Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nový přírůstek do naší rodiny

3 posters

Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  Pule Mon Feb 12, 2024 9:36 am

Jak jsem slíbil, přikládám fotky nového člena rodiny, tak doufám, že se úlohy rodinného vozidla ujme stejně dobře jako náš první grand.
Nový přírůstek do naší rodiny Img_2011
Nový přírůstek do naší rodiny Img_2012
Nový přírůstek do naší rodiny Img_2013
Nový přírůstek do naší rodiny Img_2014
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 325
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  maky Sun Mar 03, 2024 11:16 am

pěknej mazel, koukám, že stále na benzín ... tak ať ti to dobře jezdí a hlavně zadarmo
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  maky Mon Jun 03, 2024 12:23 pm

Zdarec Pulíčku, tak už nějaký čásek máš novýho mazlíčka, tak popiš jak to funguje??, Je to opět benzín 1,33 ? jak to jezdí, kolik to baští , jak servis ?? rozvody už dělal jsi ?, má to taky přesuvníky na vačkách ?? za info díky teď řeším co přivést do garáže.. nějak už se obávám zda mazel ještě letos dá cestu do chorvatska ??
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  Pule Mon Jun 10, 2024 11:40 am

No ahoj, zatím auto funguje, jak má. A jasně, opět benzín 1.3 Tce 85 kw. Já jsem odjakživa benzínovej.

Je to sice nejslabší verze, ale jezdí s tím hlavně žena, tak té to stačí. A vlastně mě taky. Samozřejmě oproti stále ještě v pohodě jezdící modré 1.6 je to rozdíl, hlavně co se živosti a ochotě auta zrychlovat a předjíždět týká, nemusíš tak vytáčet a podřazovat.
Ono taky sehnat, co člověk chce, byla taky anabáze. My jsme se ženou dost opatrní při výběru a prověřujeme kde se co se dá, takže nám dvě auta utekla. Nicméně jedno z nich jsem hned po měsíci viděl zase prodávat, takže to možná bylo dobře.

Vnitřek opět prostorný, možná ještě o něco málo víc než GS II. Nicméně, a to mě chybí, ubyly odkládací prostory (ve dveřích v loketní opěrce, pod sedadly apod.) a ty, co tam jsou, jsou evidentně menší. Stejně jako zavazadlový prostor z pohledu zvenku, je to vidět. My máme navíc 7-mi místnou verzi, takže podlaha je v kufru přizvednutá, ale 5-ti dvéřák to tak mít nemusí.

Pohodlí zůstalo zachováno, na tom se nic nezměnilo a to je dobře, stále je to hlavně pohodlné auto.

Jediný rozdíl jsou ta šílená 20-ceti palcová kola, která sice hezky vypadají, ale jen do té doby, dokud nejdeš koupit nové gumy. Letní Nokian (mé oblíbené) jsem sehnal dvě za 6 tisíc. Takže komplet kola počítej min 10 tisíc. Navíc jsou na nich víc cítit díry v silnici.

Ovládání na palubce ok, jednoduché a nepřeplácené, poměrně lehké na ovládání. Občas mě sice trochu krká dotykové ovládání větráku, ale to se dá přežít. Podle ženy do toho nemám prstama tak mlátit  Rolling Eyes

Tankujeme zásadně benzín 98 a lepší a po nějaké době, co jsme to koupili, bylo znát, že mu to chutná. Průměrná spotřeba 6,2-6,4. Jinak u GS II měla žena kolem 8 litrů/100.  

V servisu jsme zatím byli jen jednou, a to kvůli výměně oleje a filtru, máme ještě do konce roku záruku, tak zatím holt do autorizovaného Renault servisu. Doteď jsem si olej na autech dělal sám, nicméně nevím, jestli to tady půjde, filtr je tady daný zespod motoru. Momentálně sleduju spotřebu chladící kapaliny, která se mi zdála, že nějak mizí, ale asi se mi to jenom zdá. Je to prostě jinej motor, tak od něj nemůžu čekat to samé jako od GS II, kdy jsem chladící kapalinu nemusel dolévat vůbec.

Velké plus je nicméně přístup k žárovkám, který se s GS II, kde jsem si nejdřív musel zlomit ruku, abych se tam dostal, nedá srovnat.  Tady je to prostě pohodička.
Rozvody jsem zatím nedělal. Je tam řetěz a má vydržet minimálně 200 tisíc a my máme najeto necelých 80 tisíc. Řemen napínací kladky řetězu je po kontrole ok.
V roce 2019 se začali i do benzínových verzí dávat filtry pevných částic, nicméně naše auto má ještě klasický katalyzátor.
Nechci kecat, ale o přesuvnících jsem se u tohoto motoru nikde nedočetl nic, takže asi nemá.

Původně jsem chtěl auto bez turba, ale to se prostě už nedá sehnat, jedině starší verzi, a to už jsme zase nechtěli. Ženě jsem napsal manuál, jak s turbem jezdit a jak se k němu chovat, tak snad to bude v pohodě. Ten motor dávali frantíci dohromady s mercedesem, který si ho taky dává do některých svých vozů, tak snad to bude v pohodě.

Toho modrého GS II máme furt. Nějak se mi ho nechce zbavovat. Pořád přede jako kočka a to většinou stojí a používáme ho jen občas. Důvodem koupě novějšího bylo, že tam někde v prosinci začal kapat olej a servisák při první zkoušce nic nenašel, odkud by to mohlo být, takže se řeč začala stáčet směrem ke generálce motoru. Našel sice nějaký olej v sání, ale jak dlouho se tam mohl usazovat, je ve hvězdách. Nicméně mám měsíc starou novinku a to je, že ten olej už, jak se oteplilo, přestal ukapávat.  cheers Takže tam je někde něco, co se v mrazech smrskne a netěsní a v létě se to zase samoopraví. Kapalo to po spodním silentbloku.

Mimochodem u Čendy jsem otázku dojetí do Chorvatska a zpátky řešil už loni a předloni a vždycky se toho šikula zhostil na výbornou. Najeto máme cca 220 tisíc.

Za mě jsem rád, že jsme koupili tohle a ne něco jiného. Ještě jsme dumali nad Kadjarem, ale ten má menší kufr, je těžší a ne tak pěkný na pohled.
Přeju šťastnou ruku při výběru.
Nový přírůstek do naší rodiny 38652
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 325
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  maky Tue Jun 11, 2024 8:16 am

Jojo díky Pulíčku za info, tech benzínů 1,33 je teď na trhu asi 5 kusů, ale já bych raději tu 1,6 v naftě s jedním turbem, tu se dvama 160 koní nechci, a zásadně manuál převodovku, automat nene, jde o náklady na údrřžbu a provoz, najedu za rok do 7 tis. km, tak nechci řemen ale řetěz, a u manuálu na 200tis. km vyměnit spojku za 18 tis. mi přijde levněji jak u automatu spojky za 60 tis. kč. no ale sháním nájezd okolo 100 tis. km, a od roku 2018.. Hlavně aby bylp tažný ! bydlím na vsi a bez vleku ani ránu .. Tak ještě nechci černýho pohřebáka , nejraději zase vínovou bordo.. Kdyby někdo věděl a dal tip. tak litrová odměna je jistá! čus kamarádi

maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  sali Thu Jun 20, 2024 1:27 pm

nazdar maky, něco k těm požadavkům co máš. na tažné kašli. nevyřazuj z výběru auta co ho nemají . tažné doděláš kdykoliv za jedno odpoledne. řešil sem to stejně na všech našich autech. jenom jednou sem se nechal přehlasovat a koupilo se auto protože zrovna tento kus měl tažné a trápíme se s tím a už aby bylo z domu pryč.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 681
Age : 45
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  maky Thu Jun 20, 2024 3:33 pm

Jojo díky, uberu .. pozdravuj doma
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2600
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Nový přírůstek do naší rodiny Empty Re: Nový přírůstek do naší rodiny

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru