Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cuká

4 posters

Goto down

cuká  Empty cuká

Příspěvek  maky Sat Jul 29, 2017 9:09 am

Zdravím chlapci, problém 1,9 DCI , rv 2005 , najeto 240 ooo, již déle jak měsíc, popojíždím v koloně chci přidat z volnoběhu na jedničku a cuk, cuk, vyšlápnu spojku přidám pustím a jede, a zase na půl plynu cukcuk, vyjedu z kolony a ve 100vce cukcuk, stojím a motor na vonoběh cukcuk, ale nechcípne a běží dál, pak sem natankoval a byl 2 měsíce klid, symnek jel do chorvatska a když se vrátil, tak hlásil, že auto několikrát cuklo ( tankoval u různých benzínek, teď jezdím natankoval v Praze u schelu plnou a teď to cuká dá se říci při každé jízdě několikrát. Někdy to ale nechcípne... neví někdo radu?:?, naftu bych zatím vyloučil...cuká to za deště i za sucha??? podstatná info na palubce žádná hláška!!, neproblikne žádná kontrolka.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  Dav!d5 Sun Jul 30, 2017 7:10 am

Mě občas při rozjezdu taky cuká, spíš jako když to chce chcípnout, ale normálně to jede.. Občas se mi ale stane, tak jednou týdně, že mi zmizí plyn a ať mačkám, jak mačkám, tak to nejede. Stačí ale pustit plyn nebo zmáčknout spojku a do 5s to zase jede jak dřív. Navíc mi poslední dny na volnoběžné otáčky strašně klepe motor, jak traktor (ne zvuk, ale vibrace).
Auto ale jede krásně, zrychlení super, ale toto.
Tankuji jen Vervu a když si vzpomenu, přidám VIF dle dávkování.
Nemá někdo podobnou zkušenost?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  R-ježek Sun Jul 30, 2017 7:04 pm

Tak chlapi, koukám, že mám něco podobného. Sice jen opravdu občas ale jak píše David. Chci se rozjet, spojka, jednička, pouštím, pomalu rozjezd a najednou plyn bez výkonu a ať slapu, jak slapu, nic. Tak opet spojka, z jedničky do středu H-čka a zas jednička a jede to normálně. Nekdy to bylo i za jízdy ale asi vždy při řazení. Možná jednou dvakrát pri jízdě bez tempomatu, kdy po snížení plynu pak na zvýšení nereagoval plyn a musel jsem řadit a pak OK. Že by šotek ?santa cuká  998869 cuká  998869 cuká  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  maky Sun Jul 30, 2017 7:12 pm

Nene, to co chlapci popisujete mi nedělá, mě to přijde jako když mám dírkovanou naftu.. normálně výkon vše běží jedu a v tom cukcuk a jede dál jako by nic i při jízdě na tempomat...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  svar Sun Jul 30, 2017 8:31 pm

Viděl bych to na problém v pedálu plynu, zkusit vyčistit svorkovnice, případně spinače na brzdě nebo spojce
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  R-ježek Sun Jul 30, 2017 9:10 pm

Tak ta dirkovaná nafta mi skončila výměnou ABS kabelu a snímače u levého předního kola. Jak jsem vjel do nějaké echt díry a poškodil se tak to dělalo to cukání na tempomat. Ale co je za toho šotka jak popisujeme s Davidem asi zkusim co radí Svar.Diky za tip, kontaktol je všelék...tak uvidíme. cuká  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  maky Mon Jul 31, 2017 6:39 pm

Čudlo, ABS kabel mi dělal, že v zatáčce zničehož nic se přibrzdilo pravé přední kolo,jako podkleklo ale jen na okamžik a když už mě to naprdlo, tak diagnostika zjistila, že při stání jede levé přední kolo 999km/h, ostatní stála, vyměnil sem kabel a je klídek, ale teď na dia musím počkat autodílna má dovolenou... tak za jízdy koktám.. čím tepleji tím koktavěji... po ránu za chládku pohodička, dojedu do Prahy do kolony a koktám...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  maky Mon Aug 07, 2017 4:36 pm

Tak dnes konečně otevřel kolega dílnu po dovolené a dia hlásí,
1/ žhavení,
2/ popraskané hrdlo egru, je zaslepenej, a tak normálně kecá, a ten žhavič s tím taky nemá nic společnýho, no a
3/ čídlo otáček vačkového hřídele,
závady vymazaný, zkušební jízda a auto jede jak za mlada 10 km. Pak cukcuk chcíp... horko těžko sem se dovlík do dílny a opět závady viz výše.  Potvrzeno a objednáno... snad zítra proběhne oprava??, no ale mám lepičky aby to nebyly rozpadlé izolace u čidla otáček kliky!!!
při mé smůle a pionýrství.... vždy ve všem první!! malá reportáž ať máte taky divoké sny...
http://forum.renaultclub.cz/ucp.php?i=pm&mode=view&f=0&p=308216
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  svar Mon Aug 07, 2017 9:46 pm

Docela by to mohlo být jenom ve svorkovnici, vyhřátý spoj nebo volný konektor.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  maky Tue Aug 08, 2017 7:15 am

Uvidíme, nějak se hochům nechce rozjet pracovní nálada...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  maky Tue Aug 08, 2017 8:56 pm

Čidla vyměněna, uvidíme, elelktrika bez katastrofického scénáře, ale pro jistotu se na ty kablíky pokoukám.. je pravda, že z klapky tam teče!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

cuká  Empty Re: cuká

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru