Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

elektronika

+5
budulajs
muza
R-ježek
Jirin_CZ
maros
9 posters

Goto down

elektronika Empty elektronika

Příspěvek  maros Thu May 03, 2012 4:56 pm

zdravim vas pani. mam RENAULT MEGANE SCENIC ||.R.V 2003-04.mam problem a ak viete prosim o radu.neviem nastartovat a vyskusal som uz skoro vsetko co sa tyka mojich schopnosti.zacalo to konektorom v poistkovej skrinke.skusal som skoro vsetko. no nic.vymenil som aj konektor.viete niekto co s tym?

maros

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 03. 05. 12

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  Jirin_CZ Thu May 03, 2012 8:27 pm

Zkus to trosku upresnit a vic rozepsat.... Tohle zni jako "mam problem co s nim".. Musis napsat treba co mas za motor apod...
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  R-ježek Thu May 03, 2012 8:29 pm

maros napsal:zdravim vas pani. mam RENAULT MEGANE SCENIC ||.R.V 2003-04.mam problem a ak viete prosim o radu.neviem nastartovat a vyskusal som uz skoro vsetko co sa tyka mojich schopnosti.zacalo to konektorom v poistkovej skrinke.skusal som skoro vsetko. no nic.vymenil som aj konektor.viete niekto co s tym?

Ahoj Maros, píše něco display nebo vůbec nic? Je náznak protočení nebo nic? Nějaké průvodní jevy kromě toho že nejde nastartovat? Co baterie? Nedávno mi odešel článek v baterii a auto hlásilo chybu v zámku volantu místo aby nahlásilo vadu baterie. Nepozná se to jinak než baterka ven a zkusit novou. Při špatné baterii nepomůže ani startování přes kabely. Tuto zkušenost jsem získal nedávno, když jsem se chystal s rodinkou na víkend, před naložením věcí do auta jsem pomocí komresoru do zásuvky dofukoval kola při nastartovaném motoru a po dofoukání, zastavení motoru a naložení bagáže do auta zmáčknu startčudl a nic. Prostě nic. jen pazvuk z palubní desky a nápisy všeho druhu. Už jsem se chystal na odtah ale ještě jsem zavolal starému mazákovi mechanikovi a naštěstí měl pravdu. Odešel článek v baterii a počítač to nemohl poznat. Místo toho oznamoval všechno možné. Snad to pomůže a držím palce. Jo a auto šlo i s tou špatnou baterií zamykat centrálem. Takže se to tváří normálně. Zkus změřit napětí na baterii a pokud je pod 12V určitě je K.O. Já tehdy naměřil nějakých 10,2V. Normálně je to víc než 12V a jestli se neoživý ani při kabelech druhého auta, tak je to ono.
A co karta? je baterka v kartě OK?
Držím palce, Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  muza Sat Jun 09, 2012 12:51 pm

Asi mám stejný problém jako maros. Mám RGS, rv 2003, 1,9 dci.
Chtěl jsem nastartovat, ale displej se vůbec nerozsvítil. Ozývá se jen cvakání za palubní deskou. Odpojil jsem baterku, po zapojení se displej chytil, vše svítilo jak má, ale když jsem zkusil nastartovat zase zhasl a nic. Klakson, stěrače, světla, vnitřní osvětlení a centrál fungují normálně. Zrcátka, okna a roční brzda ani ťuk. Rádio svítí asi tak 10 vteřin, nestihnu zadat kód, a pak zase tma! Když během těchto 10 vteřin zkusím nastartovat, na displeji se rozsvítí vše co má svítit, pak to zhasne a zase jen cvakání. Ještě mi to zvukově hlásí, že nemám zataženou brzdu a abych vytáhl kartu ze slotu.
Neví někdo co by to mohlo být? Elektrikář je volnej až v pondělí, ale to bych potřeboval už jezdit.

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  budulajs Sat Jun 09, 2012 1:02 pm

myslím že by pomohlo kdyby maros napsal jak se mu to podařilo vyřešit. Ono napsat na forum: ,,Pomoc! Ono to nefunguje ! ,, je sice dobré ale zase až tam moc by se nestalo kdyby ti z nás co se jim podaří problém vyřešit se s ostatními podělili o zkušenosti.
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  hudy Mon Jun 11, 2012 10:43 pm

Jestli ti to dělá toto (pusť si i zvuk): http://www.stream.cz/uservideo/482452-grand-scenic-startuje , tak pomůže vyměnit baterku, i přesto že spousta věcí svítí a funguje tak jak má
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  muza Tue Jun 12, 2012 7:40 am

To je přesný. I ty stěrače. Akorát po stisknutí start tlačítka displej zhasne úplně!
Zkusím tu baterku...

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  R-ježek Tue Jun 12, 2012 6:43 pm

muza napsal:To je přesný. I ty stěrače. Akorát po stisknutí start tlačítka displej zhasne úplně!
Zkusím tu baterku...
Já to psal o pár řečí výše, tak to zkuste a uvidíte.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  muza Wed Jun 13, 2012 9:32 am

Díky za rady!
Byla to baterka. Teď ještě zjistit co ji vybilo...

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  maky Wed Jun 13, 2012 10:46 am

Too muza, žeby stáří, podívej se na rok výroby a mám dojem, že bude stejně stará jako autíčko, v tom případě jí pěkně polib a vystroj důstojný pohřeb..... dyť jí je určitě 9 let!!!!! ( životnost baterie 3 - 5 let!!!)
Rada pro ostatní, když ti baterka přestává točit motorem pozvolna, každý den o něco pomaleji... je to dobíjení!!!
když motor přestane točit ráno, přesto, že jsi včera normálně nastartoval a přijel v poho domů, nebo k šopu a pak ani prd!!! tak je baterie v baterčím nebíčku!!!!! Snadno a rychle se dá změřit zátěžovým ampérmetrem....( je v každé slušné autodílně), netřeba hledat závadu kde není!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  muza Wed Jun 13, 2012 8:34 pm

Baterka je stará (nová) rok a půl...

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  maky Thu Jun 14, 2012 4:49 am

Zdar muzo, tak změřit zátěžákem baterii, dobíjení na autě a v případě, že je dobíjení v poho, tak reklamovat baterii u prodejce!! Někdy se vlůoudí chybička a odejde článek v baterii a to je ta náhlá smrt baterky...ta se jeví jako normál nabitá, ale při změřeni v zátěži se ten vadný článek okamžitě vybije a nepřevádí proud.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  muza Thu Jun 14, 2012 6:13 pm

Baterii jsem nechal změřit a je v pořádku. Dobíjení taky ok (alternátor jsem nechal vyměnit asi před rokem). Pak mi změřili odběr při odpojené baterii a to je taky v pořádku.
Napadlo mě, jestli synek nenechal zapnuté osvětlení interiéru...
Každopádně pokud se to bude opakovat, tak ji vyreklamuju.

muza

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 20. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  svar Thu Jun 14, 2012 7:20 pm

Osvětlení interieru mi synek taky občas nechá zaplý, ale chytrý autíčko si ho samo vypne asi po 10 minutách. Takže chybu bych hledal v baterce
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  Krcko Thu Mar 05, 2015 6:36 pm

hudy napsal:Jestli ti to dělá toto (pusť si i zvuk): http://www.stream.cz/uservideo/482452-grand-scenic-startuje , tak pomůže vyměnit baterku, i přesto že spousta věcí svítí a funguje tak jak má

Mne to delá počas jízdy náhodile. Rozsvítia se všechny kontrolky na palubovke, vypíše minimalne 3 chyby (zavada parkovací brzdy, zavada volantu, airbagu ...) palubka neustale pípa a spustia sa mi samovolne sterače. Tlačitko start/stop nefunguje. Muže to být baterkou?

Krcko

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 28. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

elektronika Empty Re: elektronika

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru