Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

výměna oleje a chladicí kapaliny

2 posters

Goto down

výměna oleje a chladicí kapaliny Empty výměna oleje a chladicí kapaliny

Příspěvek  R-ježek Fri Sep 18, 2015 7:55 pm

Tak dnes jsem se těšil na výměnu oleje, filtrů a přidal jsem si ještě jako bonus chladicí kapalinu a vše až na kapalinu v pohodě. Taky při vypouštění kompletní náplně shazujete přední nárazník nebo jsem jelito a dělal jsem to blbě. Chladič a nádržku jsem musel vypustit s naraznikem dole a motor odtekl přes termostatové hadice. Proč to je vše skládané tak aby se s tím člověk drbal o hodiny déle když je to fakt jinak lehké? Aspoň že se to vše pěkně samo odvzdušnilo a vše fachá jak má. Opět díky za tip na zdejším fóru. Thank you borci very much B-)
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

výměna oleje a chladicí kapaliny Empty Re: výměna oleje a chladicí kapaliny

Příspěvek  svar Sat Sep 19, 2015 7:08 am

Jde to vypustit spodní hadicí od chladiče, kdy ji odděláš, dáš si kousek prohnutýho plechu jako korýtko do kýblu. Bez demontáže nárazníku (pravda, mám ten zvedák) Shocked Jak to děláš, že se to odvzdušní samo? Mě se to ještě nepovedlo, pokaždý minimálně termostat musím odvzdušnit.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna oleje a chladicí kapaliny Empty Re: výměna oleje a chladicí kapaliny

Příspěvek  R-ježek Sat Sep 19, 2015 7:12 pm

No dělal jsem to poprvé a normálně vypustil, teda podle všeho dost složitě protože ten kryt pod chladičem je z nepochopitelného důvodu na nytech místo šroubů nebo příchytů, tak musel komplet nárazník dolů.Jinak jsem pomalu nalil kapalinu dokud nebylo plno,pak nastartoval a řídil se rady z "JAK NA TO" přidat otáčky na 2000/min a po chvíli zkontroloval hladinu,bylo prázdno, za chodu dolil opět doplna a tak asi 10 min dokola. Taky jsem měl už od začátku topení naplno na 27°C na displayi a pouštěný ventilátor. Jak sepnula sahara a když konečně začalo topit naplno,dolil jsem poslední kousek kapaliny-fakt tam je 6,5 litrů - a mohl vše sbalit a uklidit.Projel jsem to pak s kontrolami na pražském okruhu a vše v cajku. Přes noc se ještě asi hladina dostala změnou tlaku a teploty malinko pod max tak jsem dolil trošku kapaliny a po dnešním výletě vše O.K. žádné odvzdušnění. A taky se přiznám,našel jsem jen termostat od motoru a chladiče a ten od topení jsem ani nehledal :-\ . Ale bál jsem se jak bych to hledal a dělal. :-)  takže tak já měnil kapalinu
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

výměna oleje a chladicí kapaliny Empty Re: výměna oleje a chladicí kapaliny

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» Olej

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru