Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

horny silentblok motora

+21
petr novy
Kopy
mrarek
moucha tse-tse
Petarda
R-ježek
kacenkat72
sali
Popenec
maky
PRADedaR
JirkaCH
ScenicNoir
ravyk
ppeto
budulajs
MacaC
mkb
dubacisko
svar
kris
25 posters

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

horny silentblok motora Empty horny silentblok motora

Příspěvek  kris Mon Apr 22, 2013 6:46 am

Ahojte,
Chystám sa vymenit horny silentblok motora.Ak som správne pochopil,tak treba podlozit aj motor.Moja otázka je,ak demontujem drziak motoru ,treba este zvlást nieco podlozit ? Alebo viem ten silentblok vytiahnút aj bez demontáži drziaka mot.? Chystám sa kúpit za dobru cenu okolo 40euri silentblok motora zn.BIRTH..je to ok značka ??

Za Vase odpovede vopred dakujem ! Laughing

Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Mon Apr 22, 2013 10:00 am

Podložit motor, nejlepší asi zvedákem, aby se dal pozdvihnout. Sundat i držákem na motoru, rozdělat, vyměnit, složit, namontovat. Zhruba si poznač, kde byl starý a do toho místa dej i nový.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  dubacisko Wed Apr 24, 2013 6:08 am

Ahoj, prosím, kde sa da kupiť za 40€ ? ja som našiel FEBI za 190€ a original v Renaulte za 140€.
Dakujem
dubacisko
dubacisko

Poeet p?íspivku : 25
Age : 50
Location : Hlohovec
Registration date : 20. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty horny silentblok motora

Příspěvek  kris Wed Apr 24, 2013 7:05 am


kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  dubacisko Thu Apr 25, 2013 5:38 am

Ďakujem,

mám otázku: Ako si zistil, že ho treba vymeniť? Ja si tiež myslím, že mi ho treba vymeniť, ale nie som si istý. (Trasenie karosérie, trasenie ľavého stierača, prenos vibrácií do karosérie a do volantu, hluk v kabíne od cca 1500 - 1800 otáčok, pri jazde cítim pri vhupnutí do nerovnosti na ceste ako keby sa motor oprel o karosériu a také zavibrovanie karosérie.
dubacisko
dubacisko

Poeet p?íspivku : 25
Age : 50
Location : Hlohovec
Registration date : 20. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Thu Apr 25, 2013 5:52 am

Ahoj,
Presne tak ,vybruje mi pravy stierač aj pri jazde,a ked stojím troska šikmo tak mi viac trase autom (Cítim to v karosérii troska aj na sedačke....)Mám poctivých 130 000 km,tak je cas vymeny.Zatial som strčil medzi spáru kovového rámu a gumy silentbloku tvrdú gumu (mám tam dost velku medzeru,skoro tam vopchám malíček..),tak tie vybrácie sú miernejšie.Vcera dosiel novy silentblok,tak v sobotu sa ide meniť....
Podla mna, ak cítis pri nerovnostiach tiez posun motora,tak môzes mat nacatí aj dolny silentblok (také okuliare).Kukni pod motor a uvidíš...

Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  dubacisko Thu Apr 25, 2013 6:12 am

Dolný - okuliare som menil minulý rok. Tiež tam vopchám malíček. Mám 125000km ale či poctivých, to neviem. Daj potom vedieť aké je to po výmene a aký silentblok si kúpil.
Ďakujem
dubacisko
dubacisko

Poeet p?íspivku : 25
Age : 50
Location : Hlohovec
Registration date : 20. 06. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Mon Apr 29, 2013 5:24 am

Tak som absolvoval výmenu horného silentbl.motora.Vsetko islo ako po masle az dovtedy, kým som nemusel zacat vyberat stary silentblok.Rúra klímy zavadzala,"hral" som sa stým pol hodinu aj s pomocou druhej osoby, kým sme to vedeli neako vytiahnúť.Museli sme potlacit kúsok aj rozvodový remen,nasilu troska prizdvihnúť ruru klímy, aby to slo von. Crying or Very sad Az potom ,ked sme chceli nahodit druhy silentblok sme zbadali ,ze sa to skladá z dvoch castí,ktory sa dá rozobrat.Cize ten vrhny diel (rám) sa dá oddelit a potom sa vlozí najprv spodok a na to vrh.. cheers Dalsi problém nastal ked sme nahadzovali drziak motora.Kedze som mal blok motora polozeni na tehlách ,tak sa to neako posunulo o pár mm,na jednu stranu a uz sroby nesli presne do dier.Museli sme zas dvaja pasovat(jeden troska posúval motor a druhy sroboval).Aj tak to bolo troska krivé,tak sme museli aj rezat závit... Embarassed No nakoniec uz slo vsetko napasovat,nastartoval som motor a subjektívny pocit na základnych otáckach je taky,ze sa moc nic nezmenilo.Ale !! Akonáhle vypnem motor tak to nezatrase a pocas jazdy nehučí až tak motor,hlavne ked podriadujem.Zatial som s tým najazdil iba 15 km,tak uvidíme neskor ,ked sa to troska este usadí.Chem pripomenuť,že predtým mi to vybrovalo hlavne pocas jazdy ,cítil som to vo volante a hucalo pri podriadeny...Teraz je to lepsie..Stierac mi vybruje troska,tak asi bude uvolnení... Question Kupoval som tento :http://www.autosuciastky.com/produkt/2501/ulozenie-motora-birth-51140-prava
Pozor neni označený so zeleným pasikom,ale je to ten na 1,9dci 88kw. Very Happy



Scenic II 1,9 dci 88kw 2003


kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  mkb Tue May 07, 2013 1:48 pm

Dnes jsem dal auto do servisu (jako každý rok touto dobou, vyměnit olej, nějaké ty filtry, zkontrolovat brzdy a opravit kde co...) A mimo jiné vyměnit horní silentblok. Měl jsem také již nějaký čas zde popisované problémy. Stál 2484,-Kč + DPH. (údaj z faktury) no a nějaká ta práce.
Výsledek. Měl jsem to udělat již před 2 roky.!!
Na zvlněné silnici zmizelo takové to zahučení při průjezdu dolíkem, zmizelo brnění volantu a pedálů v určitých otáčkách a znatelně se snížil hluk v interiéru. (zhruba o 2 stupně hlasitosti rádia). To jsou první dojmy cestou ze servisu (cca 35km). Časem dodám další info.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Fri Jul 05, 2013 2:50 pm

Tiez sa mi strihnul srob na silentbloku..Viete mi poradit aky je tam rozmer..stalo sa to na ceste do Belgicka...este ma caka cesta naspat... Crying or Very sad
Je to dost surne ,chcem to mat doma ak sa vratim za 5 dni.Popripade, kde to viem zohnat..

Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  kris Tue Jul 09, 2013 10:05 am

Tak som to dal opravit priamo do Renault Belqium,vymeneny silentblok motora,drziak motora-bol prasknuty,a srob silentbloku..
Hotove po prichode do servisu za 4-5 hod. Surprised  Cena 415 euri.. Mad Evil or Very Mad Pozor, nekupujte druhovyrobu silentbloku motora.. :?  Mne to vydrzalo iba 1000 km !!!! Vecer ma caka cesta naspat na Slovensko ( 1250 km),ale už bez hucania,trasenia, vibrovania..atd.klop-klop  Smile
p.s Až teraz som si všimol,ze mi vymazali chybu P+SERVICE ,ktorá mi svietila na palubovke už 2 roky... Smile ( mal som zodraté kotúce a vyhodilo to chybu a po vymene brzd som nechcel investovat za vymzanie chyby 20 euri.. Embarassed )
Ináč cesta domov už bez problémov,bez hluku a vibrácie...


Scenic II 1,9 dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  MacaC Tue Jul 16, 2013 4:50 pm

Tak jak koukám ,asi bych měl taky vyměnit. Po přečtení tohoto tématu jsem zaregistroval, že se mi taky klepe rameno stěrače(předtím jsem si toho nevšiml). Jen jsem při zastavení pociťoval třesení na volantu.

Nemáte někdo odkaz na ten správný kus? Případně co je lepší zajet s tím do servisu a nebo to udělat doma?
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  budulajs Mon Jul 22, 2013 2:03 pm

Dnes jsem vyměnil horní silentblok - jestli někdo uvažujete jestli vyměnit nebo nevyměnit tak doporučuji vyměnit! Motor při volnoběhu stichl,při vypnutí nezatřese autem, na zvlněné silnici zmizelo takové ,,kňourání,, a motor má stejnoměrný zvuk. Nastudoval jsem si tady jak na to (díky Svare) bylo to jednoduché a za slabé dvě hodinky hotové. Stačí zvedák na podložení motoru, desítka gola na kryt pod motorem, šestnáctka na sedm šroubů které drží siletblok a držák motoru a osmnáctka na šroub mezi silentblokem a motorem. Silentblok stál 1850,- kč vč. dopravy a je to zn.MEYLE
budulajs
budulajs

Poeet p?íspivku : 62
Location : Brno
Registration date : 22. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Tue Jul 23, 2013 12:21 pm

Jak to tak procitam, tak snad ho vymenim taky, ale nejsou lidi Laughing 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  ppeto Sun Jul 28, 2013 5:19 pm

mna to stalo 102€ v renaulte. zvukovo uplne nove auto:-)

ppeto

Poeet p?íspivku : 57
Registration date : 01. 06. 09

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Tak už nevím...

Příspěvek  ravyk Sun Aug 18, 2013 4:03 pm

Po pročtení různých zdrojů jsem dospěl k závěru, že musím na svém nově pořízeném GS vyměnit horní silentblok motoru. Vůbec mě to nepřekvapilo, protože na předešlém autě jsem dělal totéž hned po pořízení. Tam mi to pomohlo, ale na GS se téměř nic nezměnilo. Vyměnil jsem tedy i ten pod motorem a ještě je tam jeden pod převodovkou, ale na ten jsem zatím nesáhl.
Každopádně je zlepšení minimální. Největší vibrace karoserie dostává za studena při cca 1500 ot. Nejméně to pociťuji při zahřátém motoru a otáčkách kolem 1900 ot. Všechny ostatní rozsahy otáček více nebo méně přenášejí nějaké vibrace do karoserie, volantu, pedálů, stěračů, zrcátek atd. asi víte o čem mluvím. Zajímavým úkazem je i to, že při zhoupnutí auta se ty vibrace jako by částečně zesílí...
Prostě teď nevím a tápu.
Řekněte podle svých zkušeností, nepřihlásil se mi náhodou dvouhmotý setrvačník?
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Sun Aug 18, 2013 5:41 pm

Mohla by to být asi ta poslední možnost- silentblok u převodovky. Může přenášet vibrace. Pokud se zhoupne, změní zatížení a pak může být hlučnější. Blbý je, že není vidět a těžko se podíváš v jakým je stavu. Setrvačník by se ozýval při rozjezdu, chová se jak křivá lamela, cuká
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Mon Aug 19, 2013 7:11 pm

Ještě mi došlo, že při volnoběhu se ozývá lehce zvonění od spojky, když dvouhmota doslouží
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  ravyk Mon Aug 19, 2013 8:03 pm

ravyk napsal:Po pročtení různých zdrojů jsem dospěl k závěru, že musím na svém nově pořízeném GS vyměnit horní silentblok motoru. Vůbec mě to nepřekvapilo, protože na předešlém autě jsem dělal totéž hned po pořízení. Tam mi to pomohlo, ale na GS se téměř nic nezměnilo. Vyměnil jsem tedy i ten pod motorem a ještě je tam jeden pod převodovkou, ale na ten jsem zatím nesáhl.
Každopádně je zlepšení minimální. Největší vibrace karoserie dostává za studena při cca 1500 ot. Nejméně to pociťuji při zahřátém motoru a otáčkách kolem 1900 ot. Všechny ostatní rozsahy otáček více nebo méně přenášejí nějaké vibrace do karoserie, volantu, pedálů, stěračů, zrcátek atd. asi víte o čem mluvím. Zajímavým úkazem je i to, že při zhoupnutí auta se ty vibrace jako by částečně zesílí...
Prostě teď nevím a tápu.
Řekněte podle svých zkušeností, nepřihlásil se mi náhodou dvouhmotý setrvačník?
Dnes jsem byl v servise Renault ve Zlíně a popisoval jsem jim svůj problém. Jsem z toho rozpačitý, protože mi řekli několik věcí, se kterými se nějak neumím vypořádat:
1. že jezdit ve městě rychlostí cca 55 km/h s otáčkami těsně nad 1500, tedy na čtverku, je blbost (nemyslím tím intenzivní šlapání na plyn, ale jen takové lechtání na udržení rychlosti)
2. že tam vůbec nemusím mít dvouhmotu, že v roce 2006 se dávaly i jednoduché setrváky (bylo to před zavíračkou a tak neměl se už čas podívat do kompu)
3. že vyměňovat silentblok u převodovky je vyhazování peněz, že vždy je na vině horní silentblok a takže je má blbost, že jsem tam nedal originál
4. že obecně renaulťácké motory jsou hlučnější - to podle mě ale nesouvisí s vibracemi
Konkrétní posouzení závady mi udělají během týdne... ale popravdě tyto věci, co píšu mě mírně řečeno dopředu vykolejily.
Chápu, že mi nemůžou od pultu říct, co to je, ale mohli by mít snad nějaké zkušenosti.
Znáte někoho, kdo má motor 92 kW? Ten byl, zdá se, velmi málo osazovaný do Scéniků. Rád bych od něj věděl, jestli se s něčím takovým nepotýkal nebo nepotýká.
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Vyřešeno!!! Uf!!!

Příspěvek  ravyk Mon Sep 02, 2013 12:12 pm

Tak to mám konečně vyřešeno... Oddechl jsem si, neboť jsem už opravdu nevěděl, co dělat.
Co tedy bylo příčinou? Před dvěma měsíci vyměněný horní silentblok motoru. Nechal jsem to v originál servise, ať s tím udělají cokoliv, jen aby ty vibrace zmizely.
První dojem po převzetí auta byl takový, že jsem chtěl mechanikovi líbat ruce. Tři měsíce to auto mám, tři měsíce hledám řešení problémů, tři měsíce se nervuju (včetně cesty na dovolenou do Chorvatska a zpět) a oni to jako zázrakem během jednoho dne vyřeší... No, prostě jsem byl šťastný jak blecha.
Pak mi mechanik vrátil ten silentblok, který jsem tam nechal před dvěma měsíci namontovat a ukazoval, jak je měkký... Zatlačením palce jsem jej ohnul - co s ním asi udělal x-kilový motor...? Takže vlastně to byla banalita, která se mi ale vrátila jako bumerang, protože jsem použil špatně konstruovaný neoriginální díl.
Takže pro mě nová zkušenost, která mě v konečném součtu vyšla na 4 litry - a chvála Bohu za to, že ne na víc...
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Mon Sep 02, 2013 1:51 pm

Co se skrývá pod pojmem neoriginální díl, případně originální díl? Mám na mysli značku výrobce. Do renaultů se dodávají silentbloky sasic.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  ravyk Mon Sep 02, 2013 2:20 pm

svar napsal:Co se skrývá pod pojmem neoriginální díl, případně originální díl? Mám na mysli značku výrobce. Do renaultů se dodávají silentbloky sasic.
Pod pojmem neoriginální díl mám na mysli zančku Fortune Line... Originální díl je ten, který objednávají v originálním servise...
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Mon Sep 02, 2013 2:31 pm

Servis dodává jaké značky? Když je udává jako originální?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  svar Thu Nov 21, 2013 8:09 am

Mám za sebou dlouho odkládanou výměnu pravého silentbloku. A je to poznat. Už si při volnoběhu nepřekousnu jazyk Very Happy .
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  ScenicNoir Thu Nov 21, 2013 9:40 am

svar napsal:Mám za sebou dlouho odkládanou výměnu pravého silentbloku.
Taky se na to chystám. Je to ten silentblok nahoře pod kapotou, na straně spolujezdce, překrytý takovým kovovým můstkem ?
Mohl bys prosím napsat, který jsi použil (výrobce, číslo, nejlépe rovnou odkaz kde jsi ho koupil) ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

horny silentblok motora Empty Re: horny silentblok motora

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru