Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nesepne kompresor

+3
Lazak
svar
alda
7 posters

Goto down

nesepne kompresor Empty nesepne kompresor

Příspěvek  alda Wed May 29, 2013 6:13 pm

Zdravim chlapi mám problém s kompresorem klimy , nespíná akdyž jsem změřil napětí konektoru tak je tam pouze 2,5V co stím

alda

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  svar Wed May 29, 2013 6:21 pm

Už se to tu někde řešilo. Zkus ji nechat zkontrolovat, jak je naplněná
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  alda Wed May 29, 2013 6:23 pm

řešilo se tu že byl uplně mrtvy ale mne zeráží že napětí sepne ale jen 2,5 misto 12

alda

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  Lazak Wed May 29, 2013 7:40 pm

Nesepne, protože tam máš málo chladiva, tím pádem nesepne, protože by se mohl zadřít. Nech doplnit chladivo a bude sepínat jak divý. Teď tam nenaměříš nic, je to ochrana.

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  alda Wed May 29, 2013 7:45 pm

pravě že jsem naměříl klima byla dnes naplněna a kdyz zapnu AC tak z 0V skočí na 2,5V

alda

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  alda Wed May 29, 2013 7:46 pm

je to 2007 r.v. a podle schema je tam spínací jednotka pomoci tranzistoru

alda

Poeet p?íspivku : 5
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty .

Příspěvek  lenin2001 Thu Jun 27, 2013 7:07 pm

4 alda
To by mne zajímalo, jak si nakonec s tím kompresorem dopadl. Protože jsem na tom úplně stejně. Dal jsem klimu na kontrolu s tím, že nějak málo chladí. Doplněno 200g média, ale...nejede kompresor. Elektrikář změřil co se dalo, dráty a kabely v pořádku, ale na kompresor jde pouze 2.5V a ten se tím pádem nezapne.
Přitom jinak vše na klimatizaci v cajku, nikde žádný únik, trubky těsní jak mají.

Do autor.servisu se mi s tím nechce. Dneska elektrikář nebyl, ale zítra bude auto připravené k odvezení ve stavu opraveno neopraveno.
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  berko Fri Jun 28, 2013 4:26 pm

když je malo chladiva tak se kompresor vypne a musi se stim na odblokovani do servisu nebo tam kde maji origoš diagnostiku...ale at to nehledaji v klimatizaci ale je to v sekci motor,uděla si to takovej malej okruh a prostě to nejede,jnak bylo mě doporučeno pouštět klima i v zimě ,topit stim...kdo vam naposled kontroloval napouštěci ventilek u klimatizace,doporučuji vyměnit..odblokovani mne stalo 182kč v renault servisu
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  Koci Sat Jun 29, 2013 5:04 am

Zdar hoši měl jsem málo chladiva, doplnil ho. A kompresor nesepnul (měl jsem podezření, že je opět vadný čidlo tlaku) tak jsem za chodu (myslím u řidiče tlačítkem AUTO zapnutá aut. klima) odpojil kablík od čidla: kompresor se spustil, ihned jsem kablík zastrčil zpět do čidla a tady je výsledek Very Happy chladí cheers 

klikni si na odkaz
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  lenin2001 Sun Jun 30, 2013 11:08 am

No já odpojit i to čidlo, nebo spínač či vypínač klimi jak to někde popisují, a nic. Klima jede jak lokomotiva, ale fouká než teplý vzduch a kompresor nic. Nicméně spínač jsem nakonec vyndal a zjistil, že přestože to má být kovový váleček, ten můj "kousek"  se poo obvodu ve spodní části směrem k matce rozšiřuje, což mi přijde divné,va myslím, že bude death. Čidlo je Bitron, číslo na něm 8200 279 259 a začínám mít podezření, jestli tam je vůbec to, které tam patří.

Zítra písnu víc, pokračuje anabáze "zprovoznění klimatizace".
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  pokemon1 Sun Jun 30, 2013 3:36 pm

Koci napsal:Zdar hoši měl jsem málo chladiva, doplnil ho. A kompresor nesepnul (měl jsem podezření, že je opět vadný čidlo tlaku) tak jsem za chodu (myslím u řidiče tlačítkem AUTO zapnutá aut. klima) odpojil kablík od čidla: kompresor se spustil, ihned jsem kablík zastrčil zpět do čidla a tady je výsledek Very Happy chladí cheers 

klikni si na odkaz
Si děláš srandu,že ti takhle namrzly trubky?
Ja když pustím klimu,tak jsou jenom studený a orosený.
Chladivo jsem doplňoval nekdy v březnu hned po koupi.Byla úplně prázdná,tak možná je tam někde skulinka kde to uniká,ale teď v těch vedrech to chladilo pěkně,tak nevím.
pokemon1
pokemon1

Poeet p?íspivku : 38
Age : 44
Location : Kladruby
Registration date : 08. 03. 13

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  Koci Mon Jul 01, 2013 5:21 am

srandu si nedělám! Vydrží to tak minutu po vypnutí motoru, tak se také hned podívej....


Lenine2001! píšeš: Čidlo je Bitron, číslo na něm 8200 279 259 a začínám mít podezření, jestli tam je vůbec to, které tam patří.
myslím že je to samé viz. ruské renaultforum.... http://www.megane-club.ru/forum/lofiversion/index.php/t39812.html
a takhle vypadá to čidlo na mém autě: klikni si na odkaz :-)
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty .

Příspěvek  lenin2001 Tue Jul 02, 2013 2:52 pm

Je to úplně to samé co mám já. Tedy podle čísla a tvaru. Jen to moje není v té části k matce váleček ale hruštička, jak jsem psal.
To tvé čidlo je jak nové, to mé bylo jako by bylo z roku raz dva.
Někde jsem na foru vyčetl, že na 1 a 2 pinu čidla by měl být odpor. Tak jsem vzal zkoušečku a odpor je aspoň u mého čidla na každém pinu, resp. mezi propojením každého z pinů.
Nakonec jsem čidlo objednal nové za bratru 1263 kaček, vyměním, nechám opět překontrolovat tlak a obsah klimi a budu řešit co dál. Jinak mezi čidlem a trubkou je O kroužek, který se povolením čidla komplet rozpadl.
Tož tak.
Ave
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  lenin2001 Sat Jul 06, 2013 3:40 pm

Záhada Bermudského trojúhelníku  objasněna...takže  poté, co jsem si domů přinesl nové čidlo za bratru 1.269,--Kč jsem s kolegou koprdou navštívil servis Renault ve snad bláhové naději, že bych u nich mohl sehnat těsnění pod čidlo. Ani jsem nebyl moc překvapený či zklamaný, když mi bylo řečeno, že samotný kroužek-těsnění se neprodává, pouze jako celek s čidlem za bratru 3.600,--Kč vč. DPH. Věřte mi, odcházeli jsme ze servisu s úsměvem na rtech a ještě ten den jsem koupil O kroužek v počtu 3kusy za 5,--Kč v prodejně Triker.
Dneska ráno jsem nejprve na všech třech pinech čidla jak starého tak nového změřil odpor. Měl být pouze mezi dvěma piny, já měl mezi třemi.  Takže za použití klíče č. 14 jsem  čidlo namontoval. Je pravdou, že člověk nepozná,  jestli je dobře dotažené, takže to budu řešit během týdne, až dám klimu překontrolovat na těsnost a doplnit, pokud bude třeba. Nastartováno, klima nastavena na +15 celsia a .... kompresor se rozjel a opět chladíme. Preventivně jsem zahýbal i teplotou, jestli kompresor reaguje, a reaguje!!!

Takže pokud se do toho někdo pustí, stačí sundat plastový dekl pod motorem, otázka 5 minut, ale je lepší auto na straně spolujezdce hodit na hever. Poté stačí klíč č. 14, prostrčit ruku  k čidlu, to je sice skrz nárazník vidět, ale demontovat jej se mi nechtělo. Výměna samotného čidla otázka cca. 10 minut když se s tím člověk loudá.

Tož tak, všem příjemné léto :-)

Tak dnes provedeno překontrolování klimatizace, doplněno 200g, zaplaceno. 1.000,--Kč

Všem krásné léto
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

nesepne kompresor Empty Re: nesepne kompresor

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru