Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tak mi ho rozebrali

3 posters

Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Lukyn Thu May 27, 2010 2:42 pm

Ahoj,
minulý čtvrtek jsem pořídil nový rodinný vůz Grand Scenic 2.0 T, po předání jsem zjistil nefunční stahování zadních oken. V úterý jsem ho odvezl do servisu a od té doby je rozebraný a neví, kde je závada. Snad na to přijdou, jsem jako na trní :-).
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  koprda Thu May 27, 2010 4:52 pm

...no vida...už jsem myslel že tenhle motor mám jen já Very Happy ..pročpak sis ho vybral ??
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Lukyn Thu May 27, 2010 5:19 pm

:-)
Sice toho nenajezdim málo, ale nafťáky mi z nějakého důvodu nesedí (časté poruchy, náchylnost na kvalitu nafty atd.). Vyčetl jsem, že z benzínových motorů je nejlepší ten 2.0 T a náhodou jsem narazil na Zličíně, že prodávají Granda s tímto motorem (původně jsem chtěl Espace). Jako levnější alternativu jsem zvolil Scenica a myslim, že pro 4 členou rodinu má místa dost a pokud pojedeme plně naložený, tak i výkonu.
Mam Lagunu na LPG a uvažuji o přestavbě i granda. Zatim na to nemam,tak snad časem :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  koprda Fri May 28, 2010 6:02 am

...ježíši...to mi ani neříkej že chceš tenhle motor "prznit" plynem Very Happy Very Happy ..není to škoda ? to sis mohl koupit 1,6 16 V Laughing Laughing ..myslím si, že tenhle je na espace už hraniční ( vzhledem k jeho velikosti ) Wink
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Lukyn Fri May 28, 2010 7:00 pm

právě, že jsem v rozpacích. Když jsem auto kupoval, byl jsem pevně rozhodnutý pro plyn. Co teď jezdim, tak je mi opravdu líto do toho dávat lpg. Ten výkon a ticho jsou prostě úžasný :-) Spotřeba zatim taky neni nejhorší 8,5 po městě, 9,3 když jsem se zapomněl a měl nohu na podlaze (najeto zatim 250 km) :-). To jsme tady opravdu jenom my dva s tímhle motorem?
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  koprda Sat May 29, 2010 8:33 am

...teda já za sebe říkám - plyn NE !! dva jsme nejenom tady, ale myslím že ani po republice jich moc nebude..já vím ještě o jednom na jižní moravě, ale ten je krátkej..mám dlouhodobou průměrnou spotřebu 8,6 l/ 100 km, ale na spotřebu rozhodně nejezdím Laughing Laughing ..ale koukal sem, že u fordu nám vyrostla nedostižná konkurence - do novýho s-maxu dávaj místo 2,5 T ( benzín ) novej 2.0T ( benzín ) s výkonem asi 204 HP - to musí bejt něco... Cool
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Lukyn Sat May 29, 2010 6:36 pm

Jak už jsem psal, plyn jsem měl Laguně a nebránim se mu. Ještě se uvidí :-)
Co se výkonu týče, bohatě mi stačí tich 160 koní. I tak se dají dělat koniny :-).

Jinak jsem dneska přivezl auto z opravny (bylo tam 3 dny) a závada byla na nějakém konektoru pod sedačkama :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  sali Sat May 29, 2010 9:31 pm

U toho Fordu bych zatím nejásal. Podle prvních jízdních testů je automat PowerShift, laděný do komfortu než sportu. Víc ukáže až nějaký první pořádný test. Jinak jediná převodovka se kterou tento motor dodávají švestky na český trh. Škoda s manuálem by to bylo iné kafé.

A k motoru 2.0T u Scenik II za tu cenu co byl k mání v ČR si našel opravdu málo kupců. Určitě je jich v registru v ČR víc než 3 kousky, ale jak si možeme všimnůt tak na forum si lidi většinou chodí pro rady protože mají nějaký problém. A jak si všímám na RC foru ani tam se moc o Meganech, Lagunách a Vel Satisu s tímto motorem moc nemluví a to vím, že jich potkávám víc než dost. Asi se Renaultu podařil moc dobrý motor.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Lukyn Sun Sep 26, 2010 6:58 pm

koprda napsal:...ježíši...to mi ani neříkej že chceš tenhle motor "prznit" plynem Very Happy Very Happy ..není to škoda ? to sis mohl koupit 1,6 16 V Laughing Laughing ..myslím si, že tenhle je na espace už hraniční ( vzhledem k jeho velikosti ) Wink
Tak v sobotu jsem auto přivezl z Brna. Montovali mi tam zařízení na LPG :-), ani to neni poznat, co se výkonu týče, že jedu na jiné palivo. Motor je tichoučký a výhody jako jsem měl u babičky Lagunky :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Tak mi ho rozebrali Empty Re: Tak mi ho rozebrali

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru