Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šrouby

+14
svar
maky
MartinLM-SK
honzikf
jaris
ScenicNoir
mildaus
hudy
xxmirek
Lazak
pirduch
berko
velrybar90
Grandík
18 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty RE : HUDY

Příspěvek  MartinLM-SK Fri Nov 06, 2009 4:02 pm

Ďakujem za rýchlo odpoveď. Šrouby - Stránka 2 38652
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty šrouby na plecháče

Příspěvek  maky Thu Jan 21, 2010 9:35 pm

bounce nazdar hoši, také jste mně pěkně vyděsili s těma šroubama, hned při montáži jsem mněl špatnej pocit,z toho,že ty šrouby neseděly a držely za kousek toho kužele. Tak jsem naběhl do prodejny ( šrouby 12 x 1,5 ,délka 25 mm jsou na novějšího favouše a světe podrž se za 16 kč. kus. Tak nazdar ať nám to jezdí alien
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  hudy Sun Nov 13, 2011 10:26 pm

Tak mám průůůůůůser jako hrom, stalo se mi něco neuvěřutelnýho. Minulý víkend jsem už na pátou zimu přezul Granda na zimní kola. Dneska jsem chtěl po pár najetých kilometrech zkontrolovat dotažení šroubů, abych nasadil poklice a dojara je nemusel sundat. Nevěřil jsem však svým očím, při dotažení asi šestého šroubu se ozvalo pořádný lupnutí, a šroub mi zustal v klíči. Teda chtěl jsem říct část šroubu. No prostě se ulomil, a to si nemyslím, že bych za něj bral nějak moc extra silou.
Takže prosím, co teď?
Ještě bych se rád zeptal makyho, u těch šroubů na plechové disky máš polokouli nebo kužel, a hlavu na 17 nebo 19 klíč?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Mon Nov 14, 2011 6:10 am

Nazdar hudy, kolo sundat, buď bude kousek šroubu koukat ven, tak do hasáku a vytočit, nebo nebude koukat, tak navrtat a vytahovákem zalomených šroubů vytočit. Neměl by to být problém, pokud si ho nedal přes závit a nedorval ho na krev. No a teď ta horší pro nás zpráva že ty šrouby by se měly občas měnit, dostávají dost na prdel... a ty šrouby sou tuším na 19 klíč a to zdali sou kuželové nebo půlkulové nehraje až takovou roli, tuším, že mám oboje, protože než sem je objevil v mototechně, tak sem prohledal všechny pneuservisy v okolí. Ono u těch šroubů do hliníkáčů jde o to, že ten kroužek musí sedět v celém kuželu a pak je to OK, ale plech je jen 2mm tlustý a ten kroužek sedí jen na tom proužku a při utahování má tendenci se natlačovat na šestihran a roztahuje se a mohl by prasknout, jasně, namítnete, že jezdíte mraky let a neprask, ale další viz. hudy.... ono když vám uletí kolo na D1 ve 140, hmmmm to by asi byl těžko rozdejchatelnej mazec.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  svar Mon Nov 14, 2011 7:57 am

Klasický projev únavy materiálu a křehkého lomu. Neměj obavu, že jsi takový Rambo, ale je to záležitost materiálová- vada
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  hudy Mon Dec 05, 2011 11:35 pm

Tak už je to v pohodě, zalomený kus šroubu mám venku. Nový šroub stál u Renaultu 90 Kč affraid .
A jak se říká - všechno zlé k něčemu dobré - takže jsem se konečně dokopal k tomu nervat do plechových disků ty šrouby z hliníkáčů a našel jsem si chvilku pro koupi sedmnácti šroubů do plechových disků, jeden stál zázračných 14,50 Kč (to už ale bylo jinde než v Renaultu). PS radši jsem vzal hned jeden navíc Šrouby - Stránka 2 19836
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Tue Dec 06, 2011 8:38 am

Zdarec hudy, teda promiň seš ale mamlas.. ( teda napadají mě slova jako vrah a ještě hůře,) vždyť celé toto vlákno je o tom, že do plechových disků se nesmí dávat šrouby s podložkama z hliníkáčů, dokonce tu někdo vpředu píše jak ho servisák seřval, ale komu není rady tomu není vzájemné hospodářské pomoci, sám sem někde tady psal, že bych nechtěl zažít aby mi uletělo kolo na dálnici... o pár příspěvků dříve píšu, že sem se taky pokoušel přidělat plechy šroubama z hliníků, ale " měl sem z toho špatnej pocit" a ten vyplýval z toho, že kolo nešlo dotáhnout s citem na fest..a protože nemám momenťák tak to kolo neutáhneš aby bylo dotažený ale v lepším případě přetáhneš a ani necítíš velký odpor a šroub je v PR...., což se stalo tobě... buď rád, že nenastala varianta č:2 Chlapi, kolové šrouby v dobrejch pneuservisech mění po každé výměně automaticky!!!!!!vědí proč. Nikdy bych na auto nedal šrouby z vrakáče, nevíš jak s nima kdo zacházel, jak je utahoval!!!! jestli šroub není natrženej!!! nebo si někdo z Vás nechává dělat mechanoskopii, nebo rentgen??? a pak cena šroubů do 20kč, ano je to 16, nebo 20 x, ale kejhák je dražší!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  hudy Tue Dec 06, 2011 11:53 pm

Maky, díky za kárání, díky za kázání, všechno vím. Každou zimu jsem si řikal, hned jak budu mít cestu do prodejny Škodováckých náhradních dílů (ano, tam mají ty zmiňovaný šrouby), tak je pořídím. Akorát že dřív než přišla tato cesta, přišlo jaro, nasadily se hliníkáče a na šroby do plechových disků se během léta nějak pozapomnělo.
Ale věřím tomu, že je nás víc, kteří používají šrouby z origo disků i na plecháče (i když většina z těch co to dělají, to na rozdíl ode mě dělá nevědomky). Takže kolegové, jestli nechcete zlomit šroub jako já, požívejte do každého disku jenom ten šroub co tam patří.
Existují ale i šrouby (viděl jsem to na Peugeotu 308, šlo o originál šrouby), které jdou použít do hliníkových i plechových disků. Vypadají tak zvláštně jako by měly dvě různé dosedací plochy
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Wed Dec 07, 2011 12:07 pm

Tak už neplakej, už sem Ti odpustil ale musíš slíbit, že už to neuděláš a když budeš poslouchat dědečka dostaneš cuců.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  VitaKri Tue Dec 20, 2011 1:51 pm

Tak po dlouhé době přemýšlení, pročítání všech možných fór a diskutování s kolegy jsem se rozhodl, že napíšu Ježíškovi. Kouknul jsem do Dialogysu, našel si Renault číslo těch šroubů. Kouknul na stránky Auto Kelly, kde mi to našlo šrouby (odpovídající nalezenému Renault číslu) FEBI 07065 za 45,-. Pak už jsem jen prohledal web a objednal 40 šroubů za 25,2 (celkem tedy za 1008Kč). Smile
No a na Vánoce budu přešroubovávat všechny kola.
Jo a koukal jsem, že ty šrouby na plecháče nejsou polokulové, ale kónické (jako na hliníkáče), pouze mají pevnou a ne pohyblivou tu podložku.
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Wed Dec 21, 2011 6:02 am

Čus VitaKri, no správně, ano ty šrouby na škodovky se prodávají ve dvou verzích s půlkulatou, nebo kuželovou hlavou, můžeš si vybrat a vybral si správně s kuželovou hlavou, ty půlkulaté mám dojem sem někde zahlíd jsou na hliník???, no proto,že jsi je koupil spešl a né od dodavatele Auto Kely, tak si na šroubech prodělal á6kč. X 40ks, = 240kč = 2x bublinky????, no ale tímto způsobem si dvojnásobně ochránil rodinu, za prvé máš šrouby se kterými ti neupadne kolo a za druhé protože ti nezbylo na ty šamíčka, tak ani nebudeš pod vlivem!!!!! tak mnoho šťastnejch kiláků všem.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Lazak Wed Dec 21, 2011 6:54 am

Není těch šroubu na autě celkem 16? Tak na co 40? I kdyby někdo řešil dvě sady tak je to pořád 32, nebo Scenic má na jednom kole 5 šroubu? Už se nepamatuji. Aha Vitakri má asi dva Scenicy, tak to potom jo, hold po ránu blbě koukám. A co jsem měl auta, a že jich bylo už 7, tak jsem nikdy žádné šrouby neřešil, jak na alu tak na plech...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  VitaKri Wed Dec 21, 2011 7:48 am

Správné počty jsou tyto: 2 auta a na každém kole 5 šroubů (mám kola s dírama 5x108): 2 x 5 x 4 = 40.
Jo a jinak mám v krátkým Scenikovi originál rezervu a na ní je nakresleno: "Zákaz používat šrouby z hliníkáčů." Evil or Very Mad
Ale šrouby na tu rezervu jsem nikde v kufru nenašel (možná je původní majitel vyhodil). Question
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Wed Dec 21, 2011 8:25 am

Zdarec hoši poslední moralizování ohledně těch zakujenech šroubů. Opravdu není to legrace a nevyplatí se podceňovat dávání šroubů s podložkou na plech!!!!! Ta podložka nesedí v plné ploše jako v hliníku a může prasknout. Ano řeknete si podložka praskne ale šroub je přece zašroubovanej. Tak to je sice pravda, ale ty šrouby se na jedné straně auta samovolně utahujou ( to by bylo fajn, kolo neupadne a samo se utáhne), ale na druhé straně se zase samovolně povolujou!!!!!!!!Bez kecání a to je ten problém!!!!!! kolo upadne než se stačíš rozmyslet, cože ti tam začalo drnčet!! ( ale zabte mě teď si nemůžu vzpomenout která je která, má to souvislost s tim, že závity jsou pravé!!!, proto si mám dojem, že ta povolovací strana je u spolujezdce!) No a že se zatím nic nikomu nestalo, není zaviněno tím, že by se nikdy nic nestalo, ale tím že se o tom nepíše!!! Oni se lidi všeobecně neradi přiznávají ke své blbosti!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  koprda Wed Dec 21, 2011 4:05 pm

VitaKri napsal:Správné počty jsou tyto: 2 auta a na každém kole 5 šroubů (mám kola s dírama 5x108): 2 x 5 x 4 = 40.
Jo a jinak mám v krátkým Scenikovi originál rezervu a na ní je nakresleno: "Zákaz používat šrouby z hliníkáčů." Evil or Very Mad
Ale šrouby na tu rezervu jsem nikde v kufru nenašel (možná je původní majitel vyhodil). Question

scénic s 5-i dírama na jednom kole ??? affraid tak to teda koukám..to sem ještě neviděl Evil or Very Mad
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  maky Wed Dec 21, 2011 4:39 pm

Z toho milej Koprdo vyplývá, žes ještě mlád a máš se co učit...Ale jak píše VitaKri. tak jsou od určitého zmodernizování dodávaná auta s disky s 5 dírama roztečí 108mmm, my máme původní 4 x 100mm.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  mistrli Wed Dec 21, 2011 5:14 pm

Jo ,jo s 5 dírama Šrouby - Stránka 2 38652
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Lazak Wed Dec 21, 2011 5:32 pm

Právě to mně taky zmátlo, vybavuji si totiž, že jsem měl taky 4 díry na jednom kole.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  sali Wed Dec 21, 2011 7:55 pm

Jo 2.0dci bude asi trhač asfaltu a proto má 5ti děrové disky, aby i po vytržení asfaltu ze silnice zůstali kola na autě Twisted Evil zbytek Meganů a Sceniců má o dirku míň
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  VitaKri Wed Dec 21, 2011 8:26 pm

Tady je ten obrázek, co je nalepený na originál rezervě: http://img515.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img515/8967/srouby.jpg.
Jo a trhač asfaltu to určitě je, jen je potřeba mít plnou nádrž Very Happy (při zrychlení si sosá až 25l/100km).
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Šrouby - Stránka 2 Empty Re: Šrouby

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru