Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zapojení zvuku televize...

+3
ScenicNoir
_Mickey_
Popenec
7 posters

Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  Popenec Thu Sep 23, 2010 9:58 am

Hoj,
včera jsem si koupil novou bednu a rád bych věděl, jak zapojit zvuk z televize do zesilovače aby mi to hrálo právě z těch bedýnek ze zesilovače? A taky by mě zajímalo, jestli jde propojit obraz z DVD do televize, ale ne přes scart. scratch

Obrázky zde:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=c396166f79e892f7b5dee7bb73d23ab9

1 obr. - DVD zezadu. Mám kabel co má právě 3 cinče na obou stranách, ale po zapojení do DVD (VIDEO COMPONENT OUT) bez scartu a tel. do boku (viz foto) obraz nejede. Je to nejspíš špatně, takže to tedy nejde zapojit bez toho scartu?

2 obr. - Zesilovač zezadu. Je tam zdířka TV úplně vpravo, ale má 3 konektory a v telce jsou pouze 2?

3 obr. - televize z boku

4 obr. - televize zezadu s právě těma 2 in a out, ale nevím, do kterého zapojit a proč jsou jen 2, když na zesáku mám 3 vstupy (nebo výstupy?)

5 obr. - to ani nevím k čemu slouží lol!

No a takhle to vypadá celkově:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=1af241b08dda62d8395cf84d02684ca5

Je příjemné, že se dá jednou ovládačkou ovládat i DVD, které je taky od Panasonicu. Jinak ten zesák je Thomson.

Dík za rady.... Embarassed
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  _Mickey_ Thu Sep 23, 2010 1:05 pm

Tak ja ti poradim s obrazkem 5.
To jsou HDMI konektory, jak to tam je i napsane a slouzi k propojeni novejsich DVD (idealne Blue-Ray), HD satelitu, PC a tak. Primarni je, ze umi prenaset obraz o vysokem rozliseni (1080 pixel).
To ostatni je pro me spanelska vesnice, ja umim tak akorat scart strcit do scart :-) Ale dycky to nejak dopadne, vetsinou dobre.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  ScenicNoir Thu Sep 23, 2010 2:48 pm

Popenec napsal:rád bych věděl, jak zapojit zvuk z televize do zesilovače aby mi to hrálo právě z těch bedýnek ze zesilovače?
Cinche Audio Out z televize propojíš do cinchů na zesáku. Ne do těch TV, ale kterýchkoliv jiných IN (třeba TAPE IN). Pak si musíš ale na zesáku při zapnutí telky zvolit zvuk z Tape.

Dva jsou proto, protože zvuk má levý a pravý kanál, celkem dva.

Popenec napsal:A taky by mě zajímalo, jestli jde propojit obraz z DVD do televize, ale ne přes scart.
Jde, žlutý video out + oba audio out z DVD připojíš do telky zboku. Pak ale na ovladači od televize mačkej knoflík AV, dokud se na obrazovce neobjeví nápis AV 3.

Proč to nechceš přes SCART ?


Ona filozofie toho zesáku je taková, že všechny zdroje audio i video signálu (DVD, satelit, Set-top box) připojíš rovnou do zesáku, ten pak posílá obraz z čehokoliv do televize (těma zdířkama s nápisem TV), a zvuk posílá jak do svých repráků tak asi i do telky. Je to nejlepší způsob, ale asi tím nejde docílit toho, že zvuk který chytáš z antény v telce by hrál skrz zesák do repráků. Tato nevýhoda padá v momentě kdy přestaneš chytat analogovou televizi.




ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  Popenec Thu Sep 23, 2010 4:29 pm

Mickey - tak to HDMI nikde asi nemám, asi ani na počítači, takže pro to nemám využití.

ScenicNoir - tak ten zvuk z telky přes zesák se mi podařilo rozjet, ale není to ono. Takže to přes něho stejně zapínat nebudu. A to s tím obrazem... no myslel jsem si, že by přes ty kablíky mohla být lepší kvalita obrazu než přes scart. Ale asi je to blbost Embarassed


EDIT : Toto jsem našel doma v krabici od grafické karty:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=13ffa66b2bcedd798d594951d25336a1
není to náhodou výstup (toho HDMI) který se namontuje na to kde se zapojuje kabel od monitoru a pak kabelem do televize? To by znamenalo, že bych mohl propojit počítač s telkou. Na staré OVP jsem měl S-Video a propojoval jsem s ním počítač s telkou, ale teď S-Video nemám Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  _Mickey_ Thu Sep 23, 2010 6:15 pm

No jasna vec sefe. To neco na obrazcich je redukce DVI-HDMI. Takze by melo stacit koupit HDMI kabl, prdnout to tam a jede ti to z PC.
Obraz do TV je sumafuk jestli jde pres SCART ci CINCH, protoze to je porad analog. Nejlepsi je to HDMI, ale to umej jenom novejsi veci.
Jinac koukej napsat, co to je za telku a jak jsi spokojenej, protoze pravdepodobne pristi mesic musim taky nejakou TV poresit...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  Popenec Thu Sep 23, 2010 8:16 pm

No pokusím se koupit kabel a uvidím jak to pofičí... Občas si něco zahraju, tak to bude úplně jiná dimenze hraní lol!

Jinak je to PANASONIC TX-P42X20E4 106cm Je to starší model, ale jsou na ní poměrně dobré recenze a můj strop byl cca. 15 000kč (v pohodě jsem se s ní do toho limitu vlezl) Myslel jsem, že počkám až spadnou ceny LED televizí, ale vyprdl jsem se na to, tak jsem šel do plazmy. A prý když plazmu, tak Panasonic. Měl jsem sice vybraného Samsunga, který stál cca. o 2000kč více, ale i tak mi doporučili toho Panasonica. Údajně ty plazmy umí nejlépe a je fakt, že ten obraz oproti ostatním byl nejlepší. Každopádně dizajn těch televizí je HROZNÝ, myslím od Panasonicu. Vzhledem se mi vůbec nelíbí, ale důležitý je obraz a ten je fajn. A ještě jedna věc je fajná, ta telka je vyrobená v ČR, žádná Čína, i když dnes je to asi jedno.

Na hodnocení je ještě asi brzo, protože ji mám druhý den, ale zatím je to v pohodě. Každopádně neunáhlej se ve výběru. Já ji měl vyhlídnutou 3/4 roku a až teď jsem do ní šel.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Zapojení kabelů

Příspěvek  vlkr Fri Sep 24, 2010 7:19 am

Zdravim,

jsem sice příznivec fi SONY, ale zapojování je - chválabohu za normy - univerzální. Jde o to, že všechny typy dovedou sice přenést obraz a zvuk, ale ne ve stejné kvalitě! Dle manuálu co mám doma k DVD by to mělo být takto (nejkvalitnější --> nejméně kvalitní):

HDMI -> Componet video 3x Cinch (zelená-modrá-červená) -> Component video 1x cinch žlutá (na stejné úrovni je S-video) -> SCART

Já bych tady propojil DVD obraz přímo s TV pomocí:

Componet Video (3x Cinch červená-zelená-modrá; přenáší jen obraz, každou barvu zvlášť -RBG viz fyzika sklad-rozklad barev; Component video 1x cinch žlutá [zde AV3], přenáší video signál všechny barvy dohromady)

+ audio 2x cinch (červená + bílá) přímo do zesilovače, jak z DVD tak z TV, aby měl zesilovač signál podle toho co zrovna hraje (nevím na co je na zvukovém zesilovači obrazový vsup). Na TV potom při přehrávání DVD přes tlačítko AV-input navolit zdroj signálu Component Video, a na zesilovači vstup z DVD. Při sledování pouze z TV přepnout zesák na vsup z TV. Dle mého by to v tomto případě mělo být nejlepší možné zapojení těchto přístrojů, pokud má HDMI jen TV.

Kabely dle možností co "nejtlustší" a stíněné. Zde bych ale nepřeháněl, kupovat 1m káblu za 1500 s tím že má pozlacené koncovky.... Mad
Co vím od známého audiofila, optimální je stíněný kábl tak 1cm tloušťky z mědi zcela dostačující. Hlavně aby to nebylo něco jako obyčejná dvojlinka.

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  hudy Fri Sep 24, 2010 10:35 am

No, na to, že toto tema nesouvisi s nasima autama, jste se docela rozpovidali Laughing Laughing Laughing
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  Popenec Fri Sep 24, 2010 1:05 pm

Ale no tak HUDY... Jakákoliv elektronika je taky vděčné téma Very Happy Sere se to stejně jako naše auta atd. A proč kecat pořád jen o autech Wink
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  _Mickey_ Fri Sep 24, 2010 1:10 pm

Jestli oni se neserou auta ale jenom ta elektronika...co je shodou nahod i v aute ;-)
Ale jinak aspon hudy vidis, jak to tady je samej odbornik a poradime si skoro se vsim :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  maky Fri Sep 24, 2010 5:21 pm

Jóó skvělej postřech sere se všechno co se může posr., tak sem hoši zjistil, že elektronika je pěkná sviňě, u toho mého mazla sem si všiml, že když je vlhko, tak autíčko maká jako blázen( vše funguje jak má) ale jak vyleze sluníčko a osuší meze, tak hned jedou hlášky: air bagy, emision kontrol, nejdou tlačítka na dveřích a další, prostě si teď v zimním podnebí pojezdím a na jaře budu rozebírat konektory, no a také začínám řešit koupi nového televizoru tak doporučujte. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  berko Fri Sep 24, 2010 5:55 pm

maky,tak ho v parnu sprchuj Zapojení zvuku televize... 38652
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  maky Fri Sep 24, 2010 6:03 pm

Nebo z něj udělám ponorku, možná by stačilo dělový člun, maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  hudy Mon Sep 27, 2010 7:42 am

Mam s elektronikou a s autem tez podobne zkusenosti - cim je to starsi model, tim vetsi je to drzak, cim novejsi a modernejsi, tim je to poruchovejsi.
Takze: zlata Tesla, zlata Felicia
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Zapojení zvuku televize... Empty Re: Zapojení zvuku televize...

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru