Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Re: Čelní sklo

+3
svar
sali
jaris
7 posters

Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  jaris Sun Oct 10, 2010 6:44 pm

HOY, jak vědí někteří z kolegů, co u toho byli, podařilo se mi na srazu v Mělníku svou blbostí ustřelit olejovou vanu. Díky jejich nezištné pomoci jsem se dostal zpět do kempu, následoval odtah domů, shánění dílů (opět velmi pomohl Svar) a následná oprava. Ve finále to nakonec s odtahem, výměnou vany, oleje a filtru vyšlo i s prací na asi 4,500.- A tím dobré zprávy končí. Dneska ráno jsem zjistil, že následkem nárazu prasklo v pravém dolním rohu čelní sklo! A ke všemu mám uzavřenou relativně blbou pojistku ( sklo na 5.000.- ) a příští týden mám jít na TK. Takže další kolotoč starostí a shánění. Jedno je jisté, už vím , co bude letos k Vánocům....
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  sali Sun Oct 10, 2010 7:11 pm

S tím oknem a STK ti možu poradit, že pokud není prasklina větší než 5 cm a není v zorném poli (plocha kterou setře stěrač) tak bys mohl projít, potom rychle změň pojistku, počkej půl roku než uplyne jakási lhůta, po kterou by ses na škodě podílel spoluúčastí a na jaře hurá nové okno z pojistky.
Jinak samozřejmě gratulace k vyléčení vany.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Mon Oct 11, 2010 7:26 am

Těší mě, že opět jezdíš. Nevím, jak u vás, ale tady vychází obyč čelní okno na asi 12 000,- Kč včetně práce a těsnění. Při "nejhorším" to bude stát asi ten rozdíl mezi pojistkou a cenou. Malé praskliny jdou zatáhnout i bez výměny okna a pak navýšit pojistku. Něco o tom vím..... Na STK se snad dá domluvit malé přehlídnutí Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  pája B Mon Oct 11, 2010 7:43 pm

ZDRAVÍM, POŠKOZENÍ NESMÍ BÝT VĚTŠÍ JAK 2 CM NA PLOŠE OČIŠTOVANÉ STĚRAČEM.

pája B

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 11. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  daveL Mon Oct 11, 2010 8:11 pm

no mě onehdá vyhnali s favoritem který měl prasklinu do oblouku v pravým dolním rohu daleko od stěrače. takže závysí na STK. Jestli to je ukončený = nebude dál cestovat, tak vyjde nejlevněji přehlédnutí.
Jestli to není ukončený tak je to marný, při teplotách co jsou venku to pojede dál. Vím co říkám , každé odpoledne na parkovišti koukám jak je ta moje o další centíky delší...
Zítra bude nové 12800kč vč.bausetu v K+M (varianta s protihlukem, sensor, zeleně zatmavené). Bez protihluku 10800kč
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  honzikf Fri Oct 15, 2010 9:23 pm

sali napsal:S tím oknem a STK ti možu poradit, že pokud není prasklina větší než 5 cm a není v zorném poli (plocha kterou setře stěrač) tak bys mohl projít, potom rychle změň pojistku, počkej půl roku než uplyne jakási lhůta, po kterou by ses na škodě podílel spoluúčastí a na jaře hurá nové okno z pojistky.
Jinak samozřejmě gratulace k vyléčení vany.
Ahoj.
Některé pojišťovny si auto při uzavírání pojistky bohužel fotí, aby se na nich lidé takto nehojili a nedojili je.
Přeju dobré vyřešení, já to mám pojištěné komplet (pov.ruč. i havar.) u Kooperativy a zaplatili mi celých 14 tisíc za nové čelní okno. Měnili mi to u Renaultu a mohu potvrdit, že to provedli lépe, než frantíci ve fabrice.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Čelní sklo

Příspěvek  jaris Tue Nov 09, 2010 4:40 pm

HOY,tak konečně je auto v cajku. TK stála sice o 500.- víc, protože jsem v té době měl ještě v háji přední sklo, ale i to už je nové. Hned příští týden si sklo radši pojistím. Co ta legrace stála posílám níže. rabbit

AudaGlass
Technická zpráva

Vytvořeno: 8.11.2010 12:33 Systém AudaGlass 2010
Program: 2.0.432 / 05.11.2010 Data: 03.08.2010
Strana 2
Zakázkový list
Díly
Zn. Číslo Název Cena Rozdíl
# 7257AGSMV1R SKLO PŘEDNÍ ZELENÉ: DEŠ. SENZOR+VIN 6 352,00 -
§ LSD LEPÍCÍ SADA 1 385,00 -
§ GV GEL POD SENZOR 750,00 -
Sleva na díly 0,00 -
Díly celkem 8 487,00 0,00
Práce
Zn. Číslo Název Cena Rozdíl
§ B5L VÝMĚNA SKLA LEPENÍM 2 000,00 -
Práce celkem 2 000,00 0,00
Ekologická likvidace materiálu 55,00 -
Celková suma 10 542,00 0,00
Suma DPH 2 108,40 –
Celková suma vč. DPH 12 650,40 -
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  Kopy Wed Nov 10, 2010 10:54 am

Cože?Po tobě chtěli 750,- za ten gel,tak to je síla.
Mě to vyšlo na 10 000,- přesně jak mám pojištěné sklo.gel v ceně nebyl.
Za půl roku jsem tam zajel,protože senzor blbl a ten gel mně tam dali
zadarmo,ža se jim jich tam stejně válí.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  jaris Thu Dec 09, 2010 10:54 am

HOY,tak nové sklo jsme měli asi tři týdny,načež žena přijela z Liberce, kam jezdí každý pátek a sobotu do školy, a nebylo jí dvakrát do řeči . Po krátkém výslechu z ní vylezlo, že od protijedoucího auta odlétl kámen, a co myslíte ? Ano, sklo je opět v pytli..... Samozřejmě,že jsem ho nestačil připojistit, znáte to, dost času..Tentokrát to odnesl levý dolní roh,prasklina asi 4mm. Druhý den jsem dojel do firmy, která skla spravuje. Maník to zalil nějakou pryskyřicí, nasvítil fialovou zářivkou a řekl si 550.- a že prý je sklo jako nové. Chtěl jsem po něm nějaký atest, že rovnou od něj jedu sklo připojistit. Po chvíli přišel a že už nálepky nemá, ale pokud by v pojišťovně byly problémy, ať mu zavolám a nakonec chtěl jen 300.-. Jo ,a mimochodem mi řekl, že nemám na dešťovém senzoru gel,čehož jsem si do té doby vůbec nevšimnul. To mně vcelku dožralo, natož když si ho účtovali 750.-.Takže rovnou od něj do servisu, kde mi sklo měnili. Majitel se hrozně divil, že to není možné a šel se zeptat mechanika který to dělal. A ten mu řekl, že ho neměl a tak ho tam nedal.... (napočítat ho nezapomněli). Následovaly omluvy a výmluvy a gel na počkání dodali. (včera jsem jel v dešti a senzor funguje bez chybičky). Přesto vím, kam příště s autem rozhodně nepojedu, přestože je to vcelku velký a známý servis. No a ze servisu rovnou do pojišťovny.Čekal, jsem problémy, ale paní si sklo zběžně vyfotila( mobilem?!) tak jak bylo po cestě zaprasené, hlavně že prý tam je..To vědět, tak jsem ho připojistil hned poprvé, i s tou původní větší prasklinou. . Pojistil jsem ho na 10000.- (za 1700.-) protože na 15000.- chtěli už 2700.- a tvrdil mi známý, že by se s výměnou do 10000.- vešel, tak uvidím. Jinak Vendelín funguje k naprosté spokojenosti, alespoň to...
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Thu Dec 09, 2010 12:41 pm

Je to docela blbá souhra náhod, ale tak zrovna napiš, že se ti nechce umývat okno a je lepší ho vyměnit lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

 Re: Čelní sklo Empty Re: Re: Čelní sklo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru