Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jdu do Granda

4 posters

Goto down

Jdu do Granda Empty Jdu do Granda

Příspěvek  Jara Fri Jan 16, 2009 12:46 pm

Zdarec všichni,nedávno jsem zjistil,že grand má 7 sedaček a tak jsme s manžou upustili od zafiry a po konzultaci s kamošem z Renaultu jdu do benzínu,prý ty nafty rencek moc neovládá a ani já nemám s naftou žádné zkušenosti-Fiat croma 2.0 ie,brava 1.6 /16.Protože jsem vyučený automechanik,tak jsem si při opravách vystačil sám i když to chtělo někdy sehnat patřičný přípravek-třeba na nastavení rozvodů.Na nafťáka prostě nejsem připraven.Před měsícem jsem sledoval Zafiry okolo 130 000,- rv 2000,a teď co šly ceny tak razantně dolů se dívám po grandu,který je o 5 let mladší a ten design Shocked Jen v benzínu se jich zas tolik neprodává.Jak něco seženu dám vědět a určo podiskutujeme o kladech a záporech.

Jara

Poeet p?íspivku : 2
Age : 44
Registration date : 16. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Jdu do Granda Empty Re: Jdu do Granda

Příspěvek  medabeda Sat Jan 17, 2009 8:46 am

Přeji dobrou ruku ve výběru a nezapomeň si ještě před zakoupením z Ranault Databaze(u každého zastoupení)Podle VIN dohledat historii bounce tj. opravy, servis a při kolika Km co děláno cheers .
Mě se to Oplatilo a hlavně jsem dohledal co bylo a že ujeté Km mám OK affraid
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Jdu do Granda Empty Re: Jdu do Granda

Příspěvek  Frodo Sun Jan 18, 2009 7:41 pm

Asi bych oponoval tvému kamarádovi - myslím si, že nové motory se vstřikováním common rail jsou na špičkové úrovni! Jezdil jsem čtyři roky s Meganem 1.5 Dci, 60 kW a bez jediného problému. Svižný, výkon v nízkých otáčkách, vysoký kroutící moment. Dlouhodobá spotřeba 4,6 l.
Po výměně za Granda mám 1,5 Dci 78 kW, je silnější, ale Grand je těžší, tak to vyjde asi na stejno. Spotřebu mám asi o litr vyšší - 5,6. Obrovsky mi vyhovuje průběh točivého momentu, řadíš v pohodě při 2300 ot, motor pobroukává a i na šestku je schopen rychle zaakcelerovat.
Takže můj názor - dieselu se neboj, je to snad jediná věc (motory) co Renault dělá slušně Laughing (alespoň k něčemu je ta F1 dobrá!)
Přeji dobrou ruku při výběru a pak se ozvi.
P.S.
Před Renaultem jsem jezdil s Oplem a vím, že o jejich dízlech se říkalo to nejhorší... Takže těžko říct.
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Jdu do Granda Empty Re: Jdu do Granda

Příspěvek  xxmirek Mon Jan 19, 2009 8:08 pm

Ahoj budoucí kolego,
přikláním se ke stejnému názoru jako kolega. Měl jsem Scenica I v naftě, nyní mám Scenica II, rovněž v naftovém provedení. Myslím si, že dieselové motory jsou opravdu velice povedené. Nejen spotřeba, je to co se mi velice líbí, ale i ten grandiózní zátah motoru již v nízkých otáčkách. No a potom při jízdě po dálnici, zařazený 6-tý rychlostí stupeň na tachometru cca 140 a motor neslyšíš. To je potom ale cestování.Vím, že budeš namítat že i benzinová verze je dobře odhlučněna, ale určitě bude u nafty nižší spotřeba. Je to ale na Tvém zvážení jako verzi si vybereš, určitě ale neprohloupíš, pokud Scenica koupíš. Takže i já Ti přeji šťastnou volbu. Jak jej budeš mít, šupni nám sem na fórum pár foteček ať se můžeme pokochat.
P.S. nenechej nás dlouho čekat ......... affraid affraid affraid

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Jdu do Granda Empty Re: Jdu do Granda

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru