Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

check steering???

3 posters

Goto down

check steering??? Empty check steering???

Příspěvek  Efendy Wed Dec 03, 2014 4:54 pm

Ahoj den se mi stala nepříjemnost, po nastartování (které proběhlo bez problému) se po rozjetí rozsvítila kontrolka servis + ABS+ STOP + smyk  tak jsem jel ke kraji cca. 10m a zase vše zhaslo, tak jsem neřešil a jel dál. Samozřejmě mi to vrtalo hlavou tak jsem experimentoval a zjistil že pokud dám větrák na plno, tak při tom prvním náporu problikne servis. Připisoval jsem to baterce, protože po cca. 2km už bylo vše bez problému. Dojel jsem domu cca. 50km a po hodině jsem jel na nákup, opět po rozjetí to samé, zase po pár km bez problému (celou dobu se neobjevila žádná chyba). Při odjezdu z nákupu se servis atd rozsvítil hned po nastartování, tak jsem čekal a po cca. minutě naskočila chyba check steering kterou po další minutě vystřídala electronic fault děti doma holt jsem to zkusil a po ujetí cca 10m zas vše OK. Dojel jsem domu cca. 5km, zamkl auto a za 5 minut zkusi nastarovat auto  a popojet - chyba žádná ani rozsvícení kontrolky. má někdo tušení kde by mohl být problém???

check steering??? 0936d0fa29

check steering??? 2b14f2d80b

Baterka je původní, tak jsem mysle, že je už na výměnu, ale starty rychle a bez problému, tak nevím

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  R-ježek Wed Dec 03, 2014 8:31 pm

Podle toho co tam píše palubka tak zkontrolovat řízení, elektronická porucha, já měl něco podobného při přeseklém kabelu od ABS přímo u kola, zkus obejít auto a potahat za ty kabely od senzorů ABS. Než se to posmolilo a než jsem na to přišel, tak jsem normálně jezdil a chvíli to nesvítilo, pak se zase rozsvítil STOP, ABS, ESP a nevím proč ale napadlo mne obejít kola a přední kabel od senzoru ABS kaput a už vysel na bužírce či co to je protože je to nehořlavé. Zkus toto jinak nevím co by to mohlo jiného být. A zkus jestli ti funguje ABS, stačí se rozjet a prostě naplno brzda až na podlahu. Jestli flokneš tak je to ono.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Sun Dec 07, 2014 3:30 pm

Tak jsem chtěl jet do servisu a od té doby se závada neprojevila. Jediné čeho jsem si všiml je že stoupla teplota nad nulu, tak se uklidňuji že to je již starou baterkou, uvidím zda ce chyba objeví znovu až klsene teplota.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Tue Mar 03, 2015 7:04 pm

Tak chyba je zpět, mezitím jsem vyměnil baterii.
V sobotu se chyba objevila znovu bohužel do servisu se dostanu až v pátek takže zatím hledám informace. co jsem vypozoroval většinou chyba zmizí pokud za jízdy krátce a prudce šlápnu na brzdu naopak občas za jízdy na sekundu problikne chyba když přibrzdím.
Jakmile chyba zmizí vše funguje ale u průměrné, aktuální spotřeby, dojezdu atd, se nezobrazují čísla ale blikají pomlčky. pokud vypnu motor a znovu hned nastaruji už jde vše jak má. Také jsem zkoušel čekats chybou v nastartovaném autě a párkrát chyba zmizela při mačkání předních odstřikovačů (ale to považuji za náhodu).

A před prvním objevení chyby začal blbnout zadní odstřikovač (to asi neboude soviset) - pokud zapnu zadní odstřikovač stříká nejdříve přední a za cca. 10sec. začne zadní.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  svar Tue Mar 03, 2015 9:37 pm

Podle projevů by tam mohla být souvislost s dobíjením a napětím v soustavě. Mohla by to dělat některá pojistka přímo na baterce nebo kontakty v pojistkové skříňce na podběhu, když do ní zateče.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Tue Mar 03, 2015 9:58 pm

Pojisty a kontakty na beterce jsem kontroloval a čistil a deně jezdím přes 50km tedy dobíjení bych asi vyloučil. Pojistky v podběhu? Ani nevím že tam jsou mohu požádat o přesnější navedení kde je najdu, pravdou je, že co jsem našel na internetu tak podobné závady jsou často právě kontakty na baterce a v pojistkách vedle/nad baterií - na ty se chystám zítra.
děkuji za reakci.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  svar Tue Mar 03, 2015 10:02 pm

Měl jsem na mysli pojistky na podběhu vedle baterky. Pojistky na baterce se múžou tvářit jako dobré, ale opak je pravdou při zahřátí
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Thu Mar 05, 2015 3:14 pm

Zkusím a uvidím, dík za typ

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Fri Mar 06, 2015 7:28 am

Tak včera se diagnostika nedokázala vůbec spojit s ABS, takže se bude hledat

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Efendy Sun Mar 08, 2015 6:57 pm

Tak opraveno - vada byla ve spínacím relé, které rozvádí elektriku na hlavní a vedlejší okruh.

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

check steering??? Empty Re: check steering???

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru