Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cukání motoru 1,5 dci

5 posters

Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Fri Jan 31, 2014 6:39 pm

Zdravím Vás,
mám Scenic II 1,5dci. Po hlášené závadě "chyba vstřikování" a problémy se startem bylo auto v diesel servisu. Výměna dvou vstřiků, oprava čerpadla, celková očista palivové soustavy a filtr. Po opravě se stávalo, že po cca třech km. motor někdy cuknul, někdy i vícekrát, dnes po cca 2000km se to hodně zhoršilo a cuká i při teplém motoru. Na diagnostice nic není, rozvody mají cca 4000km. Co si o tom myslíte? Vstřik? Čerpadlo? Servis na to dal rok záruku a pojedu tam znovu po několikáté, ale zajímá mě Váš názor.
Děkuji.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  svar Sat Feb 01, 2014 1:19 pm

Mohl by tam někde pobíhat vzduch v soustavě. Podívej se na hadičky
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Sat Feb 01, 2014 2:50 pm

Taky mě to napadlo. I na volnoběh to někdy zhasne jako by tomu došla nafta, ale hned to na brnk jde nahodit - mrknout v tu chvíli na hadičky nešlo (bylo to v provozu). Co mě ale zaráží, tak pokut máknu na výstup z prvního vstřiku (přepad), tak to přisaje okamžitě hromadu vzduchu (ostatní v pohodě). Po servisu jsem všechny tyto hadičky vyměnil. Nějaký čas na to si říkám "ta první se mi nezdá - asi netěsní - dám novou". Takže je tam třetí a pořád stejný. Tento vstřik údajně byl na repasu. Že by vadný kus?

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  Karlučo Fri Mar 14, 2014 9:56 am

Jak si dopadl? Vyřešeno?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  berko Fri Mar 14, 2014 1:15 pm

taky u meho granda pada nafta a nevim proč a kde 1.9 dci,už jsem obešel filtr a někdy to spadne a někdy ne,pak zase startuji na 3 krát už jsem zteho na játra
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Fri Mar 14, 2014 5:00 pm

No původně jsem chtěl napsat až to bude na 100pro, ale jak jsem tedy pokročil.
Firma která dělala servis vstřikování vše znovu prošla a tvrdí, že z její strany je vše OK. Pro jistotu jsem rozdělal a vyčistil EGR a na radu jednoho znalého servisáka nalil do nádrže asi 1.dcl dvoutaktního oleje s tím, že někdy to pomůže k promazání mechanických částí zrepasovaných vstřikovačů. Navíc užívám adetiva do nafty.
To vše jsem prováděl v době kdy ranní teploty klesaly pod -5.st a motor si občas zacukal, odpoledne teplota vyšplhala nad +5.st a vše OK.
Takže vlastně nevím čím se to odstranilo, ale nyní i při -5.st vše jede jak má
Co se týče padání nafty (po vypnutí motoru jdou stále v potrubí bubliny směrem k balonku). Oschla voda na parkovišti a v místech kde stávám se objevil mastnej flek jako prase, říkám si, že to vytekl olej z UAZu, ale pak se mrknu pod auto a celá nádrž je zadělaná od nafty.
Nyní jsem domluvený ze servisem na dotažení nádrže, příp.přetěsnění hadic k nádrži. Protože to ale nelze udělat za shora jako u každého jiného auta, musí dolů nádrž- záruční oprava. Hádám, že pak zmizí i bubliny v potrubí.

No ale dívám se do servisního manuálu a na nádrž se dostat dá i z kabiny, jen to chce trochu šroubování. Se mi zdá, že mi někdo kecal.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Mon Mar 17, 2014 5:01 pm

Tak vstup do nádrže (plovák) je přístupný i z kabiny bez demontáže nádrže, jen je to trošku složitější. Převlečná matice plováku bude chtít dotáhnout o cca 15.stupňů - jsou tam značky jak moc dotáhnout. Je vidět, že nafta prolínala kolem této matice. No ale nemám na to klíč, takže směr servis.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  berko Wed Mar 19, 2014 11:15 am

koupil jsem balonek na pumpovaní a zpětný ventil,nafta zpět do nádrže nepadá ale po natlakování balonkem trochu zmizí směrem do motoru...je tam někde nějaký ventil,čidlo nebo něco co by naftu pouštělo do přepadu?
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Fri Mar 21, 2014 7:15 pm

Tak nádrž je přetěsněná (o-kroužek pod převlečnou maticí). Bublina se po vypnutí motoru k balonku pořád vrací, ale auto jede a startuje jak má. Takže dokud je vše OK, přestávám to řešit.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Mon Dec 01, 2014 8:51 pm

Rok se sešel s rokem a s poklesem teplot a zvýšenou vlhkostí se vrátila chronická závada.
Auto znovu začalo za studena pokašlávat, startovat na druhý pokus, až nakonec nenaskočil vůbec.
Diag píše závada P0608 - přerušované napájení čidla. Pár podobných případů jsem už pročítal, ale bez řešení Sad

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  PRADedaR Tue Dec 02, 2014 3:53 pm

neplač brzo bude jaro cukání motoru 1,5 dci 38652
PRADedaR
PRADedaR

Poeet p?íspivku : 648
Age : 76
Location : Vrahovice
Registration date : 19. 01. 12

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  svar Tue Dec 02, 2014 8:16 pm

stb napsal:Rok se sešel s rokem a s poklesem teplot a zvýšenou vlhkostí se vrátila chronická závada.
Auto znovu začalo za studena pokašlávat, startovat na druhý pokus, až nakonec nenaskočil vůbec.
Diag píše závada P0608 - přerušované napájení čidla. Pár podobných případů jsem už pročítal, ale bez řešení Sad
Který čidlo, je jich tam povícero?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Tue Dec 02, 2014 9:26 pm

svar napsal:
stb napsal:Rok se sešel s rokem a s poklesem teplot a zvýšenou vlhkostí se vrátila chronická závada.
Auto znovu začalo za studena pokašlávat, startovat na druhý pokus, až nakonec nenaskočil vůbec.
Diag píše závada P0608 - přerušované napájení čidla. Pár podobných případů jsem už pročítal, ale bez řešení Sad
Který čidlo, je jich tam povícero?
No právě, který? Víc toho ve výpisu chyb napsáno nebylo. Až trochu poleví ledová vrstva která je přes celé auto, omrknu vše kam se dostanu.
Pokut to nezjistím do pondělí, tak auto odveze servis.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Tue Dec 02, 2014 9:28 pm

DedaR napsal:neplač brzo bude jaro cukání motoru 1,5 dci 38652
Včera bylo pozdě. Nemám rád zimu. Evil or Very Mad

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  stb Wed Dec 03, 2014 5:51 pm

Vyzbrojen daty a informacemi jsem odsekal vrstvu ledu na kapotě a znovu se ponořil do motorového prostoru.
Proměřil jsem tři z hlavních čidel (otáček, tlaku v rampě a EGR) a vodiče od ŘJ k oněm čidlům. Vše bylo v pořádku a protože už mě nebavilo jak mi prší na záda, dal jsem to dohromady a nastartoval motor. Ano - NASTARTOVAL. Takže závada je dle předpokladu v kabeláži, ale proudové zatížení multimetru je tak malé, že to neodhalí. Pokut to zase zazlobí, tak to zatížím pořádně a to by bylo, aby nebylo.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

cukání motoru 1,5 dci Empty Re: cukání motoru 1,5 dci

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru