Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jak odešlo turbo a smím motor

+2
_Mickey_
Efendy
6 posters

Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  Efendy Sun Apr 08, 2012 7:07 am

Musím se podělit o jednu zkušenost, není má, ale mého kamaráda, který mě na to upozornil. Budu psát slovy kamaráda tedy jako já.
Jedu si takle po dálnici a najednou vyletí otáčkya nereagují ani po sendání nohy z plynu, zkouším neurtál, podžadit, nic otáčky stále nahoře, řev jako kráva.
Najednou rána, otáčky padnou, smrad spáleniny a motor naprosto nereaguje. Diagnoza servisu - poškozené turbo, které začalo sát olej z vany, tak dlouho dokud nevysálo všechen a tak došlo z zadření motoru. Olej byl všude jen v motoru ne. Pokud by se někomu toto stalo, je prý jediná možnost, co nejrychleji zbrzdit jak to jde a chcípnout motor, což tlačítkem v této situaci nešlo takže brutálně přes rychlost.
Nepíšu tak podrobně jak to kamarád vyprávěl, ale podstatné jsem snad napsal, setkal se stím někdo?

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  _Mickey_ Sun Apr 08, 2012 7:12 am

Jo setkal. Nastesti taky jen z doslechu. Kamos na dalnici v Chorvatsku, nastesti uz cestou domu. Bylo to u VW Caravelle (nebo jak se to pise) a nastesti se mu povedlo motor zastavit pres rychlost. Takze to odneslo jenom turbo.
Mno odtah do CR 25000 Kc a nejakych 14 hodin cekani na nej na dalnici ale nic moc.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  svar Sun Apr 08, 2012 11:24 am

Vím to od kolegy stejne akorát mu šla ojnice na výlet pres blok. Blok jsem viděl na vlastni oko a moc hezky pohled to nebyl, ale zase mel jaris vanu, když ji potřeboval, takže taky nějaký pozitiva. Turbo je mazaný z mazaci soustavy, takze kdyz pustí, olej jde do sani, tam si natahuje a jede i bez naty, hlavně ze něco ve válci hori
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  Pule Mon Apr 09, 2012 3:12 pm

Jo, stalo se mi to taky u Renault Mastera dodávky, novej, najeto 30 tisíc. Stalo se mi to při návratu z Itálie s naloženým autem, hned za Plzní, jak je ten dlouhej padák přes most a pak zase dlouze nahoru zleva kolem Benziny (myslím). Auto nejdřív přestalo na konci toho kopce táhnout, stihnul sem ještě uhnout k benzině a zastavit na parkovišti. Zavolal sem do firmy, že auto netáhne a že se mi s tím nechce jezdit dál, aby se něco víc neposralo. Odpověď z firmy: jsi 30 km od Prahy, zkus dojet. Ok říkám, bylo mi dvacet a s něčím podobným sem se do té doby nesetkal.
Ujel sem 2 kiláky a auto přestalo reagovat na plyn úplně, zastavil sem u krajnice a v momentě, kdy sem šahal po zapalování,že vypnu motor, se to stalo. Otáčky motoru vyletěly do nevídaných výšin, cca jestli dobře pamatuji 4,5 tisíc, přičemž max. provozní byly 3,8-4 tisíce. Rychlost se mi tam už vrazit nepodařilo. Vytáhl sem klíčky ze zapalování, nic, otevřel sem haubnu, vyškubnul kábly z baterky, nic. Nezbývalo, mi než se na tu zkázu dívat. Upřímně sem myslel, že auto shoří, podle množství kouře a šílenýho řevu motoru. Provozní náplň oleje je u tohodle auta myslím 8 litrů, který motor spálil zhruba za 2 minuty. Kouř, který šel z výfuku vytvořil na dálnici neprodyšnou stěnu 50 metrů před i za autem, která v obou směrech komplet zastavila provoz od i na Prahu, jelikož se řidiči bály do toho mlíka vjet.
Zhruba po těch dvou minutách začaly otáčky postupně klesat, až se motor postupně úplně zastavil.
Konečný verdikt: turbo v háji, odtah a oprava v renaultu 50 tisíc, nutno podotknout, že jako zázrakem vydržely řemeny a motor se nazadřel ani nepotkal. Celé to peklo odneslo skutečně jen to turbo a dva propálené ventily.
Závěr: už to nechci nikdy zažít pale
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  svar Mon Apr 09, 2012 4:10 pm

Po takové závadě je nejlepší celý sání vyčistit včetně chladiče vzduchu. Jinak reakce motoru po nastartování je stejná. Vyletí do otáček a nejde zastavit
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  maky Mon Apr 09, 2012 5:47 pm

Je to děsivé čtení a plyne z něj poučení!!!!!! Motor s turbem nikdy nesmí běžet bez kvaltu, aby šel zastavit přes brzdu ( v otáčkách tam kvalt nikdo nedostane...)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  Jirin_CZ Mon Apr 09, 2012 5:55 pm

A prave z techto duvodu jsem si dneska cvicne vycistil cele sani vc. mezichladice cerstveho vzduchu a jeste EGR a i turbo bylo venku... Very Happy Very Happy A to jsem zacal jen vymenou oleje... Very Happy
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  maky Mon Apr 09, 2012 6:07 pm

To se ti to machruje, když seš hubenej, mrňavej a všude se protáhneš... co jááá, mám co dělat abych se s tím svým pupkem protáh dveřma!!!ale jak stále dokola píšu šikulka a pilnej....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  svar Mon Apr 09, 2012 6:10 pm

Asi nemrskal nebo se nezmrskal poctivě. Jinak by na takový srandičky neměl náladu Jak odešlo turbo a smím motor 388709
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jak odešlo turbo a smím motor Empty Re: Jak odešlo turbo a smím motor

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» turbo
» turbo
» turbo

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru