Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

2 posters

Goto down

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání Empty Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

Příspěvek  vlkr Wed Mar 25, 2009 7:59 am

Zdravím všechny Scenikáře,
a zároveň doufám že mi někdo poradí.

Kvůli nárůstu počtu členů v rodině (k synovi nám v prosinci přibyla dvojčata), jsme loni v létě vyměnili Megana kombi 1,6 16V (fungoval k naprosté spokojenosti) za Grand Scenika 2,0 16V r.v. 2004 (jsem holt na benzin...) - dovoz Francie 78 tkm nájezd, dle Renaultu ty km dokoce odpovídají... . Někdy v listopadu se mi začaly pod kapotou ozývat vrzavé zvuky. Napřed slabě, postupně to zesilovalo. V servise mi při výměně rozvodů zjistili že to vychází od škrticí klapky, konkrétně od nějaké membrány (dovolím si poznamenat že jsem humanitně vzdělán, úplné nemehlo nejsem, ale tomuhle uz moc nerozumím). Při následné výměně škr.klapky i regulátoru to ustalo. Myslel jsem že je po všem, ovšem než to celé začalo znova. Výsledkem revize v servisu je, že se tam do sání dostává olej (dle některých příspěvků v Renault fóru je to normální), ten zapatlá membránu (tady by mě zajímalo na co to tam vlastě je...) a výsledkem je ono vrznutí/vrzání při přidání plynu. Když se za chodu motoru otevře víčko pro dolévání oleje, spustí to vrzání hotový "akustický koncert", vrže to non-stop. Po opětovném uzavření si při teplém motoru vrzne jen při přidání plynu, při studeném motoru a jízdě to má nějakou frekvenci. Slyšet je to tak do 30-40km/h - pak to přehluší celkový hluk jízdy. Olej v motoru vůbec neubývá - kontroluju si to před každým výjezdem, takže motor vylágrovaný asi nebude.
Pokud by pro mě někdo měl nějakou radu jak se tohoto problému zbavit (myslím toho vrzání, ne auta), budu vděčný za každou radu. Auto mám jinak dost v oblibě, nerad bych o něj přišel kvůli něčemu takovému (osobně doufám že to bude nějaká blbost). Jinak jezdí to parádně, vyšší posed je super, spotřebu mám 7,5-8,0 l/100km. Vlezeme se tam všichni já 191cm/110 kg, moje polovička , syn-7let v sedačce, dvojčata i s double kočárkem a bagáž.
Všechny zdraví a mnoho štastných km přeje

vlkr

P.S.: Někdy si říkám jestli to třeba s oteplením nepřestane
P.P.S.: Napsal jsem to i na forum Renault clubu, ale zatím bez odezvy, doufám že mi poradíte tady
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání Empty Re: Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

Příspěvek  vlkr Wed Apr 08, 2009 6:22 am

Vážně nemá nikdo žádný nápad?

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání Empty Re: Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

Příspěvek  medabeda Wed Apr 08, 2009 6:58 am

Tak se pokusím Rolling Eyes .Jelikož si ot. a zav. víčko a řikáš při přidání plynu,tak zkusit podtlak hadičky a tomu podobné,je možné že to dělá kolem čidla průvan vzduchu,třeba špatně nasazená hadice,utažená spona atd.Opravdu se snažím,ale víc mě nenapadá Rolling Eyes
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání Empty Re: Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

Příspěvek  vlkr Wed Apr 15, 2009 7:03 am

Díky že se ozval alespoň někdo.
V hadicích to bohužel není. Servis (jezdím do autoservisu Dostalík v Olomouci) si za tím stojí, bylo rozebráno a složeno už 3x. Skutečně je to membrána která odvádí výpary oleje zpět do sání kde by se měly spálit. Ta se zanese nějakým sajrajtem a pak při přidání plynu, kdy si motor (F4R) nasaje, pootevře a přitom vydá to "vrznutí". Problém je kde se tam ten "sajrajt" bere když olej, voda z chlazení vůbec neubývá... Nemůžu na to přijít ani já ani servis. Olej (Ultra Helix) byl měněný v lednu společne s rozvody, a tankuju (možná zbytečně) V-Power 95, který se mi kdysi vyplatil u Felicie a už jsem u něj zůstal. Jediné co se mi nezdá, že olej (najeto na něm cca 3000 km) je celkem cítit po výfukových plynech, ale asi to bude normální když maže stěny válců. Navíc kudy by se tam dostávaly spaliny.

Jinak ten "akustický koncert" se prý u tohoto typu motoru ozve když se za chodu otevře víčko od oleje u všech. Podle servisu to zkoušeli i u jineho auta se stejným typem motoru který u nich v servise byl, ovšem (štastlivec) nevrzal.

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání Empty Re: Grand Scenic 2,0 16V - vrzání v sání

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru