Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Display

+109
DrlaM
lukas48
PRADedaR
tesla.ic1
Efendy
petr novy
PetrGrand
Karlučo
patospatos
sestra6
whoareyou
jirik_h
pivot
mamuti
RadimB
Samuelsson
Maxim
Papaja68
goldwingtom
martin.kazik
Ruda
svihy
ketupa
krtek225
mrarek
JINDRA82
JArty
anderkoj
JirkaCH
jirkas
Jirin_CZ
kpartl
Popenec
Karel
Horacio
Prašík
hanulenac
herflik
Mamut
Georgess
duff
Romanky
ppeto
pirduch
Kopy
Prochyx
loosos
rybar.miroslav
autotachometr
jarynp
mosap
Tony
scenic1.5dci
cekora
mifii
bambinot
d2d
maky
Pavel
Děda
Nomed
honzikf
hudy
hreho
cekru
pablou
brano_
grand20_16v
milan620
Ren_Scenic
Koci
Lionet
žaky
klap-in
mkb
Romanky1
peter1976
Maros Jurkovic
ScenicNoir
Paveld
Grandík
technak
XAO
ivangs
vildas
okura
marcuss333
MartinLM-SK
stteveke
gazer
sali
jaris
Palda
pepabor
xxmirek
drmi
mildaus
alino
miro22
karon
paul
berko
ppomezn1
koprda
velrybar90
svar
Jony
RaCeK
Lazak
113 posters

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  paul Sat Sep 13, 2008 3:44 pm

V Renault servis, pri napojeni na PC nedetekuje zadny display. Aspon mi ukazali jak se da vybrat displayovy panel. Trva to mene nez 5 min. Oprava bude asi zlozita. Vsechny soucastky su naletovane na obostrannem plosaku pod displayem, takze zustava vyletovat display a potom vymenit vadne soucastky. Na mojem sem zatim objavil odejitou poistku pri 12V napajeni na plosaku a skratovany nejaky tranzistor F3710s. Zatim ho nemam, uvidim ci se to potom rozbehne.

paul

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 13. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty intenzita svitivosti

Příspěvek  ppomezn1 Sat Sep 13, 2008 6:37 pm

berko napsal:a nebude to náhodou špatné štelování intenzity svítivost palubky scratch sunny jenom hádám scratch

zdravím :-). v mém případě se snížení intenzity neprojevuje způsobem, který vidíš, když sám naprosto řízeně, pomocí "kolečka" snížíš osvětlení palubky. Avšak :

1) při startu, při odběru většího množství energie, jako by se na palubku již nedostala potřebná šťáva - na sekundu palubka pohasne a opět naskočí, někdy po pár sekundách jízdy opět svítí plnou intenzitou, ale

2) někdy nenajede na plnou intenzitu, ale jednotlivá čísla (znaky) jsou špatně světelně vykreslena, něco jako kdyby jsi natřel zeď zelenou barvou, ale na některých místech ti vystoupla špína původního nátěru

ppomezn1

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 12. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  paul Sat Sep 13, 2008 9:38 pm

Mne 2x vypadel cas, nastavil sem ho spet a potom na 3ti krat uz vypadel cely display.
Nekdo tu psal ze se da v Polsku koupit cely display za 4000, kdyz nekto vi kde nech posle info, radsi si asi koupim jeden do rezervy. Inak mne slapal Scenic rok bez problemu, az ted ten display.

paul

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 13. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Tma jak v pekle

Příspěvek  ppomezn1 Wed Sep 24, 2008 5:42 am

Je příjemné vidět jak se Vám postupně všem daří oživovat :-). Já se vrátil ze služebky, nastartoval auto, zajel na chalupu a po cestě nastala černá smrt :-(. Ne že bych to nečekal, ale také mohl ještě chvíli vydržet. Než pánové stihnu navštívit zmíněné servismeny v tomto fóru za jejichž kontakty ještě jednou díky. Jak jste prosím řešili stav v nádrži - i při tako poškozené palubce ozve se onen varovný zvuk, když si šáhnu na rezervu ?

Děkuji

ppomezn1

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 12. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  svar Wed Sep 24, 2008 6:19 am

Vítám Tě mezi dočasné vyznavače tmy na displeji. Zmizelo Ti nejen světlo, ale i zvuky. Stav nádrže je jenom na odhadu ujetých km a spotřeby, takže není na škodu preventivně tankovat častěji. Hodně štěstí při rychlé opravě.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Tma na display

Příspěvek  karon Wed Nov 26, 2008 9:19 am

Tak jsem byl donucen též řešit tento problém.V Renaultu mi nabídly výměnu za 20 000 Kč. Po krátké anabázi jsem se dostal k člověku který to dokázal opravit za 2000.Vymontovaný ho měl za 10 min a po třech dnech jsme již ujížděl s plně svítící display.sunny sunny sunny Takže pro všechny Zlíňáky.Pan Ing.Radek Tomáš tel.604252730 Holešov.


Naposledy upravil karon dne Wed Jan 28, 2009 7:12 pm, celkově upraveno 2 krát

karon

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 26. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  svar Wed Nov 26, 2008 12:58 pm

Je zajímavé pozorovat, jak jde vývoj dopředu i u mechaniků. Tento člověk ještě před půl rokem, když jsem měl tmu já, tak displeje nedělal. V každém případě mu gratuluju k profesnímu a odbornému růstu. Myslím to ovšem v tom dobrém smyslu. Když bude víc takových, budeme my mít míň starostí. Very Happy Twisted Evil
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty príznaky + moje poznatky

Příspěvek  miro22 Fri Dec 05, 2008 11:23 pm

Páni, je to presne tak ako píšete. Všetko to začína slabým prúdom v baterke (buď vekom odchádza baterka, alebo štartujete druhému auto cez kábel).
Pravdepodobne sú nejaké súčiastky v prístrojovke na tento slabý prúd silne háklivé.
Okrem baterky, ktorú si asi každý mesiac nemeriate, spoznáte prvé príznaky ako občasný zvuk pripomínajúci iskrenie (cvrlikanie) v prístrojovke, sprevádzané 0,5 sekundovým výpadkom prístrojovky s vynulovaním ciferníku (hodiny, km,...).
Neviem povedať, či by pomohla okamžitá výmena baterky. Ja som s týmto stavom behal ešte asi 5 dní.Potom som baterku vymenil a všetky príznaky pestali. Po mesiaci mi z ničoho nič vypadol displey (pri vypnutom motore na parkovisku som iba počúval rádio). Okrem displeya odišli aj všetky zvuky ako napr. nezapnuté pásy (to by mi nevadilo), smerovky (to mi vadilo najviac)- našťastie blinkre fungovali, a takisto ovládanie rádia pod volantom (hlasitosť, stanice, prepnutie na CD,...)
V značkových servisoch sú maximálni amatéri - vždy chcú vymeniť polovicu auta. Prístrojovky neopravujú, len menia - cena cca 25-35.000SK podľa typu auta. Najlepšie je nájsť si šikovného domáceho kutila, ktorý vymení iba chybnú súčiastku na plošáku. 8.12.2008 idem s touto závadou do opravy. Ak budem spokojný, dám kontakt (niečo aj pre slovenských chudákov, čo si kúpili renault :-) ).

Malá pozn. na záver: slabá batéria mi odpísala aj riadiacu jednotku elektronickej ručnej brzdy. Brzda je mechanicky plne funkčná (zatiaľ), ale odišlo čidlo, ktoré sníma stav brzdy. Vypisovalo mi najskôr SERVIS, výstražný trojuholník, STOP - po výmene baterky všetko odišlo, ale po týždni sa prejavili vyššie spomenuté dôsledky.

Všetky popísané pouchy mi nastali v 4.roku života vozidla a cca pri 200.000km. Píšem cca, lebo auto som kupoval s 78.000km, ale v servise som sa dozvedel, že pôvodný majiteľ vo Frncii bol na poslednom záručnom servise pred pol rokom so stavom 154.000km - jasne pretočený tachometer.
Rada pre všetkých, kto si chce kúpiť renault v bazare - opíšte si VIN vozidla, zájdite do autorizovaného servisu a spýtajte sa na posledný zapísaný stav tachometru (nemali by to hovoriť, preto treba dosť ukecávať, alebo to zistiť cez nejakého známeho)

Odporúčam: Renault je asi najháklivejšie auto na elektriku (nechcemcitovať servisáka ako to pomenoval on :-) ). Preto ak baterka má odjazdené 3 roky,menil by som ju skôr, než si so sebou zoberie aj iné výdavky.

miro22

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 05. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty re

Příspěvek  alino Wed Dec 31, 2008 11:09 am

Mal som tú možnosť robiť tri tieto displeje. Je to skoro stále jedna závada. Pretože sa zaoberám s elektronikou, myslím si, že to je dosť poddimenzované zapojenie.
Asi sa počíta s tým, že zákazník si to bude chodiť vymieňať.
Súhlasím s tým, že batéria a zlé kontakty majú nepriazdnivý dopad.
Nemá niekto zapojenie konektorov na tom displeji. Opravoval som to dosť pracne, ale mať zapojenie konektorov by mi veľmi pomohlo.

alino

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 01. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  mildaus Mon Jan 05, 2009 7:34 am

Pánové prosím o kontakt na můj email na opráváře zhaslích displayů ... jsem s okolí Prahy, popř severní čechy budou super ...ale budu rád za všechny kontakty ... email je milos.sob@crc.cz díky předem Embarassed Neutral

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  drmi Tue Jan 20, 2009 11:42 am

Dobrý den,
jsem také jeden z těch, komu zhasla palubovka u Scenicu II a nechce se mi na radu servisu vyhodit 20 000 za novou palubovku. v nějakých příspěvcích jsem četl, že existuje pár lidí, kteří umí problém opravit, nikde jsem však nenarazil na kontakt. Prosím, pokud máte někdo kontakt, pošlete mi jej na mail drmi@centrum.cz Díky moc
Taky by mě zajímalo, zda se někomu nestalo, že když začal vypadávat displej, že najednou naskočilo o 80 000 km více... myslel jsem, že byly km přetažený, ale když jsem jel vzdálenost cca 60 km, na displeji se mi napočítalo 1000 km tím jak problikával. díky moc za rady.

drmi

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 12. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  xxmirek Thu Jan 22, 2009 7:51 pm

Zdravím všechny,
jak si tady čas od času pročítám toto téma, tak už pomalu ale jistě dostávám tik, že mi odchází displej. scratch Ve skutečnosti ale tento problém nemám.( zatím....) Jak ale pročítám příspěvky dostavují se více a více obavy, kdy by se tento problém měl objevit i mě. Neznám totiž nikoho ve svém okolí, kdo by byl schopen takovou závadu odstranit. Neznám ani žádného takového nadšence, který by byl ochoten se pustit do takovéto opravy.
Nevím, jen tak nahlas přemýšlím a medituji. scratch Možná by bylo vhodné, zřídit takovou malou - soukromou databázi opravářů, kteří jsou schopni nějakou závadu na displeji odstranit. Protože až dojde k takovéto závadě, kdy majitel auta je nešťastný, určitě by mu tato databáze pomohla. Opravář by nemusel být ani z jeho regionu, ale věděl by, že když zajede, nebo zavolá např.do regionu xyz, tak tam je človíček, který by mu teoreticky byl schopen pomoci. Je to můj názor - co vy na to ?????? scratch scratch scratch

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  pepabor Fri Jan 23, 2009 5:39 pm

s tim taky souhlasim bounce zatim taky nemam problem s tim displejem a doufam že ho ani mit nebudu Exclamation
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty palubka

Příspěvek  Palda Tue Jan 27, 2009 9:07 pm

Ahoj. Můžete prosim vás někdo poslat kontakt na nějakýho toho ZACHRÁNCE co dokáže opravit tu palubku? Zatim jenom problikávam ale po čase prý zhasne úplně. Díky moc. Nejlépe středočeský kraj.
Palda


Příspěvky : 1
Založen : 27. 01. 2009

Palda

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 27. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re.display

Příspěvek  jaris Wed Jan 28, 2009 2:42 pm

Zdravím všechny vyznavače kosočtverce Embarassed a mám malý dotaz. scratch Nechal jsem pro jistotu vyměnit rozvody, vodní pumpu, olej i všechny filtry (stálo to 7 700 peněz), ale na displeji stále svítí hláška: výměna oleje brzy a je tam klíč affraid . Tušíte někdo, jak to vymazat? Dík předem rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  svar Wed Jan 28, 2009 4:42 pm

jaris napsal:Zdravím všechny vyznavače kosočtverce Embarassed a mám malý dotaz. scratch Nechal jsem pro jistotu vyměnit rozvody, vodní pumpu, olej i všechny filtry (stálo to 7 700 peněz), ale na displeji stále svítí hláška: výměna oleje brzy a je tam klíč affraid . Tušíte někdo, jak to vymazat? Dík předem rabbit

Podržíš obě tlačítka na páčce stěračů a zároveň s tím ( bez sešlápnuté spojky a brzdy) startovací tlačítko asi 15 sekund a interval by měl najet na hodnotu 30 000 km, pokud není přes DG nastavený nižší. Bacha ať si nezasukuješ ruky!!!!!!! Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re. Display

Příspěvek  jaris Sun Feb 01, 2009 3:58 pm

Ahoj, tak jsem to zkoušel podle Svarova návodu a nic Sad (Počítám, že jsi měl na mysli dvě tlačítka na ovladači stěračů? Na blinkrech je jen tlačítko ,,Auto".) Mám to zkoušet se zasunutou kartou Question ? Při otvírání auta i při jízdě ji nosím v kapse a vše funguje ( keyless entry). Nerad bych zablokoval nějaké funkce Evil or Very Mad (viz diskuze na foru RC). Nebo to budu ignorovat Razz a vydržím to do srazu. Víc hlav alien alien alien alien , víc rozumu.


Naposledy upravil jaris dne Thu Feb 05, 2009 5:31 pm, celkově upraveno 1 krát
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  xxmirek Sun Feb 01, 2009 7:00 pm

jaris napsal:Ahoj, tak jsem to zkoušel podle Svarova návodu a nic Sad (Počítám, že jsi měl na mysli dvě tlačítka na ovladači stěračů? Na blinkrech je jen tlačítko ,,Auto".) Mám to zkoušet se zasunutou kartou Question ? Při otvírání auta i při jízdě ji nosím v kapse a vše funguje ( entry keyless). Nerad bych zablokoval nějaké funkce Evil or Very Mad (viz diskuze na foru RC). Nebo to budu ignorovat Razz a vydržím to do srazu. Víc hlav alien alien alien alien , víc rozumu.

Ahoj,
Tak jak Ti radil Svar, jsem to já nedělal. Po výměně oleje jsem i já potřeboval vynulovat počítadlo - změnit interval další výměny oleje. Pokud si to dobře pamatuji, dělal jsem to následovně. Po nastartování jsem na pravé páčce, tam kde se pohybuješ v pal.počítači, nacvakal na údaj který hlásí km do intervalu. Potom jsem toto tlačítko na cca 5 vteřin podržel. Tento údaj se rozblikal jako na digihodinkách, no a jedním z tlačítek ( již si nepamatuji které to bylo, asi to spodní ), jsem nastavil nový interval výměny oleje v km. Pokus se to tímto způsobem nastavit.
Doufám, že jsem to popsal dobře. scratch scratch scratch
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  jaris Mon Feb 02, 2009 6:25 pm

Very Happy Tak jo. Udělal jsem to jak píšeš a hláška zmizela bounce .Akorat nejde změnit údaj 30000km. Myslel jsem, že nastavím 10000, aby mě to upozornilo včas Exclamation .Tak si to holt ohlídám. cyclops Ale i tak dík rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  xxmirek Mon Feb 02, 2009 7:53 pm

jaris napsal:Very Happy Tak jo. Udělal jsem to jak píšeš a hláška zmizela bounce .Akorat nejde změnit údaj 30000km. Myslel jsem, že nastavím 10000, aby mě to upozornilo včas Exclamation .Tak si to holt ohlídám. cyclops Ale i tak dík rabbit

ahoj,
jsem tedy velice rád, že jsem si při mé skleróze zapamatoval postup. ( uf, uf, uf .....). scratch cheers Další potěšení které mám je to, že jsem Ti mohl pomoci. Já když jsem nastavoval nový interval, tak se mi také nepodařilo nastavit nižší interval kilometrů než 30 000 km. Takže i já občas mrknu na km které mi zbývají do výměny. Musí se to hold hlídat. Ale pořád lepší než si to nechat nastavit v servise, protože tam by to stálo ranec peněz ........ Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  sali Mon Feb 02, 2009 8:55 pm

tak to hledím že tohle v neznačkových servisech neumí, s tímto jsem problém neměl nastavení intervalu bylo v ceně výměny ojele naprosto bez problému a zcela automaticky
jenom k tomu pohlídámí pokud to doběhne k 30k tak to snad zahlásí samo dostatečně dopředu, alespoň doufám firemní Mercedes začne prudit dokonce už 3k předem, nebo měníte oleje dřív a potom by to ohlídání si intervalu dávalo smysl i když tohle je dotaz asi do jiného vlákna
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  velrybar90 Tue Feb 03, 2009 3:56 pm

ale umí. na každé diagnostice ti změní jak servisní interval, tak jazyk pal. pc a vymažou závady.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  sali Tue Feb 03, 2009 6:19 pm

asi jsme se nepochopily jaris se ptal jak po výměně oleje znovu nastavit interval, z toho jsem usoudil že nebyl ve značkovce kde by tohle udělali automaticky a neptal by se tady na foru
takže jsem se pozastavil nad tím, že takovou základní věc neznačkový servis nezvládl navíc pokud k tomu není potřeba žádný speciální nástroj jako třeba u Mercedesu nebo BMW, kde se tohle řeší připojením diagnostiky a pokud nějaká garážovka udělá dvě takové auta do roka tak si diagnostiku nepořídí, navíc mně nastavení intervalu neznačkový servis provedl a jenom mně upozornil, že kvůli tomu nemám nikde na autě nalepený štítek o příští výměně protože pal. počítač si sám řekne.
potom tam je příspěvek že si xxmirek výměnu hlídá a občas se mrkne a tam by mně zajímalo jestli těch 30k opravdu někdo dodržuje nebo se mění dřív a jak píšu tohle bych radši rozebral ve vláknu motor-olej ať nezaplétáme display s oleji
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Display

Příspěvek  gazer Mon Feb 09, 2009 8:23 pm

Pánové prosím o kontakt na opráváře zhaslých displayů ... jsem s okolí Plzně, budu rád za všechny kontakty .
díky předem

gazer

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 09. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  velrybar90 Tue Feb 10, 2009 7:29 am

ahoj kolego. konečně někdo ze západu jako já. obrať se na "svara", ten má kontakt někde za budějovicema.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Display - Stránka 2 Empty Re: Display

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru