Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asi se s Váma brzy rozloučím....

+8
pepabor
Kopy
Prašík
svar
Lukyn
maky
_Mickey_
Popenec
12 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Tue Jun 22, 2010 8:57 am

protože budu nejspíš kupovat Twingo Crying or Very sad Je to z jednoho prostého důvodu... Skorožena začala jezdit vozem a já se na to nemůžu dívat. Úplně mě ničí jakým způsobem jezdí. Neskutečně tím trpím a já s tím autem už nechci mít nic společného. S takovou to brzy zkur.. Nejvíc mě sere, že jsem si vždycky přál mít velké auto a teď budu jezdit v takové malé mrdce. A taky loketní opěrka mi bude chybět... No nic snad si zvyknu. Předpokládám, že to bude docela živé. Ten výkon asi nebude jako u té 1.6, ale zase si říkám, že je to malé, tak to snad nebude taková tragédie.
Jen nevím, jestli mám jít do té shrnovací střechy nebo ne. Nemáte někdo doma Twingo s tou shrnovací střechou? Nemusím se toho bát jako že mi tam poteče atd... Nebo třeba zkušenosti s tímto prckem.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jun 22, 2010 9:44 am

Mno tak kup skorozene toho prdolu (nejakyho jetyho) a Scendu nechcte pro budouci rodinu ne?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Tue Jun 22, 2010 11:29 am

Nějakého jetyho??? A kradu snad Laughing Vždyť i toho Scénica budu splácet ještě 3 a půl roku affraid
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  maky Tue Jun 22, 2010 11:51 am

Zdarec ZUOFALČE, cítím s Tebou a musím Ti říci, že jsem také trpěl a trpím dodnes, jsou věci pro které ženský holt od přírody cit nemají (bouhužel všechny tyto věci jsou nejoblíbenější chlapské hračky- např: vláček, autíčko, brabánek), na všechny tyto věci a jiné podobné ženský berou chlapskou sílu a to prosím stále nás upozorňují, jak touží po něze, jak chlapi mají být jemní, a pak rafne za šaltrpáku a narve tam rychlost bez spojky,apod. Také ta moje, když sem jí prvně posadil za volant mého miláčka Forda Taunuse 12MP4, v roce 1972, tak se trefila do prvního patníku u cesty.(srdce mi krvácelo) no a ještě dnes (srdce krvácí), když jedeme spolu, fakt asi 20km trpím, pak vyčítám, nadávám a po 150km jsme totál pohádaní. Dokonce tajně když dojede obejdu broučka , prohlédnu, pohladím a odprosím, že jsem dopustil aby ho mohla trápit. No a ty řeči když jedu já, ani nemluvit, a to jsem jí ještě já trouba naučil průpovídku" až budeš mít najeto jako já mám nacouváno" atd,
na druhou stranu jsou baby a ty jezděj, že se chlapi můžou jít klouzat, např. moje teta (fotrova segra) ta od mládí vodí všechny náklaďáky a autobusem ještě před 5 lety jezdila zájezdy do Španěl a Portugalska( je jí 75), tatrou 111 na šachtě strčila chlapy do kapsy. Jsou to vyjímky , ale jsou. No a ještě ten fór o tom co je to parkovací místo??? no místo kam se hravě vejde kamion s návěsem, nebo 3 Transity a nebo jedna baba s fiatem 500( toyotou Yaris) Tak sem si zase pěkně postěžoval a doufám trochu odpomohl od Tvého žalu a bolesti. Čus bus autobus a pevné nervy.Maky pale Evil or Very Mad
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jun 22, 2010 11:58 am

Se mi zda, ze si to moc beres cece ;-)
Moje zena jezdi pomerne slusne, ale taky je schopna prijet domu s prumernou spotrebou jak dyzlova lokomotiva a to jezdi tu samou trasu jak ja ;-)
No a prvni nase nove auto stihla nechat nabourat nakupnim kosikem hned pri prvnim vyjezdu na nakup (autu bylo asi 14 dnu). Scendu po mesici vlastneni naborila pri vyjezdu z garaze (pravda neni tam moc mista) tak, ze jsme museli menit zadni dvere a lakovat pulku auta.
Upel jsem, ale uz jsem si zvyknul.
No a spolecne cesty uz je nepsanym pravidlem, ze ridim ja, bo kdyby mela ridit ona, tak se bud zabijeme nebo nikam nedojedeme ;-)

Takze doporucuju kazdy vecer nejakou lahvinku, obcas se auticku omluvit a bude klid.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Lukyn Tue Jun 22, 2010 12:44 pm

Koukam chlapi, že s těma ženskejma jsme na tom všichní stejně.
Ta moje se učila na předchozím autě, Laguně. Nemůžu říct, že by řídila vyloženě špatně, ale srdce mi pokaždý při jejím řízení krvácí. Nejhorší je to u parkování a jízdě po městě. Skončí to hádkou.
Neházej flintu do žita a nech tomu volnej průběh, však ono se to v dobré obratí, uvidíš. :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  svar Tue Jun 22, 2010 2:29 pm

myckei napsal:Se mi zda, ze si to moc beres cece ;-)


Takze doporucuju kazdy vecer nejakou lahvinku, obcas se auticku omluvit a bude klid.

Mickey
Jenom aby Tě pak nepřišlo dráž léčení na protialkoholním scratch
Nejlepší je, když žena ( vlastní) nejezdí- neřídí. Podobný situace zažívám pro změnu s vlastním děckem, který už jezdí a občas to taky není podle mých představ, ale někde a na něčem se naučit musí
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Prašík Tue Jun 22, 2010 4:40 pm

Ahoj.
K tomu Twingu vlastnil jsem ho. Kamarád má též twingo a je s ním spokojený. Nemá děti, ale vozí manželku a velkého psa a má věčně zapojený vlek. Říkal něco o spotřebě 5l. Najeto 140tis. Jezdí s nim běžně do chorvatska často do Prahy..... Má tedy plnou střechu. Dost to probíráme ty naše renaulty tak taky vim že do té plátěné střechy dost táhne přes zimu se to špatně vytápí. Ale v létě to je jistě výhoda.
Moje žena má řidičák, ale řízení nechává jen na mě protože si prožila střední autonehodu (ne se mnou) ač naštěstí bez zranění i tak se bojí řídit. Někdy mě to štve , ale aspon mě neničí nervy a scendu a už jsem si zvyk. Ale bude to velkej skok z Scendy do Twinga.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Kopy Tue Jun 22, 2010 6:24 pm

No tak to jsem šťastnej,že mám svou Romču ,ta zas nechce jezdit v Bravě ,protože tam sedí nízko a blbě se jí parkuje.
Tak jezdím do práce v Bravě já a jsem rád,když mně někdy Granda půjčí.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  pepabor Wed Jun 23, 2010 9:39 am

Ahoj my jsme taky jeden čas twingo vlastnili byl to tedy ten starý tip,ale shrnovací střechu jsme měli a že by přes ní táhlo s tím nesouhlasím ani že by se to špatně vytápělo.Jen jsme střechu inpregnovali nějakým tím sprejem přímo na střechy.Žena s ním byla spokojená a já celkem taky dokonce se mi ho podařilo v zimě krásně zaparkovat do příkopu Very Happy a to se ani ženě nepodařilo.Ale myslím že změnou vozu svůj problém nevyřešíš rvát si vlasy budeš v každým autě Twisted Evil Scenu u nas ovládá přes týden spíš žena a o víkendech a společných cestách řídím já,a když přece jen usednu na sedadloí spolujezdce tak radši mlčí stejně se nic nevyřeší silent
pepabor
pepabor

Poeet p?íspivku : 144
Age : 46
Location : od Domažlic zapadni čechy
Registration date : 07. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  maky Wed Jun 23, 2010 12:28 pm

Zdarec hoši, vystihl to Pepabor, kňučet budeš v každým autě,ba i v šuplíku, jediný platí dát plnou, několik histepsů, posadit zlatíčko za volant a vyrazit na polničku, pět kiláků do předu rozjet z jedničky na šestku, odřadit dolů a zastavit a tak dokola těch pět kilasů pak to zase scouvat, vzít to do kopců a rozjíždět dopředu a pozadu, nakonec nějaké kuželky a couvat do garáže (že mládencí jako na zručce!!!) no nakonec to vzít do pruhů. Ale mám dojem, že tuto lekci by potřebovalo i pár pánů tvorstva( aby byla spravedlnost). Ale z vlastní zkušenosti, baba řídit musí, když se pak panu domácímu něco stane, ( např. si rozbije hubu na motorce (to nenarážím na kolegu (NERA 738) ale i já na Yamaze 80 RD, sem si rozbil hubu, že mně vlastní matka moje rodná nepoznala a to do písmene) tak je pak skvělý když Tě někdo odveze do špitálu, nebo na kripl kárce na hajzlík, nebo po pěkné pánské jízdě z hospy domů) tak já myslím, že to za ty nervy s těma babama stojí, neboť řekněme si upřímně, co bychom bez nich byli??? tak pánové se smiřme,že tem umí to a ten zas tohle a vydržet, vždyť život je strašně krátkej, na to si ho kazit špatným vínem. Tak se držme Maky Asi se s Váma brzy rozloučím.... 104611 Asi se s Váma brzy rozloučím.... 475575
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  sali Wed Jun 23, 2010 2:34 pm

Pánové, eště před rokem bych si stěžoval spolu s váma, ale v sobotu sem byl nucen pustit Jitřenku za volant (na kamarádově svíci, přece nebudu o vodě) a musel sem ju strašně pochválit jak pěkně jela. A co k tomu stačilo, aby se její řídičské schopnosti zvedly z úrovně noční můra na úroveň radost se nechat povozit. Když jsme koupily Scenika tak nám doma zůstal Megane v luxusním stavu, kterého jsme se nechtěli zbavit za směšné peníze, které nám byli nabízeny. Jitřenka si opatrně vydupala, že si ho nechá pod podmínkou, že si všechny finanční stránky spojené s provozem auta bude hradit sama. Tedy benzín, pojištění, výměny oleje atd. K tomu se podílíme na pořizování aut do rodiny společně tak naráz zjistila, že nedrží v ruce kuchyňský robot za 3.ooo ale drahý komplikovaný stroj. K tomu ještě připočtu, že si najela sama za rok 1o.ooo km bez toho abych jí do ucha řval co dělá špatně a ejhle RADOST SE NECHAT POVOZIT, že bych na dalším srazu obsadil místo navigátora. Shocked

Tedy jinými slovy jsem vyjádřil to samé co maky: Zatnout zuby a vydržet!
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  svar Wed Jun 23, 2010 6:32 pm

to sali: když na dalším srazu nebudeš řídit, tak máš (máte) šanci získat cenu za nejlepší "ženskou" posádku lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  sali Wed Jun 23, 2010 8:31 pm

pšt neříkat nahlas eště by to mohlo napadnout víc lidí Asi se s Váma brzy rozloučím.... 104611
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Nomed Thu Jun 24, 2010 12:12 am

Very Happy u nas to je podobne .. moja dostala punto a rodinne GS som pouzival ja . no ale po roku pytalo punto servis takze som ho zacal riesit a moja zacala jazdit na GS ... no nechcem ju chvalit ale z toho punta rv96 hupsla do rendu a nevedela sa dochvalit aky to je rozdiel az na to cuvanie .... no a ja uz 3M jazdim punto Very Happy

Nomed

Poeet p?íspivku : 68
Location : Trnava/Slovensko
Registration date : 01. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  maky Thu Jun 24, 2010 7:33 am

Zdarec chlapy už sem o tom také uvažoval, tak se asi pojedou RGS v obsazení baba vodič, chalan ako radič, no a bude prdel.Maky Asi se s Váma brzy rozloučím.... 104611 Jóó a ještě jedna technická pro Svara: je vidět,že jsi ještě mladej a slušně vychovanej chlapec, když nevíš, že protoalkoholní léčebna je zdarma, ba ještě bereš nemocenskou,teda ani já nevím, zda jako v nemocnici platíš 60 kč denně, ale pochybuju. A proto navrhuju že baby pojedou samé a my se zatím u kulatého stolu zkusíme popasovat s výběrem nejlepšího slunka dovezeného z moravy.( Výtěze pak ráno vyhlásí baby). affraid
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Fri Nov 19, 2010 9:43 am

Tak a je to tady.... Twingoš je doma ;-)

r.v. 1999, 1.2 43kw, černá barva, poloautomat, shrnovací střecha je to takový polokabriolet, absolutně bez koroze, prostě na něm nenajdete ani tečku rzi. Nevěřil jsem jak to jede potichu. Včera jsme jeli do Karviné a já jel 90 na 4, protože jsem zapomněl přeřadit, nemá to otáčkoměr. Když jsem dojížděl na křižovatku, tak jsem chtěl dát z 5 na 4, ale zjistil jsem, že je tam ta 4, tak mě udivilo, jak to potichoučku jelo. Prostě super.... Skorožena mi ho ihned odebrala a že si ho prý nechá... Jen jednu nevýhodu to má. Není tam posilovač řízení, což jí dělá trochu problém, ale jinak super. Měl jsem trochu strach z brzd, ale Renault opět ukázal, že brzdy umí, tudíž to jsou taky docela jedovky....
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  svar Fri Nov 19, 2010 3:15 pm

A to budeš mít v kufru jako náhradní auto do města? Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  berko Fri Nov 19, 2010 3:56 pm

tomu se říka plnohodnotná rezerva Asi se s Váma brzy rozloučím.... 38652
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  hudy Sat Nov 20, 2010 12:37 am

Co myslíš tím poloautomat? řadíš tedy nebo ne?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Sat Nov 20, 2010 9:09 am

No to ti je hrozně zajímavé. Ono se řadí normálně, ale spojka tam není... Prostě dáš jedničku (bez spojky, protože tam není) a stále stojíš, přitom máš zařazenou jedničku. Jakmile sešlápneš plyn, tak se to rozjede. Dvojku zařadíš tak, že pustíš plyn a zařadíš normálně klasickou šaltrpákou dvojku atd.... Nevím jak to funguje, ale funguje to ;-) Je to příjemné, ale občas ten poloautomat tu rychlost neveme, pak se musíš rychle rozhodnout co udělat. Třeba dáš vyšší rychlostní stupeň, nebo dáš neutrál a pokusíš se zařadit zase zpět tu rychlost, která tam nešla dát. Takže asi tak...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  maky Sat Nov 20, 2010 8:21 pm

Jóóó hoši kdepak asi udělalí soudruzi z NDR chybu, tento systém měl už trabi v roce 1974!!!!!!!! Měl plyn,brzdu, šalt páku a šmytec, systém fungoval stejně jak píše Popenec, akorát si nepamatuju, že by tam nešla nějaká rychlost. Ba Warťasové měli volnoběh, ten se řadil extra páčkou pod palubkou a ten taky umožňoval částečné řazení beze spojky. Mám dojem, přeci jen skleróza funguje, že ta spojka se musela mačkat při řazení nahoru a nemusela při řazení dolu???? jóó sou to věci mezi nebem a zemí, člověk jen čumí.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Sun Nov 21, 2010 4:30 pm

Tady jsem udělal pár fotek na pokochání....

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=e332d96c20271750c04439695ac8eae3

Dívejte se a bledněte závistí Laughing lol!
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  berko Sun Nov 21, 2010 4:39 pm

uši.....kde to má uši??? Asi se s Váma brzy rozloučím.... 38652
a toto je lepší kabela http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/renault/twingo/8477136
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Popenec Sun Nov 21, 2010 4:45 pm

Uši jsem uřízl aby se mi to vlezlo do kufru až se to porouchá... lol!
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Asi se s Váma brzy rozloučím.... Empty Re: Asi se s Váma brzy rozloučím....

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru