Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostřikovač

+12
_Mickey_
Koci
matej
svar
Rostini
Lukyn
serpa
XAO
maky
sali
hudy
radimek.b
16 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Ostřikovač Empty Ostřikovač

Příspěvek  radimek.b Thu Jul 15, 2010 4:17 pm

Ahoj, přesal mi funogvat ostřikovač. Vodu tam samozřejmě mám.. Very Happy ...pletu se, když si myslím, že to může být tím, že jsou špatně zapojené hadičky (teoreticky, nedávno mi něco dělali v motoru, tak mě to napadlo) nebo "motorkem". Nefunguje mi zadní ani přední ostřik.Nebo může být i jiný problém?
Každopádně, když jsem se díval pod kapotu, bez servisu se stejně asi neobejdu.

radimek.b

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 15. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  hudy Thu Jul 15, 2010 5:07 pm

jestli nevrčí motorek, zkus skouknout pojistky
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  radimek.b Thu Jul 15, 2010 5:38 pm

hudy napsal:jestli nevrčí motorek, zkus skouknout pojistky


Je fakt, že se mi zdálo, že nevrčí...a že mě pojistky napadly. Jen nevím, která to je. A pokud vím, jsou tam jedny pod volantem a druhé někde v motoru (aspoň podle manuálu).

radimek.b

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 15. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  sali Thu Jul 15, 2010 8:29 pm

Ještě se stává, že bývá zaseknutý motorek, vyndej ho ven a profoukni. Pokud to nebude pojistka.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Thu Aug 12, 2010 4:33 pm

Zdarec borci, tak mi také dal sbohem ostřikovač, dle návodu z Renault fóra jal se demontovat půlku auta, oba plastové podběhy, nárazník, přední čelo, nádržku ostřikovačů, a se slzou v oku vzpomínal na škodovky a ostřikovače. Povolil sem pravé kolo zvedl autí na hevírek sundal, odšrouboval naštěsí zatím jen ty dva šroubky ( klíček 6 mm) a vytáhl ty plastové hřeby(6ks) co drží tu přední část podběhového krytu. No a hojaláá ze tmy na mně tupě zírá ostřikovací motorek pěkne na nádržce natočený ke kolu.Tak sem za něj vzal rukou (strašně šikovnou) a ono to šlo, a protože jsem k té šikovnost ještě i bystrý, tak sem si připravil kýbl na tu ostřikovací kapalinu, aby mi nevytekla na zem. (bylo jí 4,5l.) No a pak je to již dílem okamžiku, vytáhnout celý motorek, odpojit hadičky (nejdou prohodit) sundat konektor a motorek vzít a zahodit (nový stojí 480 kč) . Já samozřejmě starý rozebral dle návodu již výše citovaného kolegou, všude bylo čisto, ventilek klapal, ale motorek má v hajzlu těsnění a tudíž zareznou kuličky v motorku, já ho promazal, vrtačkou rozchodil, venku zkusil a pěkně běhal, po namontování do auta se zase pěkně zasekl, ještě že jsem ho vyzkoušel než sem do nádržky nalil vodu a zadělal,. Co následovalo je popsáno výše, sebral sem se došel do autodílny v naší ulici (mimochodem sem v ní před 30 lety pracoval) objednal motorek a večer sem jíž krásně ostřikoval . Mám to nafocené, ale nejsem až zase tak šikovnej, jak sem se výše chvástal a fotky neumím přiložit jinak, než přes rajče. Čau maky
P.S. potřebné nářadí: Klíč na kola, zvedák na auto, kbelík na vodu čistý!, 6tku klíček, no a potom samozřejmě 2 šikovné ruce,( jednu levou, jednu pravou, 30minut času a nakonec asi 500kč.) [IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img836/2069/1zvednutautodemontovank.jpg][/IMG]
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img697/82/2pedvytaenmostikovaesip.jpg][/IMG]
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img248/8100/3vechnojdelehcerukou.jpg][/IMG]
Jóó pánové nebýt Lazaka, tak sem v pppppr , díky Petře
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  XAO Sun Oct 17, 2010 11:41 am

Zdar, tak ostřikovače ostřikují pouze zadní okno. Sad Dnes jsem se do toho pustil. Sundal kolo, plastový kryt, vyndal motůrek (byl z druhé strany ne jako ty Maky zpředu). Rozebral a žádná závada. Bez válečku stříkaly obě strany a na popud manželky jsem si vzpomněl na krt.ecek-a z Renault klubu a jeho radě ořezat váleček (tu gumičku). Tak jsem jí ořízl asi o 1,5 mm a ostřiky ostřikují vpředu i vzadu!!! Asi se gumička nějak zvětšila nebo co. Very Happy Auto za půl mega a vyse*re se kvůli gumičce za 50 haléřů!!! affraid A oprava zdarma!!!
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Ostrekovace

Příspěvek  serpa Thu Dec 16, 2010 4:49 am

Nazdar, mam tiez nejaky problem s prednym ostrekovacom... Vcera z nicoho nic mi prestal ist predny ostrekovac (celkom sranda v tomto pocasi), ale zahada najvacsia je, ze ked zapnem predny ostrekovac, ostrekuje mi zadne okno na piatych dverach..., zadny ostrekovac funguje, poistky su v poriadku...

Ak mate nejake rady, sem s nimi. Dakujem.

serpa

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 28. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  Lukyn Thu Dec 16, 2010 3:32 pm

serpa (Thu Dec 16, 2010 5:49 am) napsal:zadny ostrekovac funguje, poistky su v poriadku...
Že by zamrzlé přední trysky?
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  serpa Sat Dec 18, 2010 9:49 pm

...tak trysky zmrznute neboli...

Po preluskani Renault fora som zistil, ze podobny problem nemam len ja... Problem je v motorceku ostrekovaca. Piestik ktory prepina medzi prednym a zadnym ostrekovacom sa zasekol a ostrekuje len zadne okno. Uz som zohnal novy motorcek, zajtra ho vymenim...

serpa

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 28. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  Rostini Mon Dec 20, 2010 2:26 pm

Zdarec přátelé GS
Tak jak už to bývá i na vánoce se něco musí pokazit. Ano je to ten motorek ostřikovače. Opravdu nejlepší obdobý kdy něco spravovat venku, bo mám dovolenou a do dílny nemám přístup. Co je můj problém. Nejde ostřikování zadního okna. Při přenutí na zadní ostřik jde všechno na přední okno ale nic do zadu. Prosím vás nepište mi že to mám zamrzlý. Možná já jsem někdy občas zamrzlej bo dělat v takovém počasí můžu dělat snad jenom já a banda blbců. Proto vás jako hodně znalé a zkušené žádám o radu jak je to tam s tím řepínáním a co se to tam může zaseknout a popřípadě jestli to má cenu vůbec opravovat. Asi to bude závislé od problému že. A pořípadě kde koupit takový motorek. Nevím kde se stala chyba ale jak se říká vždyť to fungovalo kdo to rozbil. Haha vodní kámen to je prevít že? Ale nikdo nic. tak asi samo ano v létě to fungovalo ale zima ta je krutá. Jsem jenom rád že mi to střiká na přední okno ale i v zadu je třeba vidět. Prosím help mi scratch
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  svar Tue Dec 21, 2010 12:14 pm

Všechny příznaky ukazují na gumičku v motorku. Řešení tu psal XAO. Ta gumička dělá ventilek, který uzavírá správné vývody. Motorek funguje na změně otáček obrácenou polaritou- přední- zadní. Gumička nabobtná a pak se nehýbe a zůstává otevřený jenom jeden výstup. Vytáhnout, rozebrat, ořezat, složit, vrátit. Surprised
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  Rostini Tue Dec 21, 2010 2:11 pm

Hmm tak to si budu muset najít někde suchý a teplý kout, no nejlépe na dílně v práci. A tak to až po svátcích, ale jinak díky za odpověď . king
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  serpa Tue Dec 21, 2010 11:04 pm

...takze ako som vyzsie spominal, v nedelu som menil cely motorcek ostrekovaca, stal ma 14 eur, takze na nejaky repas som kaslal... Tento motorcek je univerzalny, pasuje do vsetkych Francuzov.
Taky maly postreh z vymeny... prestudoval som si vsetko co a ako a podla popisu ,,makyho" som dal dolu prave predne koleso, prednu cast podblatniku a na moje prekvapenie motorcek nikde... bol z druhej strany nadrzky (mam GS 1,9 dCi 88 kW r.v. 12/2004) nejak takto ako na Megane http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=27779&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=e302e0701b7c38f9d098ba8a3d22aeb3 a nie ako ho mal ,,maky" https://2img.net/r/ihimizer/i/2pedvytaenmostikovaesip.jpg/ a kedze aj ja som sikovny a nechcelo sa mi demontovat pol auta, nasiel som malu skarocku a podarilo sa mi nejako dostat k motorceku a vytiahnut ho (dost blby pristup...). Vytiahnut konektor a hadickyuy bola malina..., nasadit ho uz nebol taky problem.

serpa

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 28. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  XAO Sun Dec 26, 2010 6:22 pm

Tak motorek jsem měl také z druhé strany (od nárazníku). R.v 2004
XAO
XAO

Poeet p?íspivku : 78
Location : Světlá nad Sázavou
Registration date : 26. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty motůrek

Příspěvek  matej Mon Feb 14, 2011 11:04 am

Zdarec chlapy, motůrek ostřikovače mi funguje jen jedním směre, (vzadu), předek nic. Četl jsem tady všechny články. Dnes mám jít do servisu a chtějí mi ho měnit za 1800 bez DPH, což mi přijde prasárna. Jak jsem tady četl, že se bude nejspíš jednat o gumičku, kterou stačí oříznout.. Co radíte? nemám kde sundat nárazník, ale nakonec bych to zvládl asi i bez zvedáku. Motůrek nemám pod kolem, ale na druhé straně. S prací budou chtít 2500,- za hovno. cyclops

matej

Poeet p?íspivku : 3
Age : 48
Location : Děčín
Registration date : 16. 09. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  svar Mon Feb 14, 2011 11:26 am

Když si ho vytáhneš sám, tak nemáš co pokazit. Bude to asi ten gumový ventilek. No a když nepůjde opravit, tak ušetříš peníze v servisu za demontáž Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Sat Apr 16, 2011 8:00 pm

Zdarec synci, jakožto borec a línej člověk, sem dnes zeťákovi opravoval ostřikovač na Meganu grand tour r.v. 2004. Tak měl sem doma nevyhozenej můj zadřenej motorek, ale ten ventilek byl OK. Zeťáčkovi nešel zase ten ventilek a motorek OK, . Tak sem zvedl auto, odsál všechnu kapalinu z ostřikovače, odšrouboval ty 2 šroubky z podběhu pravého předního kola a nárazníku na pravé straně. odšrouboval sem ty 3 6ky šroubky zespod, a jemně dolem odtáhl nárazník. ( samo, že motorek byl zepředu!!!!), Vsunul ruku šmátralku, vycuk motorek, vysunul dírou mezi podběhem a nárazníkem do boku, sundat hadičky a elektriku tím pádem byla triviální záležitost. Sundat díl s vrtulkou a ventilkem je pro zkušené montéry ve svěráku ostrým dlátkem otázkou chvilky. Profouknout můj díl s ventilkem silikonem a nacpat ho na motorek ve svěráku otázka okamžiku. Dát zpět hadičky, konektor a nezapomenout zkoušku. Vše běží jak má, nacpat to do díry v nádržce, nálít trochu kapaliny, a znovu zkouška, stříká na předek, i na zadek, nastrčit zpět nárazník, zašroubovat, a hlavně .... se nezapomenout odměnit dobrou slivovičkou!!!! v servisu by za to chtěli penízky... jóó a abych nezapomněl tak před jízdou spustit autíčko z heveru!!!! tak vzhůru hoši do práce. Vybavení : 10 klíček, hvězdička šroubovák, hevírek, dlátko, nebo šroubovák, když máš také svěráček, v oboru seš mistráček, 2 šikovný ručičky, nezapomeň na hlt slivovičky. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  Koci Sun Apr 17, 2011 4:52 am

Šikovnej ... a ještě k tomu poeta, tebe by měly naklonovat a nasadit do všech Renault Servisů. Ostřikovač 998869
Čus Kristýna Ostřikovač 594167
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Sun Apr 17, 2011 10:18 am

Člověče, obě povolání sem už dělal, ( teda v autoservisu karosařinu, v umění textaře, režiséra ba i herce a baleťáka ( tančil sem se švagrem - on 130 a já 110 kilo na origo hudbu a v sukýnkách labutí jezero manželce na její 50tku) , a podobně, ale ty srandičky už mě přešly.tak jen když na mě sedne nápad, ale je to již poskrovnu...... to by si zákazníci moc nepojezdili ani se nenasmáli.Ale za vše může ta lenost...No a jestli se nepletu" Žádná jiná na světě tak nezpívá, jako ta tvá pusa Kristýnko, čus maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Fri May 20, 2011 8:57 am

Zdarec syncí, vy co máte ty motorky ostřikovačů zepředu, máte také ostřikovače světel???? Někde sem zahlíd, že kdo má ostřikovač světel, má motorky 2 jeden zepředu na světla, jeden zezadu na okna (mám já, akorát musím zjistit zda mám ten druhý zepředu.. )
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Tue May 24, 2011 6:33 pm

Sakra, sakra, odezva žádná, nebo nikdo nemá ostřikovače světel?????, tak si budu muset zase lehnout po autíčko.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Mon Jun 13, 2011 12:37 pm

Zdarec syncí, tak ještě pro přesnost, kdo nemá ostřikovače světel, má motorek ostřikovačů zepředu, kdo má ostřikovače světel, má motorek na světla zepředu a na okna ( přední a zadní zezadu!) má teda motorky 2 a jsou úplně stejný. Tak a včera sem na svýho mazla nasadil trysky z OCTÁVIE II, ( s rozprachem jedna za 60kč.) Protože je to úplně něco jiného ( ty trysky ) tak sem je udělal skusmo, tak abych nikde nic nevrtal, nestříhal!!!
Ty trysky mají oproti renckům připojení hadičky kolmo, né rovně, tak sem hledal nějaké kolínko aby se to vešlo do mezery mezi vrchní plech a výztuhu na kapotě. A našel sem ventilek z montážní pěny ruční ( né do pistole) ,jsou 2 druhy jeden je s takovou páčkou na prst, druhé je s takovou ploškou( toť on). Důležité je že do něho jde přesně narazit ta tryska a na druhou stranu přesně navléci hadička. Tak sem prstem vycvakl stávající trysku od otvorů dopředu kapoty, sundat hadičku,( jo a zapomněl sem sundejte si tu deku zespod kapoty,), ty hadičky vyndat z té průchodky, nasadit na ten ventilek zasunout do mezery mezi ty plechy a dostat to k té dírce, a nastrčit tu oktávskou trysku. sedne jako ulitá a docela pěkně drží.Zatím sem to ani nelepil, a kdykoliv to mohu zase velice rychle vrátit. zatím to vypadá, že by to mohlo fungovat. ( Je nutno změřit si prostor mezi těma plechama a podle toho si upravit délky těch dvou konců co narzíte do sebe, Bacha ta část z trysky nesmí být delší než ta hloubka dírky do níž to budete zasouvat, pak by nic neteklo) na srazu uvidíte,


Naposledy upravil maky dne Tue Aug 02, 2011 8:55 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jun 13, 2011 1:23 pm

No vida, konecne poradny prispevek :-D

Tak ted uz to prosimte jenom poradne nafotit a sdelit kde jsi splasil ty trysky za 30 Kc?
Ale pis rychle, nez je vsici renaultaci zacnou shanet bude to nedostatkovy zbozi a cena vyleti vzhuru.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  maky Mon Jun 13, 2011 7:31 pm

Člověče normálně u nás v autodílně, a nabízel mi ještě vyhřívaný, snad za 100kč??, ale na ty kašlu, to bych ještě musel mít vyhřívanou nádržku???. Jedš na sraz??? můžu přivézt. Akorát ty ventilky se blbě shání, každej kupuje tu pěnu na pistole. Ba stejné jsou i na fábii, akorát by měly bejt o málo menší...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jun 14, 2011 6:15 am

Clovece maky, fakt to nafot :-)
Ja zatim zkusim zjistit jak a za kolik se daji sehnat ty ostrikovace, protoze jsem zatim nasel nekde na autokelly za 100/ks, ale neni tam obrazek, tak vim prd jestli to je to samy nebo neni.
Nebo to asi vlozis do obalky a posles za 100 na dobirku co? ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Ostřikovač Empty Re: Ostřikovač

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru