Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twingo a brzdy

4 posters

Goto down

Twingo a brzdy Empty Twingo a brzdy

Příspěvek  Popenec Tue Apr 17, 2012 4:17 pm

Pánové,

jelikož se to netýká Scenicu, tak to hodím sem.

Potřebuji opět radu. Koupil jsem nové desky na Twingo. Ty staré se po překontrolování v podstatě úplně rozpadly (jedna se odlepila od toho železa a druhá je úplně popraskaná)

O co jde. Na obou kolech jsou obě vnitřní desky sjeté jen z 3/4 tzn, že vrch je sjetý dobře, ale spodek desky je vydřený více než vrch. Tím pádem je kotouč z 3/4 sjetý dobře, ale směrem k náboji kola je takový hrb. A co to znamená... Když přiložím novou desku z vnější strany na kotouč, tak ta deska sedí, pokud dám novou desku z vnitřní strany, tak deska nedosedá celou plochou na kotouč, ale jen kouskem a to ještě pouze nahoře na kotouči, protože směrem k náboji je ten hrb. Nevím, jestli ten popis dává nějaký smysl.

Každopádně kdo to pochopí, tak by mi mohl říct co s tím? Nové desky tam dát nemůžu, protože by desky z těch vnitřních stran v podstatě vůbec nebrzdily. Mám koupit nové kotouče? Nebo se ten kotouč dá stáhnout na soustruhu, aby byl sjetý rovnoměrně?

Popenec

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  svar Tue Apr 17, 2012 4:47 pm

Najdi si, jaká nejmenší šířka kotouče je povolená a dá se stáhnout, pokud vyjde do rozměru. Podle toho popisu se obávám, že už by z toho zůstaly akorát žiletky, tak bude lepší koupit nový kotouče. Než namontuješ nový desky, tak zkontroluj vedení třmenu, jestli chodí volně. Toto bývají příznaky zadřených vodítek
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  Lazak Tue Apr 17, 2012 4:51 pm

Kup nové kotouče, na twingo to bude za pár kaček, nedáš si v sobotu pivo a budeš mít kotouče Twingo a brzdy 38652 Twingo a brzdy 38652 Twingo a brzdy 38652

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  Popenec Tue Apr 17, 2012 4:57 pm

Vedení třmenu jestli chodí rovně. Třmen je to, co se odklopí a tím si uvolním ty desky? Jestli je to ono, tak to chodí dobře. Ale kdyby to po té tyčce nechodilo, tak to stačí jen namazat, nebo co s tím mám pak dělat?

Jinak ty staré desky nešly ani pomalu sundat, protože na tom kotouči byly úplně přilepené. Už i pískaly během jízdy, trotože se neodlepovaly od kotouče. Ta vodítka, co se po nich ty desky mají hýbat byla úplně zarezlá, tak si myslím, že to byla příčina toho nesouměrného opotřebení. Ale nevím, jestli je to možné.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  Popenec Tue Apr 17, 2012 5:06 pm

Jasně, jeden kotouč stojí 450kč, ale moc se mi do toho starocha strkat nechce, no. Ale nakonec mi nic stejně nezbyde, protože nemám nikoho, kdo by mi ten kotouč stáhl :-( Sakra...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  svar Tue Apr 17, 2012 5:22 pm

Ano, vodítko je to, na čem se to odklápí, pro jistotu stáhni prachovku a zlehka to namaž. Vedení desek stačí přetáhnout smirkem a hotovo. Jestli je Ti milý život Tvé milé, tak to do toho auta vraz, přece jenom jsou to brzdy. Ta nesouměrnost je taky tím, jak auto jezdí nebo spíš nejezdí. Kotouče oreznou a pak strhávají nepravidelně obložení a pak taky materiál kotoučů......
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  svar Tue Apr 17, 2012 5:32 pm

Popenec napsal:Jasně, jeden kotouč stojí 450kč, ale moc se mi do toho starocha strkat nechce, no. Ale nakonec mi nic stejně nezbyde, protože nemám nikoho, kdo by mi ten kotouč stáhl :-( Sakra...
Tak je dovez, ty žiletky z toho vyrobíme lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  sali Tue Apr 17, 2012 6:47 pm

Při dnešních cenách benzínu ho ta cesta vyjde stejně co nové kotouče Laughing
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Twingo a brzdy Empty Re: Twingo a brzdy

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru