Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

+6
svar
maky
sali
Rostini
hudy
proste_ja
10 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Sat Dec 03, 2011 8:48 pm

Ahoj pánové, mám taký problém....
Něják mi začal blbnout venkovní teploměr. Ještě na podzim ukazoval správně, ale teď když je venku kolem nuly, tak ukazuje kraviny. Přitom, když mi stojí auto v garáži, kde mám i jiný teploměr, tak ukazuje naprosto přesně. Jak ale vyjedu ven a je kolem nuly a chladněji, tak teploměr ukazuje cca o 5 až 8 °C chladněji než ve skutečnosti je.
Co stím? Evil or Very Mad

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  hudy Sat Dec 03, 2011 10:21 pm

že by vyměnit?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Sun Dec 04, 2011 12:47 pm

hud: Díky za kvalitní odpověď. To mě nenapadlo What a Face

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  Rostini Sun Dec 04, 2011 8:23 pm

Ano vyměnit cena kolem 1400kč v Jihlavě u Kudrny king
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Sun Dec 04, 2011 8:42 pm

Hmm tak za 14 stovek na to prdím. To raději zkusím něják vybastlit sám. Třeba jako tady:http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=1&t=1584

Stačí jen odpor 15k a termistor 3k3 a mělo by to fungovat.

Zkoušel to někdo i na Scenicovi II?

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  sali Mon Dec 05, 2011 8:24 am

Zatím asi nikdo nezkoušel, ale není důvod proč by to nefungovalo. Dvě součástky za dvacku a trocha práce.

návod i s obrázky
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Mon Dec 05, 2011 9:27 am

Too proste- ja, ty asi zapomínáš, že je tady na foru zakázáno používat sprostá slova.. termistor, odpor máme k práci....promiň nějak mi to nedalo...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Mon Dec 05, 2011 9:52 am

sali: Asi bych to též zkusil pořešit takto. Jen moc nevím, kde ty dvě součástky seženu. U nás v malém městě asi těžko a kupovat je přes net a platit 10x více za poštovné než je hodnota součástek se mi moc nechce. Ale asi mi stejně nic jiného nezbyde.

maky: Moc nerozumím tomu co jsi napsal Shocked


proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  sali Mon Dec 05, 2011 10:11 am

Najdi opraváře televizí, rádií, počítačů, ledniček, zvukaře, nebo modeláře. Určitě to někdo z nich bude mět a kdyby ne, tak ti to koupí při nějaké jejich objednávce. Nebo hold po netu gme nebo flajzar i s poštovným pořád levnější než nový originál.
P.S: abys rozumněl makymu, tak musíš přijet na sraz slyšet a vidět, potom porozumíš. Surprised
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Mon Dec 05, 2011 10:26 am

Sali: S opravářema máš pravdu, to by asi nebylo špatné zkusit.
Musím přijet na sraz, bo kdo neviděl a neslyšel Makyho tak neuvěří? Laughing No nevím, zda byste mě mezi vás vůbec vzali, já mám totiž krátkého. Zatím co vy pořádní chlapi máte dlouhého Embarassed

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  svar Mon Dec 05, 2011 10:38 am

Nezoufej. Sali ho má taky krátkýho a jak se pěkně začlenil. Bereme ho jako plnohodnotnýho. cheers
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Mon Dec 05, 2011 10:58 am

Zdarec syncí a proste-ty, tak se smolím s písmem a kliknu na send a figa borová půl hodiny smodrchání je v talonu, protože mě vypískoval svar. Tak znovu Too proste- ja, malý město, malý auto, člověče nejseš nějak zamindrákovanej?? přijeď na sraz a uvidíš, že jediné co se měří je objem - dovezeného slunka moravy, vše ostatní je nepodstatný. Sme parta dlouhejch a krátkejch, dyť jde o 30cm....( okolo), no a k tomu meritu věci, : termistor, transistor, tyristor a podobné story.... slovy klasika : Za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží.... Vlasta Burián ve filmu tuším Ducháček to zařídí???, no a já dodávám, když nevím co to je a nerozumím tomu zda to není něco sprostého??? Ale to si opravdu neber s tím se sžiješ... přijeď na jaře, bude prdel ( pozdrav 4%), teda sám nevím zda se tentokrát zůčastním, čeká mě operace a ještě nevím kdy.....ale neplačte budu s Váma... no a vzhůru do pokusů, neboť neznáme jsou cesty páně..Když se ti to povede budeš za mistra, když né tak tě politujeme...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Mon Dec 05, 2011 12:58 pm

Maky díky za doplňující info. Jinak Vlasta B. byl opravdu borec, jen toto bylo myslím v pohádce "Sůl nad zlato". Jak mu vztávala ta bambule a on mu říkal že je tajtrdlík.... ale to asi není podstatné. Wink
Jinak na sraz bych se mohl přijet podívat. Kde a kdy to bývá? Jen ta prdel pro 4%ní mě moc neláká. Ale proti gustu.... Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty 388709

Abych se vrátil zpět - ten teploměr zkusím pořešit a když se zadaří, tak se ozvu-pochlubím. V opačném případě se raději ozývat nebudu. Rolling Eyes

Mějte se a ať vám to všem dobře jezdí Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty 19836 (bez ohledu na délku)

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Wed Dec 07, 2011 12:54 pm

JOJO, proste - ty už to má šťávičku, to víš trochu té sklerózky je v té makovičce a možná i dost. No nebuď skromný když se nezadaří, aspoň se bude vědět kudy cestička nevede....no a sraz se bude konat určitě někdy koncem května, začátek června, mám dojem, že asi zase Mělník ale to včas vyhlásí Admin RCF.a musím chlapce pochválit našich RS a RGS bývá nejhojněji, ba ani ve výsledkových listinách se neztrácíme..., ale dosti chválení budiž vítán kdo s dobrým srdcem a mokem vcházíš.......áť nám to jezdí
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  citron99 Wed Dec 07, 2011 7:48 pm

proste_ja napsal:Hmm tak za 14 stovek na to prdím. To raději zkusím něják vybastlit sám. Třeba jako tady:http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=1&t=1584

Stačí jen odpor 15k a termistor 3k3 a mělo by to fungovat.

Zkoušel to někdo i na Scenicovi II?

Na ScendoviII jsem to nedělal, ale na jeho předchůdci ano, jede to spolehlivě, ale trošku nepřesněji než originál. Řekl bych +-1supeň žádná míra. Ale je to za pár korun a asi hodinka práce. Very Happy
citron99
citron99

Poeet p?íspivku : 104
Location : Brno
Registration date : 11. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Wed Dec 14, 2011 8:57 am

Tak pánové, musím se pochlubit...
Minulý týden jsem byl pracovně v Brně, tak jsem tam v GM Electronic koupil termistor a odpor a už zbývalo najít chvilku času. Ten jsem našel v neděli večer a tak jsem to spáchal. S pájkou sice velký kamarád nejsem a i mé ruce jsou zvyklé na podstatně větší věci než byly tyhle malilinkaté xindly. Laughing Na termistor se mi celkem dobře povedlo naletoval odpor, poté jsem rozdělal zrcátko, vytáhnul a uřízl staré čidlo a na stávající drátky přiletoval připravený slepenec. Bohužel na staré dráty se mi to vůbec nedařilo přiletovat, takže jsem se s tím drbal dost dlouho ale nakonec se povedlo. Sice to moc vzhledné není (mám tam bakule jako cip), ale není to vidět a funguje to. Very Happy

Jinak jsem testoval v garáži, zda to měří dobře a vypadá to že to bude ok. Dal jsem k zrcátku dva digitální teploměry a jeden obyč rtuťový. No a ten rtuťový ukazoval 13°C stejně tak jako ten v autě. A jeden digitální ukazoval asi o půl stupně méně a jeden o stupeň více. No ukáže až čas a jiné teploty, zda bude měřit správně.

Mám i nějáké fotky, ale ty sem raději dávat nebudu, protože by jste země měli jen čurinu Evil or Very Mad



proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  berko Wed Dec 14, 2011 9:01 am

Bud' chlap a šupni ty fotky sem Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty 388709
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  _Mickey_ Wed Dec 14, 2011 9:13 am

Joo, my se radi pobavime :-D
Ne, ale vazne, hod to sem, kazdej takovejhle "experiment" muze nekomu nekdy pomoct.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Wed Dec 14, 2011 9:52 am

Chápu vás, nicméně trocha odlehčení před svátky asi neuškodí Laughing

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty T1
Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty T2
Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty T3
Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty T4

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  _Mickey_ Wed Dec 14, 2011 9:54 am

Diky za fotky.
A nahodou dobry, pajime asi oba stejne ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Wed Dec 14, 2011 10:09 am

Proste - ty seš borec, dobrá práce, a hlavně potlesk za odvahu!!!!!!!, no a komu se to tvé pájení nelíbí ať ti řiťku políbí, hlavní je že to funguje a svou odvahou si nám ostatním komu se kdy teploměr po.ere, pěkně prošlápl cestičku a za to tě budou všichni velebit!!!!!! No a k tomu pájení tam je potřeba použít asi jiný cín (pájku, to co se tím pájí se jmenuje pájedlo), protože ti mamlásové prodávají pájku bez podtavidla, dá se použít kalafuna a Salmiak,...no a nebo si koupit trubičkový cín s podtavidlem ( pájecí pastou, eventuálně jen tu pastu, používají jí topenáři na pájení měděných rozvodů topení, a použít jakýkoliv cín.). Bez těchto pomůcek se práce nedaří jak má a člověk by se vzteknul, jak to nedrží a nevzlíná. Tak díky za kolektiv, dobrá práce, nemáš se za co stydět, vzhled nemá naštěstí vliv na funkci a o tu jde v první řadě.


Naposledy upravil maky dne Wed Dec 14, 2011 10:43 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  berko Wed Dec 14, 2011 10:17 am

hele...tak si myslím že jsi se učil pájet u stejneho mistra jako já Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty 388709

dik za foto
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  proste_ja Wed Dec 14, 2011 10:29 am

Díky chlapi!
Je to taký nevzhledný humlanec, ale hlavně že to drží a funguje. Stejně to není vidět, takže na vzhled s***e pes Laughing
Jinak velebit cheers mě nemusíte, šak to by zvládl každý. Nebylo co podělat. Staré čidlo stejně blblo, takže teploměr zobrazoval blbosti. Takže v nejhorším bych přišel o 20kč za součástky. A to bych asi přežil Very Happy

A k tomu pájení.
Maky vůbec nevím o čem píšeš What a Face Ale je fakt že jsem dřív pájel tak že jsem namáčel pájku do kalafuny. A šlo to vždy lépe. Ale jelikož jsem bordelář, tak jsem ji někde založil a nevím kam. Takže jsem to musel zvládnout jen s pájkou, obyč cínem a pár sprostýma slovama (ty sice moc nepomůžou ale člověk si alespoň trochu uleví Very Happy )

No koukám, že takých přeborníků v pájení jako já je víc. Napadá mě tedy kulturněvzdělávací vložka na jarní sraz pro lamy jako jsem já. A sice Maky by nám mohl dát základní školení jak kulturně letovat. Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty 872631

proste_ja

Poeet p?íspivku : 83
Registration date : 21. 10. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Wed Dec 14, 2011 10:58 am

No prostě - ty, já si tady cintám pentle a ty píšeš mimo, PÁJKA = cín, to čemu vy říkáte pájka se jmenuje PAJEDLO!!!! a ta pasta( kalafuna) je podtavidlo!!!!!!!
Tak začnu hned za 1/ neletuje se ale pájí, buď na měkko - cínem, nebo na tvrdo a zase buď mosazí, nebo stříbrem. ( malej forek, otázka: není zde pánové přítomen letec ???? údiv, co potřebujete pane.... no potřeboval bych zaletovat šavli!!!!) , no a k tomu pájení ať na měkko potřebujete tvz. podtavidlo- což je ta pasta, nebo kalafuna, no a na čištění pájedla potřebujete ten salmiakový kámen., pak je radost pájet. No a k pájení na tvrdo potřebujete brýle na svařování, plynový hořák ( buď Propan butan, nebo autogén), a buď mosazný ( podtavidlo je Borax) v němž se obalí po ohřátí ten mosazný drát a ohřeje se do třešňové červeně pájený materiál a šup tam s drátem, počkat až to zchladne, nebo stříbrný drát, ale tam si už název toho podtavidla nepamatuju, ale určitě je na guglu a kdo potřebuje pájet stříbrem tak ho tam najde. Tak a hoši ještě je potřeba si pájený materiál očistit nejlépe smirkem a u pájení na měkko pak nejdříve oba spojované materiály potřít tou pastou a pocínovat, potom je to radost... a cín zateče přesně tam kde je potřeno ba i do kopce!!!!! Ale důležité je , že Ti to funguje!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  maky Wed Dec 14, 2011 11:17 am

ježiš marjá já si cintám pentle a my tu máme spojovacího mistra nad mistry......má to dokonce v nicku!!!!!!!ba i dokonce teď bude mít diplom z vešky..... bude to magor!!!!( Mgr.)promiň, já vím, k panu učiteli s láskou.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty Empty Re: Venkovní teploměr - nepřesné měření teploty

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru