Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

+7
berko
Frodo
Lazak
svar
sali
Lukyn
Popenec
11 posters

Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Popenec Thu Sep 02, 2010 2:16 pm

Hoj,
tak by mě zajímalo, jestli se umíte rozjet do poměrně prudkého kopce bez toho, abyste zatáhli ruční brzdu. Ptám se tak blbě, protože já jsem zjistil, že to tady s tím autem nedokážu. Nevím čím to je, i když možná tuším, ale jistý si nejsem. Když jsem měl Faťo, tak pro mě nebyl problém stát na brzdě a pak se do kopce rozjet, prostě to byla pohoda, ale s Čendou to nezvládnu. Myslím si, že problém pro mě je to malé opoždění plynu na sešlépnutí. Sice to opoždění není až takové jako na otcově Fábii 1.2 HTP, tam je to už úplná katastrofa, ale i tak. Přiznám se, že mě to trochu irituje, protože mám řidičák už 10 let a nezvládnu věc, kterou jsem zvládal se starým autem úplně v pohodě Embarassed

Jak jste na tom vy? Nemám vůbec tušení, jestli chrochtáky mají taky opožděni na sešlápnutí, ale každá reakce je vítána
Wink
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Lukyn Thu Sep 02, 2010 6:05 pm

Nikdy jsem to nesledoval. Stačí trochu citu, spojku do záběru, přidat plyn a spojku povolovat. Takhle se rozjedeš do každého kopce. :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  sali Thu Sep 02, 2010 6:15 pm

Automatické uvolnění brzdy mi tak učarovalo, že sem rozjezd bez ní ani nezkoušel. Nějak jsem nepřišel na důvod, proč to zkoušet a rozjíždím se s ní i do mírných stoupání, které jsem dřív dával bez ruční brzdy. Pak jsem přijel na sraz a jednou ze soutěžních disciplín rozjezd do super kopce bez ručky. Vypadalo to jak kdybych seděl v autě prvně v životě. Jestli nemáš problém s automatikou (porucha) tak ji používej a vychutnávej pohodlí, které ti frantíci dopřáli.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  svar Fri Sep 03, 2010 6:54 am

Nevím, čemu říkáš prudký kopec. Vzhledem k tomu, že mám klasickou ručku- klacek, tak pokud se mi nechce ohýbat, tak se rozjíždím bez brzdy, vcelku mi to problémy nedělá, ale jak psal sali, jeden kopec u Mělníka problémy dělal Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Popenec Fri Sep 03, 2010 1:00 pm

Lukyne já vím jak se rozjíždět do kopce bez ručky Wink ale tady v tom mi to prostě nejde. Píšeš "Stačí trochu citu, spojku do záběru, přidat plyn a spojku povolovat" Ale pokud stojíš v kopci a je na tobě zezadu nalepený nějaký píííp, tak není čas na cit, ale je třeba rychle pustit brzdu, hned spojku a do toho už plyn. A protože je tam ta podělaná prodleva na sešlápnutí toho plynu, tak už to pak do sebe nesedí... Nevím no prostě to neumím... Zase jsem to zkoušel, jak jsem jel z práce a opět mi to zdechlo. Kašlu na to, Sali má pravdu. Budu si užívat toho skvělého výdobytku jménem el. ruční brzda Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Lazak Fri Sep 03, 2010 8:58 pm

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 872773 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 872773 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 998869 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 998869 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 998869 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 519902 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 519902 Před nedávnem jsem zdrbal mladou, když se neuměla rozjet na ručku do kopce.....už to umí. Jestli chceš tak tě zdrbu taky a uvidíš jaký budeš bombardák Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652 Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652 lol! lol! lol!

Lazak

ps: co malý scuk Ostravsky, přidáš se?
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Frodo Fri Sep 03, 2010 9:06 pm

Dneska při rozjíždění do kopečka jsem si na Vás vzpomenul a rozjel bez ručky. No problém. Ještě jsem to nezapoměl tongue
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  berko Sat Sep 04, 2010 6:19 am

Frodo a kam jsi se rozjel??dolu bo nahoru geek geek Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? 38652 jocolor
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Frodo Sun Sep 05, 2010 4:16 pm

VOLE! Nahoru, dolů by sem se nechlubil king
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Efendy Mon May 30, 2011 7:46 pm

Tak jsem to dnes zkusil a musím říct že pro mě je větší problém se rozjet s ruční automatickou brzdou než bez ní

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  citron99 Mon May 30, 2011 8:01 pm

Efendy napsal:Tak jsem to dnes zkusil a musím říct že pro mě je větší problém se rozjet s ruční automatickou brzdou než bez ní

Chlapi, s automatem je to úplná paráda, občas si říkám, až se zase vrátím k manuálu, jestli nebudu jak čerstvý absolvent autoškoly. A to jezdím už bezmála 30let Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  _Mickey_ Tue May 31, 2011 5:22 am

Effendy simte JAKY problem je rozjet se s automatickou ruckou do kopce? Dyt jenom slapnes na plyn :-D
A citrone: tak je to jednoduchy: uz se k autum s neautomatickou ruckou nevracej ;-) Co jsem tak koukal, tak hodne vyrobcu ji zaclo pouzivat jako velemoderni vydobytek. Takze treba za par let, kdyz se ti nebude chtit kupovat trojkovyho Scenica, tak uz mas z ceho vybirat.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  maky Tue May 31, 2011 8:22 am

Zdarec synci, tak zastavit do kopce, podržet auto na spojce a pak se plynule rozjet, je základní řidičská rutina, toto nedat, tak musíte mít nohy dřevěný....( nebo kovový), ale toto lze ale jen na chvíli, při delší době tím ničíte spojku. Něco jiného je zastavit zůstat na brzdě, pak se rojet bez ručky. Na to platí cit v noze na spojce, pomalu pouštět a když začne zabírat, tak přidat plyn ale trochu, při plným je velká prodleva než zabere turbo a motor se zahltí a ztratí tah a začnete couvat. Ale je potřeba to natrénovat, protože každé autíčko je jinak ojeté a spojka zabírá jinde. Ano hoši trénink dělá mistry, proto na sraz beru ty 2 litříky aby bylo čím trénovat... Kurnik šopa už aby bylo toho 17.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Efendy Tue May 31, 2011 1:53 pm

maky napsal:Zdarec synci, tak zastavit do kopce, podržet auto na spojce a pak se plynule rozjet, je základní řidičská rutina, toto nedat, tak musíte mít nohy dřevěný....( nebo kovový), ale toto lze ale jen na chvíli, při delší době tím ničíte spojku. Něco jiného je zastavit zůstat na brzdě, pak se rojet bez ručky. Na to platí cit v noze na spojce, pomalu pouštět a když začne zabírat, tak přidat plyn ale trochu, při plným je velká prodleva než zabere turbo a motor se zahltí a ztratí tah a začnete couvat. Ale je potřeba to natrénovat, protože každé autíčko je jinak ojeté a spojka zabírá jinde. Ano hoši trénink dělá mistry, proto na sraz beru ty 2 litříky aby bylo čím trénovat... Kurnik šopa už aby bylo toho 17.....
Práv rozjetí přes spojku nebo brzdu je pro mě jednodušší než přes tu ruční, pravda je že jsem ruční nikdy moc nepoužíval.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  maky Wed Jun 01, 2011 10:35 am

tak sem to dnes zrovna vyzkoušel v praxi a úmyslně : přijedu do kopce, zmačknu spojku, brzdu. Dám jedničku pouštím spojku, nohu mám na brzdě, a bez přidání plynu to začne táhnout, tak povolím brzdu a auto se samo rozjede ( bez ručky) pak si přidám plyn a šupec. No a s tou ručkou je to vůbec brnkačka, pouštíš spojku, přidáš si troch plynu a když zabere, tak ručka dolu. S naší elektronickou, uplně v poho, přidat plyn a pouštět spojku.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte? Empty Re: Rozjíždění do kopce bez ruční brzdy - zvládáte?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru