Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

+5
mistrli
RGS
Pule
Hynek
budulajs
9 posters

Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  budulajs Wed Mar 07, 2012 9:54 am

nářadí: Torx 15 a 20, klíče 8,13,17 a 19, plochý šroubovák, vrtačka, elektrikářské nářadí

postup:
sundáme nárazník - nejdříve světla, na každém 2x T20, zbytek jsou jen nastrčené kolíky. Vyloupneme a vyšroubujeme dorazy pátých dveří T27, vytaháme všechny plastové nýty, nejdříve pootočme střed nýtu plochým šroubovákem, až se uvolní tak ho povytáhneme, celý nýt pak vytáhneme bez poškození.Zespodu nárazníku odšroubujeme pět šroubů T20, ve směru od kola jsou dva šrouby T20, nárazník má pak v místě spoje s blatníkem tři západky, uvolňují se opatrným tahem nárazníku směrem ven (od auta) tím je nárazník uvolněný.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1825ye.th

Dále sundáme těsnění kufru a uvolníme čalounění na levé straně kufru (stačí povolit dva šrouby T20 a čalounění odchýlit. Z rubové strany má nárazník naznačeny otvory pro senzory. Nemějte obavy, přesto že jsou v místě výztuhy je tam dost místa a senzory se tam na hloubku spolehlivě vejdou. Otvory si předvrtáme malým vrtákem zevnitř, otvory na senzory pak vrtáme zvenčí vrtákem přiloženým k senzorům.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1844kg.th

Senzory zacvakneme do otvorů v pořadí doporučeném výrobcem.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1845a.th

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1843zd.th


Přiložíme si ne zcela nadoraz nárazník na místo a kabely protáhneme průchodkou do kufru, pod čalouněním je vedeme do prostoru nad schránkou umístěnou nalevo nahopře v kufru. Nárazník namontujeme zpět.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1848d.th

Zvolíme si místo umístění displeje, já jsem vybral místo poblíž výdechu větrání. Kabel od displeje vedeme pod čalouněním, většinou stačí jej přizvednout plochým šroubovákem a kabel pod něj zastrčit. kabel přivedeme do prostoru nad schránkou v kufru kde jej spolu s kabely od senzorů připojíme do řídící jednotky Napájení řídící jednotky napojíme ke kabeláži levého světla, černá je minus a bílá plus do couvačky. Jednotku upevníme (např. stahovací páskou k otvorům v čalounění a vše zase smontujeme.

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1852k.th

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1851n.th

Doufám že se tento návod bude někomu hodit!

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Dscf1853p.th






budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Hynek Wed Mar 07, 2012 10:11 am

Pěkný návod, včetně foto.
Také jsem to před dvěma lety dělal.
Kabely od senzorů jsem vyvedl levým zadním světlem, myslím, že je to malinko pohodlnější, než to vést pod čalouněním.
Řídící jednotku mám v levé dolní schránce v kufru.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  budulajs Wed Mar 07, 2012 10:23 am

Hynek napsal:Pěkný návod, včetně foto.
Také jsem to před dvěma lety dělal.
Kabely od senzorů jsem vyvedl levým zadním světlem, myslím, že je to malinko pohodlnější, než to vést pod čalouněním.
Řídící jednotku mám v levé dolní schránce v kufru.

Díky Smile
kabely jsem vedl pod čalouněním protože nemusím mít strach z různých zvuků kdy při jízdě klepou svazky kabelů o karoserii. U jednoho auta jsem to zažil, odstranit to nešlo a časem mě to lezlo na nervy. U vedení kabelů u světla je na to potřeba víc myslet a kabely asi raději nějak uchytit, ale je to elegantnější řešení než to tahat pod čalouněním.
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Pule Wed Mar 07, 2012 1:29 pm

pochvala, moc pěkné a přehledné...
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  RGS Sat Mar 10, 2012 11:55 am

Mě by se líbilo sehnat sadu se světlým (béžovým) displejem a umístit ho na zrcátko. Nějaké sady se světlým displejem jsem na internetu našel a přivést tam dráty by snad taky nějak šlo.
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  mistrli Sat Mar 10, 2012 5:11 pm

Zdar,
no já to takhle mám : http://img148.imageshack.us/content_round.php?page=done&l=img148/4089/zrctko006.jpg
viz. dále v tématu PARKOVACÍ ASISTENT zde na fóru. Potřebuji při couvání vidět do zpětného zrcátka tak jsem display umístil na něho. Mám to tak víc jako 2 roky a naprosto bez problému. I vedení káblíků je naprosto v pohodě. Nic nejde vidět. Senzory jsem namontoval přesně jako " budulajs" jen stím , že káblíky jsem vedl přes otvor a těsnící gumu pro tažné (taky jsem si montoval sám) a řídící jednotku jsem umístil pod tapecírung vlevo pod kapsu. Nikde není nic vidět a vše je v poho.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  budulajs Sat Mar 10, 2012 5:32 pm

RGS napsal:Mě by se líbilo sehnat sadu se světlým (béžovým) displejem a umístit ho na zrcátko. Nějaké sady se světlým displejem jsem na internetu našel a přivést tam dráty by snad taky nějak šlo.
ano, display na zrcátku je nejlepší místo, ale já tam mám stmívaci senzor
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  mistrli Sat Mar 10, 2012 5:37 pm

Zdar,
ano je tam,ale vychází to a vše funguje jak má.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  budulajs Sat Mar 10, 2012 5:42 pm

mistrli napsal:Zdar,
ano je tam,ale vychází to a vše funguje jak má.
myslel jsem senzor stmívání zrcátka, zrcátko má nahoře ,,hrb,, displej tam nejde dát. Trochu mě to mrzí protože na předcházejícím autě jsem měl display právě na zrcátku a bylo to ideální
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  RGS Sat Mar 10, 2012 5:55 pm

mistrli napsal:Zdar,
ano je tam,ale vychází to a vše funguje jak má.
Už to vlastně vysvětlil budulajs. To tvoje podle fotky není samozatmavovací zrcátko.
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  RGS Sun Mar 11, 2012 1:41 pm

Měl bych ještě jeden dotaz: Z návodu jsem pochopil, že jsi řídící jednotku umístil do té levé horní kapsy, Hynek jí dal do levé dolní. Má to nějaký další význam, krom toho, že to tam jde dobře připevnit? Podle mě je za těma tapecínama dost místa a upevnění se snad taky nějak dá vyřešit. Tak proč si zaplňovat kapsy?
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  budulajs Sun Mar 11, 2012 2:41 pm

RGS napsal:Měl bych ještě jeden dotaz: Z návodu jsem pochopil, že jsi řídící jednotku umístil do té levé horní kapsy, Hynek jí dal do levé dolní. Má to nějaký další význam, krom toho, že to tam jde dobře připevnit? Podle mě je za těma tapecínama dost místa a upevnění se snad taky nějak dá vyřešit. Tak proč si zaplňovat kapsy?
Já ji dal nad schránku/kapsu, pod tapecírunk, místa je tam habaděj. Stahovací páskou jsem to přitáhl za větrací otvory které odvětrávají schránku. Do schránky bych ji nedával, ještě by přišla k úrazu.
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  RGS Sun Mar 11, 2012 5:07 pm

Dík, už je mi to zcela jasné.
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  maky Sun Mar 11, 2012 7:16 pm

Hoši mám dojem, že budete předělávat až uvidíte jak to má jirin s couvací kamerou!!!!co říkáš jirine????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Jirin_CZ Sun Mar 11, 2012 9:58 pm

Taaak... ja to mam udelany tak ze: jednotka parkovacich senzoru ma video vstup a vystup... do vstupu se pripoji kamera na vystup se pres prevodnik pripoji display navi... do obrazu z kamery pak jednotka "promita" vzdalenost na senzorech... to jeste obraz plus dole 4x vzdalenost... :-) Automaticke prepnuti pri zpatecce... :-) Cena celkem cca 3 000,-... :-)
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Hynek Mon Mar 12, 2012 7:06 am

No to už je hóóóódně velká frajeřina. Very Happy Laughing Very Happy
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  RGS Mon Mar 12, 2012 5:14 pm

Dobrý řešení pro ty, co maj navi...
RGS
RGS

Poeet p?íspivku : 38
Registration date : 09. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  maky Thu Apr 12, 2012 8:31 am

No hoši, já mám origo, sou spolehlivé, ale sem nadrženej to změnit...... tak za prvé už i někteří z vás mají senzory i na předku, no a ty já nemám, skloubit to s origo asi nepůjde, pokud bych nedal celou soupravu origo???
ale jirin laboruje s senozorama a kamerou, a někde sem viděl že se prodávají senzory v různém provedení, buď jen klasika zadní souprava s displejem, nebo souprava zadní a přední s displejem, no a uplně největší machrovina je, že prodávají soupravu zadní senzory s kamerou a obrazovkou s trajektoriema a na předku sou senzory které normálně ukazují vzdálenost a stranu od překážky a po opuštění auta a zamčení se po přiblížení jiného auta na méně než 30cm rozhouká klakson a blikačky....měl by stát okolo 4,5 - 6 litrů???? tak to by byl sukces....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  JirkaCH Thu Mar 28, 2013 9:30 am

Koupil jsem a nainstaloval jsem neorigo senzory (globus 399,-Kč). Displej ukazující vzdálenost od překážky s LED bar grafem levá-prava jsem umístil na zrcátko. Instalace v pohodě, funkce taky. Mokré, od soli a sněhu nemají problém. Ukazují i relativně přesně.
Jenže moje radost netrvala dlouho. Na horách na parkovišti mi nějaký dobrák jeden senzor vypíchl hůlkou,
a to tak že je po něm, jak mechanicky tak i elektricky. Je někde uvnitř nárazníku a píská si tam.
V Globu zatím tyto sady neměli. Když neseženu náhradní, koupím celou sadu jako náhradní díl. Poraďte kde by se dal pořídit náhradní.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Koci Thu Mar 28, 2013 11:16 am

Nenapsal jsi jakou značku jsi v tom Globu koupil :-( googl říká že Globus prodává Parkovací senzory SCA PARK100

http://www.sencor.cz/produkty/autoelektronika/autoprislusenstvi/parkovani/sca-park100

no a na těchto stránkách se píše:
Náhradní díly
Není možné koupit kontaktujte autorizovaný servis

P.S. kup si je ještě jednou ten jeden si vyměň a vytuň si něco jinýho, já bych to viděl (za sebe) třeba na ledničku Very Happy
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  JirkaCH Thu Apr 04, 2013 5:09 am

Dík za info, udělám to jak jsem psal já i Ty. Koupím druhou sadu a něco vytuním.
A co? to bude další téma.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů Empty Re: Návod na montáž univerzálních couvacích senzorů

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru