Akorat ted zaboha nevim jak. Tusim, ze se ten cudlik musi chvili podrzet a on se "prepne" do opacneho modu nez je v soucasne dobe...
Chce to zkusit.

Mickey

PS - Tak jsem to nasel v manualu k autu na strane 1.15 a to:
Aktivace
Při zapnutém zapalování stiskněte přibližně
na 5 sekund tlačítko 1 pro elektrické
zamykání dveří, dokud neuslyšíte dvě pípnutí.
Pro její dezaktivaci
Při zapnutém zapalování stiskněte přibližně
na 5 sekund tlačítko 1 pro elektrické
zamykání dveří, dokud neuslyšíte jedno
pípnutí.
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Mon Sep 13, 2010 6:41 am

Mickey zkoušel jsem to, ale nic mi při tom nepípne. Buď jsem deb.. já a dělám to špatně, nebo si to auto ze mě dělá vyloženě sedací svalstvo. Ale už 3 dny to normálně zase zamyká, tak nevím Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  _Mickey_ Mon Sep 13, 2010 7:11 am

Clovece, asi si z tebe utahuje :-)
Ja jsem to teda dlouho nezkousel, ale kdyz jsem auto koupil, tak jsem to mel aktivovany a ihned jsem patral jak to vypnout. No a timhle zpusobem se normalne zadarilo.
Ve firemnim Modusu to fungovalo shodne, takze jsem to poctive 2x vyzkousel.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  honzikf Wed Sep 15, 2010 6:33 am

Popenec napsal:Honzo prosím tě, jak se dá deaktivovat to zamykání po rozjetí se? Předpokládám, že se to musí udělat nějak na diagnostice, ne?
Ahoj,
musí se asi 5 vteřin (docela dlouho) podržet tlačítko zamykání vedle šaltpáky až to pípne.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  nera738 Fri Apr 29, 2011 4:50 am

bambinot napsal:Máte někdo zkušenost s tím, jak sundat vrchní kryt pantu? A jde to vůbec? Umyl jsem auto a dostala se mi tam zřejmě voda, "nehorázně to při otevření v jedné poloze vrže". Jsou vidět 2-prolisy dovnitř "zelená šipka" a nevím, jestli tyto drží horní kryt. Mad Question
Aby na mě něco nevyskákalo, až se pokusím to v těchto místech jakoby od sebe odcvaknout? affraid
bambinot
Dveře-panty 13112009006d.th
mám problém že mi asi vyskočila strunka na aretovanie dverí v medzipolohe. ako si otvoril to viko? dalo sa to vôbec nejak normálne? dík za info
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  bambinot Sat Apr 30, 2011 7:59 pm

nera738 napsal:
bambinot napsal:Máte někdo zkušenost s tím, jak sundat vrchní kryt pantu? A jde to vůbec? Umyl jsem auto a dostala se mi tam zřejmě voda, "nehorázně to při otevření v jedné poloze vrže". Jsou vidět 2-prolisy dovnitř "zelená šipka" a nevím, jestli tyto drží horní kryt. Mad Question
Aby na mě něco nevyskákalo, až se pokusím to v těchto místech jakoby od sebe odcvaknout? affraid
bambinot
Dveře-panty 13112009006d.th
mám problém že mi asi vyskočila strunka na aretovanie dverí v medzipolohe. ako si otvoril to viko? dalo sa to vôbec nejak normálne? dík za info
Zdravím kolego,já jsem se nakonec rozhodl to nerozebírat,mezi těmi šipkami jsem vyvrtal malý otvor a prostříkl jsem to Innotecem a potom tam nacpal injekcí silikonovou vazelínu.Do otvoru jsem pak dal gumovou záslepku.Takže ti bohužel nemohu poradit,jak to rozebrat. Question
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  palladin Sun May 01, 2011 7:54 am

Predpokladám, že aby si to vymontoval, musia ísť dolu dvere... Ja som to skúšal rozobrať, ale akurát som poohýbal plech (ten vrch)... Takže nabudúce vrtačka a dierka...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Fri Oct 11, 2013 11:17 am

Tak pánové mám novinu. Už se mi neodemykají ani pravé zadní dveře. Takže suma sumárum oboje zadní dveře musím otevírat vnitřní klikou. Tak tohle jsem si vždycky u auta přál. Připomíná mi to časy, které jsem trávil s Formanem Mad To snad není normální.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  svar Sat Oct 12, 2013 8:12 am

Tak to oprav a dej sem návod, jak jsi to udělal Dveře-panty 38652 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  maky Sat Oct 12, 2013 11:14 am

a co takto zanesená čidla pod klikama???( ty tmavá sklíčka??????)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Popenec Sat Oct 12, 2013 4:03 pm

Já bych to rád opravil, ale nejsem si zcela jistý, jestli jsem dost zručný na opravu. Maky jaká čidla myslíš? Žádná tam nemám. Ty sklíčka jsem přilepoval asi tak před 4 roky silikonem, aby během jízdy nerachotila a nepamatuji se, že by tam pod tím bylo nějaké čidlo.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  maky Sat Oct 12, 2013 4:22 pm

No ta sklíčka tam nejsou pro parádu, ale pod nima se skrývají čidla když zasuneš pod kliku ruku, tak se otevřou, jinak se mě neotevřou. nevím jak tobě???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Dveře-panty Empty Re: Dveře-panty

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru