Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

4 posters

Goto down

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti Empty Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

Příspěvek  rokaty Thu Jul 28, 2011 7:23 pm

Ahoj všem nerad bych zakládal zbytečný topic, ale nikde jsem tu nenašel zkušenosti s tímto motorem. Mam možnost Granda s tímto motorem koupit, ale než ho koupim rád bych od Vás slyšel všechna PRO a PROTI. Předem všem diky Rolling Eyes

rokaty

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 28. 07. 11

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti Empty Re: Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

Příspěvek  VitaKri Fri Jul 29, 2011 9:34 pm

Ahoj.
Mám hned dvě auta s těmito motory - oba bez FAP. Ale nemohu porovnávat s jinejma motorama.
PRO:
- hodně silný, hodí se při předjíždění (do 1.5 dCi bych asi nešel)
- turbo zabírá už zhruba od 1200 otáček (ale u předjíždění bych na to nespoléhal)
- připadne mi hodně tichý
- nemá rozvodovej řemen (takže se nemusí měnit)
PROTI:
- připadne mi celkem velká spotřeba, která je hodně ovlivněna stylem jízdy (papírově průměr 5,8; když se hodně snažím ale jezdím i město a krátké trasy, tak se pod 6,5 nedostanu; na dálnici tempomat 135 - potom je spotřeba něco přes 7) pale
- jinak palubní PC mi ukazuje spotřebu zhruba o 0,5 litrů vyšší než je skutečná podle tankování
- u naftového filtru se musí měnit celý filtr asi za 1400,-, ale např. u 1.9 dCi 96kW, tak tam se mění jen filtrační vložka za asi 200,-
- oproti 1.5 dCi vyšší spotřeba a také pojistka
- jo a taky se sem lije skoro 7 litrů oleje
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 50
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti Empty Re: Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

Příspěvek  honzikf Sat Sep 17, 2011 1:40 pm

Ahoj,
mám ho taky od roku 2009 (těsně před příchodem nového modelu) a mohu potvrdit, co řekl VitaKri. V autosalónu jsem se projel v předváděcí 1.5dCi a už jsem měl jasno, že s tím by se nedalo předjíždět. Spotřeba s lehkou nohou kolem 7l/100km.
Oproti novému stavu kdy vyjel z fabriky se mi zdá drobátko postupně hlučnější, ale třeba jsem za ta léta zparchantěl, každopádně se nemusíš bát traktorovitého zvuku jaký vydávají Schade TDI.
Připrav se na náročnou výměnu žárovek v předních světlech - motorový prostor je zcela vyplněn.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti Empty Re: Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

Příspěvek  daveL Sat Sep 17, 2011 6:29 pm

Můj je rv 2008. můžu podepsat to co se tu píše. táhne skvěle.tichý motor. Kolega co má Superb 2,0 mi to závidí. Já ho mám v automatu takže spotřeba trošku vyšší. Dlouhodobý průměr za 9měs 7,3litru při většině jízd do města a zpátky ca 30km celkem. při jízdě s lehkou nohou bere tak 6,3l. Oleje se tam leje jak do náklaďáku a sakra drahýho. mám navíc FAP takže otravná regenerace jízdou skoro 15min rychlostí 80km/h nebo riskovat zanesení a výměnu FAP za kupu peněz.
Jsem naprosto spokojenej a nic jinýho bych nechtěl
daveL
daveL

Poeet p?íspivku : 49
Location : Hluboká n.Vlt
Registration date : 02. 05. 10

http://www.liskaci.blogspot.com

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti Empty Re: Grand Scenic 2,0 dci r.v. 2007 - tipy a zkušenosti

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru