Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Co si o tom myslíte

+4
mistrli
svar
berko
Popenec
8 posters

Goto down

Co si o tom myslíte Empty Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Wed Feb 29, 2012 1:39 pm

Čest pánové,

kupoval jsem poprvé výfuk (na Twingo) od té doby co mám jakékoliv auto. Rozmýšlel jsem se mezi Starline (na Twingo by to asi stačilo) a Bosal (čekal jsem kvalitu) Nakonec to teda vyhrál Bosal s horším poměrem ceny 1800 vs. 1250kč. Říkal jsem si, že koupím lepší, který už to snad s tím autem doklepe do koce. Dnes mi výfuk dorazil...

Foto:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=29bcd680b930e77392f85a470c0fd9d7

Zdá se vám to normální? Myslím jako kvalita těch svárů. Já jsem teda párkrát svářečku v ruce držel na střední, když jsem dělal papíry a dovolím si říct, že i já bych to snad lépe svařil Rolling Eyes Dá se to když tak natřít nějakým sračkulem, aby to hned neupadlo Very Happy Každopádně jestli to vyráběl nějaký Pšonek, tak je mi jasné, že to do roka upadne...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  berko Wed Feb 29, 2012 1:48 pm

jedině svar ti muže pomoci...ale ja bych to asi vybrousil a znova svařil...nechal udělat Very Happy
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Wed Feb 29, 2012 2:02 pm

Člověče Berko a víš, že jsem si byl 100% jistý, že se tu někdo zmíní o Svarovi Very Happy Ale teď vážně, čekal bys to kdyby sis koupil Bosal. Já měl za to, že to jsou kvalitní výfuky a mě přijde taková mrd.. Rolling Eyes Přece to nenechám uřezat a zase svařovat. To sem si mohl rovnou koupit Walker, který byl o dalších 500kč dražší...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  svar Wed Feb 29, 2012 2:50 pm

Viděl jsem už dost, ale toto mě dostalo. affraid Prasárna nejvyššího kalibru. Takovou kvalitu mi dělají učni po dvou týdnech v kurzu. Je to takový zabrnkání na svářečskou čest, už jenom ty neočištěný kuličky. Svár sám o sobě se určitě pevnostně udrží, ale ty vruby okolo a dolepovaný napojení, hnus velebnosti. Možná by bylo záhodno napsat na firmu a upozornit, jakou kvalitu prodávají.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Wed Feb 29, 2012 4:27 pm

Tak jsem napsal do toho obchodu, kde jsem to kupoval. Použil jsem i pár slovíček od Svara. Musel jsem být trochu hubatý, protože jinak by se na mě vyprdli a ani neodepsali. Nejlepší obrana je útok. Jsem ale velmi zklamán tím, co mi odepsal. Však si to přečtěte...

Dobrý den,
v pondělí jsem si od Vás objednal výfuk Bosal na Twingo. Dnes výfuk dorazil. Když jsem ho domů přinesl a prohlídl, tak jsem nevěřil svým očím. To tam opravdu prodáváte takové hnusy? Toto je výfuk od firmy Bosal? Vážně? Tak to děkuji, ale Bosal už nechci vidět. Ta dolepovaná napojení, nezačištěné prskance okolo.... Tohle kdybych věděl, tak si koupím Starline a nad něčím takovým nemávnu ani rukou, protože bych něco takového očekával, ale od Bosalu? Divím se, že vůbec něco takového prodáváte. Chápu, že za to nemůžete, ale prodávat něco takového mi přijde vůči zákazníkovi dost divné.

Zajímal by mě i váš názor, co si o tomto kusu myslíte. Jestli si myslíte, že takto je to normální, nebo je to poněkud podivné... Každopádně co jsem to ukazoval na různých fórech, tak se všichni divili, co je to za hnus.

Foto:
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=29bcd680b930e77392f85a470c0fd9d7

Hezký den přeji

Michal Pop



Dobrý den,

(v prvni rade bych rad podotkl, ze nejsme primo bosal, jsme jen dealeri)
Posledni 2 roky je toto naprosto normalni a bezne. Mohl jste si koupit
walkera je sice drazsi, ale svary ma perfektni. Davame na nej i 3letou
zaruku.
Pak tez delame italske MTS, kde je ovsem problem, ze svary jsou na 1++
nicmene vyfuk rezne rychleji nez ostatni.

Starline nema svoje vyfuky, jsou to italske asso nebo polske izawit,
asmet apod. Kde kvalita pokulhava a o svarech nemluve.
Ostatne za tyto nesvary podekujte polakum, protoze diky neustelemu
zlevnovani i bosal i walker vsichni museli zlevnit.
Aby byly schopni konkurence. Nekde se to promitnout musi. Polaci maji
uzasne natrene svary, takze 1/2 toho schovaji.
Zkuste si tu housenku rozvarit u polskeho vyfuku a zkuste si ji rozvarit
u bosalu. Je tam rozdil i ve svarovacim dratu.
Za 6 let co prodavame vyfuky jsme reklamovali 1x, ze vyfuk upadl/ulomil
se ve svaru. U polskych vyfuku je toto bezny jev. Smile

Ostatne napiste si primo na Bosal, tam Vam daji lepsi a presnejsi
odpoved.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  svar Wed Feb 29, 2012 4:44 pm

Vykroutili se z toho pěkně. Akorát chlapci nepochopili základní myšlenku, že prodává i pohled na zboží. Kdyby byl očištěný rozstřik, tak nějaký horší napojení se "přehlídne". Jak říká jeden člověk: "Dělej tak, že když to uvidíš, tak by sis to koupil". A tady to trochu podcenili. Argumentace, že jiní to dělají jinak, je dost chabá......
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Wed Feb 29, 2012 4:56 pm

Ono když si toho všimne i člověk jako já (a to se v tom opravdu nevyznám), tak je něco v nepořádku. Nějaký profík (třeba Svar Very Happy ) z toho musí jít zákonitě do mdlob. Každopádně něco podobného jsem napsal přímo do Bosalu, ale odpověď neočekávám Smile Takže až budete kupovat výfuk, tak si vzpomeňte na ty obrázky, co jsem sem dal. Ve výběru Bosal nesmí chybět :-D
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  svar Wed Feb 29, 2012 5:22 pm

Tak mi to připomíná jednu story. Na oktávkách praskaly výztuhy. Pro Škodovku to dodávala firma, která měla všechny certifikáty a osvědčení a nakonec po delším pátrání se zjistilo, že to celý dělal nějaký frajer v garážové výrobně, samozřejmě za zajímavější peníze pro toho hlavního dodavatele. Co dodat, je to asi něco podobnýho. Peníze vládnou světem a bohužel i kvalitou. Hlavně na tom mít co největší zisk a on se najde blb (promiň), který to koupí.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  mistrli Wed Feb 29, 2012 6:21 pm

Zdar,
takže já se tedy přiznám,že nejenom Svar dělá do svařování Cool . Už téměř 25 let pracuji v oblasti svařování nyní jako IWT (Svar bude vědět o co jde). Na 99 % je tvůj výfuk z Polska kde má Bosal pobočku a všechny tyto "svary" jsou z robotizovaného pracoviště ,které dodala firma VALK WELDING z Mošnova. Má roboty od Panasonicu a svařování 1 ks výfuku trvá cca. 20 sekund.
Vím to naprosto přesně,protože jsem osobně byl u předvádění již zmíněného robotu pro Polskou firmu. Nechci snižovat kvalitu produkce Bosalu, ale ty svary už na předváděčce vypadaly otřesně. Bylo nám však řečeno ,že stejně "odejdou" dříve "vnitřnosti" než stačí svary ovlivnit materiál použitý k výrobě a životnost výfuku je max 4-5 let.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  mistrli Wed Feb 29, 2012 6:29 pm

P.S.
a jelikož mým největším "koněm" jsou motorky,tak jestli něco vyhrabu z archívu tak přiložím fotky svaru z Japonských motorek. To potom budete koukat, jak to ty K....y šikmooké dělají a budeš na ten výfuk koukat jako na to nejkrásnější co jsi kdy v životě viděl. Je to totální katastrofa a shit. Když jsem to viděl poprvé tak jsem se potom týden přemlouval abych zase na mašinu sedl a bez obav se vydal na cesty.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Wed Feb 29, 2012 6:50 pm

Hmm tak to je docela zajímavý poznatek. Já po tom, co jsem viděl ten výfuk, tak jsem hned hledal kde byl vyrobený a doufal, že to není z Polska. Nikde to samozřejmě není, ale právě teď jsi mi sebral všechny mé iluze Smile

Jinak to o těch motorkách... Budu tedy koukat jak to japončíci mají dobře svařené, nebo že je to totální shit? Moc jsem tomu neporozuměl... scratch
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  mistrli Wed Feb 29, 2012 7:05 pm

Zdar,
no jak to mají japončíci svařené právě hledám,ale já si vždy fotím jen ty pěkné svary,ty moje ,které opravuji po bouračkách ... Very Happy Zítra skočím do garáže a vyfotím nějakou tu hrůzu pro ilustraci. Opravdu např. u úplně nových motorek po odkrytí kapotáží je to děs. Někdy se tomu nechce ani věřit.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  svar Wed Feb 29, 2012 9:22 pm

mistrli napsal:
Vím to naprosto přesně,protože jsem osobně byl u předvádění již zmíněného robotu pro Polskou firmu. Nechci snižovat kvalitu produkce Bosalu, ale ty svary už na předváděčce vypadaly otřesně. Bylo nám však řečeno ,že stejně "odejdou" dříve "vnitřnosti" než stačí svary ovlivnit materiál použitý k výrobě a životnost výfuku je max 4-5 let.
Zdarec kolego ve zbrani, bacha, aby Ti nedovezl ten tlumič dom jako reklamačku. Question
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  maky Wed Feb 29, 2012 9:29 pm

No hoši jako karosář sem taky nějakej metr svarů navařil ať plynem, nebo elektrikou,a svárky byly vždy vizitkou mistra, pěkně provařené né moc nahoru nanesené, muselo by se hodně brousit) pěkně jako krásnej provázek nataženej, stejná šířka, a když to jen trochu bylo možný tak se to ani nebrousilo aby ta paráda byla pěkně vidět! akorát už tímto COčkem sem nepolíbenej, ale zase musím říci, že pokud je ten výfuk správně dělanej, a to určitě je ( myslím ta víčka,) tak ty mají okolo té trubky vulcny a je to přes ně přivařeno ( teda hnusně a určitě někde i provařené), to je nidět na té jedné fotce jak to projelo a je zalátaná dírka, ale na funkčnost toho zmetku to nebude mít až zase takové katastrofální následky, stačí to oseknout, ty náprsky a opucovat kartáčem, nebo to oplácnout bruskou a odmastit a natřít nějakou vypalovací barvou no a když jim neujely rozměry a tvar, tak to bude fešák, ale to je zase takové - domádo, jako kdysi u škodovek! ale za ty prachy sou to parchantííí.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  PRADedaR Thu Mar 01, 2012 6:37 am

no pánové chce se člověku blejt nejsem vyškolený svařeč ale toto je opravdu hruza a ostuda
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 75
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Pule Thu Mar 01, 2012 10:28 am

ono je taky "pravda odvěká, že šaty člověka a kdo v hadrech čeká na štěstí ten se načeká..."
Je dokázaný, že lidi kupujou z 75 % podle toho jak věc vypadá, dalších 25 % procent se pak zároveň dívá na kvalitu a funkčnost
Odpověď zmíněné firmy je tak asi jako kdyby řekli " heleďte milej pane, vlezte nám na záda, někdo jinej, když vy nechcete, to koupí " jak už tu bylo řečeno.
Ale ať zkusí takový kousek vyfotit a dát si to jako reklamu za vitrýnu prodejny, asi to moc lidi chtít nebudou...
Každopádně osobně na tuhle tvoji zkušenost v případě budoucí potřeby budu pamatovat
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Thu Mar 01, 2012 2:16 pm

Pánové ledy se pohnuly... Odepsali mi z Bosalu, kde jsem jim napsal něco podobného jako do toho int. obchodu. Tady je text:

Vážený pane Pope,



předně bych chtěl vyjádřit lítost nad Vaším rozhořčením z výfuku značky Bosal, který jste si prostřednictvím internetového obchodu zakoupil.



Rozhodně mne nenechává Vaše rozhořčení netečným a chci Vám pomoci a objektivně a bez emocí (Vaše vyjádření o koupi Starline o 600,- Kč levnější, kdy Bosal jste koupil za 1.074,- Kč vč. DPH) případ prověřit, což slibuji v co možná nejrychlejším časovém limitu. Jelikož netuším místo Vašeho bydliště, byť internetový obchod je lokalizován v Plzni, prosím Vás o následující postup:



1. je třeba zboží reklamovat u internetového obchodu, který není naším oficiálním distributorem, a doložit nákupní doklad

2. internetový obchod musí zařídit zaslání do Bosalu k posouzení reklamace prostřednictvím svého dodavatele

3. v Bosalu bude posouzena funkčnost výfuku, byť z fotografií je momentálně patrný vizuálně nevhodný produkt

4. dostanete vyjádření našeho reklamačního technika přímo, ne prostřednictvím distributora či internetového obchodu, pro zrychlení celého procesu





Pevně věřím, že v krátkém časovém horizontu případ vyřešíme ke spokojenosti obou stran.



V případě potřeby je Vám kromě mne k dispozici i kolega zodpovědný za reklamace.




Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  berko Thu Mar 01, 2012 4:04 pm

estetické vady nemaji žádny vliv na funkčnost výrobku,vaše reklamace se zamítá

s pozdravem vaš Bosal : Laughing
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Popenec Thu Mar 01, 2012 4:16 pm

Na to jsem se ptal taky v dalším mailu, co jsem posílal. Co jako potom... Protože nerad bych platil opět 2x poštovné jako blb.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  maky Thu Mar 01, 2012 8:55 pm

No jestli ti to jako reklamaci uznají, tak musí zaplatit i to poštovné, když neuznají, máš smolíčka!!!a výfuk bude stejně drahej jako z nerezu, akorát, že ten tvůj za se bude ošklivý....( kašli na to, je pod autem a není vidět!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Děda Fri Mar 02, 2012 9:14 pm

Vážení, tak sem byl nakládat ve Faurecii v Bakově nad Jizerou vejfuky pro volvo a jen ze zvědavosti jsem nahlíd pod zakrývající papír a víte co tam bylo?, úplně to stejný jako na fotkách, akorát, že to nebylo ještě rezatý a to to jde do prvovýroby.... No raději to nebudu komentovat....

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Co si o tom myslíte Empty Re: Co si o tom myslíte

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru