Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"CHECK INJECTION"

+23
petr novy
udatni
jirik_h
F_L_Y
tatranka
ivangs
Pajin
_Mickey_
berko
palladin
stevpp
maky
vendelin
bambinot
svar
Vranik
hudy
Koci
xxmirek
medabeda
mildaus
Lazak
jaris
27 posters

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty během půl roku odešel již druhý , originální díl renault NKG žhavící svíčka. Reklamace vždy uznána.

Příspěvek  petr novy Thu Sep 22, 2016 9:14 am

petr novy napsal:...je to tak..druhý zprava umřel..reklamace uznaná..
...tak během půl roku odešel již druhý , originální díl renault NKG žhavící svíčka. Reklamace vždy uznána.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty check injection

Příspěvek  martin_novotny Mon Oct 31, 2016 3:32 pm

Tak jsem si přečetl všechny teorie, co může znamenat chybové hlášení CHECK INJECTION, ale v žádném názoru jsem pořádně nezaznamenal, že je třeba nejdřív udělat diagnostiku. Do té doby je všechno jen teorie. Hlášení CHECK INJECTION může znamenat v podstatě desítky závad od netěsného výfukového potrubí, vadný EGR ventil, vadnou lambda sondu, svíčky, čidlo vačky atd. atd. V mém případě bylo hlášení doprovázeno hlučnějším motorem, auto je teď v servisu a je to nejspíš volné uložení horního rozvodového kola (jestli to reprodukuji správně). Čidlo dává nekorektní hodnoty ne kvůli tomu, že by bylo vadné, ale že ty vadné hodnoty snímá. Tak jsem zvědavý, za kolik to bude...

martin_novotny

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 24. 10. 16

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  svar Wed Nov 02, 2016 8:25 am

Ano, diagnostika je asi nejlepší řešení. Ovšem ta ukáže pouze směr, kam se vydat při hledání závady. Tady se dočteš postupy odstranění bez diagnostiky. Každý ji nemá a taky hodina diagnostiky v servisu není taktéž zadarmo....
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty check injection fabia a scenic zkušenost

Příspěvek  petr novy Wed Nov 02, 2016 12:50 pm

u fabie byl příčinou prasklý vlnovec (Chyba lambda sondy - kontrolka svítila stále) a nebo nízká účinnost katalyzátoru vlivem poškození od propálených ventilů.
u sceniku byl příčinou check injection dvakrát žhavící svíčka (teplý motor hlášku nedával) a špatně nasazený konektor  na váze vzduchu (kontrolka svítila stále)

...nebo si kup diagnostiku :-) já o tom uvažuji stále..nějakou univerzální pro Francouze a koncerny .. ten Wag sem měl..ale s Francouzem to nefunguje.


Naposledy upravil petr novy dne Sun Feb 05, 2017 4:35 pm, celkově upraveno 1 krát
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  ravyk Sun Feb 05, 2017 2:41 pm

Ahoj, tak mě taky potkala tato hláška.
Nejdřív jsem chtěl jít rovnou na žhavící svíčky, protože už několik týdnů pozoruju dlouhé starty, tak po přečtení tohoto vlákna se mi to zdálo jasné jako facka. Ale protože nevlastním takové nářadí, které by mi je umožnilo vymontovat, jal jsem se hledat servis. Tam mě přesvědčili, že moje teorie je kravina, a tak to napíchli. Výsledek? Snímač tlaku vzduchu sacího potrubí. Čili naprostá banalita i vzhledem k umístění a náročnosti práce... jen teda cena - 2 500 Kč. Zkoušeli jsme tam dát i náhradu, ale jediný originál (Bosch) fungoval.
Tož tak, tolik za mě...
ravyk
ravyk

Poeet p?íspivku : 17
Location : Zlín
Registration date : 12. 07. 13

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  nera738 Wed Feb 15, 2017 1:02 pm

No mne to vyskočili keď boli tie - 20. Bola spätná nafta na spätnej pumpe. Dal additiva a dráhu naftu na inej pumpe a je pokoj.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  miw Thu Feb 16, 2017 12:27 pm

Zdravim,
na me ta hlaska ted taky párkrát vyskočila ale po startu se uz znovu neobjevila.

U me to spis to souvisi s jinym problémem. Scenic II (1,9 dCi) před par mesici zacal "skubat", nejdriv to bylo ojedinele, třeba jednou po 50km. Ted uz to zacalo casteji, naposledy na dalnici jsem uz mel pomalu problém nekoho predjet. S cim to muze souviset? Spatne vstřiky?...třeba jen jeden?

Jinak VIF davam, ale az ted posledních par nadrzi.
Diky za radu.

miw

Poeet p?íspivku : 5
Location : Prague
Registration date : 02. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty již třetí žhavící svíčka KO - originální díl - vadná serie..vše uznáno jako reklamace

Příspěvek  petr novy Thu Feb 16, 2017 6:35 pm

již třetí žhavící svíčka KO - originální díl - vadná serie..vše uznáno jako reklamace
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  svar Fri Feb 17, 2017 11:39 am

miw napsal:Zdravim,
na me ta hlaska ted taky párkrát vyskočila ale po startu se uz znovu neobjevila.

U me to spis to souvisi s jinym problémem. Scenic II (1,9 dCi) před par mesici zacal "skubat", nejdriv to bylo ojedinele, třeba jednou po 50km. Ted uz to zacalo casteji, naposledy na dalnici jsem uz mel pomalu problém nekoho predjet. S cim to muze souviset? Spatne vstřiky?...třeba jen jeden?

Jinak VIF davam, ale az ted posledních par nadrzi.
Diky za radu.
Kdy jsi měnil palivový filtr?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  miw Fri Feb 17, 2017 3:19 pm

Filtr jsem měnil v létě. Ale už tehdy to občas škublo (nepamatuji si, jestli i před tou výměnou...zrovna jsem auto koupil, tak jsem vše měnil).
Dělá to většinou při nižších otáčkách, tak, že pak radši podřadím...
Nebo i na křižovatce při volnoběhu.

Ještě mne napadá, jestli třeba není blbě zasunutá hadička do filtru a dostává se do ní vzduch?
Dá se na diagnostice zjistit, který vstřik je případně blbý...nebo je nutný je nejdřív vymontovat a odnést přeměřit?

miw

Poeet p?íspivku : 5
Location : Prague
Registration date : 02. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  nera738 Fri Feb 17, 2017 4:14 pm

Môže to byť nafta, filter, ale aj vzduchový a váha vzduchu. Ta zvykne robiť problém.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  miw Mon Feb 20, 2017 12:49 pm

Naftu beru různě, ale problém byl "vždy"
Všechny filtry byly měněný

Dík, kouknu ještě na tu váhu vzduchu. Vadnou jde detekovat přes diagnostiku nebo je i jiný způsob?

miw

Poeet p?íspivku : 5
Location : Prague
Registration date : 02. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  nera738 Mon Feb 20, 2017 2:27 pm

Diagnostika ukáže ktorým smerom treba ísť. Mne to trhalo a ako keby na tri válce. Bol som s tým v ba v renault a za chvíľu som šiel domov. Ak si dobre pamätám tak 150 e aj s robotou a napojením.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  tatranka Fri Feb 24, 2017 10:51 am

miw napsal:Zdravim,
na me ta hlaska ted taky párkrát vyskočila ale po startu se uz znovu neobjevila.

U me to spis to souvisi s jinym problémem. Scenic II (1,9 dCi) před par mesici zacal "skubat", nejdriv to bylo ojedinele, třeba jednou po 50km. Ted uz to zacalo casteji, naposledy na dalnici jsem uz mel pomalu problém nekoho predjet. S cim to muze souviset? Spatne vstřiky?...třeba jen jeden?

Jinak VIF davam, ale az ted posledních par nadrzi.
Diky za radu.

Měl jsem stejný problém, naštěstí mám v pc diagnostiku a kabel. Byla to váha vzduchu. Ale tyto hlášky jsou takové orientační, prostě problém je v dávkování vzduchu, i když při online scanu mi opravdu ukazovala nějakou hodnotu beze změny na hodnotě otáček, zřejmě přepnutí do nouzového režimu. Váhu jsem měnil před cca 5 lety a starou jsem si nechal naštěstí. Řekl jsem si, že když se vrátím 5 let nazpět, tak to nebude horší, tenkrát mě zlobily volnoběžné otáčky. Ale při té příležitosti, když už jsem měl rozebraný celý předek, tak jsem vyndal a rozebral EGR ventil a to byl šok. Byl zarostlý tak, že určitě nemohl fungovat. Vyčistil jsem ho a namontoval nazpět. Hlášky jsem vymazal a pohoda - zatím. Tak přeji podobně jednoduchý problém. Za tu dobu , co Grandíka mám (od 2009) jsem na motoru měnil čidlo teploty vzduchu, váhu. Před týdnem mi auto začalo brumlat a netáhlo - problém byl povolené brejle na 2.vstřiku a z pod něj šly výfukové plyny do prostou motoru. Kryt víka ventilů byl pokrytý cca 3mm vrstvou sazí. Největším problémem bylo sehnat 45 torx na dotažení. A měl bych dotaz: nemá někdo sponu na vratné potrubí ze vstřiků, je to 1,5mm drát ohnutý do tvaru písmene omega. Nahradil jsem ho vlastní výrobou, ale pro jistotu bych tam měl origo. Nikde ho nemohu sehnat.
tatranka
tatranka

Poeet p?íspivku : 11
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

"CHECK INJECTION" - Stránka 4 Empty Re: "CHECK INJECTION"

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru