Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Startovací karta

+6
svar
Frodo
velrybar90
hudy
ScenicNoir
Manovar
10 posters

Goto down

Startovací karta Empty Startovací karta

Příspěvek  Manovar Fri Nov 21, 2008 2:41 pm

Nevíte náhodou, zda-li při ztrátě jedné ze startovacích karet je možné si pro užívání druhé nechat v autorizovaném servisu přestavit kód k jejímu užívání. To znamená, aby člověk nemusel žít s pocitem, že mu s autem v noci někdo zcela bez potíží za použití ztracené či odcizené karty odjede. Ptal jsem se zatím v jednom servisu Renaultu a tam mi bylo řečeno, že to nelze. V klasickém autě by přece mělo jít vyměnit skříňku zapalování a s tím všechny klíče, ale co v Grandovi? Druhou náhradní kartu udělají do 10-ti dní v částce do 4.000,-Kč, ale to by již byly celkem karty tři s možností otevřít vozidlo a toto odkódovat. Question
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Manovar Fri Nov 21, 2008 6:07 pm

Tak jsem se zastavil ještě u jednoho dealera Renault a položil mu totožný dotaz. Světe div se, odpověď jsem dostal záhy a to navíc takovou, která zněla logicky. Inu v našem městě hold máme takovou specialitu. Není dealer Renault jako dealer Renault. Ale o tom snad příště a jinde, nejlépe v názorech na zkušenosti se servisy. affraid affraid affraid
V případě, že ztratíte nebo vám bude odcizena jedna ze dvou startovacích karet, je možné si za prvé nechat udělat náhradní kartu (ceny od 3.500 do 5.000 - záleží na druhu karty) a za druhé, jak do nové, tak do stávající karty si necháte za částku cca 500,-Kč znovu nahrát její původní nastavení pro daný vůz. Tímto novým nahráním se stává nepoužitelnou karta ztracená Smile
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  ScenicNoir Fri Nov 21, 2008 9:19 pm

Manovar napsal:původní nastavení pro daný vůz
To bych rád věděl co se tím myslí. Pokud se tím myslí jen resetování hodnoty pro výpočet plovoucího kódu tak to vůbec nepomůže. Kartou sice neodemkneš ale odemkneš klíčkem který je v ní, synchronizace kódu pak proběhne po nastartování s kartou ve čtečce. Je to proto že ten kód se může rozsynchronizovat když jednu kartu dlouho nepoužíváš.

Ale rozhodně to netvrdím jistě. Taky by mě zajímalo jestli se ta karta dá nějak zneaktivnit a jak to vůbec je s tím plovoucím kódem (a jestli ho vůbec všechny karty používají). Takže doporučuju pátrat dál, jako bys nic nevěděl.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Manovar Fri Nov 21, 2008 9:43 pm

ScenicNoir napsal:
Manovar napsal:původní nastavení pro daný vůz
To bych rád věděl co se tím myslí. Pokud se tím myslí jen resetování hodnoty pro výpočet plovoucího kódu tak to vůbec nepomůže. Kartou sice neodemkneš ale odemkneš klíčkem který je v ní, synchronizace kódu pak proběhne po nastartování s kartou ve čtečce. Je to proto že ten kód se může rozsynchronizovat když jednu kartu dlouho nepoužíváš.

Ale rozhodně to netvrdím jistě. Taky by mě zajímalo jestli se ta karta dá nějak zneaktivnit a jak to vůbec je s tím plovoucím kódem (a jestli ho vůbec všechny karty používají). Takže doporučuju pátrat dál, jako bys nic nevěděl.

No tak to je fakt zajímavá informace. Je pravda, že člověk po opětovném nastavení karty dostane do ruky doklad od autorizovaného prodejce, ale k čemu mu je, když třeba ani nezjistí, jak mu bylo auto ukradeno, že Sad To by se pak člověk těžce domáhal vysvětlení a dalších věcí. Jak jsem ale dnes viděl, tak jsou různé druhy karet. S některou ti stačí mít kartu vloženou třeba v kapse, a když se přiblížíš ke svému vozidlu, toto se automaticky odemkne. Potom je karta, jakou mám třeba já, že musíš použít tlačítko dálkového ovládání na uvedené kartě, aby sis vůz odemknul. No každopádně to bude asi zajímavé. I v nabídce PC systému v Renaultu na monitoru vyskakovalo hned několik možností doobjednání karet různých vlastností. Takže pro laiky nezbyde asi nic jiného, než věřit těmto "zaručeným" informacím a vydanému dokladu Shocked Shocked
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 49
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty chytra karta

Příspěvek  hudy Mon Nov 24, 2008 10:43 am

Kdyz se bavite o tech kartach, tak me docela zarazilo, kdyz jsem jednou prijel do servisu, obsluha po me chtela kartu, chlapik ji vlozil do ctecky, kterou mel za pultem a mimo jine mu tam vyjel i na kilometr presne stav tachometru a to mam tu kartu co se v aute nemusi vkladat do ctecky ani jsem ji tam pri ceste do servisu vlozenou nemel.


Naposledy upravil hudy dne Tue Nov 25, 2008 2:28 am, celkově upraveno 2 krát
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  velrybar90 Mon Nov 24, 2008 1:49 pm

taky by mi zajímalo, jak to je s těma kartama. tou co nepoužívám, nejde auto odemknout. ani po výměně baterky nic.
velrybar90
velrybar90

Poeet p?íspivku : 56
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty karta

Příspěvek  Frodo Mon Nov 24, 2008 9:30 pm

Měl jsem stejný poblém - v servise mi přeprogramovali řídící jednotku a s ní i kartu se kterou jsem přijel. Nikdo mi ale neřekl, že mám přivézt i tu druhou, aby jí také přeprogramovali. A tak jsem jednou odjel s tou správnou a druhý den má polovička měla problém - měnila baterky v kartě, protelefonovala majlant a nakonec nám to došlo... Takže tady máš jednu možnost! Laughing
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  svar Wed Nov 26, 2008 6:01 am

velrybar90 napsal:taky by mi zajímalo, jak to je s těma kartama. tou co nepoužívám, nejde auto odemknout. ani po výměně baterky nic.
Nepoužívaná karta by měla jít jednou za půl roku zasunout a nastartovat, aby se aktualizovala. Jinak postup podle Froda- servis a nechat spárovat Suspect
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  xxmirek Thu Nov 27, 2008 6:01 pm

Tak jsem pročítal toto fórum a nestačím se divit. Každý z příspěvkůmi nahání hrůzu. Všechny uvedené informace ale vychází z praxe majitelů Grandů. Problémy o kterých píšete, se nikde nedají vyčíst v žádné publikaci( a to jsem již o Renaultech pročetl spousty zajímavých článků, mám totiž již třetího Renaulta v pořadí) . Např. upozornění, že karta by měla být alespoň jednou za půl roku vložena do čtečky. Kdo z nás takovou informaci věděl????? Já třeba ne. Evil or Very Mad To že se dá druhá karta dokoupit, v případě ztráty, to jsem věděl. Dověděl jsem se to ale náhodou. Pročítal jsem na netu inzerci, a tam jeden člověk takovouto kartu prodával. Proto jsem mu volal, že k čemu je mi taková karta, která je určena pro jiný vůz. Načež mi tento pán řekl, ža za " mírný " poplatek se tato karta dá v Renaultu přeprogramovat na moje auto. affraid affraid To mě tedy dost dostalo. Takže firma Renault, své zákazníky překvapuje na každém kroku a úspěšně se jí to daří.
Takže pokračujte v pátrání o dalších anomáliích které nás ještě čekají ....... lol! lol! lol!
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  MartinLM-SK Thu Nov 27, 2008 8:56 pm

Tiež ma zaujal tento problém. Isiel som sa na to spýtať do Renaultu, ako mám postupovať pri strate karty.

Odpoveď :
1. Servis dá vyrobiť novú náhradnu kartu (trvá to asi 10 pracovných dní)
2. Priamo v servise nahrajú nové údaje (nechceli povedať kde, alebo do čoho. Robili okolo toho velké tajnosti)
3. Tým pádom sa stane stratená karta neaktívna a vozidlo ju už nerozpozná

Nevyhneme sa však vniknutiu do vozidla, nakoľko so stratou karty ste stratili aj mechanický kľúč v karte. To by potom patrilo si dať vymeniť aj zámkové vložky vo dverách vozidla a zarezervovať hneď dve nové karty.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Kopy Wed Feb 25, 2009 8:31 pm

Řešíte zde případy, kdy se karta ztratí nebo ukradne, ale co když vám prodejce předá dvě karty a zatají že jsou k autu napárované tři. Vaši adresu zná a proto není problém si kdykoliv přijít a odjet. Já jsem k auto dostal jen jednu kartu a ještě bez klíčku Mad Proto jsem hned v pátek objednal další a v úterý jsem si vyzvedával kartu i s novým klíčkem, který je podle VIN vyroben pro originální zámek. Teď nastala otázka jestli je zámek vůbec originální, naštěstí byl. Kdyby nebyl origoš, tak bych ještě potřeboval novou vložku a k ní zase nový klíček. Byl jsem u přiřazování karet na dílně, mechoš odsunul posuvný box mezi sedadly, odstranil krytku a do diagnostické zásuvky zde skryté napojil diagnostiku. Postupně načetl jak starou tak novou kartu, cca 10min. Tím tyto karty aktualizoval a případná další karta (ukradená, ztracená...) která nebyla načtená je neaktivní. Pořád je zde ale riziko odemčení klíčem Mad
Takže teď mám jednu novou kartu s klíčem a starou kartu bez klíče. Zkusím oběhnout "klíčníky" jestli mi podle nového klíče dodělají ještě jeden. Asi sice nebude pasovat do karty, ale náhradní klíč prostě potřebuju, náhoda je blbec.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Honza Wed Feb 25, 2009 9:54 pm

Mohu se zeptat na kolik ta karta přišla? Je to keyless entry (ta co stačí mít jen v kapse) nebo obyč? Taky mě čeká objednání karty, ale bazar slíbil její proplacení.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Kopy Thu Feb 26, 2009 7:56 am

Máme třítlačítkovou obyč., jelikož mám známého, stála mě (se slevou) 3200, ale ceny jsou určitě všude jiné, spárování bylo za "flašku" normálně to stojí údajně 500.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  svar Thu Mar 29, 2012 11:11 am

Takže dnes, kdy jsem zjistil, že mě jedna karta opustila navždy a po několika chvílích, kdy jsem si připadal jak telefonní ústředna, mi v jednom servise, ale opravdu jenom v jednom, udělali docela solidní nabídku. Dvě nové karty včetně nakódování za cenu 4900,- Kč. Tak nad tím začínám docela silně uvažovat. Karta, co mi zbyla, už má něco za sebou a asi taky mi za chvíli zamává na rozloučenou.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Kopy Sat May 26, 2012 5:47 am

zdar,tak to je za dobrý prachy.
teď mně taky přestala startovat původní karta,tlačítka fungují,ale slot ji nenačte.
kuchl jsem ji a cívka je připájená,zajel jsem za známým na diag.,ale ta tu kartu nevidí,
napadlo mě jestli není jen přerušená cívka někde v závitu,multimetr naměřil 60Kohm a neprůchodnost,
podle info elektrotechnika by měla mít do 100ohm,mám ji rozmotat po přerušení a znovu navinout
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  ScenicNoir Tue May 29, 2012 2:48 pm

Kopy napsal:tlačítka fungují,ale slot ji nenačte.
multimetr naměřil 60Kohm a neprůchodnost,
mám ji rozmotat po přerušení a znovu navinout
Jak se to pozná, že tlačítka fungují ?
Tak neprůchodnost, nebo 60kOhm ?
Pokud karta nefunguje, tak tím přemotáním jí už více neznefunkčníš Very Happy

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Kopy Wed May 30, 2012 7:26 pm

to je otázka:jak se pozná,že fungují?asi že fungují,ne?
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Startovací karta Empty Re: Startovací karta

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru