Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šrámy na voze a na srdci....

5 posters

Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  Frodo Sun Sep 14, 2008 7:17 pm

Hlásím, že jsem po necelých čtyřech měsících překročil hranici 15 tis km, s tím, že zatím (chvála bohu) nemám žádnou poruchu. Spotřeba se ustálila na 5,6 l/100 km. Beru vždy do plného, a tak zjišťuji, že PP měří velice přesně, rozdíl je zhruba 1/10 litru - takže prakticky přesné.
Ale proč ten název: v pátek jsem se po celodenní cestě vrátil po 19té hodině domů, vyložil zboží a při parkování kolmo do řady na parkovišti udělal kopanec. Totálně jsem přehlédl sousedovic taxi (Ochcávku) zaparkované v zákazu zastavení a při couvání jsem ho potkal pravým předním rohem. (foto Ochcávky : http://tomfrodo.rajce.idnes.cz/Grand_Scenic/#11092008245.jpg, můj malý škrábanec: http://tomfrodo.rajce.idnes.cz/Grand_Scenic/#11092008248.jpg) Jelikož rodičům zazlívám, že mne špatně vychovali - vedli mne k poctivosti - šel jsem se dobrovolně udat, a soused to chce hnát přes pojišťovnu. Bodejď, taxik je obitý jak hruška a on se chce na mé pojistce zahojit.... Ale žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán, takže dnes jsem po příjezdu domů zjistil, že mi někdo na parkovišti promáčknul blatník za pravými zadními dveřmi. 1:1!!! Takže první šrámy mám za sebou a snad mne nic horšího nepotká. A jak jste na tom vy? Pochlubte se Twisted Evil
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  svar Mon Sep 15, 2008 10:12 am

Je to dost nepříjemný pokřtít auto starší, ne tak když na něm není ještě ani pořádně zaschlá barva. Snad to byly poslední šrámy a facky od života
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  velrybar90 Mon Sep 15, 2008 3:58 pm

je mi tě upřímně líto. ale je to jen auto a tak se to musí brát. mně ho druhej den ořeli na parkovišti a třetí den to lehce vzala o kunu na vrata. taky sem zuřil, ale dnes už si ani nevzpomenu, protože to byli jen šrámečky. čas všechno zahojí.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  Frodo Tue Sep 16, 2008 4:59 pm

Amen! K tomu není co dodat Very Happy
Když jsem si kdysi koupil první nové auto a někdo mi po pár měsících orval znaky, byl jsem na infarkt. Ale teď už to beru jako daň provozu. Šťastný z toho nejsem, ale věšet se taky nebudu! To bych nemohl přijet na sraz, že...
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  velrybar90 Tue Sep 16, 2008 5:52 pm

tak když už o tom mluvíme, tak dnes další šrám. dva asi šestiletí kluci po sobě v ulici házeli kusem prkna, až se jim do cesty připletlo moje auto. odnesli to pátý dveře- odřený a pár promáčklin. samozřejmě sem je dopravil rodičům a důrazně pokáral. ti slíbili, že škodu zaplatí. odřeniny sem rozleštil a se zbytkem se smířil. nebudu to nechávat stříkat, protože několik důlků mi za to nestojí. doufám,že ty modřiny na zadnicích výtržníků budou mít dostatečnej výchovnej efekt.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  xxmirek Mon Oct 06, 2008 6:14 pm

Zdravím všechny kteří mají chvíli času, abych i já se podělil jaký jsem " šikula ". Příhoda se sice stala mě, ale na radu jednoho človíčka. Prostě jsem v nočních hodinách projížděl jedním nejmenovaným hotelem. Hotel je ve stavu rozestavěnosti, a já projížděl kolem nedodělaného chodníku, na parkoviště, kde jsem měl parkovat, ze kterého čněl jeden kus železa. Ale osvětlení nebylo žádné, takže jsem železo přehlédl. Projížděl jsem sice úplně krokem,ale rázem se ozvala rána, okamžitě jsem zastavil, a viděl to zděšení. Pravý zadní náraznik byl vytržený z plastových úchytů, pravé zadní světlo bylo vyskočené ze svého uchycení spodní část nárazníku prasklá a aby toho nebylo dost, pravá zadní pneu - boční průraz. affraid Poškození auta jsem řešil s ředitelkou hotelu, která mě ubezpečila, že hotel je pojištěný, a škoda bude hrazena z pojistky. Jenže mě se objevil jiný problém, jelikož se jednalo o boční průraz a nemám rezervu, jen opravnou sadu. affraid Musel jsem tedy požádat kolegu, aby mi přivezl jeho rezervu. ( má také Scenica ale krátkou verzi). No No
Takže tento výlet se mi opravdu podařil. Doma v garáži se mi podařilo nárazník aspoň provizorně uchytit zpět do plastových držáků. Pokud by nebyl nárazník vzadu prasklý, asi bych to ani neměnil, jelikož se mi to podařilo dát téměř do nepoznatelného stavu. No ještě uvidím, jak se k celé záležitosti vyjádří pojišťovna......... scratch
Zdravím tedy všechny xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  ScenicNoir Mon Oct 06, 2008 6:58 pm

No to je našťastná příhoda, na pojistné plnění od toho hotelu jsem teda zvědav.

Taky si už tu rezervu musím nějak přidělat Very Happy

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  Frodo Tue Oct 07, 2008 7:23 pm

Ty vole (sorry) to je mazec. Dovedu si živě představit Tvůj pocit, když se ozval ten prapodivný zvuk. Vidět pak urvaný celý nárazník... No nechtěl bych to zažít. Držím Ti pěsti, ať to s tím pojištěním projde.
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  xxmirek Mon Oct 27, 2008 1:29 pm

Takže pánové, abych předal novou informaci ke škodě na autě, která se mi stala v objektu nejmenovaného hotelu. Ředitelka hotelu, kde se mi patálie stala, mi sice řekla, že v odškodnění nevidí problém, ale do celé věc nastoupila justice ( právník hotelu ), a zařehtal úřední šiml!!!! Údajně chyba je na mé straně, jelikož jsem nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze komunikace ( nevím co celá definice znamená, jelikož rychlost, kterou jsem se pohyboval byla cca 2km/ hod.), a dle vyjádření právnika, hotel žádné pochybení na svou stranu nebere. Nepomáhají ani argumenty, že příjezdová cesta a i parkoviště jsou jedno NESKOLAUDOVANÉ staveniště, že příjezdová cesta a parkoviště nejsou osvětlené, že kolem příjezdové cesty je vykopaný odvodňovací výkop ( hloubka cca 1.5 metru), bez zajištění nějakou výstražnou páskou, zábradlím atd. Radil jsem se tedy s právníkem, který mi řekl, ať si poškozené části nechám opravit, a potom - soudní spor. Ale dle mého přítele právníka, je to běh na dlouhou trať. Takže teď " babo raď ".
Jak se celá záležitost v počátku zdála jednoduchá tak teď po zásahu hotelového právníka (zřejmě velice dobře placeného od majitele), se z toho stala záležitost převelice složitá. Takže uvidím jak v této věci postoupímdál , o výsledku budu na fóru všechny které to zajímá průběžně informovat. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Šrámy na voze a na srdci.... Empty Re: Šrámy na voze a na srdci....

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru