Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Omlazovací kůra

2 posters

Goto down

Omlazovací kůra Empty Omlazovací kůra

Příspěvek  svar Sun Jul 02, 2017 8:14 am

Po delší době, kdy mi dost stoupla spotřeba oleje v poměru k naftě, došlo k rozhodnutí lehce omladit motor. Má nájezd 254000 km. Motor rozdělaný do podoby, kdy přes blok bylo vidět na podlahu. Osazený nový pístní kroužky, starý kupodivu nebyly zapečený, ale čistokrevně ojetý- vůle v zámkách byla od 1 do 3 mm. Válce naprosto v pohodě, bez schodku, byly tam ještě stopy po honování. Ojniční ložiska nevypadaly nejhůř, ještě by něco snesly, na dvou už sice začínala umírat kompozice, ale něco by ještě najely. Při čištění hlavy, EGR ventilu a sacích kanálů jsem vytáhnul krabičku od solviny karbonu a všeho možnýho. Bonusem bylo ještě repasovaný turbo, který jsem motoru sliboval už asi dva roky. Aniž bych chtěl, tak ještě repas dvou vstřiků- něco mi do nich vlítlo a nevydržely to. Jsem šikula a za tři dny motor opět vrčel. Zatím najeto asi 300 km a začíná se rozbíhat. Doufám, že vydrží zatěžkávací zkoušku, kdy jedeme v 6 lidech + zavazadla, sice jenom 400 km, ale s tou zátěží bude zajímavá testovací jízda. Omlazovací kůra 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Omlazovací kůra Empty Re: Omlazovací kůra

Příspěvek  maky Sun Jul 02, 2017 10:18 am

A vysvědčení si rozdával než motor zavrčel , nebo předem???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Omlazovací kůra Empty Re: Omlazovací kůra

Příspěvek  svar Sun Jul 02, 2017 1:38 pm

Vysvědčení už bylo dávno rozdaný. Pracoval jsem si na tom sàm, jinak by ještě bylo na zvedáku a hoši by se nevyučili
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2613
Age : 59
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Omlazovací kůra Empty Re: Omlazovací kůra

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru