Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

automatické sklápění el. zrcátek

+6
jaris
sali
hudy
xxmirek
MartinLM-SK
koprda
10 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  koprda Sat Mar 14, 2009 8:28 pm

neuvažoval jste někdo o dodělání automatického sklápění el. venkovních zpětných zrcátek po uzamčení vozu ??
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  MartinLM-SK Sat Mar 14, 2009 9:05 pm

Tak ja by som o tom uvažoval. Mám ich elektricky sklápacie, ale ak by sa sklopili aj samé po uzamknutí vozidla to by som bral. A pri ich prerábaní by som si dorobil ešte aj toto :

automatické sklápění el. zrcátek Cimg4312640x480lu7.th automatické sklápění el. zrcátek Smerovkynasptnom1.th automatické sklápění el. zrcátek Smerovkynasptnom2.th
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  xxmirek Tue Mar 17, 2009 3:00 pm

Ahoj,
elektricky sklápěcí zrcátka - tak to bych si dal také líbit. Už jen ta obava, že na parkovišti zaparkuji vedle vyššího auta, a s obavou se vracím jestli mi je někdo neočesal. Líbí se mi to jak to má známý u Peugeotu 407. To mají opravdu vychytané. No a ještě to vylepšení se směrovými světly jak navrhuje Martin .... to už je parádní luxus. Pokud tedy budete někdo tvořit elektricky sklopná zrcátka, dejte do fóra postup. Určitě bych se přidal.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  koprda Wed Mar 18, 2009 7:20 pm

"xxmirek" - nevím jestli si dobře rozumíme....scénic má el. sklopný zrcátka, ale pouze manuálně ( pomocí knoflíku ) a já měl na mysli udělat to tak, aby se zrcátka sklopily automaticky jakmile uzamknu auto....

- ty blinkry na zrcátkách sem už někde viděl.....v minulosti sem objevil odkaz na prodej jakýchsi oranžových "nálepek", který fakt svítily ( blikaly ) - bylo to normálně napojený na blinkry.


....myslím, že to automatický sklápění by neměl bejt problém dodělat, musím se nějak dokopat k tomu abych se podíval, jak to je el. zapojený ( ty zrcátka ) .... Very Happy
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  xxmirek Sun Mar 22, 2009 7:18 am

koprda napsal:"xxmirek" - nevím jestli si dobře rozumíme....scénic má el. sklopný zrcátka, ale pouze manuálně ( pomocí knoflíku ) a já měl na mysli udělat to tak, aby se zrcátka sklopily automaticky jakmile uzamknu auto....

- ty blinkry na zrcátkách sem už někde viděl.....v minulosti sem objevil odkaz na prodej jakýchsi oranžových "nálepek", který fakt svítily ( blikaly ) - bylo to normálně napojený na blinkry.


....myslím, že to automatický sklápění by neměl bejt problém dodělat, musím se nějak dokopat k tomu abych se podíval, jak to je el. zapojený ( ty zrcátka ) .... Very Happy


ahoj Koprdo,
já měl také na mysli tu možnost, že pokud zamknu auto, tak se mi zrcátka automaticky sklopí.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  koprda Sun Mar 22, 2009 9:29 am

"xxmirek" --tak to si rozumíme přesně Very Happy Very Happy automatické sklápění el. zrcátek 38652
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  xxmirek Mon Mar 23, 2009 7:39 pm

koprda napsal:"xxmirek" --tak to si rozumíme přesně Very Happy Very Happy automatické sklápění el. zrcátek 38652
Ahoj Koprdo, to jsem rád že jsme našli společnou řeč. Ten jen kdo a jak vymyslí to automatické sklápění zrcátek. Možná bych to tipnul na Martina, ten je takový kutil. Navíc má dobrý nápad, do zrcátek přidat ještě směrová světla......
Martine coTy na to ?????? scratch scratch scratch
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  hudy Mon Mar 23, 2009 10:33 pm

Ty směrový světla jsem viděl dneska v Globusu na Zličíně - za pár nějakých 280 Kč. Je to takový samolepicí pásek z něhož vedou drátky.
Těžko ale říct, jak je to s homologací, takže bych to viděl na problémy při STK.
Dodavatelem byl psanej Tuninglife.pl: http://www.tuninglife.net/tuning/product_info.php/cPath/178/products_id/350
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  koprda Wed Mar 25, 2009 4:03 pm

"xxmirek" ...copak...vymyslet to nebude tak těžký, jenže schemátko elektriky mi chybí...nějak se mi nechce rozvrtávat tapecírunk a hledat kablíky odkud co a kam vede Basketball
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  sali Wed Mar 25, 2009 9:50 pm

tak se mi zdá, že si zahráváte s ohněm a to doslova a dopísmene, že by tu někomu vadilo, že na fotkách jsou pouze
Scenic I

http://www.hzs-zlkraje.cz/aktuality7/0703/96.htm
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  jaris Wed Mar 25, 2009 11:16 pm

HOY, tak jen doufám, že Grand vyhřívaný automatické sklápění el. zrcátek 872631 zpětný zrcátka nemá! rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  ScenicNoir Thu Mar 26, 2009 8:49 am

Bohužel má, nebo spíš bohu dík. Je to celkem užitečná funkce. A ty požáry nevznikaly od vyhřívání ale od vadného ovladače co je na vnitřní straně dveří. Na RC fóru se to řešilo dost dopodrobna, těch případů bylo celkem hodně. Vymyšlené řešení spočívalo v montáži dalšího vypínače kterým ten původní ovladač odpojíš od proudu a zapneš jen když chceš pohnout se zrcátkem.

Tuším že Scenic II byl tím taky postižen ale jistej si tím nejsem, zkuste to na RC fóru vyhledat a napište to sem.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  sali Thu Mar 26, 2009 9:54 am

jaris napsal:HOY, tak jen doufám, že Grand vyhřívaný automatické sklápění el. zrcátek 872631 zpětný zrcátka nemá! rabbit

jaris se vyjádřil dvojsmyslem, aspoň podle smajlíku Laughing o standardně vyhřívaných zrcátkách určitě ví
tento problém s ohýnkem se samozřejmě dlouho řešil jak na Megane foru tak na Renault foru, ale nikdy se nedošlo k 100% závěru
1. Renault, podle diskuzí, chtěl k posouzení jestli se jedná o výrobní vadu přistavit, aspoň jedno vyhořelé auto což se buď nestalo, nebo pokud ano, tak se k tomu páni u Renaultu nevyjádřili
2. Nikdo z dotčených majitelů se nevýjádřil jestli na autě něco bastlil co by mohlo způsobit takový zkrat
3. Jako preventivní zásah, pro nedostatek jakýchkoliv jiných faktů, se doporučovalo u SCENIC I instalovat vypínač kterým se odpojovalo ovládání zrcátek v době kdy je nechcete ovládat, zůstává totiž stále pod napětím i po uzamčení vozu
4. Podle diskuzí na Renault foru se tento problém vztahoval pouze na SCENIC I u jiných modelů značky se vyhřívané zrcátka automatické sklápění el. zrcátek 872631 neobjevily

po zhrnutí všech, takto načerpaných informací se osobně do jakýchkoliv úprav v zrcátkách nepouštím

http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=11001&postdays=0&postorder=asc&start=25

http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?p=84101#84101
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  jaris Thu Mar 26, 2009 10:38 am

HOY, pokud má ovládání zrcátek pojistku, jako že má, proč neplnila svou funkci Question ? Taky si osobně myslím, že za tím byly ,,zlaté české ručičky ". Jinak těch různých nalepovacích blinkrů je na Aukru habaku. Pokud je někdo šikula šikovná automatické sklápění el. zrcátek 872773 , tak si poradí. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  ScenicNoir Thu Mar 26, 2009 12:54 pm

jaris napsal:HOY, pokud má ovládání zrcátek pojistku, jako že má, proč neplnila svou funkci Question ? Taky si osobně myslím, že za tím byly ,,zlaté české ručičky ". rabbit
Doporučuju přečíst ty dva odkazy výše. Tam se dovíte jak o pojistce tak o tom že tam žádná amatérská úprava nebyla. Prostě vadná série ovladačů. Autům v záruce to potichu vyměnili na garanční prohlídce a ostatní měli prostě smůlu.

O výměnách tohoto typu není třeba informovat majitele. U našich grandů kolem r.v. 2005 se např. měnila spona bezpečnostního pásu a taky to málokdo ví.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  Frodo Sun Mar 29, 2009 7:31 am

Pánové (a dámo Cool ), píšete o tom, že i po zamknutí auta zůstává vypínač pod napětím. Netýká se to jen Scenicu I?
Ve dvojce přeci provedením windowského trojhmatu (vypnutí motoru, vyjmutí karty a otevření dveří) dojde ke kompletnímu vypnutí elektriky - včetně "vynulování" řídícich jednotek do základního nastavení. Proč by měl být nějaký vypínač pod napětím! Nebo jsem ideaista, který si myslí, že se vše dělá pořáně? Twisted Evil
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  hudy Sun Mar 29, 2009 8:44 am

Zkus si po tebou uvedenym trojhmatu zahybat zrcatkama, zjistis ze i tehdy se daji nastavovat, stejne tak sklapet, takze elektrony tam po dratech opravdu lezou.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  Grandík Sun Mar 29, 2009 6:56 pm

Frodo napsal:Pánové (a dámo Cool ), píšete o tom, že i po zamknutí auta zůstává vypínač pod napětím. Netýká se to jen Scenicu I?
Ve dvojce přeci provedením windowského trojhmatu (vypnutí motoru, vyjmutí karty a otevření dveří) dojde ke kompletnímu vypnutí elektriky - včetně "vynulování" řídícich jednotek do základního nastavení. Proč by měl být nějaký vypínač pod napětím! Nebo jsem ideaista, který si myslí, že se vše dělá pořáně? Twisted Evil

To co píšeš není až zas tak pravda. Zcela jistě zůstává rozsvícené vnitřní osvětlení vozidla (minimálně osvětlení ve dveřích) a palubovka, tedy alespoň mně to tak funguje. Vše zhasne po nějaké delší době nebo po uzamčení vozidla. Vzhldem k provedení vypínání vnitřního stropního osvětlení do tohoto jde proud i když jej máš vypinačem vypnuté. Do stropních svítilen a dveří jsem nainstaloval LED žárovky a jednou takhle vnoci jsem si všiml, že mi jedna diodka i po uzamčení vozu zlehoulinka svítí. Po nějaké době (přesně nevím) však zhasne. Je to tak i v případě, pokud člověk nechá vnitřní stropní světlo natrvalo rozsvícené. Sama po nějaké době zhasne. Zjistil jsem to náhodou jednou ráno, kdy se mi po odemčení vozu rozsvítila lampička spolujezdce. Zůstala trvale zapnutá.
Zcela jistě vím, že ovládání zpetných zrcátek je pod napětím i při vypnutém zapalování, neboť zrcátka jdou kdykoliv zklopit a opět odklopit. Nevyzkoušel jsem však zda se po nějaké době napájení neodpojí jako u stropních svítilen. Ale vzhledem k tomu, že se zrcátka musí docela rychle odklopit při otevírání dveří, domnívám se, že jsou stále pod napětím.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  jaris Sun Mar 29, 2009 8:38 pm

HOY, ještě k tomu vypínači ovladače zrcátek. Pokud někde chci sklopit zrcátka, pak k tomu mám určitý důvod ( já například při vjezdu do garáže, kde bohužel není místa nazbyt Neutral ). Takže sklopím zrcátka, zajedu do garáže a vypnu hentým oným vypínačem el. do zrcátek. No a pak otevřu dveře a milé zrcátko ulomím affraid ??! To mi nepřijde jako úplně nejvíc nejlepší nápad. Evil or Very Mad . To už je fakt lepší ta vřazená pojistka. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  hudy Mon Mar 30, 2009 8:09 am

To zrcatko i kdyz je sklopene, tak jde docela lehoulince rukou odklopit, tudiz pri otevreni dveri by se neulomilo, jen by se tema dverma trochu odklopilo.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  xxmirek Mon Mar 30, 2009 2:55 pm

sali napsal:tak se mi zdá, že si zahráváte s ohněm a to doslova a dopísmene, že by tu někomu vadilo, že na fotkách jsou pouze
Scenic I

http://www.hzs-zlkraje.cz/aktuality7/0703/96.htm

Ahoj,
tak to je teda děs, jen nás tím teď nestraš.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  Frodo Mon Mar 30, 2009 5:41 pm

To co píšeš není až zas tak pravda. Zcela jistě zůstává rozsvícené vnitřní osvětlení vozidla (minimálně osvětlení ve dveřích) a palubovka, tedy alespoň mně to tak funguje. Vše zhasne po nějaké delší době nebo po uzamčení vozidla. Vzhldem k provedení vypínání vnitřního stropního osvětlení do tohoto jde proud i když jej máš vypinačem vypnuté.

Je pravda, že i po trojhmatu svítí palubka a vnitřní osvětlení, zrcátky ale nehnu. Ještě důležité info - nemám el. sklopné zrcátka. Pokud se pak v autě zamknu, je mrtvé úplně všechno, nezapnete ani nerosvítíte nic. To ale neznamená, že je vše bez proudu, že.... Razz
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  medabeda Mon Mar 30, 2009 5:57 pm

jaris napsal:HOY, ještě k tomu vypínači ovladače zrcátek. Pokud někde chci sklopit zrcátka, pak k tomu mám určitý důvod ( já například při vjezdu do garáže, kde bohužel není místa nazbyt Neutral ). Takže sklopím zrcátka, zajedu do garáže a vypnu hentým oným vypínačem el. do zrcátek. No a pak otevřu dveře a milé zrcátko ulomím affraid ??! To mi nepřijde jako úplně nejvíc nejlepší nápad. Evil or Very Mad . To už je fakt lepší ta vřazená pojistka. rabbit
Čau Jaris.Když budeš mít vypínač na sklopení zrcátek,tak při otevírání dveří se mají narovnat a při zavření se zase sklopí Laughing alespoň mě to tak fachčí :cheers:a obráceně taky tak,vezmeš za kliku narovná,zavřeš sklopí.
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  Grandík Mon Mar 30, 2009 7:57 pm

Frodo napsal:
To co píšeš není až zas tak pravda. Zcela jistě zůstává rozsvícené vnitřní osvětlení vozidla (minimálně osvětlení ve dveřích) a palubovka, tedy alespoň mně to tak funguje. Vše zhasne po nějaké delší době nebo po uzamčení vozidla. Vzhldem k provedení vypínání vnitřního stropního osvětlení do tohoto jde proud i když jej máš vypinačem vypnuté.

Je pravda, že i po trojhmatu svítí palubka a vnitřní osvětlení, zrcátky ale nehnu. Ještě důležité info - nemám el. sklopné zrcátka. Pokud se pak v autě zamknu, je mrtvé úplně všechno, nezapnete ani nerosvítíte nic. To ale neznamená, že je vše bez proudu, že.... Razz

Jestli při vypnutí zapalování funguje nastavení vnějších zrcátek, tak to jsem nezkoušel, ale sklápění funguje.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  jaris Mon Mar 30, 2009 8:46 pm

HOY, zrcátka mi fungují stejně jako to popisuje medabeda Very Happy . Jednalo se mi o to, že pokud do nich vypneš přívod oným bazmekem, bude to jako v životě Twisted Evil - neny many, neny laska- a tudíž zrcátka zůstanou sklopená. Je fakt, že jsem nezkoušel nakolik lehce se dají odklopit růčo. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

automatické sklápění el. zrcátek Empty Re: automatické sklápění el. zrcátek

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru